Kardeş Acısı..

Allah hepinizden razı olsun.. Güzel dualarınız yetiyo biraz ferahlamama. Kardeşimin adıyla yaşayacak bebeğim inşallah..

kardeşim yok kardeş gibi büyüdüğüm insanlar var ama kardeşlik duygularını bilemem.. çok üzüldüm rabbim mekanını cennet etsin,gözlerim doldu kötü oldum allah rahmet eylesin

allah sabır versin. çok kötü oldum okuyunca. kendi erkek kardeşim geldi aklıma. yerinize koydum kendimi göğsüm taş oldu sanki.
kardeş hiçbir şeye benzemiyor, acısa da benzemiyordur muhtemelen. mekanı cennet olsun.

Başınız sağolsun..O acı hiç geçmeyecek...Ben kardeşimi kaybettiğimde yaşama ikizlerimle tutundum..Sadece avunmayı öğrendim..Yaşantımda hiç birşey eskisi gibi olamadı..İkizlerim erkek ve dayılarına benziyorlar ..Rabbim yazılarını benzetmesin...Allah kardeşinizin ömrünü bebeğinize versin ..

Başın sağolsun canım. Allah onun ömrünü senin yavruna versin. Sana ve ailene büyük sabır diliyorum. Çok büyük bir acı ama Rabbimden gelene boynumuz kıldan ince.

Benim bi tanecik kuzum.. Ablasının canı..
Bu dünya ruhuna dar mı geliyordu da gittin.. Giderken canın yandı mı, gönülsüz müydün?
Yoksa… Yoksa İbrahim’in bıçağı altında kurban edilmeyi büyük bir cesaret ve hatta akıl almaz bir arzuyla bekleyen İsmail gibi aşkla mı koştun ölüme? Üstelik biz ölüm üzerine dahi yeterince konuşamadan çekip gittin bu fani dünyadan.
DamarLarında Kan DoLaşan AşağıLık HeykeLLerin Etrafta Gezinmeye Devam Ettiği bu Fani Dünyadan, Anne Rahminden, ÇiviLi Tabuttan Çekip Gittin.. BiLirim ki, Artık Önemi Yok CoşkuLu AğıtLarın, HicranLı KahkahaLarın, GösterişLi SözLerin ve de Ritmik CümLeLerin… Yine de yazıyorum işte ne yapayım. Çünkü Ancak Yazarak ÇoğaLtıyorum Seni.. Ve İçimde his namına ne varsa o güzeL, Geniş omuzLarına yüklüyorum senin, Sen AllahaısmarLadık Derken..
Seni Çok Seviyorum Güzel GözLüm..

okurken mahfoldum ağlamaktan
allah sizlere sabırlar versin

ateş düştüğü yeri yakar nasıl acıdır bilirim neler yaşayıp hissettiklerinizi
bizde ani bi şekilde dayımı kaybettik 2 sene oldu bu tarz şeyleri duyunca gözlerim dolar yutkunamam tekrar o anları yaşarım
bizimki kalp krizi geçirdi gecenin bi yarısı kör vakit gelen telefon yaktı bizi bi anda kalp krizi geçirip ölmüş
bize öldüğünü söylemediler hastalandı diye çağırdılar gece 4 dışarda çok fena yagmur yağıyo biz koşuyoruz nefes nefese :KK43:

bi gittim dayın öldü dediler çıldırdım nefesim kesildi neolur şaka diyin diye bağırdım inanmadım
yatak odasına koştum melekler gibi uyuyordu dayım :KK43:
herkes sinir krizi geçirdi kaç kişi hastanelik oldu yengeme sakinleştirici falan :KK43:
ne oldugunu anlamadan daha şoklardayken gözümüzün önünde koyuyolar kara toprağa

annem perişan 2 senedir şu sıra biraz ağlamaları azaldı
hergün hıçkıra hıçkıra bağıra bağıra ağlardı..geceleri onun bağıra bağıra ağlamalarına uyanırdım

dışarı çıkardık mesela kalabalıkta çarşıda pazarda minibüste heryerde ağlardı..
her ambulans görmesinde ağlar hala ambulans dayıma yetişememişti aklına gelir :KK43:

ananem desen her yağmurda karda balkona çıkar hıçkıra hıçkıra ağlar oğlum üzerine karlarmı yağıyo diye :KK43:

birde işin tuhafı dayım ölmeden 15 gün önce annem dayımın kaşıkla mezardan toprak yediğini görmüştü
bende dayım ölmeden 4 gün önce rüyamda görmüştüm cenaze eviydi dayımların evi herkes bana dayın öldü diyodu
anneme kuzenime falan anlatmıştım çok korkmuştum annemde dayının ömrü uzadı ozaman demişti

allahın işi işte bi göstergemiydi neydi herşey allahtan yani
evet genç ölüm zor daha yaşlıların yaşadığını görünce kabullenemiyorsun ama onları allah aldı
allah çok sevdiği kullarını yanına erken alırmış
dayım çok iyi bir insandı herkesin ağzındaydı nekadar iyi bi insan olduğu

allahın takdirine yapıcak bişey yok dünyaları versen geri getiremezsin onlara okadar ömür yazmış yaradan
yattıkları yer nur olsun cennet mekanları olsun

he buarada bizde dayım öldüğünde hergün ananemlerdeydik yanlız bırakmıyoduk arka sokağımızdalar ama nereye kadar bi süre sonra her dakika gidemiyorsun ananem şuan kendini temizliğe vermiş durumda boş dursa düşünmekten kafayı yiyo
anneniz çok kötüyse bir piskologa gidin iyi gelir

Sapasağlamdı benim kuzum. Üniversiteyi kazandı bu sene. Yaz tatilini değerlendirmek için amcamın şantiyesine gitti uzak bi şehre. Muhasebeye bakıyodu orda. Tam 40 gün olmuştu gideli. Haberinin geldiği gün kendi gelecekti yanımıza. Olmadı. Gelemedi ablasının bitanesi. Acısı kendinden önce geldi :KK50:

İnşaat yer.. Düşmüş bi yerden. Hiç dinlemedim detayları, duymadım, duymak istemedim.

ALLAH sabır versin başınız sağolsun

Bugün 30 gün oldu ablama, canıma, en kıymetli varlığıma, hastayım dedi neyin var dedim bilmiyorum ama hastayım dedi 35 gün sonra aramızdan ayrıldı. tarih 1 eylül 2013 dü. içim yanıyor, iliklerime kadar acı çekiyorum. sizi şu an çok iyi anlıyorum. Başınız sağolsun başımız sağolsun.

Canım yanıyo.. Yüreğim daralıyo. Ne yapacağımı bilemedim. Buraya yazmak en iyisi geldi affedin. Kardeşim öldü benim. Ne kadar kolay yazılıyomuş, ne kadar kolay söyleniyomuş ölüm.. 19 yaşında, yeşil gözlümü, ablasının bi tanecik kuzusunu toprağa verdiler gözümün önünde. Nasıl geçti bu 45 gün, hala nasıl nefes alıyorum, nasıl uyuyup uyanıyorum hala aklım almıyo. Bi tanecik kardeşimdi o, tek başıma bıraktı beni. Seni kimseyle paylaşamıyorum abla, kıskanıyorum derdi. Bi başıma koydu gitti..
Hamile olduğumu öğrendiğinde ne çok sevinmişti. Abla dayı oluyorum ben, GS forması alıcam yiğenime kız da olsa erkek de olsa dedi. 1 ay geçmedi üstünden ki Galatasaray bayrağıyla Türk bayrağını biz örttük tabutuna kuzumun.. Cinsiyetini bile öğrenemedi yeğeninin..

Ablasının bitanesi. Canım kardeşim.. Biliyorum gözyaşım hiç durmadığı için gelmiyosun rüyalarıma hala. Ama elimde değil, çok özledim bitanemm. Her sabah yokluğunla uyanmak, abla dediğini duymamak bitiriyo beni..
Çok dile getiremedim kısacık ömründe affet beni. Seni çok seviyorum canımın içi. Hakkını helal et nolur..

zaten sulu gözlü biriyim..tutamadım göz yaşlarımı..tanrı onu cennette ağırlasın...sanada sabırlar diliyorum..biz böyle iken seni hiç düşünemiyorum...çok üzüldüm..

kardeşim yok benim belki sizi hiç bi zaman anlayamam amayazdıklarınızı okyunca taş oturdu içime yutkunamıyorum şuan.. Allah ım kardeşinizin mekanını cennet eylesin, günahlarını affetsin... geride kalanlara sabır versin sevdiklerinizi size bağışlasın...

Hayat devam ediyor..Edecek..

Acın hiç azalmayacak üzgünüm, sadece alışacaksın..

Uzak bir yere gitmiş oraya yerleşmiş artık orda yaşayacakmış gibi düşün ve ona alıştır kendini..Ben öyle yapıyorum kendimce bu yolu buldum..

Başın sağolsun..Mekanı cennet olsun..

Çocuktum, 27 yaşında teyzemin oğlunu bir hastalık sonucu kaybettik..
Abim gibiydi, hatta abimden daha yakındı...
Henüz yeni evliydi bir buçuk yaşında oğlu vardı...
O bir buçuk yaşındaki çocuk iki yıl önce askerliğini bitirdi...
Hayat geçiyor.. İnsan o acıyla yaşamaya alışıyor..

Allah size ve ailenize sabırlar versin...
Kardeşinizin mekanı cennet olsun...
Bebeğiniz size ve ailenize yeni bir soluk getirecek inşallah..
Yeniden hayata tutunacaksınız onun vesilesiyle...

Tek diyebileceğim Rabbim bol bol sabır versin size gerçekten içim yandı okurken.

Canım yanıyo.. Yüreğim daralıyo. Ne yapacağımı bilemedim. Buraya yazmak en iyisi geldi affedin. Kardeşim öldü benim. Ne kadar kolay yazılıyomuş, ne kadar kolay söyleniyomuş ölüm.. 19 yaşında, yeşil gözlümü, ablasının bi tanecik kuzusunu toprağa verdiler gözümün önünde. Nasıl geçti bu 45 gün, hala nasıl nefes alıyorum, nasıl uyuyup uyanıyorum hala aklım almıyo. Bi tanecik kardeşimdi o, tek başıma bıraktı beni. Seni kimseyle paylaşamıyorum abla, kıskanıyorum derdi. Bi başıma koydu gitti..
Hamile olduğumu öğrendiğinde ne çok sevinmişti. Abla dayı oluyorum ben, GS forması alıcam yiğenime kız da olsa erkek de olsa dedi. 1 ay geçmedi üstünden ki Galatasaray bayrağıyla Türk bayrağını biz örttük tabutuna kuzumun.. Cinsiyetini bile öğrenemedi yeğeninin..

Ablasının bitanesi. Canım kardeşim.. Biliyorum gözyaşım hiç durmadığı için gelmiyosun rüyalarıma hala. Ama elimde değil, çok özledim bitanemm. Her sabah yokluğunla uyanmak, abla dediğini duymamak bitiriyo beni..
Çok dile getiremedim kısacık ömründe affet beni. Seni çok seviyorum canımın içi. Hakkını helal et nolur..

Canım Allah'ım sabırlar versin size. Kardeşinin mekanı cennet olsun.:KK14::KK14:
İnan ki okurken ağladım.:KK14::KK14:
Ölüm çok acı çok.
Dün gece rüyamda babamı ölmüş gördüm,nasıl ağlıyorum rüyamda. Sonra babam çıkıp geliyor.
Yine ağlıyorum ve rüyamda o gördüğümün rüya olduğunu biliyor oluyorum. Ve;
'Allah'ım sen koru Ya Rabb'im, rüyası bile bu kadar acı,zor. Gerçeğini yaşatma.' diyordum.
Anneannem,dedem vefat etti hepimiz çok üzüldük.
Ama kardeş bambaşka.
Canın,her şeyin oluyor.
Biz 3 kardeşiz,Allah'ım ayırmasın.
Abimle çok laf kavgası ederim,sonra pişman olurum,yalan dünya yapma böyle derim kendime.
Yine de çenemi tutamam.
Allah size sabırlar versin.
Unutmazsın asla,canının canı o senin ama Rabb'im zamanla acınızı hafifletecek.
Başınız sağ olsun.:KK14::KK14:

Allah sabır versin mekanı cennet olsun kardeşinin gözlerim doldu yazını okurken allahımacını hafifletsin

aynı yaşta benim de yeşil gözlüm var bir tanecik kardeşim...Rabbim senin kardeşinin yarım kalan ömrünü evladına versin inşallah,ağlama demiyorum ben bile okurken beynim durdu düşüncesi bile uyuşturdu beni...

Teşekkür ederim hepinize.. Mezarını yaptırdık kuzumun. Resmini koydurmuş babam mezar taşına. Görünce bi daha yaşandı sanki cenazesi, herşey başa döndü, alevi yaktı kavurdu tekrar tekrar..

Geçmiyo.....

allah rahmet eylesin

neleri dert ediyoruz, nelere üzülüyoruz, utandım kendimden..
allah sabır versin
bebeğinizin size ve ailenize bir umut olmasını dilerim, mutluluk getirir inşallah.

Başınız sağolsun :KK43: Azalmayan bitmeyen tek şey bu sanırım hayatta ölüm acıları.Alışılıyor sadece,Allah sabrını veriyor.

X