Bebek Beslenmesi 7 aylık bebeğe ek guda olarak ne verilir?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ıyı geceler canım 7 aylık bebegıne meyve purelerı blendırdan gecmıs çorbalar sebzelı veya yoğurt çorbası taze yoğurt kasık mamaları yumurta beyazı cunku sarısı ıcın bıraz erken alerjı yapabılır peynır ve yedırebılırsen pekmez bu zamanlarında cok faydalı olur ha bırde unutmadan azar azar basla cunku mıdesının bunlara alışması bıraz zaman alabılır arada bırde yedıgını cıkarabılır korkma ek gıdalara baslarken bu normal bı durum doktorlar soyluyor benım 26 aylık bır kızım var ben bu sekılde duzenlemıştım ek gıdaları yedırmek bıraz zor olacak baslarda hadı bakalım sana kolay gelsın

Salçasız, tuzu az olması kaydıyla çorba verebilirsin canım. Kendin meyveli yoğurt yapabilirsin. Keki ıhlamurla ıslatıp yedirebilirsin. Muz verebilirsin. Alternatifin çok. Hazır ve ambalajlı ürünleri pek tercih etme derim ben. (bisküvi, hazır kek , pastane kurabiyesi falan :KK20: )

Ha bir de ben yumurtanın sarısının verileceğini biliyorum lale tam tersini yazmış

Ek gıdalara ne zaman tanıştığına göre değişir. Biz 4te başladık o yüzden 6da et tavuk sularına yumurtaya geçtik yarın 7 olacağız bakalım doktor yeni neler verecek

bebe bisküvisi,peynir,zeytin ezmesi,pekmez,yumurta sarısı,ceviz içi,tereyağı karışımlı bir kahvaltıyı devam sütü ile hazırlyabilirsiniz
sonra meyve suyu ya da püresi 7 aylık bebekte meyvelerin hepsini kullanabilirsiniz
çorbaların hepsi
yoğurt ,ekşi gelirse bebe bisküvisi ile
akşam da muhallebi

ilk kıızmda menüm böyleydi şimdi 7 aylık kıızm var o henüz ek gıda sevmiyor
ara ara zorla veriyorum

yemek konusunda başta rahat olup her çeşidi sakınmadan verirseniz ileride çok fadasını görürsünüz:KK51::KK51:

1 yaşına kadar vermemen gerekenlerde,
bal,süt,portakal,mandalina gibi asitli meyveler,salçalı tuzlu yemekler..
doktorumuz balık ve kuruyemişide önermedi bize.
biz 6 aylıkken başladık ek gıdaya 8-9 aylıkken bıldırcın yumurtası vermeye başladık.
önce yoğurt,meyve sonra salçasız tuzsuz ve tahılsız sebze çorbaları.
sonra tahıllı çorbalar,tarhana,sonra bunlara ilave kahvaltıya geçtik.
pekmez,yumurta,tuzu alınmış peynir,zeytin

kızlar 7 aylık bebeğe ek gıda olarak neler vereilmeli lutfen bana yardım edin
:2:

bır arkadas beyazı demıs ama doktorlar aksıne sarısıyla başlayın ilk bır hafta bır çay kaşıgı yumurta(1 ay içinde tam yumurta sarısına geçmiş olmanız lazım),peynır(peynırı suya koyarsanız tuzu cıkmış olacaktır),zeytın ezmesı degıl ama 2 zeytını rendeleyebılırsınız,blendırdan cekılmış cevız 1 çay kaşıgı yeterli bırazda bebe bıskuvısıyle karısım yaparak yedırebılırsınız devam sutuyle sulandırıp .
corbalarda bebeklere oncelıkle sebze corbasıylla başlanmalı,mevsımıne göre mesela ıspanak,havuç bırkactane taze fasulye azıcık ırmık blendırdan gecırılıp yedırılebılır.tarhanada bebeklere cok ıdeal
ara ogun olarak kendı mayaladıgınız yogurt,mevsımıne gre meyva
akşamlarıda kaşiık maması
artık 7 aylık ve balık,tavuk,küçük et parçalarını da yıyebılır.cocugunuz yemesıne gore çeşitlerı cogaltabılırsınız
ınşallah faydalı olmuştur

X