Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

p
İstanbul beylikdüzü ve civarında sağlıklı kuşlar satan pet shoplar var mı kızlar? Varsa nolur adres ve isim bilgisi verebilir misiniz? Sevda papaganı almam gerek. Çift vardı bende. Oğlan vefat etti bu sabah:KK43: kızım yalnız kalamaz :KK43:
Basin sagolsun cok uzulmussundur eminim cok aci oluyor kayiplari:KK43:
Pet shoplar hayvanlara buyuk eziyetler ediyorlar cok vicdansizlar ,,oralara para kazandirma arkadasim bence
Nerden alacagim dersen; ureticilerden gidip yerini gorerek almak daha mantikli
Ureticiler daha insaflilar en azindan
muhabbetkusu.com dite bi site var, uretici listesi duzenlemisler ben de bakmistim bi ara istersen

ceresi ayakları mavi başında da sıksık çizgileri var hiç alnı yok daha küçük miniğim.evim ağaçlık bir yerde sürekli kuşlar ötüyor yavrum onları duyunca kafesi parçalıyor çok üzülüyorum.kafesten elime alıp konuşunca susuyor herhalde dinliyordur.ama bir aydır çabalıyorum hiç karşılık vermedi bize.yinede onu çok seviyoruz özgür bırakalım dedik ama açlıktan ölür diye korkuyoruz.
Kafes kusu disarda yasayamaz hemen oldururler nolur birakmayin yazik
Serbest kalmak ona iyilik degil kotuluk olur malesef...
Cok mutlu olmasini istersen ona es al cok sevinir :)
Bi de 1 ay daha cok erken konusmak icin
Siz surekli sohbet halinde olmalisiniz uzaktan bile konusun dinliyorsa bu iyi biseydir
Onemli olan sevgi vermek gerisi teferruat
Benim kusum cok guzel konusuyordu arkadas gibiydik her an her dakka yanyanaydik
1yasinda oldu diyorum ki hic konusmasaydi yabani olsaydi da uzun omurlu olsaydi falan...
Tabi kader iste

p
Basin sagolsun cok uzulmussundur eminim cok aci oluyor kayiplari:KK43:
Pet shoplar hayvanlara buyuk eziyetler ediyorlar cok vicdansizlar ,,oralara para kazandirma arkadasim bence
Nerden alacagim dersen; ureticilerden gidip yerini gorerek almak daha mantikli
Ureticiler daha insaflilar en azindan
muhabbetkusu.com dite bi site var, uretici listesi duzenlemisler ben de bakmistim bi ara istersen

Kafes kusu disarda yasayamaz hemen oldururler nolur birakmayin yazik
Serbest kalmak ona iyilik degil kotuluk olur malesef...
Cok mutlu olmasini istersen ona es al cok sevinir :)
Bi de 1 ay daha cok erken konusmak icin
Siz surekli sohbet halinde olmalisiniz uzaktan bile konusun dinliyorsa bu iyi biseydir
Onemli olan sevgi vermek gerisi teferruat
Benim kusum cok guzel konusuyordu arkadas gibiydik her an her dakka yanyanaydik
1yasinda oldu diyorum ki hic konusmasaydi yabani olsaydi da uzun omurlu olsaydi falan...
Tabi kader iste

bizde çikomuzu çok seviyoruz Allah geçinden versin bende çok üzülürüm başına bişey gelse.eşime doğum günü hediyesi olarak almıştım konuşursa çok sevinecekti diye.ama bizi hiç takmıyo kerata dışardan duyduğu kuşlara cevap veriyor,pencere kenarlarına konup onlara ulaşmaya çalışıyor.bizden çok korkuyor hala.hiç elimizle tutmadık parmağımıza zıplatıp kafesten çıkardık.vaktim olunca onu petshopa götürüp anlaştığı bir arkadaş seçicez.konuşma meselesini de burda bir arkadaş bir ayda konuşturmuş kuşunu o yüzden vazgeçmiştim.sağol ilgilendiğin için canım😊

bizde çikomuzu çok seviyoruz Allah geçinden versin bende çok üzülürüm başına bişey gelse.eşime doğum günü hediyesi olarak almıştım konuşursa çok sevinecekti diye.ama bizi hiç takmıyo kerata dışardan duyduğu kuşlara cevap veriyor,pencere kenarlarına konup onlara ulaşmaya çalışıyor.bizden çok korkuyor hala.hiç elimizle tutmadık parmağımıza zıplatıp kafesten çıkardık.vaktim olunca onu petshopa götürüp anlaştığı bir arkadaş seçicez.konuşma meselesini de burda bir arkadaş bir ayda konuşturmuş kuşunu o yüzden vazgeçmiştim.sağol ilgilendiğin için canım😊
Rica ederim:)
Es alacaksaniz yaklasik bi 6 aydan sonra almakta fayda var..
O surecte size alismis olur...
Yukarida da bahsetmistim pet shoplar o zavalli kuslara hayvanlara resmen eziyet ediyorlar sirf maliyeti dusurmek icin dunya kadar yol teptiriyorlar satmak icin hayvanlar oluyor hic ugruna:KK43:(
http://www.haytap.org/index.php/petshop-gercegi

Burayi inceleyebilirsin canim nacizane uyarmak istedim hassasim hayvanlar konusunda:KK43:

Rica ederim:)
Es alacaksaniz yaklasik bi 6 aydan sonra almakta fayda var..
O surecte size alismis olur...
Yukarida da bahsetmistim pet shoplar o zavalli kuslara hayvanlara resmen eziyet ediyorlar sirf maliyeti dusurmek icin dunya kadar yol teptiriyorlar satmak icin hayvanlar oluyor hic ugruna:KK43:(
http://www.haytap.org/index.php/petshop-gercegi

Burayi inceleyebilirsin canim nacizane uyarmak istedim hassasim hayvanlar konusunda:KK43:

iyi olur valla haklısın.bizim burda nerde var Bi araştıralım.ben almadan öncede üreticiyi bulmak istemiştim de bulamamıştım.keşke bulabilsem.

Arkadaslar kiz kardesimin bir muhabbet kusu var cok sevimli baya da evcil.
Sorum su kizkardesim yazik tek basina diye yanina es almak istiyor.. sorunumuz da su plastik bir kusumuz var ona bile sapik hareketler yapiyor gercek kus olursa ne yapar bilemiyoruz kardesim coskun diyo zaten kusa ne yapmaliyiz?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sorum su kizkardesim yazik tek basina diye yanina es almak istiyor.. sorunumuz da su plastik bir kusumuz var ona bile sapik hareketler yapiyor gercek kus olursa ne yapar bilemiyoruz kardesim coskun diyo zaten kusa ne yapmaliyiz?

bizimkininde bi oyuncağı var ona yapıyodu o hareketleri sonra eş aldık ama çiftleşmeye falan çalışmıyplar öyle öpüşüp koklaşıyolar

bizimkininde bi oyuncağı var ona yapıyodu o hareketleri sonra eş aldık ama çiftleşmeye falan çalışmıyplar öyle öpüşüp koklaşıyolar

Tesekkur ederim canim peki davranislari degistimi yanina es alinca? Kiz kardesimin kusu disi ve baya konusuyor sonra es alirsak konusmaz diye de korkuyoruz

Tesekkur ederim canim peki davranislari degistimi yanina es alinca? Kiz kardesimin kusu disi ve baya konusuyor sonra es alirsak konusmaz diye de korkuyoruz

bize olan ilgisinde hiç bi değişme yok çeneside çok düşük maşallah :nazar::KK1: ama dişi bize hiç alışmadı

Çok moralim bozuk :KK43:
muhabbet kuşum 2gündür hasta,kuluçkadaydı nedeni belirsiz 2 gündür kabarıyor keyifsiz
:KK43:

ay o oyuncak kuslar cok tehlikeli. Gercek kus sanip yem vermeye calisiyorlar ve böylece agzindakileri geri yutarak hasta oluyorlar. Illa cift olmalari gerekmez anlastiktan sonra ayni cins de olabilirler. Hem sapik sapik hareketler yapmazlar merak etmeyin bunun icin özel yuva yapmaniz lazim. En fazla birbirlerini temizlerler oynarlar. Benim 4 tane var ikisi kiz ikisi erkek cok iyi anlasiyorlar yavrularim :) Allah muhabbetlerini arttirsin okadar yani. Tek kalmasin kuscagiz yazik :))

Son düzenleme:

Yazik bence es alin
Biz insanlar bencil davraniyoruz bence kuslari tek birakarak
Cok sosyal hayvanlar cunku ;her canli kendi turunden en az bir arkadasi hakeder bence
Bizler disari gidiyoruz geziyoruz tozuyoruz ama bu zavallilar evi bekliyor , tek kalmasin yazik:KK43:

Çok moralim bozuk :KK43:

muhabbet kuşum 2gündür hasta,kuluçkadaydı nedeni belirsiz 2 gündür kabarıyor keyifsiz
:KK43:
Yumurta tikanmasi falan mi var acaba?
Bir veterinere gostermelisin ins gecer canim:KK43:

ay o oyuncak kuslar cok tehlikeli. Gercek kus sanip yem vermeye calisiyorlar ve böylece agzindakileri geri yutarak hasta oluyorlar. Illa cift olmalari gerekmez anlastiktan sonra ayni cins de olabilirler. Hem sapik sapik hareketler yapmazlar merak etmeyin bunun icin özel yuva yapmaniz lazim. En fazla birbirlerini temizlerler oynarlar. Benim 4 tane var ikisi kiz ikisi erkek cok iyi anlasiyorlar yavrularim :) Allah muhabbetlerini arttirsin okadar yani. Tek kalmasin kuscagiz yazik :))

Yorumun icin tesekkur ederim.
Tehlikeli oldugunu bilmiyordum, ozaman aynada tehlikeli oluyor. Ne tur bir hastalik?

Yorumun icin tesekkur ederim.
Tehlikeli oldugunu bilmiyordum, ozaman aynada tehlikeli oluyor. Ne tur bir hastalik?

Evet aynalarda tehlikeli ama ne yazikki satmaya devam ediyorlar. Bogaz iltihabi oluyorlar ve bu kuslar icin ölümcül bi hastalik. Psikolojik olarakta iyi degil :)

Son düzenleme:
Evet aynalarda tehlikeli ama ne yazikki satmaya devam ediyorlar. Bogaz iltihabi oluyorlar ve bu kuslar icin ölümcül bi hastalik. Psikolojik olarakta iyi degil :)

Hmm bak yine birsey ogrendim hic duymamistim. Peki bu bogaz iltihabin belirtileri ne peki?

Yorum atanlara cok com tesekkur ederim sayenizde yeni seyler ogrendim ve bugun kusumuzun yanina es bakmaya gittik kiz kardesim kucul yavru alalim onuda egitelim diyor ama malesef salilan yavru kuslarin hepsi disi. Ve benim bildigim disi kusla disi kus ayni kafesteste olmur :KK43:

Hmm bak yine birsey ogrendim hic duymamistim. Peki bu bogaz iltihabin belirtileri ne peki?

Sürekli kusuyorlar, yemek yiyemiyorlar bogazlari acidigi icin. Sürekli kösede uyumak falan.

Yorum atanlara cok com tesekkur ederim sayenizde yeni seyler ogrendim ve bugun kusumuzun yanina es bakmaya gittik kiz kardesim kucul yavru alalim onuda egitelim diyor ama malesef salilan yavru kuslarin hepsi disi. Ve benim bildigim disi kusla disi kus ayni kafesteste olmur :KK43:

Rica :) bu kusun kisiligiyle alakali. Yine de erkek kus alin siz :)))

Yumurta tikanmasi falan mi var acaba?
Bir veterinere gostermelisin ins gecer canim:KK43:

zannetmiyorum cnm ya popişine baktım şişlik yok,neden keyifsiz kabarıyor anlayamadım :KK43:
uykusuzluk sebep olmuş olabilir mi tüm gece yumurtalarıyla uğraşıyordu yuvalıkta

Son düzenleme:
Kızlar mrb 2 gün önce 3 aylık bi muhabbet kusu aldım sizce nasl kendime alıstırabilirim 😔

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar mrb 2 gün önce 3 aylık bi muhabbet kusu aldım sizce nasl kendime alıstırabilirim 😔

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

1 Hafta sana ve ev alışması için kafesten çıkarma,arada elini kafese sok bekle konması için avucuna yemde koy oradan yemesini bekle arada tekrar et bir süre sonra zaten kendi gelir ani hareketler yapma kuşun korkacağı,sana alışın sürekli konuş onunla.

X