eşim beni sevmiyor

Çok teşekkür ederim.Beğeniyi paylaşmakta bir erdemdir.
Demek ki havaya girmişin tabii birde yaş var:KK1:

Heheheh güldürdunuz beni:)
Ama korkmayin havaya girdiğimden beyenmedim ve eminim benden Küçüksundurde:KK66: yani bu beyeniyi anlının teri ile hak ettin:KK53:

Son düzenleyen: Moderatör:
aşık olup evlenmişsiniz ne güzel. bu herkese nasip olmaz. peki 3 yılda ne değişti? aynı eve girince aslında birbirinizi hiç tanımadığınızı mı anladınız? ailesi mi sizi yıldırdı? sevgiyi saygıyı bitiren nedir yani? bu arada bir buçuk yıldır evliyim. eşim beni aramaz gün içinde, ben de onu aramam zaten. işimize gücümüze bakarız ne konuşacaz ki :))

face okudum çok hoşuma gıttı yazmak isTEDİM.
AŞK İKİ KİŞİLİK BİR YOLCULUKTUR.
Denge ister,emek ister,paylaşmak ister.
Yollar hep düz olmaz.Virajlarda dikkat,
yokuşlarda kuvvet,inişlerde sabır ister.
Bir de ara sıra küçük tatlı sürprizlerle
yenilenmek,tazelenmek ister.

evet bir de aynı yerde oturma durumu var :/ çok zor işin
bugun halletsenız yarın yıne aynı sorunlar yaşanacak
ne yapmayı düşünüyorsun?

Bana eşimi anlatıyorsun oda aileme karşı aynen böyle :KK43: tayinimi bende istememeyi düşünüyordum ama bişeylerin kararını net vermeyince mecbur istedim ama memleketimize değil senin ailen başka memleketteyse biraz düşün derim eşinle aynı memlekete gidipte ayrılmak sıkıntı yaratmasın hele de onun memleketinde bir de orası küçük bir ilse

Bana eşimi anlatıyorsun oda aileme karşı aynen böyle :KK43: tayinimi bende istememeyi düşünüyordum ama bişeylerin kararını net vermeyince mecbur istedim ama memleketimize değil senin ailen başka memleketteyse biraz düşün derim eşinle aynı memlekete gidipte ayrılmak sıkıntı yaratmasın hele de onun memleketinde bir de orası küçük bir ilse

yanlış alıntı oldu sanırım :KK23:

... eşim beni aramaz gün içinde, ben de onu aramam zaten. işimize gücümüze bakarız ne konuşacaz ki :))

Bende sizin gibi düşünenlerdenim.Gün içinde zaten herkes birşeyler ile uğraşıyor,gerekli olmadıkça her gün telefonda ne konuşulur ki?Zaten akşam aynı evdesin:44:

Son düzenleme:
eşin açık olmuyorsa sen açık ol eşine karşı al karşına konuş; bu durum böyle devam ederse boşanıcam de bakalım tepkisi ne olacak

benimde eşim ailesinin memleketine cok gitmek istiyordu hep dile getiriyordu kırıcı bir şekilde

bende alttan alıyordum bir gün gitmek istiyorsan kapı orda güle güle dedim bu lafım yetti ona şimdi ağzına bile almıyor

blöf yapsan belki bir şeyler kafasına dank eder kaybedeceğini anlarsa kıymetınıde anlar belki değişir

benım esiminde bir dönem memleketime gidicem muhabbetleri olmustu.biz baska bır sehirde görev yapıyorduk.ikimizinde ailelerde faklı sehirdeler.ailesi okadar problemli insanlarkı, 8 aylık hamıle ıken aksam mesaiden cıkıp 8 saatlık yola düsüp yanlarına giderdik elim ayagım sis,ilk torun....
diğer eltım eli masalı kimse ona bişey diyemez.oturur hiç yerinden kalkmazdı.kv bir gun kp nasıl doldurmussa,esime bir telefon geldi.
arayan kp ve diyokı;boem e söyle eğer geldiğinde burada iş yapmayacaksa bir daha gelmeyın.guya diğer eltımede aynını söylemiş.eşimde boem her geldiğinde kosturur,şimdi hamile olduğu için yapamıyo demişti.
yanı sen burdan biç artık nekedar,vicdansız,düşüncesiz,............................insanlar olduğunu.
düşünsene eşim bu insanların yanına yerlesmek istiyo.ailem bilir kv lerin nekadar fena insanlar olduklarını.düğün zamanından falan iyice çözdüler am hiç bir zaman bana bu düsüncelerini belli etmediler.
enson esimin tayın isteyeceğini duyunca babam dediki;kızım sen gitmek istersen gidersin,gitmek istemezsen gitmezsın.olurda gitmeye karar verirsen,alırım esini karsıma konusuru.orada sizi ve evliliğnizi bekleyen sartlar belli sorumluluğu üstüne alıyormusun derim dedi.ama sen her durumda kendine güvenmelisin, dedi.
ben kesinlikle gitmemede karalıydım ve hep dedimki,ben bir yere gitmiyorum gitmek istersen eğer kapı orada....
ve düşün bunu söylerken 1 yasında bebeğim vardı.doğuda görev yapıyodum.kızıma bir bakıcı bakıyodu.hiç bizaman durusumu değistirmedim.erkekler kendine güvenen kadını kaybetmekten korkarlar.her konuyu böylelikle çözebileceğini düsünüyorum.
KENDİNE GÜVEN....

Böyle kabuğunuza çekilip ağlamak yerine konuşmayı deneyin. :KK19: İki yabancı gibi yaşamanın ve sürekli kendinizi üzmenin ne anlamı var.. Belliki eşiniz ailesine düşkün onuda böyle kabullenin. Beni sevmiyor diye köşenize çekilip oturmanızın kime ne faydası olurki? Biraz hayatınızı ve ilişkinizi canlandırmaya bakın.. Kendinize güvenin yüzük olayına da bu kadar takılmayın. O takmıyosa sizde takmayın.. Her zaman bi çıkış yolu vardır. Üzülmeyi bırakmalısınız bence :KK34:

sizin yerinizde olsam acaba ne yapardım
belki şimdiye kadar boşanırdım
sanırım sizin kadar sabırlı degilim
belkide şuan eşimle ayrı yaşıyor olurduk
memlekete gidince herşey düzelirmi bilmem ama kötüye gidecegi kesin
ailesi uzaktayken bile 3.sıradayken yakındayken ilk sırada olman imkansız gibi

başlığı okuduğum andan itibaren içim acıdı niyeyse..Sanırım çoğu kadın aynı şeyleri zaman zaman yaşıyor hayatında..Eş için taviz ver, eşinin ailesi için taviz ver, kendi ailen için taviz ver, çocuk için taviz ver..insana yaşamak için alan bırakmıyorlar ki..sonuç=mutsuzluk..

başlığı okuduğum andan itibaren içim acıdı niyeyse..Sanırım çoğu kadın aynı şeyleri zaman zaman yaşıyor hayatında..Eş için taviz ver, eşinin ailesi için taviz ver, kendi ailen için taviz ver, çocuk için taviz ver..insana yaşamak için alan bırakmıyorlar ki..sonuç=mutsuzluk..

benim de bunu yazarken içim acıdı maalesef:KK43: insan bu hayatta mutlu olmak istediği eşinden de sevgi,ilgi görmeyecekse kimden görmek ister ki?o kadar ilgilenirdi ki benim herseyimle, kız arkadaslarım bile bunu kıskanır tatlı bir dille söylerlerdi:KK43: ama 3 yılda hersey altüst oldu:KK43:

sanırım bir konuda yanlış anlasıldım ben bu ortama cocuk yapmak istiyorum demedim benim bu hislere kapılmama en cok neden olan sey benden cocuk yapmak istememesiydi. benim mutsuzlugumu hepten arttırdı:KK43:
sonucta bir sürü şikayetim var ona karsı da sogudum ama sonucta bir yasanmıslık var ve insan bir anda kestirip atamıyor evlilik bu, boşanmak en son çare olmalı bence. en son nokta olmalı. tek bilmediğim ben en son noktaya geldim mi onu tam kestiremiyorum işte..

Merhaba ,
En son nokta bence burada olmuyorsa eşinin memleketinde denemektir evliliğini, eğer yürümezse o zaman son noktadasındır.
İkinizde mutsuz olduğunuz için böyle anlamsız geliyor.Eşin mutlu olsa belki sende mutlu olacaksın, sana gülerek gelse,arada güzel msj.lar atsa güzel sözler söylese , her şey düzelecek merak etme dese, seni üzenler için ben onlarla konuşurum en azından ima ederim dese sende pozitif olursun bence kurtarılmayacak bir durum değil seviyorsan çözüm ara sorunların içine gömülüp nasıl çıkarım diye düşünme denenmemiş yolları dene ve kendini eşinin yerine koy aileni sevmese ne yaparsın.

sizin yerinizde olsam acaba ne yapardım
belki şimdiye kadar boşanırdım
sanırım sizin kadar sabırlı degilim
belkide şuan eşimle ayrı yaşıyor olurduk
memlekete gidince herşey düzelirmi bilmem ama kötüye gidecegi kesin
ailesi uzaktayken bile 3.sıradayken yakındayken ilk sırada olman imkansız gibi

ne yazıkki benim inancım da o yönde, yani gidip onun ailesinin memleketine gidersek onlar hepten öne gececek, artık her türlü işlerine bizimkini koşturcaklar. ben o zaman 3.sıradan daha da gerilerim eminim. bir de sadece aile olsa iyi, akraba düşkünü resmen. ne zaman tatillerde gitsek illa da hepsini bir kez dolaştırır beni. benim memleketimde yasayan bir akrabası var. memleketime 3 günlüğüne bile gitsek kendi akrabasına da illa gitmeye çalışır. buda beni deli ediyor

Merhaba ,
En son nokta bence burada olmuyorsa eşinin memleketinde denemektir evliliğini, eğer yürümezse o zaman son noktadasındır.
İkinizde mutsuz olduğunuz için böyle anlamsız geliyor.Eşin mutlu olsa belki sende mutlu olacaksın, sana gülerek gelse,arada güzel msj.lar atsa güzel sözler söylese , her şey düzelecek merak etme dese, seni üzenler için ben onlarla konuşurum en azından ima ederim dese sende pozitif olursun bence kurtarılmayacak bir durum değil seviyorsan çözüm ara sorunların içine gömülüp nasıl çıkarım diye düşünme denenmemiş yolları dene ve kendini eşinin yerine koy aileni sevmese ne yaparsın.

benim ailemi sevmiyor ki zaten. annemi sevmediğini kendi ağzıyla söyledi. annem çok konuşur da benim o da çok konuşan insan sevmez. (annesi ve kendisi aynı sessiz ve derinden tipler) benim akrabalarımın ooldugu bir ortamda dut yemiş bülbül gibi, kendi akraba ve ailesinin yanında kabak çiçeğine dönüşüveriyor.
tabiki ben inanın yapı itibarıyle bana sevgi gösterse ben fazlasıyla karsılık veririrm. benim eski sevdiğim,asık oldugum adam olsa ben de daha pozitif olurdum. memleketinde yasamak istemesem de eşimi cok seviyorum, o da beni çok çok seviyor derim. sırf yuvamız bozulmasın diye bunu kabul de edebilirim. ama hem bana sevgi göstermesin, hem onun istediği hayatı yaşayalım.. hepsi bana fazla geliyor sanırm

Böyle şeyler dönem dönem olur bence çok takılmışsınız yaaa
eşiniz sizi 3. sıraya atıyorsa sizde onu atın.

Çocukta yok daha ne istiyorsunuz. Çalışıyormusunuz bilmiyorum. Kendinize bir kurs bulun eşinizin memlektine gittiğiniz zamanda aynı şekilde.
Kursa gidin hobiler edinin. Kitap okuyun gerekirse ingilizce öğrenin.
Biraz eşinizi ve ailesini umursamadığınızı ona hissettirin.

Gerekirse saçınızı boyayın, günlük yürüyüşe başlayın, uğraşınız yok eşinizle uğraşıyormuşsunuz gibime geldi.

Akrabalırını mı gezdiriyor.Hepsine süslenin püslenin gidin. Evet gidin yani. Gittiğinizde çok şen şakrak olun gülün şakalaşın hepsiyle. Çünkü yarın birgün birşey olduğunda en az birisi eşinize desin ki böylesini daha nereden bulacaksın. Ya da muhakkak böyle böyle kv nizin kulağına gidecektir. Kendinizi ailesine sevdirmeyi deneyin.

Aramıyorsanız da aramayın eşinizin ailesini. birşeyler yaşansa da adın gelin yaşanmasada gelinsin işte.

benim ailemi sevmiyor ki zaten. annemi sevmediğini kendi ağzıyla söyledi. annem çok konuşur da benim o da çok konuşan insan sevmez. (annesi ve kendisi aynı sessiz ve derinden tipler) benim akrabalarımın ooldugu bir ortamda dut yemiş bülbül gibi, kendi akraba ve ailesinin yanında kabak çiçeğine dönüşüveriyor.
tabiki ben inanın yapı itibarıyle bana sevgi gösterse ben fazlasıyla karsılık veririrm. benim eski sevdiğim,asık oldugum adam olsa ben de daha pozitif olurdum. memleketinde yasamak istemesem de eşimi cok seviyorum, o da beni çok çok seviyor derim. sırf yuvamız bozulmasın diye bunu kabul de edebilirim. ama hem bana sevgi göstermesin, hem onun istediği hayatı yaşayalım.. hepsi bana fazla geliyor sanırm

demek istediğim şuki senin ailesine soğuk davranmandan dolayı böyle yapıyordur belki.seninde onun ailesinin yanında kabak çiçeğine dönüşmeni istiyordur. belki ailesi seni olumsuz eleştiriyordur oda senin daha ılımlı yaklaşmanı istiyordur. erkekler vur deyince öldürüyor sen ne yaparsan mislini yapmayı ben erkeğime bağlıyorlar sen benim aileme böyleysen al bende senin ailene böyleyim demek marifet onlar için.ama tüm bunlardan seni sevmediğini düşünme bence.Ama Allah hayırlısını versin olurda bitirirsen, ilerde keşke evliliğime son şans verip kocamla onun memleketine gitseymişim demekte çok acı değil mi, kaybedileni kazanmak, var olanı düzeltmekten daha zordur bence

bizde eşimle birnirimizi severek evlenmştik hatta o beni çok severdi ama artık ben de beni sevmediğini düşünüyorum beni hiç umursamıyor sorunlarımız var aylardır ağladığım zaman bile bunlar sahte ağlamalar diyor bana düşün artık.onunda 1.sırada işi var 2,de ben belki eminde değilim yani,hatta eşim işinden istifa edip kendi memlekitine gitmek istiyor üstelik benimde istifa edip onunla gitmemi istiyor ben de kabul etmedim istifa etmem dedim.aramız hiç iyi değil artık doğru dürüst konuşmuyoruz bile aynı evin içinde iki yabancı olduk zaten her gece dışarıda ve gece yarısı eve geldiği için görmüyorum bile onu sabah işe giderken işte o kadar ,işimiz zor ama biz böyle gitmeyeceğini düşünüyoruz sanırım sonu ayrılık ,umarımsizin aranız düzelir :KK43:

Eşinin seni sevmediğini söylüyorken nasıl çocuk yapmak istiyorsun canım
Allah korusun ilerde boşanma falan olursa zor durumda kalacaksın,bebeğinde babasız ...
Umarım herşey düzelir dicem ama eşin memleket de memleket diye diretiyorsa
Orda ilişkinizin daha kötü olması olası

X