Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

IMG_2808.JPG IMG_2809.JPG hanımlar iyi akşamlar bu benim küçük bisküvim. bugün işten geldiğimde böyle buldum kuşumu. biraz internetten bakındım ama tam anlayamadım sorun ne. buna benzer bir durumla karşılaşan var mı acaba?

Eki Görüntüle 2142571 Eki Görüntüle 2142572 hanımlar iyi akşamlar bu benim küçük bisküvim. bugün işten geldiğimde böyle buldum kuşumu. biraz internetten bakındım ama tam anlayamadım sorun ne. buna benzer bir durumla karşılaşan var mı acaba?
Fotoğrafı net açamadım ancak gözünün çevresinde tüy dökümü mü var nedir? Eğer öyleyse bu mantar hastlığının belirtisidir. Gelişmeler neler, yazabilir misiniz?

Kızlar benim de bir muhabbet kuşum var ve dünya tatlısı.15 YAŞINDA yavrum maşallah.Annecim, canım, kuzum diyor çünkü ben ona sürekli canım oğlum diyorum kuzum diyorum.Bana çok alışkın çok 15 yıldır beraberiz hıc ayrılmadık. Kafste asla durmaz sabah uyanır uyanmaz yanımda :) Şimdi hamileyim evi sürekli çektiriyorum tüyleri dökülüyor çünkü ama olsun çok tatlı beni çok seviyor.Bikaç kez hastalandı veterıner götürdük ben ağla ağla ağla :)):) Eşimde diyor artık bekle diyor yaşlı diyor ama olsun Allah uzun ömür versin benim canım oğluma.
15 yaş mı:) Maaşallah :)

Akşam benim kuşumun az ateşi var gibiydi.Ateşte yapıyor mu tüy dökerken ?
Muhabbet kuşlarının ateşini şu şekilde ölçebilirsiniz: ayakları genelde 39 derece bir sıcaklığa sahip olur. Eğer bu değerden yüksek bir sonuç çıkarsa kuşa serin bir ortam sağlayın. Yazın vücut ısısının yükselmesi normal. Dikkat edin serin ortam sağlarken cereyana asla maruz bırakmayın.

Evet bu çok doğal, kuşlar mevsim geçişlerinde, yaz aylarına geçildiğinde vs tüy dönemlerine giriyorlar. Bu dönemde onlara yulaf verin, kafeslerine banyoluk takın(rahatlarlar)

Yulafi nasil veriyorsunuz? islatipta mi yoksa kuru sekilde mi?

Iki tane sultan papaganim var ama birbirlerini sevmediler sanirim es olarak aldigim erkek tisliyor yemlerinin disinin onunden aliyor ayirmam mi lazim onlari acaba

X