Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

CeylinNaz

Guru
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2006
122
42
arkadaşlar muhabbet kuşu besleyen varmı bişey sorucam benim cicişim sabahtan akşama kadar yanımızda ve kafes dışında alıştı ama hala üstümüze gelmiyo sizce nasıl gelir 5,6aylık

Çok şirinler yaa,benim vardı ama bebek olunca vermek zorunda kaldım.eline yem alıp bekle,bence gelir.

benımde uzun suredır muhabbet kusum var.eve ılk geldıgı gunden ıtıbaren ılgılenmeye baslamanız lazım.once ısaret parmagınızı kafesın ıcıne sokup ayagına yoneltın.bunu sureklı ve ısmını soyleyerek yapın cıktıgında bı muddet sonra elınıze gelmeye baslayacaktır.elınızle yem yedırınkı alıssın.butun hayvanlar gıbı muhabbet kusununda zararı var.bazen goremedıgımız tüyleri havada ucusuyo,bunları yutmamaya calısın.bı sorun olursa yazabılırsın hulya nerdeyse 10yıldır muhabbet kusu beslıyorum.sevgıler...

tşk kardelens bizimki gün boyu dışarda kefese uyumak için giriyo yabani değil geziniyo falan ama herhalde alışmıcak çünkü bayadır bizimle annem yakalayıp seviyo belkide o yüzden böyle yapıyo

selam canım bende nerdeyse 15 yıldır muhabbet kuşu besliyorum,hatta şu an 4 tane var evimde.Eğer kafesin içindeyken devamlı onunla konuşur,ilgilenirsen ve dışarda eline aldığın zaman yem yedirmeye çalış onu ,omuzuna koy,azda olsa kanatlarının ucunu kes ve işaret parmağının üzerine koy iki elinle merdiven yaptır kısa sürede alışıcaktır zaten tek kuş olunca insana daha kolay alışıyor.Unutmadan cinsiyeti ne yazmamışsın erkek kuşlar daha kolay alışıyor.

kuşlar çok tatlılar ya.en iyiside erkek kuşlar daha çabuk alışıyolar bide konuşuyolar kızlar biraz yabani oluyo ama zamanla alışıyolar.bizimkide kız zor oldu ama alıştı bize şimdi başa çıkamıyoruz:) adıda limon

slm arkadaşlar benımde muhabbet kusum var erkek ve bız onu yavruyken aldık 3 senedır bızde..32 kelıme konusuyor su anda..saglıgı yerınde ancak son gunlerde yedıgı yemlerı oyuncaklarının üstüne kusuyor.her zaman götürdüğümüz veterınere telefpn edıp sordum eş istiyor dedi.ancak kıme sorsak bu saatten sonra es almayın diyorlar sizce ne yapmalıyım.

arkadaşlar bendede 1 muhabbet kuşu 1 de cennet papağan var ikiside çok sevimliler ve aşk yaşıyolar,muhabbetim konuşuyo ve cennette ondan öğrendi aynı kelimeleri söylüyo,muhabbet omuzumuza geliyo ağızdan seviyo yesin cennette görüyo oda istiyo ama arkadaşlar bir gaga var tuttu mu koparıyo :):):)

bende yeni muhabbet kuşu aldım erkek, alıştırmaya çalışıyorum onu, 3 gün çok sessiz kafesinde bekledi gıkı bile çıkmadı, şimdilerde günde bikaç sefer öttüğünü duymaya başladık, nasıl alıştırıcam bize gelmesine ve konuşmasına..

aysenil canım ona sürekli aynı kelimeyi tekarla , canım, babacım , cimbom , cic kuş gibi... önce içinde c harfi içeren bi kelimeyle başla en kolay onu söyleyebiliyorlar birde konuşması için erkek ve yavru olması gerekir kendinize alıştırmak içinde sürekli ilgilenin korkutmayın elinize alıp okşayın sevin sizden zarar gelmeyeceğini anlaması lazım ve alıştığı zaman öyle çok ötecek ki sussun diye bakacaksınız bizimki bazen tam filmin en heyecanlı yerinde bi başlıyo bağırmaya sustur susturabilirsen hee birde kafesin ağzını açık tut kendi kendine girip çıkmasını öğrensin ben 24 saat açık bırakıyorum hiç kapatmıyorum o kafasına göre takılıyor istediği zaman çıkıyor istediği zaman giriyor :)

tamam öyle yapalım umarım alışır ve konuşur, daha önce bi komşumuz ist dışına taşınmak zorunda kaldığı için kuşunu bize bırakmıştı biz baktık baya bi süre ama ilk zamanlarda anlamadık ve kuşun kafasındaki tüyler dökülmeye başladı ilk önce kuşçuya sordum ve kuşun strese girdiğini söyledi ama bi görseniz cidden tepesi kel oldu kuşun, sonralarda alıştı ve hatta annem bi kaç kelime öğretti ona ama yavru kuşa nasıl yaklaşılır, aynımıdır onu öğrenmek istedim, sağol

herkese merhaba bu siteye tesadüfen girmiştim ancak o kadar beğendimki şimdi sürekli burdayım kuruculara sonsuz saygılar.

bizimde bi tane muhabbet kuşumuz var cok sevimli ve her şeyı konusabılıyor ama ogretmek gerekır.ilgilenmek gerekir,sevgi ister onlar

slm arkadaşlar benımde muhabbet kusum var erkek ve bız onu yavruyken aldık 3 senedır bızde..32 kelıme konusuyor su anda..saglıgı yerınde ancak son gunlerde yedıgı yemlerı oyuncaklarının üstüne kusuyor.her zaman götürdüğümüz veterınere telefpn edıp sordum eş istiyor dedi.ancak kıme sorsak bu saatten sonra es almayın diyorlar sizce ne yapmalıyım.

Benimde bir köpeğim birtanede kuşum var.İsmi cogo ve konuşuyor.Yalnızlığa alışmış ve aileyi kabullenmiş bir kuş eş olarak gelecek diğer kuşa kıskançlıktan zarar verebilir.Öncelikle kesin eş almaya karar verirsen onları iyi gözlemlemelisin.Eğer gelen kuşa zarar vermeye ,dövmeye kalkarsa yeni kuşu derhal yanından al.

hülyacım benım var muhabbet kuşum.şimdi sen ona her zaman konusman lazım.kelimeler öğret sev onu.yaklaşmassan o da sana yaklaşmaz.bizim kuş aklına gelen her şeyi diyo konuşuyo yani.cok sevimli onu cok sevıyorum.askım ,bitanem,seni çok seviyorum,günaydın..diyor..daha da var yani.ona sevgini göster hem daha küçük o
:nazar: :nazar:

off benimde bebişim vardı bembeyaz cok alışkandı topu var oynardık o bana atar ben ona atar hiçte korkmazdı yavrum 7 aylıktı oda işte bize geliyodu ama ben cok üstüne düşüyodum 7 aylık ve canım babacık şımarık gibi sözcükleri anlaşılabilir şekilde söylüyodu :teselli: ama bi gün ne oldu sabah baktıgımda ölmüş yatıyordu cok üzüldüm eşim 2 gün kendine gelemedi acayip derecede seviyoduk cünkü ailecek o geldi aklıma şimdi gene üzüldüm :1no2: 1 ay oldu öleli:çok üzgünüm: Yani sözüm şu ki alışır takma dışarda olduguna göre :1closedeyes: korkutmayın yüksek sesten korkar arasıra kesme şekerde armagan edebilirsin ama herzaman degil onu kararını sen belirliyebilirsin.

Birde arkadaşlar size alışmasını istiyorsanız kuşunuzun yanına ikinci bir kuş almayın ve aslaaaa ama asla aynası oynıycagı bir oyuncagı olmasın kafesin içinde ozaman size ihtiyac duymaz aynada gördügünü arkadaşı sanırı vede konuşmaz haberiniz olsun

X