2013 / 2014 Güz Dönemi Açıköğretim Ders Çalışma Sayfası

vuhuu bi gün girmedim amma çok yazışmışsınız yahu :) net.im yoktu çıldırıyorum dünden beri...

psikiyatristime gittiiiimmm aldım selectramı geldim.. dedim böyle böyle ben derslerime odaklanamayorum biri karşımda konuşuyo mel mel bakıyorum çok sıkıntılıyım unutkanım boyuna uykum geliyor.. oda dei sana bi ilaç yazaıyorum baya güçlü bi ilaç dedi ama kararsız kaldı bünyemin zayıf olduğunu söyledim biraz selectra yazdı daha evvel kullanmıştım ben bunu bi kaç gün aşırı mide bulantısı ve baş dönmesi yapmıştı derhal bırakmıştım başlarda yapar bu yüzden bi hafta yarım al sora tam al ama sakın bırakma alışınca geççek dedi iştahını kapatabilir dedi bidaki ay daha ağır olan ilacı veririz duruma göre dedi... bugün başlıcam ilaca bakalım fayda etcekmi... işallah şöööle zehir gibi bi kafam olurda ne biçimde ders çalışır ezberlerim kitabı :KK53:

kesinlikle bakmayacam :KK19::KK19:
sonuçlar açıklanınca bıçak gibi kessin :KK19:

Oooo ben dar bekliyorum , yarın yayınlansa da cevap anahtarı hemen öğrensem kaç alacağımı .
Gerçi gelir gelmez baktım hatırladığım cevaplara , 75 de var 50 de ama hatırlamadığım sorularda var . Birde İngilizceyi inanılmaz merak ediyorum , tamamen süpriz olacak onun sonucu .

vuhuu bi gün girmedim amma çok yazışmışsınız yahu :) net.im yoktu çıldırıyorum dünden beri...

psikiyatristime gittiiiimmm aldım selectramı geldim.. dedim böyle böyle ben derslerime odaklanamayorum biri karşımda konuşuyo mel mel bakıyorum çok sıkıntılıyım unutkanım boyuna uykum geliyor.. oda dei sana bi ilaç yazaıyorum baya güçlü bi ilaç dedi ama kararsız kaldı bünyemin zayıf olduğunu söyledim biraz selectra yazdı daha evvel kullanmıştım ben bunu bi kaç gün aşırı mide bulantısı ve baş dönmesi yapmıştı derhal bırakmıştım başlarda yapar bu yüzden bi hafta yarım al sora tam al ama sakın bırakma alışınca geççek dedi iştahını kapatabilir dedi bidaki ay daha ağır olan ilacı veririz duruma göre dedi... bugün başlıcam ilaca bakalım fayda etcekmi... işallah şöööle zehir gibi bi kafam olurda ne biçimde ders çalışır ezberlerim kitabı :KK53:

OO Arzucum desene finaller korksun senden , ilaç destekli geliyorsun :KK55::KK55:

Ben bu tür ilaçlarının kullanımına çok sıcak bakmıyorum aslında , hoş ben hiç bir ilaca sıcak bakmıyorum , Allah göstermesin büyüük hastalıklar ve mecburi tedaviler hariç .

Eeeee , yaz bakalım finalde kaç üniten var ? Tabloyu yeniledik , senin ünteleri de yazalım da başla çalışma :KK34:

kesinlikle bakmayacam :KK19::KK19:
sonuçlar açıklanınca bıçak gibi kessin :KK19:

Haklısın aslında ama yinde de bakarım ben heralde galiba sanırsam :KK1: :KK1: :KK1:
Nasıl geçtiğine dair yorumumu bir üst mesajımda yazmıştım tatlım :KK52:

Kaynattık valla ne yalan söyleyeyim , hele hele dolma ile hevinin bir çenesi düştü gece yarıları , meraktan uykumdan uyanıp geldim muhabbete :KK1:

Aynen canım , bende kötü sonuçlar beklemiyorum çok ama daha iyi olabilirdi.

Neyse , buna da şükür diyelim :KK16:
Ausum haklısın canım benim... ALLAH(C.C)'ıma şükür hamd olsun :KK16: :KK16: :KK16:

OO Arzucum desene finaller korksun senden , ilaç destekli geliyorsun :KK55::KK55:

Ben bu tür ilaçlarının kullanımına çok sıcak bakmıyorum aslında , hoş ben hiç bir ilaca sıcak bakmıyorum , Allah göstermesin büyüük hastalıklar ve mecburi tedaviler hariç .

Eeeee , yaz bakalım finalde kaç üniten var ? Tabloyu yeniledik , senin ünteleri de yazalım da başla çalışma :KK34:

ya geçen sefer yanlış hesaplamışım ben hee ingilizcenin yarısının yarısıymış ben yarısını hesapladırdım du tam hesaplayıp geliyom :KK70:

muhteşem 62 ünitem var toplamda... :KK53:

62 nin hepsini çalışacak msın tatlım ? Vizeyi çalıştığımız ve tekrar edeceğimiz için sadece onu yazmayalım dedik ama sen bilirsin tabii , hepsine baştan çalışacaksın tabii 62 olarak yazayım .

Sınav bitti ya , topik altı kalabalıklaştı hevim :KK6:

İyidir bizden senden ne haberler ?

Yok yok çalışmama vehametini anladım bende zaten , yoksa benimde 6. hissim senin güzel sonuçlar alacağını söylüyor , öyle br ışık sezdim sende :KK34:

yaaa elektrkler gitti yazmadım yine offf..:26::26:
evet ausum topik kalabalıklaştı sen arada bize kız da sınav yaklaşmadan dağıtmayalım:KK76:
Allah razı olsun hevicim zor olmaz mı hele bi ailesini gôr sen eşi filan..Allah düşmanımın başına vermesin ya...

ayy canım çok zordur Allah sabır versin çocukları varmıydı:KK50:

hoşbuldum ahretim..çok özledim seni yaa...ne var ne yok...bensiz kaynattınız dimi :KK5:
oysa ben oralarda ne haldeyim sen çok iyi biliyorsun :63: hıhh :63:
hemen bildireyim ahretim...az bekle :KK6:

sınav bitti ya, millet dumura uğradı, şeşi beş görür oldum, saftiriğe bağladım ben çeneme vurdu hevicim :KK60:

herkes döküldüğüne göre var bi bit yeniği zaten...ama aöf neden böyle yaptı anlamış değilim yaa :KK19:

oooo gazelcim senin sınavdan sonra çenen düşmüş bizim sınavdan önce dolma ile bi düştü çeneler sormaa yaaa
sınav öncesi ve sonrası hal ve gidişatımız böyle.. :KK52::KK52:

Nasıl geçtiğine dair yorumumu bir üst mesajımda yazmıştım tatlım :KK52:

Kaynattık valla ne yalan söyleyeyim , hele hele dolma ile hevinin bir çenesi düştü gece yarıları , meraktan uykumdan uyanıp geldim muhabbete :KK1:

Aynen canım , bende kötü sonuçlar beklemiyorum çok ama daha iyi olabilirdi.

Neyse , buna da şükür diyelim :KK16:

yakaladımmmm yakaladımmm aussscumm ebe sobe:KK52::KK52:
kırmızı yeri okumanızı tavsiye ederim DOLMAAAAAACIMMM yakaladım yakaladımmm aus uyumuş bak...:KK53:
hani uyumamıştı biz onu bekledik o kadar demek rüyasına girmişizde uykusundan uyanıp gelmiş..:21:

geçmiş olsun canım aklımdaydın benm de..:KK34:
B12 yada demir eksikliği var falan demedi yani..
canım neden olabilirmiş bu durum..

Son düzenleme:
hoşbuldum biberonum...:KK16:
çok özledim senide...:KK16: nasılsın canım?
beni sorma vallahi nasıl olduğumu bilmiyorum, böyle nötr gibiyi desem yeri var...algım düştü biliyomusun, bön bön bakıyorum...
inan çalışmasam uğraşmasam emek harcamasam hadi neyse sallayacam ama bu kadar emeğin karşılığı bu olmamalıydı..sınavdan çıkanların hepsini gördükçe demekki sadece benim değilmiş diye düşündüm...:26:
bukadar aşırı zorlayıcı soruların olmasındaki mantık nedir?
mezun etmemek mi??

Ben de şimdi bu konuyu edebiyat grubundan biriyle tartışıyordum canım...Onun görüşüne göre hatayı kendimizde aramalıymışız, bir şey öğrenemiyoruz demek yerine...Ben de katılmadığımı belirttim, sonuçta detayın detayı sorular soruluyorsa, bu tamamen ezberci eğitim sisteminin marifeti...Ben o kadar çok isim ezberlemek zorunda kaldım ki bu sınavda, inan asıl konu neydi bazen unutabiliyor insan. Yorum da sorulabilir pekala test usülü sınavda da ama yapılmıyor, bilginin harmanlatılması lazım çünkü üniversite okuyoruz. Türkçeye çevrilmiş bir kitabın orijinal adı, basım yeri ve yılı soruluyorsa sınavda, ben de pes derim orada, bu bana ne katacak, sen o adam onu niye yazmış onu sorsana bana...Bu şekilde çalışan çalışmayandan ayrılır diye düşünüyorlar ama bu şekilde sadece hangi öğrencinin hafızası daha iyi, hangisi daha iyi ezberlediyi ölçüyorsun, başka bir şey değil. Bu insanlar üniversiteden mezun olup edebiyat öğretmeni olacaklar; akıllarında o adamın yazdığı kitabın orijinal adı kalmayacak bile, ama ne yaptığını neden yazdığını da hatırlamayacaklar. Konuştuğum kişi herkes kendini geliştirsin, benim derdim sınıf geçmek değil öğrenmek dedi ama sınıfını geçmeden bir üst sınıfa ilerleyemiyorsun, bu sistemin çarklarına kendini bir şekilde adapte etmen gerekiyor....

İçimi döktüm, rahatladım.:))

ilaç konusunda emin misin? psikiyatr yerine psikologa gitmeyi denesen?

yaaa elektrkler gitti yazmadım yine offf..:26::26:
evet ausum topik kalabalıklaştı sen arada bize kız da sınav yaklaşmadan dağıtmayalım:KK76:

ayy canım çok zordur Allah sabır versin çocukları varmıydı:KK50:

oooo gazelcim senin sınavdan sonra çenen düşmüş bizim sınavdan önce dolma ile bi düştü çeneler sormaa yaaa
sınav öncesi ve sonrası hal ve gidişatımız böyle.. :KK52::KK52:

yakaladımmmm yakaladımmm aussscumm ebe sobe:KK52::KK52:
kırmızı yeri okumanızı tavsiye ederim DOLMAAAAAACIMMM yakaladım yakaladımmm aus uyumuş bak...:KK53:
hani uyumamıştı biz onu bekledik o kadar demek rüyasına girmişizde uykusundan uyanıp gelmiş..:21:

bi kızı vardı canım 5 yaşında..ooh kaynatıyosun sen de bugün hevicim herkeslerde burada iyi tutmuş valla..bende merakımdan uzakta duramadım sohbetten ama cepten giriyorum nete amaan o da pek bi kasıyo insanı..aralarda adım geçmiş bende çın çın kulaklarla duramadım daha fazla

selam vize sınavından aöf mağdurları olarak yazıyorum ki bende mağdurum da mağdurum yani 2 saatlik uykularla gitmiş insanım bende ve sınavım nasıldı fena değildi ama 3 ders inanılmaz zordu

İngilizce3 çok zordu ve sonucu inanılmaz merak ediyorum . ne zaman açıklanır acaba ya .

Kızlar yılbaşında neler yapacaksınız bakalım ? bende sohbete katılayım dedim hep gelinler, çeyiz topiğindeydim artık birazda burada iki lafn belini kıaryım dedim :KK52::KK52::KK52::KK52:

ve evet sonunda oldu. davranış bilimlerine girişten psikolojiye giriş konusunu okudum :KK53::KK53: alanım olduğu için zorlanmadım bir sürü konudan özellikle buldum:KK53::KK53:

aus 1 ünite bitti:KK76:

62 nin hepsini çalışacak msın tatlım ? Vizeyi çalıştığımız ve tekrar edeceğimiz için sadece onu yazmayalım dedik ama sen bilirsin tabii , hepsine baştan çalışacaksın tabii 62 olarak yazayım .

aslında başta çalışmak iyi olur ama sadece göz gezdireceğim büyük ihtimal ing.e de çalışmayacağım o yüzden en iyisimi sen 28 yaz daha iyi az gözüksün :KK70:

teşekkürler.. bişi demedi o konularla ilgili anladığım kadarıyla herkese aynı ilacı veriyor zaten.. anlamadım gitti... muhtemelen şuanki aşırı yoğun hayatımdandır bi yanda dersler bi yanda çeyiz zırvaları bi yanda babam ve dükkanımız bi yanda şuan nişanlımın bulunduğu durumlar(eğitimde olduğu için maaş alamıyor ve bu durum hazirana kadar sürecek) evimiz yetişcekmi yetişmicekmi düşünceleri... hepsi beynimi kemiriyor korkunç bi karmaşa içindeyim :KK43: bide benim bölüm biraz daha psikolojiye dokunuyor sanırım kime felsefe okuyom desem manyakmısın kafayı yersin diyor ne alaka anlamıyorum ama derslerin ağırlığından yeniyor heral... ne biçim sorular çıkıyo öle ya :KK53: bu bölümü seçerken biraz daha mantığa dayalı diye tahmin ediyordum hani mantık yürüterek atlatırım diyordum ama hiç öyle olmadı o kadar farklı düşünceler varki hep çelişiyorum kendimle hepsini ezberlemek olanaksız :KK43:

selam vize sınavından aöf mağdurları olarak yazıyorum ki bende mağdurum da mağdurum yani 2 saatlik uykularla gitmiş insanım bende ve sınavım nasıldı fena değildi ama 3 ders inanılmaz zordu

İngilizce3 çok zordu ve sonucu inanılmaz merak ediyorum . ne zaman açıklanır acaba ya .

Kızlar yılbaşında neler yapacaksınız bakalım ? bende sohbete katılayım dedim hep gelinler, çeyiz topiğindeydim artık birazda burada iki lafn belini kıaryım dedim :KK52::KK52::KK52::KK52:

Hoş geldin tatlım :KK16:

Kalabalığız bugün zaten , gel buyur . Ya nişanlıların evlilik teklifi yarışması varmış bugün gördüm , katıldın mı sende ? Süpermiş ödül .

Yarın cevap anahtarı açıklanır muhtemelen en geç Perşemde , sınav sonuçlarını daha epey bekleriz.

Sen faacede falan gördün mü var ı ing 3 cevaplarını paylaşan birileri ?

ve evet sonunda oldu. davranış bilimlerine girişten psikolojiye giriş konusunu okudum :KK53::KK53: alanım olduğu için zorlanmadım bir sürü konudan özellikle buldum:KK53::KK53:

aus 1 ünite bitti:KK76:

Ne ara :KK53::KK53:

Hemen ekliyorum .:KK55:

dur kız bende tam oraya geliyordum :KK70::KK70: bayadır bakmıyom var mı evlenen topikte :KK70::KK70:

bi kızı vardı canım 5 yaşında..ooh kaynatıyosun sen de bugün hevicim herkeslerde burada iyi tutmuş valla..bende merakımdan uzakta duramadım sohbetten ama cepten giriyorum nete amaan o da pek bi kasıyo insanı..aralarda adım geçmiş bende çın çın kulaklarla duramadım daha fazla

ahh ahh canım ne diyeyim ki şimdi...
Allah sabır versin..

evet kız yopik dolu olunca..
aaa çınladı mı hemen o kadar da sessiz konuştum oysa dolmacımm:KK34:
gel sende canım..

gel decembercım gel sende tabi hep aynı topik olmaz arada değişiklik iiyidir:KK52:
yolbaşında mı??
evdeyiz ailecek canımm
senin özel planların mı var:21:

aslında başta çalışmak iyi olur ama sadece göz gezdireceğim büyük ihtimal ing.e de çalışmayacağım o yüzden en iyisimi sen 28 yaz daha iyi az gözüksün :KK70:

teşekkürler.. bişi demedi o konularla ilgili anladığım kadarıyla herkese aynı ilacı veriyor zaten.. anlamadım gitti... muhtemelen şuanki aşırı yoğun hayatımdandır bi yanda dersler bi yanda çeyiz zırvaları bi yanda babam ve dükkanımız bi yanda şuan nişanlımın bulunduğu durumlar(eğitimde olduğu için maaş alamıyor ve bu durum hazirana kadar sürecek) evimiz yetişcekmi yetişmicekmi düşünceleri... hepsi beynimi kemiriyor korkunç bi karmaşa içindeyim :KK43: bide benim bölüm biraz daha psikolojiye dokunuyor sanırım kime felsefe okuyom desem manyakmısın kafayı yersin diyor ne alaka anlamıyorum ama derslerin ağırlığından yeniyor heral... ne biçim sorular çıkıyo öle ya :KK53: bu bölümü seçerken biraz daha mantığa dayalı diye tahmin ediyordum hani mantık yürüterek atlatırım diyordum ama hiç öyle olmadı o kadar farklı düşünceler varki hep çelişiyorum kendimle hepsini ezberlemek olanaksız :KK43:

anladım arzucum sen daha önce ilacı kullandıysan biliyorsundur canım..
inş iyi gelir
evet o kadar düşünceli olunca derse odaklanamıyorun kafan başka yere gidiyor canım sende ders çalışırken düşüncelerine ara ver dersten sonra devam et bide ilaç var ooo zehir gibi olacaksın

bende gitsem bi doktora ii olacak..:KK31:

canım 4 yıl ayrıntısını gördüğüm konuların özetiydi anlamak için bakmadım okudum sadece:KK1::KK1:

motive olabilmek adına sevdiğim konulardan başladım

Bende o taktiği yaparım hep , zordan başlayayım da bitsin bir an önce bana göre değil . Önce soft bir giriş iyidir her zaman :KK34:

X