Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

eflatunsa dişidir heralde...mavi guduklular erkek pempeleri dişi...bizimkinin guduğu mavi erkek hemde ne erkek en konuşanından birazdan fotosunu ekleyecem :)

dsc05721n.jpg

teşekkürler ablaları :))) kuşumun adı can babasının adı paşaydı :) bizim komşumuzun oğlundan aldık bunu yavruyken bi güzel eğittik maşallahı var çok güzel konuşuyo...çok tatlıdır çokta gevezedir arkadaş gibi bize ona bişe olursa çok kötü olurum:KK43:

esmer güzeli bnmde böyle bir kusum vardı ismi maviş gecen sene kaybettim ondan sonrada almadım bi daha aldgım kuslar en fazla 4 sene yasyr cok kuslarım öldü.mavişim ölmeden önce sürekli cebimize falan gryrdu herhalde üşüttü bu aralar istyrum ama korkuyrm almya yne ölür dye bide domuz gribi salgını var gözm kesmyr kustan bulasır dye acayp sevyrm ya muhabbet kusu zaafımdr bnm bayılırım .kırkbirkere masallah:nazar:

bende çok korkuyorum onu kaybedecem die bundan öncede vardı bi tane o dişiydi 1 buçuk yıl yaşadı...sonra bunu aldık buna çok alıştım çok korkuyorum her an ölecek die bu çok değişik bişe yaa maşallahı var çok akıllı her dediğimizi sölüyo ve unutmuyo hiç dediklerini arkadaş gibi bize çok alıştım çok seviyoruz onu...evet bakımı çok zor ve fazla yaşamıyolar ömürleri 12 13 yıl gibi bişe...inş canıma bişe olmaz :KK43:

korkma iyi bakarsan 15 yaşını da bulur canım
dayım 15 yıl önce almıştı hala turp gibi maşallah sadece yaşlandığından dolayı hareketi azaldı

bizimde 3 yaşında can adında muhabbet kuşumuz vardı kalp krizinden kaybettik geçen sene :a015:

slm arkadaşlar 1 aylık bı muhabbet kuşu aldım yavru daha kanatlarını çırpabılıyo ama ucamıyo
hep elımıze gelıp basını okşamamızı istıyo veo sekılde uyuyo bı sorunumuz var yem yemıyo elımlede versem agzında gevelıyo ama gerı atıyo ben bunu nasıl bslıyecem suluktanda su ıcmıyo ben içirıyom hep yardım

slm arkadaşlar 1 aylık bı muhabbet kuşu aldım yavru daha kanatlarını çırpabılıyo ama ucamıyo
hep elımıze gelıp basını okşamamızı istıyo veo sekılde uyuyo bı sorunumuz var yem yemıyo elımlede versem agzında gevelıyo ama gerı atıyo ben bunu nasıl bslıyecem suluktanda su ıcmıyo ben içirıyom hep yardım

canım ağzında geveleyip geri atmaz ilk zaman bana da öyle geliyordu ama kuşlar o yemin içini yiyor,kabuğunu atıyorlar
benimki de ilk zaman suluktan su işmezdi,o beyaz taş var onu gagalamazdı ama zamanla kendi kendilerine öğreniyorlar yerimseniben

onlar da mı kalp krizi geçiriyormuş :1shok:
peki nasıl anlaşılıyor?? :bbo:

cevap geç oldu ama kusura bakmayın yerimseniben
kuşumuzun hiçbişeyi yoktu sonra bi gün üşümüş gibi kabarık durdu,
ikinci gün yerde bulduk ayakları morarmıştı hareket edemiyordu ama yaşıyordu hemen veterinere götürdük. :gitme:
Kalp masajı bile yaptılar,hava verdiler ama Can'ımız bize son bi bakış atıp hayata gözlerini yumdu :a015:

cevap geç oldu ama kusura bakmayın yerimseniben
kuşumuzun hiçbişeyi yoktu sonra bi gün üşümüş gibi kabarık durdu,
ikinci gün yerde bulduk ayakları morarmıştı hareket edemiyordu ama yaşıyordu hemen veterinere götürdük. :gitme:
Kalp masajı bile yaptılar,hava verdiler ama Can'ımız bize son bi bakış atıp hayata gözlerini yumdu :a015:

ayy cok uzuldum ya benimde iki senedir besledigim bir muhabbet kusum var bazen o kadar simariyorki bende kalp krizi gecirecek diye korkuyorum,ona birsey olursa cok uzulurum

Ve benim kuşumun da sanırım psikolojik problemleri var kaydirigubbakcemile3
Geçen gün uyandım saat 6.30 gibi hava biraz karanlıktı odadan çıktım ve kuşun kendini kafesin içinde ordan oraya attığını gördüm daha doğrusu duydum ve korktum akannehir
Hiç durmadan çırpınıyordu karanlıktan korkmuştur belki dedim ışığı açtım veondan sonra da olduğu yerde kaldı baya bir süre hiç hareket etmedi
ama çok korkmuştu :sinifsinif: :çok üzgünüm:
Noldu acaba kuşuma neyden korktu riya mı gördü kuşlar rüya görür mü CADIARZU
aklıma gelen diğer bir fikir de kafesinin içine örümcek girmiş olabileceğiydi kaydirigubbakcemile3 ama baktım örümcek filan hiç birşey yoktu.
Ogün de çok durgundu inşallah bir daha olmaz çünkü bn çok korktum ona birşey olacak diye :a015:

Selamlar benimde cennet papağanım var eşimin yılbaşı hediyesi
geleli 1 hafta oldu ve çok ilgilenememe rağmen harika munzurluklar yapıyor.
mesela : kafesinin kapağını açıp çıkıyor :KK70:
ve kafesten çıkınca kapıyı kapatıyor birdaha girmemek içinmiki? :))
sonra elime geliyor köpek gibi başını ve gıdısını kaşımamı seviyor
kızımın oyuncaklarıyla kızımdan daha çok o oynuyor :KK70:
müzikte dans ediyor kafa sallıyor xD
daha 1 haftada bunları yapıyorsa vay halime aşırı yaramaz ve munzur ya onu izlerken çok gülüyorum :))
kuş almak isteyenlere şiddetle tavsiyemdir :)

harika bişey bunlar ya bayılıyorum ben bunların renklerine maşallah :nazar: opuyorumnanaktan

Selamlar benimde cennet papağanım var eşimin yılbaşı hediyesi
geleli 1 hafta oldu ve çok ilgilenememe rağmen harika munzurluklar yapıyor.
mesela : kafesinin kapağını açıp çıkıyor :KK70:
ve kafesten çıkınca kapıyı kapatıyor birdaha girmemek içinmiki? :))
sonra elime geliyor köpek gibi başını ve gıdısını kaşımamı seviyor
kızımın oyuncaklarıyla kızımdan daha çok o oynuyor :KK70:
müzikte dans ediyor kafa sallıyor xD
daha 1 haftada bunları yapıyorsa vay halime aşırı yaramaz ve munzur ya onu izlerken çok gülüyorum :))
kuş almak isteyenlere şiddetle tavsiyemdir :)

öncelikle maşallah.
Çok şanslısınız evcilleştirilmesi çok güçtür cennetleri.Bu kadar çabuk olması çok iyi.Sevgiler

X