icra takip formu nasıl yazılır yardım acil

svgzbrk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2011
140
7
arkadaslar dun konu acmıstım dosya masrafı ıadesı ıcın. bankayı ıcraya vermem gerektıgını soylemıslerdı ve burdan yardım alarak dılekceyı hazırlayıp bugun gıttım bu sefer dılekce yanında bırde ıcra takıp formu gerektıgı soylendı onuda yazdırmak 50lıraymıs yanı yıldırmak ıcın ellerınden gelenı yapıyorlar zaten param olsa bu kadar ugrasmam .ıcınızde bu formu yazmayı bılen varsa yardımcı olabılırmı bırde acaba baska bısey ısterlermı .yardımlarınızı beklıyorum ayrıca mune ye tekrar tesekkur edıyrum sayesınde dılekce masrafından kurtulmustum.

arkadaslar dun konu acmıstım dosya masrafı ıadesı ıcın. bankayı ıcraya vermem gerektıgını soylemıslerdı ve burdan yardım alarak dılekceyı hazırlayıp bugun gıttım bu sefer dılekce yanında bırde ıcra takıp formu gerektıgı soylendı onuda yazdırmak 50lıraymıs yanı yıldırmak ıcın ellerınden gelenı yapıyorlar zaten param olsa bu kadar ugrasmam .ıcınızde bu formu yazmayı bılen varsa yardımcı olabılırmı bırde acaba baska bısey ısterlermı .yardımlarınızı beklıyorum ayrıca mune ye tekrar tesekkur edıyrum sayesınde dılekce masrafından kurtulmustum.

Öncelikle elindeki evraklarla tüketici heyetine başvurmalısın zaten onlar olumlu yada olumsuz hem seni hemde bankayı bilgilendiriyorlar ve banka sana dava açıyor sen bu arada bi avukat tutarsan en kısa zamanda zaten alıyorsun masrafını. Ben bu işlemleri yaptırdım ve paramı aldım. Şöyleki eğer kendin takip etmek istiyorsan zaten parayı faiziyle alıyorsun ama bu dilekçe vs gibi prosedürlerle uğraşıyorsun ama avukata verirsen ana parayı sana veriyo diğer faizleri avukatlık ücreti olarak alıyor senden. Yazını yeni gördüm şuan hangi aşamadasın bilmiyorum ama ben kazanmış biri olarak bu yolu izledim kolay gelsin ...

hakem heyetine gittim olumlu oldu yani kazandım ama banka bana ödeme yapmıyor hakem heyetindeki görevlide dedi icraya ver diye dileçleler falan kendim uğraşmam lazım çünkü çok para istiyorlar dilekçe yazmaya bile 50 tl istediler avukatla iş dahada uzar benim durumum yok o yüzden kendim koşturmaya çalışıyorum

hakem heyetine gittim olumlu oldu yani kazandım ama banka bana ödeme yapmıyor hakem heyetindeki görevlide dedi icraya ver diye dileçleler falan kendim uğraşmam lazım çünkü çok para istiyorlar dilekçe yazmaya bile 50 tl istediler avukatla iş dahada uzar benim durumum yok o yüzden kendim koşturmaya çalışıyorum

hakem heyetinden gelmesi çok uzuyo 6 ay falan sürdü şimdi dahada uzamış ben avukata verdim 2 ay içerisinde neticelendi tabiki sen bilirsin neyapacağını ben sadece tecrübemi anlattım sana

TAKİP TALEBİ
Esas Kayıt No. ve Tarih

1- Alacaklının ve varsa vekilinin adı, soyadı.
ve ikametgahı, alacaklı yabancı memlekette.
oturuyorsa Türkiye'de göstereceği ikametgahı :

2- Borçlunun ve varsa kanuni temsilcisinin adı
soyadı ve ikametgahı :​
​
3-Takip terekeye karşı açılmışsa mirasçıların
adı, soyadı ve mirasçıların ikametgahları :

4- Alacağın veya talep olunan teminatın cins ve
Türk parasıyla tutarı, faizli alacaklarda faiz
miktarı ile işlemeye başladığı gün :
5- Menkul rehni ve ipotekle temin edilmiş olan ...............................-tl Toplam alacağın takipten
bir alacak talebinde merhunun ne olduğu, itibaren %80 faiz, icra masrafları ve vekalet ücreti ile merhun üçüncü şahıslar tarafından verilmiş birlikte tahsili
veya mülkiyeti üçüncü şahsa geçmiş ise adı
ve soyadı :

6- Takip ilama veya ilam hükmündeki belgeye
müstenid ise ilam veya belgeyi veren makamın
adı, ilam veya belgenin tarihi, numarası ve
7- Tevdi edilen senet (poliçe, emre muharrer
senet, çek) in tarih ve numarası, özeti, senede
müstenit değilse borcun sebebi :

9-Alacaklının takip yollarından hangisini talep​
eylediği​ : HACİZ

Yukarıdaki ( 4 ) bentde yazdığım hakkımın alınmasını talep ederim.

Alacaklı veya vekilinin imzası
​ ​

banka hakem heyeti kararına itiraz etti mi...

X