eşim beni sevmiyor

fiona16

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2011
442
323
üzgün bile değilim sadece hissizim diyebilirim.
3yılı aşkın süredir evliyim. biz de pek cok yıpratıcı, üzücü şeyler yaşadık. en son yaz aylarında birkaç hareketinden sonra iyice eşimden soğudum. zaten o da bana karsı pek sıcak değildi.artık ben de soğuyunca iyice iki yabancı haline geldik. ne kadar canımı acıtsa da artık onun beni sevmediğine inanıyorum.birbirimize karsı saygımızı hiç yitirmedik. hiç bir kötü lafını duymadım, ben de ona söylemedim. ama varsa yoksa ailesi ve akrabaları. bunu bile yüzüne vurdugumda inkar etmedi. ben seninin için 3. sıradayım dedim evet öyle dedi. ama sanırım aylardır kafamı kemiren içimi içten içten yiyip bitiren benden çocuk yapmaya hevesli olmaması. hatta bunu hiç istememesi. en son artık bana bu konuda istediği hayatı anlattı, eğer ben o hayatı kabul edersem çocuk isteyecekmiş; etmezsem de böyle yaşamaya devam edicez. son yıllarda tek düşündüğü şey ailesi.

bu yıl tayin isteme hakkımız var ve artık hiç olmadıgı kadar kendi memleketine tayin isteyip oldugumuz yerden gitmek istiyor. ben onun memleketine gitmek istemesem de..
inanın ailesini sevmeeyi de cok isterdim keşke sevebilseydim cok denedim ama olmuyor. maalesef düğün zamanında içime giren şeyler bir türlü çıkmadı. en ufak bi seviyesizlik yaşamadık ama zaman gecmesine ragmen halen mesafeliyiz, soğuğuz birbirimize karsı. ve ben asla eşimin memleketine gitmek de istemiyorum. gidersek hepten kopacagımıza eminim. aslında o kadar cok sey var ki anlatacak ama en cok canımı sıkan beni sevmemesi. bana cok asıktı, ben de ona. ama zamanla kaybettik. beni düşündüğünü gösteren en ufak bir sevgi hareketi, gözlerinde bir ışık yok. alyansını evliliğin başlarında takıyordu parmagı alerji olunca bırakmıstı sonra hepten bıraktı, ben yeni yüzük yaptıralım desem de takmam ki diyor. insan gün içinde bir kez eşini arayıp sormaz mı sesini duymak istemes mi kaç kez söyledim hiç umursamadı. bikaç gün ben dedim diye aradı sonra aksam zaten görüşüyoruz ne gerk var oldu. inanın onun için hiçbir değerim yok gibi geliyor. bir sey almak isterim o kadar pintidir ki ne gerek var diye benle dalga gecmeye baslar hemen ben savurgan olurum.kendi cebimdeki parayı bile harcayamamak kac kez gücüme gitti.

yaz tatilinde arabayla şehir içinde şuraya götür, buraya götür diyemedim bile yine ne gerek var diye işi yokusa sürer diye. ama maalesef kardesi denize gitmek istiyor diye 100 km ötede bi yere gideriz. bir de babası memleketine arabayla gitmek istiyormus(biraz gösterişi sever kendisi) ama arabaları yok tabi, bizim arabamızla 10 saatlik memleketlerine eşimle gidip kalcaklarmıs seneye yazın(eşim ve ailesi). onlar plan yaptıktan sonra en son ben ögreniyorum tabi. bir de böyle çifte standartlarımız var işte.

tüm bunlar birikti içimde, hiçbirini söyleyemedim ama. kavga bile etmiyoruz artık. ben sadece kendi kabuguma cekildim, o da öyle.gelecekle ilgili hiçbir şey konusmak dahi istemyorum. cok umutsuzum:KK43: için için ağlıyorum, sebepsiz yere çocugumun olmaması canımı acıtıyor..
sadece dertleşmek biraz rahatlamak istedim. zaman ayıran herkese tesekkürler

Bizde aynı durumlardayız canım pek bi farkımız yok valla ailesiyle aynı memlekette olsak ne olurdu bilemiyorum eşimin ailesi çok iyi hatta kayınvalidem çok temiz bir kadın
Ama gel görki insan benimseyemeyince kendini o aileye ait hissetmiyor
Beni de arayıp sormaz naptın nasılsın falan demez anca bi ihtiyaç olacak da öyle bende zamanında dike getirdim aramıyorsun aramanı istiyorum diye oda bisürü laf saydı artık umursamıyorum
Maalesef bir süre sonra bunlara karşı şuursuzlaşıyosun etrafımı izleyip iç geçiriyorum insanları kıskanıyorum falan öyle saçma sapan bi hayat işte

arkadaşım erkek milleti ben eşim için gittim memleketimden uzak ellere....bir güne bile allah razı olsun demezler....

Bizde aynı durumlardayız canım pek bi farkımız yok valla ailesiyle aynı memlekette olsak ne olurdu bilemiyorum eşimin ailesi çok iyi hatta kayınvalidem çok temiz bir kadın
Ama gel görki insan benimseyemeyince kendini o aileye ait hissetmiyor
Beni de arayıp sormaz naptın nasılsın falan demez anca bi ihtiyaç olacak da öyle bende zamanında dike getirdim aramıyorsun aramanı istiyorum diye oda bisürü laf saydı artık umursamıyorum
Maalesef bir süre sonra bunlara karşı şuursuzlaşıyosun etrafımı izleyip iç geçiriyorum insanları kıskanıyorum falan öyle saçma sapan bi hayat işte

aynen öyle tarz olarak benim ailemden farklılar o yüzden de değil aslında tam olarak. içten olmasa bile dilden de bi sıcaklık görmedim özellikle kayınvalideden. bende kendi esimden de cok görümcemi seviyorum aslında biraz patavatsızdır zamanında o da sorunlarımızı arttırmıstır ama yine de onun kötü niyetli olmadıgını düşünüyorum. ama kv sessizdir konusmaz hersey içindedir (eşim de ona çekmiş) ne düşündüğünü hiç bilemem.
arama konusunda da zaten bizim söylememizle olduktan sonra bir kıymeti de kalmıyor gercekten. hayattan zevk almıyorum artık:KK43:

üzüldüm cünkü seni cok iyi anlayailiyorum bizdede cok sorunlar vardi hala var burdaki arkadaslar duymamazliktan gel dediler biraz öyle yapayim deneyim dedim ama olmuyoor en basiti daha dün oldu benimhastanede islerim vardi esimde isteydi cocuklarda mecburen kv biraktik neyse esim beni aldi disardan yemeklik biseyler aldik tabiiki annesinede aldi neyse bende dedimki esime cok yorgunum ve hastayim 1000lik antibiyotik kullaniyorum düsünün yani dedimki evde yiyelim annengilden cocuklari al kova4 hasta kusura bakmayin dersin dedim disarda tamam dedi eve yaklastik hadi deyince bende dedimki ben ne dedim sana ondan sonra neler neler söyleyip yemeginide alip gitti annesine bende tek basima kaldim ne yapyim yok ya olmuyor anlamiyor ikigün iyi birgün kötü bende öyle suursuzca bakinip duruyorum

peki bu şekilde nasıl gidiyor?
yani ne bileyim insan bi yerde patlar,iyi sabrediyorsunuz.
evlendikten sonra karı koca ayrı bir aile olmalı,
inan ötesi(anne baba da olsa) fazla geliyor.
böyle 2 aileli bir hayatı yaşamak çok ağır gelmiş size.
heleki:''evet sen 3. sıradasın'' sözünü duymak...
madem çocuğunuzda yok,acı çekiyorsunuz boşanmayı hiç düşünmüyor musunuz?
ya da eşinizle konuştunuz mu ayrılık mevzusunu.
zira şuan yaptığınız sadece aynı evi paylaşmak,
boşanmış olmakla arasında sadece bir mahkeme kalmış.. :KK50:

hayat sadece eşinin hayatı mıymış ki nasil bi gelecek istediğini söyleme cesaretini bulabilmiş kendinde? ortak bir hayat paylaşılıyor evlilikte...ben böyle istiyorum, istediklerim olursa bebek olur...bu nasil bi felsefe bu nasil bi yaklaşım. madem illa anam babam diyordun memleketinden biriyle evlenseydin... sinirlerim bozuluyor böylelerini okuyunca!

Anladığım kadarıyla erkeklerin aileleri ile eşlerini doğru konumlandırmaları biraaaaz zaman alıyor:))
Üç yıl henüz yeterli değil.

Eşinize sorun bakalım.Allah korusun ama bir gün hastalanıp yatağa düşerse ve altına lazımlık verilmesi gerekirse bu işi kim yapar?Tabii ki en yakını olarak siz.Onun en yakını sizsiniz.Zamanla o da bunu anlayacaktır inşallah.

Ben eşinizin çocuk yapmak istememesini,gün içinde aramamasını anlayabiliyorum.Siz nasıl mutsuzsanız o da bu ilşkide mutsuzdur bu ortamda neden çocuk düşünsün ki?Ayrıca biraradayken eğer gerginseniz,sizden uzaktayken kafasını boşaltıyordur sizin sesinizi duymak ona sorunları hatırlatıyorsa neden arasın ki:KK43:((

Bana çok aşıktı demişsiniz ya.O zaman çok şanslısınız.Bence yapmanız gereken şey belli.Ona size aşık olduğu zamalardaki gibi davranın ki o aşık erkek geri gelsin.:128:

Bir öneri.Kalem kağıt alın,sakin bir ortamda oturun,ilk günlerde ona yaptığınız ama şimdi yapmadığınız neler var yazın?Ve tam tersi ilk başlarda ona yapmadığınız ama şimdi yaptığınız neler var yazın?

Şekerim bence siz ilişkinize format atmalısınız.Boşveeeer aileyi falan sen ikinize odaklan o zaman sayınız zaman ile artar ve ailesine karşı daha güçlü olursunuz:KK1:

Size Allah'tan mutlu bir evlilik diliyorum.

Evliliğinde mutsuzsan birde çocuk yapıp bu mutsuzluğa çocuğunuda ortak etme.
Sevgisizlik bir evliliği bitiren en önemli sebeb.
İlla aldatma,şiddet, alkol gibi problemlerin olması gerekmiyor.
Yaşam çok değerli, zamanda öyle.
İyi düşün taşın, bu mutsuzluğu aşamıyorsanız, eşinde düzelme olamayacağına inanıyorsan gençliğini heba etme

Zaten mutsuzsunuz bir de çocuk yapmak istemiyor diye üzülüyorsunuz...Çocuk olunca daha çok sinirleneceksiniz her şeye...Yazık yapmayın bu haldeyken çocuk falan...

peki bu şekilde nasıl gidiyor?
yani ne bileyim insan bi yerde patlar,iyi sabrediyorsunuz.
evlendikten sonra karı koca ayrı bir aile olmalı,
inan ötesi(anne baba da olsa) fazla geliyor.
böyle 2 aileli bir hayatı yaşamak çok ağır gelmiş size.
heleki:''evet sen 3. sıradasın'' sözünü duymak...
madem çocuğunuzda yok,acı çekiyorsunuz boşanmayı hiç düşünmüyor musunuz?
ya da eşinizle konuştunuz mu ayrılık mevzusunu.
zira şuan yaptığınız sadece aynı evi paylaşmak,
boşanmış olmakla arasında sadece bir mahkeme kalmış.. :KK50:

insan elbet herseyi düşünüyor, hersey aklına geliyor. hersey bizim için sonucta. ama düşünüyorum işte kafayı yiyecek gibi oluyorum ben mi abartıyorum elle tutulur bir sebep yok mu acaba diye. cok kararsızım ve beni bu düşünceye yaklastıran en güçlü sebep benden çocuk yapmak istememesi. bu nedenle kendimi eksik hissediyorum. kendisinden çocuk istenmeyecek neyim var acaba diye sorguluyorum inanın.o kadar hesapcı ve kitapcı ki ve bir de bunları o kadar içinden yapar ki asla düşüncelerini paylaşmaz insanla.

yapılacak şey belli malesef :KK50:
eşinde artık ailesiyle yaşasın dursun :KK14: kurtar hayatını, her şey o kadar net ki...

Peki sen eşini seviyor musun arkadaşım.Anne olmak için değil fakat eşinden bir çocuk sahibi olmak istiyor musun? Bu kadar edilgen kalma.Dünya sadece eşinin hisleri ve sana hissettirdiklerinden ibaret değil.Sen de bir kaynaksın.Kendini dinle.Kararlarını ver.Mutsuzluğa bırakma kendini.Gerekirse güçlü ol, hayatını düzenle...

Zaten mutsuzsunuz bir de çocuk yapmak istemiyor diye üzülüyorsunuz...Çocuk olunca daha çok sinirleneceksiniz her şeye...Yazık yapmayın bu haldeyken çocuk falan...

sanırım bir konuda yanlış anlasıldım ben bu ortama cocuk yapmak istiyorum demedim benim bu hislere kapılmama en cok neden olan sey benden cocuk yapmak istememesiydi. benim mutsuzlugumu hepten arttırdı:KK43:
sonucta bir sürü şikayetim var ona karsı da sogudum ama sonucta bir yasanmıslık var ve insan bir anda kestirip atamıyor evlilik bu, boşanmak en son çare olmalı bence. en son nokta olmalı. tek bilmediğim ben en son noktaya geldim mi onu tam kestiremiyorum işte..

sanırım bir konuda yanlış anlasıldım ben bu ortama cocuk yapmak istiyorum demedim benim bu hislere kapılmama en cok neden olan sey benden cocuk yapmak istememesiydi. benim mutsuzlugumu hepten arttırdı:KK43:
sonucta bir sürü şikayetim var ona karsı da sogudum ama sonucta bir yasanmıslık var ve insan bir anda kestirip atamıyor evlilik bu, boşanmak en son çare olmalı bence. en son nokta olmalı. tek bilmediğim ben en son noktaya geldim mi onu tam kestiremiyorum işte..

Ozman elinizden gelen herşeyi yapın.Alın karşınıza konuşun.olmadı yazıyla belirtin hislerinizi...Onu sevdiğinizi böyle olmak istemediğinizi uzun uzun anlatın...Bence de boşanmak en son çare olmalı...Umarım hemen yoluna koyarsınız...Neden bu haldeyiz diyorsunuz üzücü bir durum :KK43:

eşin benim en çok korktuğum insan tipinde galiba
sessiz ama kafasında bin türlü oyun döndüren

kartlarını açık oynamayan bir insanla her şey çok zor
ne zaman ne yumurtlayacakları belli olmuyor
hiç beklenmeyen bir anda bi laf ediyorlar bu adam böyle fenamıymış diye apışıp kalıyo insan
bir de bu tarz bir insan karşısında insan kendini çok fena kullanılmış hissediyor
nerden mi biliyorum??
benim de bi ex nişanlı vardı
hiç konuşmazdı ama içi fesatlık kaynardı ordan biliyorum.

Peki sen eşini seviyor musun arkadaşım.Anne olmak için değil fakat eşinden bir çocuk sahibi olmak istiyor musun? Bu kadar edilgen kalma.Dünya sadece eşinin hisleri ve sana hissettirdiklerinden ibaret değil.Sen de bir kaynaksın.Kendini dinle.Kararlarını ver.Mutsuzluğa bırakma kendini.Gerekirse güçlü ol, hayatını düzenle...

inanın çok aşık olarak evlendim ben de. aşk heyecan azalsa da tabiki gercek anlamda sevgi bitmedi. bu gecirdiğim yaza kadar çocuk konusunda ben cok istekliydim ama artık onun nasıl bir aile babası olacagı konusunda endişelerim var:KK43: zaten artık ondan çocugum olmuyor diye değil çocugum hiç olmayacak mı diye de çok üzülüyorum

X