eşim beni sevmiyor

insan elbet herseyi düşünüyor, hersey aklına geliyor. hersey bizim için sonucta. ama düşünüyorum işte kafayı yiyecek gibi oluyorum ben mi abartıyorum elle tutulur bir sebep yok mu acaba diye. cok kararsızım ve beni bu düşünceye yaklastıran en güçlü sebep benden çocuk yapmak istememesi. bu nedenle kendimi eksik hissediyorum. kendisinden çocuk istenmeyecek neyim var acaba diye sorguluyorum inanın.o kadar hesapcı ve kitapcı ki ve bir de bunları o kadar içinden yapar ki asla düşüncelerini paylaşmaz insanla.

içten pazarlıklı,eşiyle hiçbirşey paylaşmayan insanla nasıl yaşanır ki...
her an acaba aklından neler geçiriyor,benle pilanları ne diye geçer insanın aklından.
çocuk yapmak istememesini bi kenara bırak artık.
yapmasında zaten.
emin ol sizin sorununuz çocuk değil.
bir evladınız olsa emin ol şuan ki iletişim kuramama sıkıntınız daha da zor bir boyut alır.
şuan düşüneceğin şey çocuk olmasın.
ben bu adamla bir ömür geçirebilir miyim?
bunu sor kendine..
zannetmiyorum ki geçirebilesin.
eşin çocuk çocuk diye yalvarsa dahi asla düşünme.
senin şuan çok daha önemli sorunların var.
tahmin edebiliyorum anne olma dürtülerini engelleyemiyorsun,
ama aklına sık sık şu manzarayı getir.
çocuğunuz var ama eşin ikinizi bir kenara atıp ailesini 1.planda tutuyor,
seninle hiç birşey paylaşmıyor....
bu sıkıntılarla evladın için nasıl mutlu anne olabilirsin?
duyguların ön planda gördüğüm kadarıyla ama şuan mantığını devreye sokma zamanı.
benim biraz gözüm karadır.şuan ben senin yerinde olsam çoktan kararımı verip uygulamıştım bile,
fakat sende o cesaret yok henüz ama olmalı.
inan bu adamla mutlu olamazsın.
çıkarcı,içtenpazarlıklı,aile delisi....
bir kadının en tahammül edemeyeceği huylar bir adamda toplanmış..
o yüzden sana tavsiyem otur tart.boşansam ne olur ne kaybederim,
evli kalırsam benden neler gider?
eğer vereceğin cevaplarda dürüst olursan kararında ortaya çıkar zaten.

vakit ayırıp da cevap yazan herkese cok tesekkürler. eşimin benden istediği , baklediği hayat şuymuş, en son söylediği buydu yani.. kendi ailesinin memleketinde olup haftada,iki haftada bir ailesiyle görüşmekmiş. bu esnada benim ailem ne zaman isterse gelip istedikleri kadar bizde kalabilirmiş. arada bir de bikaç ayda bir memleketime gidermişşiz(mesafe 4 saat). çocugumuzun anneanne su kadar gördü babaanne bu kadar gördü çekişmesi içinde yaşamasını istemiyormuş. (öncesinde surda su kadar gün burda bu kadar gün kaldık çekişmelerimiz oldu)
adama bir sebepten küssem konusmasam bi kerede gelip sormaz canım noldu bişey mi yaptım diye, bi kere olsun özür dilediğini hatırlamıyorum. seni seviyorum en son ne zaman dedi onu da bilmiyorum.ben sorarsam zorla agzından seviyorum der, kendiliğinden asla söylemez..
gercekten suan cesaretim yok sanırım ama gelecegim acısından da cok umutsuz hissediyorum. sanırım öncelikle ciddi bi konusma yapıp sonrasında daha net bi karar vermeliyim...

bende 18 yıllık evliyim.severek evlendik.ailesinden hiçbir zman vazgeçmedi geç diyende yoktu.ama ne oldu biliyor musun ailesi için hep beni üzdü.üzdü üzdü.en son konu çok uzun ama varı yoğu sadece ailesi yardım etmeyen darbe vuran hep onlar için beni geriye atan eşime 20 dakika önce sordum bu zorlu hayatında beni aynında istiyor musun hal sence.......cevap yok anlamıyorum sorduğun soruyu diyor tekrarlıyorum cevap yok.....ve ben ne yapayım şuan bilemiyorum ne yapayım 2 çocuğum var onalrı bırakıp gidemem ne yapayım söyleyin....bu adamın yanında kalsam ne olur birşeyleri yani beni bitirmiş...çok zor bu bir çıkmazdayım..ne yapayım ne...sen arkadaşım 3. yılında diyorsun 3. kişiyim yapacağın şey geç olmadan yapmayı düşündüğün o çocuğun günahına lütfen girme...bu söylenenler senin iyiliğine çalışıyorsan eyvallahın olmasın.ben 41 yaşında bu arada eşim polis akrabamızın haftanın 5 yarım günü temizliğine gidiyorum bu arada eşim gizli telefon ve hat çıkarmış benim ama yaptığı herşeyi inkar ediyor...gerisini sen karar ver biraz senden biraz benden oldu.....:KK61::KK61::KK61:

bende 18 yıllık evliyim.severek evlendik.ailesinden hiçbir zman vazgeçmedi geç diyende yoktu.ama ne oldu biliyor musun ailesi için hep beni üzdü.üzdü üzdü.en son konu çok uzun ama varı yoğu sadece ailesi yardım etmeyen darbe vuran hep onlar için beni geriye atan eşime 20 dakika önce sordum bu zorlu hayatında beni aynında istiyor musun hal sence.......cevap yok anlamıyorum sorduğun soruyu diyor tekrarlıyorum cevap yok.....ve ben ne yapayım şuan bilemiyorum ne yapayım 2 çocuğum var onalrı bırakıp gidemem ne yapayım söyleyin....bu adamın yanında kalsam ne olur birşeyleri yani beni bitirmiş...çok zor bu bir çıkmazdayım..ne yapayım ne...sen arkadaşım 3. yılında diyorsun 3. kişiyim yapacağın şey geç olmadan yapmayı düşündüğün o çocuğun günahına lütfen girme...bu söylenenler senin iyiliğine çalışıyorsan eyvallahın olmasın.ben 41 yaşında bu arada eşim polis akrabamızın haftanın 5 yarım günü temizliğine gidiyorum bu arada eşim gizli telefon ve hat çıkarmış benim ama yaptığı herşeyi inkar ediyor...gerisini sen karar ver biraz senden biraz benden oldu.....:KK61::KK61::KK61:
çocuklarınız kaç yaşında ? onları bırakıp gidemem demişsniz de niye onları bırakasınız ki, eşiniz gitsin, dava açın boşanın, nafaka talep edin, kendinşze yeni bir hayat kurun

çocuklarım 17 erkek kız 13 kaç defa dedim gelme valizini bile sabah içerek geldiği için hergün kapıya koydum gitmedi
diyorum git boşan .beni böyle yaparak yıpratıyor canım yanıyor..

Senin tek sorunun icine atmak ve kendi kösene cekilmek.

Bi cesaretle oturup evliliginizin gidisatini konus yap bunu. Kendi iyiligin icin yap. Bakalim daha neler soylicek yuzune. O zaman anlarsin seviyomu sevmiomu

insan elbet herseyi düşünüyor, hersey aklına geliyor. hersey bizim için sonucta. ama düşünüyorum işte kafayı yiyecek gibi oluyorum ben mi abartıyorum elle tutulur bir sebep yok mu acaba diye. cok kararsızım ve beni bu düşünceye yaklastıran en güçlü sebep benden çocuk yapmak istememesi. bu nedenle kendimi eksik hissediyorum. kendisinden çocuk istenmeyecek neyim var acaba diye sorguluyorum inanın.o kadar hesapcı ve kitapcı ki ve bir de bunları o kadar içinden yapar ki asla düşüncelerini paylaşmaz insanla.
niye evlenmış madem aıle kurup cocuk ıstemıyorsa? ben hamıleyım deyınce eşım sevıncten ne yapcagını şaşırmıştı cok garıp geldı bana

Konu sahibi bosandin mi? Ne yaptın? 2,5 sene olmuş nerdeyse konuyu açali? E ebrusu_22 senin çocukların büyükmus. Kararın kesinse cocuklarinla konuş derim ben.

Kızlar tüm yazdıklarınızı okudum da.farklı hayatlar ama hep aynı sorunlar.benim de durumum sizinkinden farksız.1.5senelik evliyim ve eşimin ilgisizliğinden yakınıyorum son Zaman'larda hissedir oldum tabi bunu.evlenmeden önce üstüme titreyen,bana Sevgi'yle bakan Ada'm şimdi gözlerini kaçırıyor benden .benim de belki hatalarım vardır dört dörtlük kimse olmuyo ama ,insanın evli olması ve ilgiye sevgiye aç olması çok kötü bir şey.biz Nasıl kazanıcaz eski ilgiyi tamam sevgililik süreciyle evlilik süreci farklı olabilir ama.1.5sene daha ya şimdi böle olursa ben senelerimi Nasıl düşünücem:-(

Evet sizi sevmiyor, size deger vermiyor, varsa yoksa ailesi. Siz hala cocuk cocuk diye tutturmussunuz, helal olsun.

sanırım bir konuda yanlış anlasıldım ben bu ortama cocuk yapmak istiyorum demedim benim bu hislere kapılmama en cok neden olan sey benden cocuk yapmak istememesiydi. benim mutsuzlugumu hepten arttırdı:KK43:
sonucta bir sürü şikayetim var ona karsı da sogudum ama sonucta bir yasanmıslık var ve insan bir anda kestirip atamıyor evlilik bu, boşanmak en son çare olmalı bence. en son nokta olmalı. tek bilmediğim ben en son noktaya geldim mi onu tam kestiremiyorum işte..
Bundan da son nokta dayak yemen. Onu mu bekliyorsunuz? Neden yazik ediyosunuz kendinize, neden hala bu adamdan bi seyler bekliyosunuz. Kurtarsana be ablacim kendini bu adamdan, neden cekiyorsun?

X