Lekeler, Çiller Glikolik Asit TCA'dan Daha Etkili Çıktı Bende :)

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

DestinaX

Pure Love T <3 D
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2009
1.256
186
33
Kızlar geçen sene kış aylarında 4 defa TCA 15 kullandım.Kızararak,kararak,buruşarak uzun bir soyulma süreci geçirdim.Çil ve lekelerimde tam başarıyı elde edemeyeceğimi bilerek çıkmıştım yola öyle de oldu.Fakat cildime kattığı sağlıklı ışıltı canlılık süper.TCA dan sonra herhangi bir uygulama yapmadım.Hergün güneş koruyucumu akşamlarıda pirinç kepeği yapı ve nar çekirdeği yağı ilave ettiğim fesleğen kremini kullanıyorum o zamandan buyana çok da memnunum.15 gün önce glikolik asit %25 kullanmaya karar verdim.Tca'dan aldığım deneyime göre cildim baya dayanıklı soyulmaya karşı direnç gösterdi sanki tca yaparken zor soyuldu.Bu yüzden glikoliğe başlarken %25 oranı kullanmaktan çekinmedim.15 gün önce kullanğım glikolik asit uygulamasında 15 dk bekleyip kremle işlemi sonlandırdım.Kızarma,buruşma gibi görüntü bozucu hiç bir etki görmedim.Sadece hafif yanma ve çok hafif kızarma oldu okadar.1 hafta içindede cildim kepek kepek dökülmeye başladı.Ölü deri attıkça cilt güzelleşti.2. uygulamamı dün öğlen yaptım.Bu sefer güzelce ıslattım glikolikle yüzümü o arada komşum geldi.Onunla ilgileniyorum diye lafa daldım ben tam 45 dk sonra bu kez suyla sonlandırıp ardından kremimi sürdüm.Acaba uzun beklettiğimden midir nedir az önce yüzüme bi baktım alnımdan burnuma kadar olan bölgenin derisi beyaz beyaz kalkmış kalkan kısmın bi ucundan haffçe tutup çekmeye başladım.İnanamadım ben tca da bile bukadar bütün ve güzel soyulmamıştım.Alnımdan burnuma kadar olan bölge komple soyulduğu halde halen kepek kepek deri atıyor.Yüz kısmımda da kepeklenme var çok mutluyum.Glikoliğin bende bukadar güzel işe yarayacağını bilseydim tca hiç kullanmaz direk glikolikle başlardım.Soyulan yerlerde hiç bir kızarma yok tertemiz nefes alan bir cilt cıkıyor.Lekeleriminde soyulan derimde çıkıp gittiğini gördüm lekeler katman halinde oluğundan alttan cıkan derideki leke daha hafiflmiş görünüyordu.Cilt soyulurken cildimin nefes aldıgını hissettim.Aynı etkiyi inş. yüz bölgemde de yaşarım.1 gün de soyulma yaşadım.Böyle giderse glikolikten hiç vazgeçemicem heralde.Sizinle de paylaşmak istedim.

Not: Yukarda yazdıklarım kendi cildim de gördüğüm etkilerdir.Her cilt aynı tepkiyi vermeyebilir.Sadece deneyimi mi sizlerle paylaşmak istedim.Cildimi iyi tanıdıgmdan ve artık neye nasıl tepkiler verdiğini bildiğimden gönül rahatlığıyla kendi uygulamalarımı yapabiliyorum.Tabi bunda Lady Subaru arkadaşımızın deneyimlerinin büyük katkısı oldu.Onada burdan teşekkür ederim :KK16:

arkadaşım bır 10 15 gun sonra gelişmeleri yazarsan ıyı olur ben takıp edıcem senı soyulma devam eder bakalım lekelerınde ne kadar açılma olucak. bende de güneş lekes var göz altımda yadak başlangıcında korkudan kullanamıyorum. bundan bı 5 yıl once bana bı kımyasal peelıng yapmışlardı güzellik salolunda çok ıyı gelmişti ama kendım cesaret edemiyorum sen gellişmelerı paylaş yıne

cilt tipiniz nedir acaba? bir de ten renginiz ?
bende bacaklarıma kullansam bişy olurmu acaba ? tca 30 luk ve 50 lik kullanmıştım, işe yarıyor çok az soyuluyor felan ama 10-15 günde anca deri kalkıyor uhu sürmüş gibi :)

sizin ki daha iyiymiş , nerden temin ettiniz ? netten mi eczaneden felan alınabiliyormu ?

cilt tipiniz nedir acaba? bir de ten renginiz ?
bende bacaklarıma kullansam bişy olurmu acaba ? tca 30 luk ve 50 lik kullanmıştım, işe yarıyor çok az soyuluyor felan ama 10-15 günde anca deri kalkıyor uhu sürmüş gibi :)

sizin ki daha iyiymiş , nerden temin ettiniz ? netten mi eczaneden felan alınabiliyormu ?

Doa kozmatikten aldım .Glikolik %25'i ten rengim buğday,t bölgem az yağlı diğer yerlerim kurudur.TCA da ben beklediğim soyulmayı birtürlü yakalayamadım arkadaşlar,glikolikte daha ertesi gün derim kabarıp bütün bütün soyulunca çok şaşırdım.Bugün 4 . günüm bütün değil ama kepek kepek deri atıyorum hergün ılık suyla yıkıyorum sonra güneş kremimim ürüyrum gün içinde kepekelenen yerlere bepahten gece yatmadan önce de nar ve pirinç kepekli yağ karışımını yediriyorum cildime inanılmaz parlıyor.Tonlarca para verip marka kozmetiklere gerek bile duyulmaz bu şekilde bence :) Şuan da lekelerimde belli olacak bi silikleşme var eşimde dün baktı suratıma sen bişey yapmışsın yine cildine dedi.Evet noldu kötümü dedim yoo parlıyo güzel duruyoda ondan dedim dedi.Ki böyle şeyleri zor farkeden biridir.Ben Kasımın ortlarına kdar 15 günde 1 25'lik glikolikle devam edicem havalar iyice soğuyup güneş solunca 50'lik glikolikle devam etmeyi düşünüyorum.Cildim çok dirençli gerçekten 25'lik de bile yanma hissi çok çok zdı.Fakat rahat bir soyulma yaşadım.Birde şunu farkettim belirteyim soyulan cildin altından gelen cilt 1 gün falan ton farkı yaratıyor hafiften 1 gün sonra geçiyor.Daha taze ve daha açık renkte oldugu için sanırım kalıcı bişey değil aklınızda bulunsun

Bacaklarda 30'luk ve 50'lik TCA kullanmanıza rağmen soyulma zor olduysa valla bilemedim şimdi normalde TCA asit türleri içinde en iyi soyulma ve leke açma işlemi görür diye biliyordum.Fakat bu bende hiç de öyle olmadı glikolik asit mikro peeling yapıyor.Yani en küçük gözeneğe bile işliyor.Belkide benim cilt yapıma daha uygundu ve daha güzel sonuç aldım.Denemeden bunu bilemezsiniz fakat bacak bölgesi gerçekten zor soyulan bir bölge glikolik o bölgede nasıl etki eder deneyip size bilgi vericem çünkü benim bacaklarımda da bu kaval kemiği ve alt baldır kısımlarında sinek ısırıklarından dolayı koyu kahve lekeler kaldı.Bende bunlardan müzdaribim oralarda denicem bugün bi kaç gün içinde 25'lik gliokilk bacakda nasıl etki ediyor paylaşırım.Yinede etkiler benim cildimde böyle ama sizinkinde farklılıklar gösterebilir.

yüze göre bacak derisi daha kalın olduğundan o kadar hızlı etki etmiyor sanırım, güneşlenirken bile heryer yanıyor alt bacak çok zor yanıyor , o yüzden bende çekinmeden kulak çöpüyle sürüyorum :)

siz bacaklarınızda ki deneyiminizi paylaşırsanız gerçekten çok sevinirim , yüzümde tek tük küçük benek şeklinde leke var ama cesaret edemiyorum henüz yüzüme , bende buğday tenli karma cilt tipine sahibim, t bölgemde bişy olmuyor ama yanaklar kuru olduğu için en ufak şeyde iz kalabiliyor o yüzden henüz cesaretim yok, 5 -6 tane sivilce izi gibi yanağımda var leke, bacağımdakinden kurtulursam oraya da bi el atarım belki :KK76:

canım lekelerın ne durumca % kaçlık bır açılma oldu sence bıze bır bılgi veriri misin?

Arkadaşlar uzun süre bakamdım kusura bakmayın...
Öncelikle bacağıdaki lekelere denicektim denedim.Uyguladım ve hiç birşeyle sonlandırmadım yanma dahi olmadı yarım saat kuruyan kadar hiç biryere değdirmedim.2 Saat sonra elimle ovaladım ve oradaki deriler soyuldu,döküldü.Ovaladıkça renginin soldugunu farkettim.Henüz bir kere denedim.Haftada 1 denenebilir gibi bacak derisi kalın oldugundan çabuk toparlıyor zaten herhangi bir yan etkide görmedim.

Yüzümde çillerimdeki etkisi de güzel renk açma özelliği oldukça iyi geçenlerde uyguladım aynı şekilde 45 dk falan tuttum yüzümde benim cildim çok dayanıklı sanırım TCA gibide değil yanması dayanılabilecek şekilde bu sefer soyulma daha az oldu.Bugün 4. uygulamamı yapıcam %25 Glikolik kullanıyorum kızlar.Lekelerim çok yıllık 10 yılı aşkındır bende olduğundan öyle 4 uygulama glikolik 2 uygulama tca ile geçecek gibi değil süreklilik ve sabır istiyor.

Son düzenleme:
bende denemk istyrm yalnız insanlar fark ediyomu soyulma sürecini malum tca da cilt kahverengiye dönyo insanlar fark ediyo kötü bi görntü oluşuo merak ettğm rahatça dışarı çıkabilrmyz soyulma sürecinde belli ediyomu
aktifsivilcemde var sorun olurmu onu merak ediyorum birde

selam kızlarrr
bacaklarımda ki lekelerden şikayetçiydim %50 glikolik aldım bugün denedim
bacagıma sürdüm pamukla 5 7 dk bekledim yıkadım.beklerken çok kaşındı birazda yanma oldu
yıkadım şimdi halen hafif bir yanma var
umarım soyulma olur
sonuçları paylaşırım

ben koltuk altıma kararma için yaptım %25likten 30 dakika tuttum e vitamini sürdüm üstüne sonra 2 saat yıkamadım ama soyulma olmadı.ben kaşındırdığı için çok sürmedim.acaba az mı sürdüm ki? siz bol bol mu sürdünüz?

Not: Yukarda yazdıklarım kendi cildim de gördüğüm etkilerdir.Her cilt aynı tepkiyi vermeyebilir.Sadece deneyimi mi sizlerle paylaşmak istedim.Cildimi iyi tanıdıgmdan ve artık neye nasıl tepkiler verdiğini bildiğimden gönül rahatlığıyla kendi uygulamalarımı yapabiliyorum.Tabi bunda Lady Subaru arkadaşımızın deneyimlerinin büyük katkısı oldu.Onada burdan teşekkür ederim :KK16:

Rica ederim şifa olsun, ne mutlu bir parça ışık olabildiysem :KK68:

Kızlar geçen sene kış aylarında 4 defa TCA 15 kullandım.Kızararak,kararak,buruşarak uzun bir soyulma süreci geçirdim.Çil ve lekelerimde tam başarıyı elde edemeyeceğimi bilerek çıkmıştım yola öyle de oldu.Fakat cildime kattığı sağlıklı ışıltı canlılık süper.TCA dan sonra herhangi bir uygulama yapmadım.Hergün güneş koruyucumu akşamlarıda pirinç kepeği yapı ve nar çekirdeği yağı ilave ettiğim fesleğen kremini kullanıyorum o zamandan buyana çok da memnunum.15 gün önce glikolik asit %25 kullanmaya karar verdim.Tca'dan aldığım deneyime göre cildim baya dayanıklı soyulmaya karşı direnç gösterdi sanki tca yaparken zor soyuldu.Bu yüzden glikoliğe başlarken %25 oranı kullanmaktan çekinmedim.15 gün önce kullanğım glikolik asit uygulamasında 15 dk bekleyip kremle işlemi sonlandırdım.Kızarma,buruşma gibi görüntü bozucu hiç bir etki görmedim.Sadece hafif yanma ve çok hafif kızarma oldu okadar.1 hafta içindede cildim kepek kepek dökülmeye başladı.Ölü deri attıkça cilt güzelleşti.2. uygulamamı dün öğlen yaptım.Bu sefer güzelce ıslattım glikolikle yüzümü o arada komşum geldi.Onunla ilgileniyorum diye lafa daldım ben tam 45 dk sonra bu kez suyla sonlandırıp ardından kremimi sürdüm.Acaba uzun beklettiğimden midir nedir az önce yüzüme bi baktım alnımdan burnuma kadar olan bölgenin derisi beyaz beyaz kalkmış kalkan kısmın bi ucundan haffçe tutup çekmeye başladım.İnanamadım ben tca da bile bukadar bütün ve güzel soyulmamıştım.Alnımdan burnuma kadar olan bölge komple soyulduğu halde halen kepek kepek deri atıyor.Yüz kısmımda da kepeklenme var çok mutluyum.Glikoliğin bende bukadar güzel işe yarayacağını bilseydim tca hiç kullanmaz direk glikolikle başlardım.Soyulan yerlerde hiç bir kızarma yok tertemiz nefes alan bir cilt cıkıyor.Lekeleriminde soyulan derimde çıkıp gittiğini gördüm lekeler katman halinde oluğundan alttan cıkan derideki leke daha hafiflmiş görünüyordu.Cilt soyulurken cildimin nefes aldıgını hissettim.Aynı etkiyi inş. yüz bölgemde de yaşarım.1 gün de soyulma yaşadım.Böyle giderse glikolikten hiç vazgeçemicem heralde.Sizinle de paylaşmak istedim.

Cnm slm bende glikolik asit kullanmaya karar werdim acaba bu yazinizin uzerindrn 2 yil gecmis lekeleriniz n durumda?

selam kızlarrr
bacaklarımda ki lekelerden şikayetçiydim %50 glikolik aldım bugün denedim
bacagıma sürdüm pamukla 5 7 dk bekledim yıkadım.beklerken çok kaşındı birazda yanma oldu
yıkadım şimdi halen hafif bir yanma var
umarım soyulma olur
sonuçları paylaşırım
Sonuçları paylaşacağını söylemişsin. Gerçi çok zaman geçmiş ama nasıl etki gördün yazabilir misin?

Başka türlü derken

hiç bir değişiklik olmadı soyulmadı. başka türlü kurtuldum bacaklarımdaki lekelerden
Hadi ya :KK43: ben de %30luk 3dk uyguladim bacağima 10gun olcak çok ince atiyor deri az o da. Tekrar yapıp daha fazla bekletmeyi dusunuyorum, elimdeki şişe bitsin en azından. Ama ben göğsüme uyguladım 2dk dayanabildim çok yaktı ve mükemmel bi soyulma oldu diyebilirim, henüz 5.gun ve kesinlikle dokunmamak gerekiyor, gayriihtiyari kasimistim çok acıdı krem filan surdum hemen yara oldu o kısım. Ama diğer yerler gayet iyi.
Sen nasıl bi yöntemle kurtuldun?

Bir de arkadaşlar, uygulamada pamuk tcayı çok emiyor ve eldiven kullanmak gerekiyor. Ben tcadan az bir miktar çay bardağına döküp kalın uçlu suluboya fırçası ile uygulama yaptım, fırça emmiyor sıvıyı daha fazla kullanabiliyorsunuz hem de masrafsız bisi :)

X