Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

Kızlar merhabalar.benim muhabbet kuşum var onunla ilgili bişey sormak istiyorum.bilgisi olan yardimci olabilir mi acaba.1 aylık iken aldık kusumuzu.3 ay oldu bizde.ama aldığımızdan beri sürekli kanatlarını kuyruğunu yoluyor.neden olabilir ki.

hayvan stresli demek oluyor. kafesi açıp uçmasına izin veriyor musunuz, ilgileniyor musunuz onunla?

İlgileniyoruz.her gün kafesten de çıkıyor.sevdiriyir kendini bize.ama hala ayni.anlamadık.çok üzülüyoruz

baya ilgiliymişsiniz aslında hay Allah :KK64:
bi kuşçuya sorun isterseniz.
ya da kuşlarla ilgilenen bir veteriner hekim bulabilirseniz ona.
genelde kuş götürülünce "abi boşver yenisini al" diyor da bazıları. ondan kuşçu dedim.

baya ilgiliymişsiniz aslında hay Allah :KK64:
bi kuşçuya sorun isterseniz.
ya da kuşlarla ilgilenen bir veteriner hekim bulabilirseniz ona.
genelde kuş götürülünce "abi boşver yenisini al" diyor da bazıları. ondan kuşçu dedim.
Veteriner e sorduk b12 eksikliği olabilir dedi.Kuşçu ya sorduk o da buna benzer bişey söyledi.ilaç verdik.bit ilacı sıktık.yeni yem falan.tüyleri çıkıyor ertesi günü yoluyor.dipte yağ oluyir onu yemek için olabilir dediler.sanırım alışkanlık haline getirdi.olabilir mi acaba böyle alışkanlıkları.çocuğum gibi sıpa :KK36: o yüzden çare arıyoruz ama bilemedim

Veteriner e sorduk b12 eksikliği olabilir dedi.Kuşçu ya sorduk o da buna benzer bişey söyledi.ilaç verdik.bit ilacı sıktık.yeni yem falan.tüyleri çıkıyor ertesi günü yoluyor.dipte yağ oluyir onu yemek için olabilir dediler.sanırım alışkanlık haline getirdi.olabilir mi acaba böyle alışkanlıkları.çocuğum gibi sıpa :KK36: o yüzden çare arıyoruz ama bilemedim
fotoğraf paylaşabilir misiniz?

anladım her şeyi yapmışsınız zaten. o zaman geriye tek bir çare kalıyor, o da boynuna bişi takmak.
veterinerin bunu demesi gerekirdi gibi geliyo bana ama.
ben de instagramda yabancı hesaplarda gördüm bunu. hayvanın boğazına köpeklerinki gibi bişi geçiriyorlar kendini yolmasını engelliyor.
şurda bir örnek buldum. siz de keçeden falan yapabilirsiniz.

[
Vr5P9P.jpg

değiştirdim vidyoyu. bu nasıl yapıldığını göstermiş daha faydalı göründü

anladım her şeyi yapmışsınız zaten. o zaman geriye tek bir çare kalıyor, o da boynuna bişi takmak.
veterinerin bunu demesi gerekirdi gibi geliyo bana ama.
ben de instagramda yabancı hesaplarda gördüm bunu. hayvanın boğazına köpeklerinki gibi bişi geçiriyorlar kendini yolmasını engelliyor.
şurda bir örnek buldum. siz de keçeden falan yapabilirsiniz.

[
Vr5P9P.jpg
Aaa çok ilginç.ilk defa duydum gördüm böyle bişey.eşime söyleyeyim o bulur umarım.bir de böyle deneyelim.teşekkür ederim

Kızlar muhabbet kuşumuz 5 yaşında bu ara sürekli tüylerini yoluyor.. depresyona girince böyle yapardı, pek ilgilenemediğimizde.. ama şu an öyle bi durum yok sürekli ilgileniyoruz o da neşeli aslında ama tüy yoluyor, mevsimsel olabilir mi.. ve bugün ortaya çıkan bi şey, sürekli uyukluyor.. yemini yedi, biraz portakal mandalina verdim çok az yedi, azıcık oynadı yine uyukladı, şimdi de yine tüylerini yoluyor.. sorun ne :KK43:

Bizimki yumurta sarısını çok seviyor, sizin kuşa da vitamin eksikliği için yumurta sarısı deneyebilirsiniz..

Merhabalar benim de muhabbet kuşum var çok tatlı :) Aşkım aşkım diyor gel gel diyor.Ben kıvırcık veriyorum arada.Korkuyorum başka bişey verirsem zararı olur mu diye cesaret edemiyorum ne verebilirim ?

Merhabalar benim de muhabbet kuşum var çok tatlı :) Aşkım aşkım diyor gel gel diyor.Ben kıvırcık veriyorum arada.Korkuyorum başka bişey verirsem zararı olur mu diye cesaret edemiyorum ne verebilirim ?

Ben maydanoz sapı, elma, havuç, ıspanak, mandalina, portakal yani aklınıza gelebilecek bizim yediğimiz meyve-sebze ne varsa veriyorum ara sıra. Haşlanmış yumurta ve patates da severler. Çok kuş besledim hiç zararını görmedim bunların, aşırı vermemek şartıyla.

Kızlar benim de bir muhabbet kuşum var ve dünya tatlısı.15 YAŞINDA yavrum maşallah.Annecim, canım, kuzum diyor çünkü ben ona sürekli canım oğlum diyorum kuzum diyorum.Bana çok alışkın çok 15 yıldır beraberiz hıc ayrılmadık. Kafste asla durmaz sabah uyanır uyanmaz yanımda :) Şimdi hamileyim evi sürekli çektiriyorum tüyleri dökülüyor çünkü ama olsun çok tatlı beni çok seviyor.Bikaç kez hastalandı veterıner götürdük ben ağla ağla ağla :)):) Eşimde diyor artık bekle diyor yaşlı diyor ama olsun Allah uzun ömür versin benim canım oğluma.

Kızlar benim de bir muhabbet kuşum var ve dünya tatlısı.15 YAŞINDA yavrum maşallah.Annecim, canım, kuzum diyor çünkü ben ona sürekli canım oğlum diyorum kuzum diyorum.Bana çok alışkın çok 15 yıldır beraberiz hıc ayrılmadık. Kafste asla durmaz sabah uyanır uyanmaz yanımda :) Şimdi hamileyim evi sürekli çektiriyorum tüyleri dökülüyor çünkü ama olsun çok tatlı beni çok seviyor.Bikaç kez hastalandı veterıner götürdük ben ağla ağla ağla :)):) Eşimde diyor artık bekle diyor yaşlı diyor ama olsun Allah uzun ömür versin benim canım oğluma.

Maşallah benim de muhabbet kuşum var 8-9 aylık inş benim kuşumda çok uzun yıllar yaşar :)

Bizim sıpa kafesten çıkmıyor kapısı hep açık ev 20 derece yetersiz mi geliyor acaba:110:

Benim de muhabbet kuşum var.3 yaşında kıvırcığı yaprak şeklinde veriyorum içine girip yikaniyor.Salatalık elma da veriyorum.Havuç falan veremiyorum renginden dolayı korkuyor çünkü.Şarkı dinlemeyi çok sever söylerde.

X