İlk Defa Eşim Bana Küfür Etti

3.5 Yaşındaki oglum sürekli babannesine gidiyor.Bende babannesindeyken beni yanında istemiyor 'Sen eve git yukarı çık' diyor.Kayınvalideme parka götürme diyorum parka götürüyor,götürmeme sebebim eve gelmiyor parktan feryat figan sürükleye sürükleye zor eve getiriyorum.Her seferinde söylüyorum eve giderken ağlamadan gidecez diye ama olmuyor parktan cıkmak istemiyor.Babannesi kıyamıyor götürüyor ama ağlatmaya kıyamadığı için eve getirme işi bana düşüyor,yine zorla sürükleye sürükleye eve getiriyorum.Dolapları çikolata bisküvi abur cubur dolu bakkaldan poşet poşet aldırıyor oğluma.Her gün bakkala götürüyor.Anne alma evde yemek yemiyor bunlar yüzünden diyorum yine anlamıyor hepsini koyuyor önüne canı ne isterse onu yiyor.Bazen babannesi yemek pişirirken canı istiyorsa orda masaya koyup gel ye diyorum olmaz içerde yicem tv karşısında diyor.Hayır yemek masada yenir yemeğini bitir tv izlersin diyorum.Kayınvalidem götür içerde yesin nolcak diyor.Yani çocuğun her dediği oluyor.Kesinlikle ağlatmaz ben ağlatınca yukarı çıkıp bana kızıyor cocuğu niye ağlatıyormusum diye.Bir kere ağlattım diye alıp evine götürdü oğlumu.Oğlum artık bana babannesinin yanında düşman gibi bakar oldu.Sen eve git iş yap diyor bana.

Bu sene kreşe başladı oğlum ve öğretmen şikayet etti.Çok şımartmışsınız her dediğini yapmışsınız dedi.Kayınvalideme söyledim anne şımartma her dediğini yapma dedim.Benim yüzümden mi şımardı diyo.

Akşam eşime anlattım böyle böyle oldu diye.O zaman gönderme aşağıya dedi.

1 Haftadır babannesine göndermiyorum sadece okula gidip gelirken bahçede karşılaşıyorlar.

Bu sabah köpeğe yemek götürmek için aşağı indim.Oğlumda benle gelmek istedi tamam ama ben çıkarken sende benle cıkcaksın dedi tamam dedim .
Aşağıya indik babannesi bahcede oturuyordu.Ben arka tarafa köpeğin yanına geçtim.O babannesinşn yanına gitti.
Babanne annem bana izin vermiyo sana gelmem için dedi.O da ben insan mı yiyomuşum dedi.
Hiçbişey demeden yukarı çıktım oğlumda benle geldi.5 dk sonra kapı çaldı.Neden izin vermiyosun cocuga dedi.Anne çok şımartıyorsun dedim.Tamam dedi indi.
Eşimi aradım anlattım.Üzülmüştür kadın diye okula gitmesine 1 saat kala indiririm ordan alıp okula götürürüm diye konuştuk.
10 dk sonra eşim aradı.Annem arıyor beni en sonunda delirteceksiniz beni dedi kapattı.
Bi 10 dk sonra yine aradı.7 yıldır duymadığım küfürleri etti.Dahada duymak istiyormusun dedi.Evet dedim.Kapat telefonu dedi.Annen ne dedi dedim.Kapattı telefonu.
Ben aradım beni arama dedi kapattı.
Mesaj yazdım.Annenin gazıyla bana küfür ettin ya sana diyecek bişey bulamıyorum.Ayrıca bana aşağıya gönderme diyen sendin ama ben suclu oldum.Sen sinirliysen ben senden daha sinirliyim sakın benle konuşma yazdım.Cevap yok vermesini de istemiyorum zaten.

Oğlumu okula götürmek için evden cıktık yine bahcede oturuyordu.Babanne babam annemi aradı kızdı annemde agladı dedi.O sırada komşu geldi yanına bende çıkıp gittim hiç bakmadan.
Çok sinirliyim eşim bana ilk defa küfür etti daha önce kötü bir söz bile etmeyen insan küfür etti.Çok canım yanıyor.
Hatasını anlayıp özür dileyene kadar konuşmayacam.
Bi de oğlumun annem ağladı demesine de cok sinirlendim.Hala ağlıyorum..
Annesi ne dedi de eşim bana küfür edecek hale geldi merak ediyorum.
Suçlu ben miyim şimdi?

Çocuğunun gözlerinin içine bak ve ben senin annenim ne yaparsam yapayım seni herkesten çok sevdiğimi unutma diye anlat babaannesini kötülemeden.Çocuğuna sevgi eşliğinde otoriteni kur kv de mesafeni koy.Eşinle aranı bozma.

Çocuğunun gözlerinin içine bak ve ben senin annenim ne yaparsam yapayım seni herkesten çok sevdiğimi unutma diye anlat babaannesini kötülemeden.Çocuğuna sevgi eşliğinde otoriteni kur kv de mesafeni koy.Eşinle aranı bozma.
O köprünün altından ne sular akmıştır bacım kimbilir zira konu 6 sene evvel açılmış...

Dün akşam çocuğu okuldan almaya gittim geldim,bugün markete gittim geldim her seferinde bahçede oturuyordu hiç yüzüne bakmadım.Bugün markete giderken(normalde anne bişey istiyor musun diye sorarım)oğlum anne söylesene dedi.Öylece geçtim önünden
ve ben anne bişey istiyor musun demedim diye oğlum surat astı.Oğlum ben babannene kızdım dün beni ağlattığı için onunla ve babanla konuşmuyorum dedim.Market dönüşü yine bahçedeydi ve oğlum babanne annem senle babamla konuşmuyormuş dedi.Seninle konuştuğumuz seyleri babannene söyleme diyorum tembihliyorum ama hemen yetiştiriyor.

Eşime gelince;küs olsak da yemek yapmamazlık yapmam ve yatak ayırmam o kadar kırıldım ki ilk defa yemek yapmadım ve yanında yatmadım ve kendisinden hiçbir tepki yok.Kesinlikle konuşmayacam o özürü dileyecek.Hala hatasını anlamadı.Bu beni daha da yaraladı.Kalıbının adamı değilmiş çok gözümden düştü yüzünü bile görmek istemiyorum.Okkalı bir mesaj yazmak istiyorum ama ters teper diye korkuyorum.Çünkü aklımda çok ağır laflar var.
Babaanne evden haber getirdiğinde çocuğu ödüllendiriyor mu. Anında nasıl yoldan geçerken evdekileri anlatıyor çocuğunuz. Gerçekten çok sinir bozucu. Kayinvalide iyi niyetli falan değil hele ki ne demek ağlarken gelip evden alıp götürmek. Çocuğu içeri çeker sen kimin çocuğunu nereden alıyorsun der suratına kapatırdim o kapıyı. Çok sinirlendim

3.5 Yaşındaki oglum sürekli babannesine gidiyor.Bende babannesindeyken beni yanında istemiyor 'Sen eve git yukarı çık' diyor.Kayınvalideme parka götürme diyorum parka götürüyor,götürmeme sebebim eve gelmiyor parktan feryat figan sürükleye sürükleye zor eve getiriyorum.Her seferinde söylüyorum eve giderken ağlamadan gidecez diye ama olmuyor parktan cıkmak istemiyor.Babannesi kıyamıyor götürüyor ama ağlatmaya kıyamadığı için eve getirme işi bana düşüyor,yine zorla sürükleye sürükleye eve getiriyorum.Dolapları çikolata bisküvi abur cubur dolu bakkaldan poşet poşet aldırıyor oğluma.Her gün bakkala götürüyor.Anne alma evde yemek yemiyor bunlar yüzünden diyorum yine anlamıyor hepsini koyuyor önüne canı ne isterse onu yiyor.Bazen babannesi yemek pişirirken canı istiyorsa orda masaya koyup gel ye diyorum olmaz içerde yicem tv karşısında diyor.Hayır yemek masada yenir yemeğini bitir tv izlersin diyorum.Kayınvalidem götür içerde yesin nolcak diyor.Yani çocuğun her dediği oluyor.Kesinlikle ağlatmaz ben ağlatınca yukarı çıkıp bana kızıyor cocuğu niye ağlatıyormusum diye.Bir kere ağlattım diye alıp evine götürdü oğlumu.Oğlum artık bana babannesinin yanında düşman gibi bakar oldu.Sen eve git iş yap diyor bana.

Bu sene kreşe başladı oğlum ve öğretmen şikayet etti.Çok şımartmışsınız her dediğini yapmışsınız dedi.Kayınvalideme söyledim anne şımartma her dediğini yapma dedim.Benim yüzümden mi şımardı diyo.

Akşam eşime anlattım böyle böyle oldu diye.O zaman gönderme aşağıya dedi.

1 Haftadır babannesine göndermiyorum sadece okula gidip gelirken bahçede karşılaşıyorlar.

Bu sabah köpeğe yemek götürmek için aşağı indim.Oğlumda benle gelmek istedi tamam ama ben çıkarken sende benle cıkcaksın dedi tamam dedim .
Aşağıya indik babannesi bahcede oturuyordu.Ben arka tarafa köpeğin yanına geçtim.O babannesinşn yanına gitti.
Babanne annem bana izin vermiyo sana gelmem için dedi.O da ben insan mı yiyomuşum dedi.
Hiçbişey demeden yukarı çıktım oğlumda benle geldi.5 dk sonra kapı çaldı.Neden izin vermiyosun cocuga dedi.Anne çok şımartıyorsun dedim.Tamam dedi indi.
Eşimi aradım anlattım.Üzülmüştür kadın diye okula gitmesine 1 saat kala indiririm ordan alıp okula götürürüm diye konuştuk.
10 dk sonra eşim aradı.Annem arıyor beni en sonunda delirteceksiniz beni dedi kapattı.
Bi 10 dk sonra yine aradı.7 yıldır duymadığım küfürleri etti.Dahada duymak istiyormusun dedi.Evet dedim.Kapat telefonu dedi.Annen ne dedi dedim.Kapattı telefonu.
Ben aradım beni arama dedi kapattı.
Mesaj yazdım.Annenin gazıyla bana küfür ettin ya sana diyecek bişey bulamıyorum.Ayrıca bana aşağıya gönderme diyen sendin ama ben suclu oldum.Sen sinirliysen ben senden daha sinirliyim sakın benle konuşma yazdım.Cevap yok vermesini de istemiyorum zaten.

Oğlumu okula götürmek için evden cıktık yine bahcede oturuyordu.Babanne babam annemi aradı kızdı annemde agladı dedi.O sırada komşu geldi yanına bende çıkıp gittim hiç bakmadan.
Çok sinirliyim eşim bana ilk defa küfür etti daha önce kötü bir söz bile etmeyen insan küfür etti.Çok canım yanıyor.
Hatasını anlayıp özür dileyene kadar konuşmayacam.
Bi de oğlumun annem ağladı demesine de cok sinirlendim.Hala ağlıyorum..
Annesi ne dedi de eşim bana küfür edecek hale geldi merak ediyorum.
Suçlu ben miyim şimdi?
Bunu öğrendiğinde tekrar yazar misin bende merak ettim ne demiste küfür etti seninde hatalarin var hata demiyeyim de akıllıca hareket etmemissin mademki babaannesi parka götürüyor o zaman sen evde durucaksin kim goturduyse o getirecek eve sen niye gidip alıyorsun zararli şeyler mi yediriyor babannesine bir kere soyliceksin laftan anlamiyor mu o zaman eşine soyle çocuk bugun aburcuburdan başka bisey yemedi (yemiş olsa bile öyle soyle maksat korkutmak) annene soyluyorum beni dinlemiyor sende konuş bir gun bu cocuk hasta olacak diye biraz endiselendir cocuga babannesinin yanında sert davranma çünku hem çocuk sigincak yer arar hem babaannesi ona hep kötü davrandigini düşünür kiyamaz esinde senin sert annenin merhametli oldugunu dusunebilir yanlış anlasilirsin böyle hep

Babaanne tabi şımartacakta, siz k.v ile tatlı dille konuşsanız. Abur cubur ve her istediğini yapmama konusunu... Parka gitmesi gerek. Şu an anlamasada ayrılma saati öncesi, 10 dk kaldı 5 dakika kaldı gibi gideceğine alıştırın. 4-5 kez uyarın zaman doluyor bu son sallanma gibi. Haydi şimdi gitme zamanı deyin. Evde cazip bir aktivite bulun. Onu yapacağız deyin. İnanın ağlamadan gelir.

Arkadaşlar o çocuk şimdi 9 buçuk yaşında
2013 te açılmış
Ama çok güzel yorum ve fikirler gelmiş diğer annelerin faydalanacak olması adına iyi olmuş :KK9::KK9:

X