Bebek Beslenmesi 3 aylık bebeğim çok uyuyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Kizlar bana yardim edin ne olur 10ngun sonra kizim 3 aylik olacak. Ama bebegim geceleri uyumak bilmiyor. Sabaha karsi 6 -7gibi uyuyor uyuduktan sonra 5-6 saat kesintisiz uyuyor. Gunduz uykusu fena degil. Gece saatlerce uyumamasi uyudumu uyanmak bilmemesi beni uzuyor. Bunun icin ne yapabilirim

Kizlar bana yardim edin ne olur 10ngun sonra kizim 3 aylik olacak. Ama bebegim geceleri uyumak bilmiyor. Sabaha karsi 6 -7gibi uyuyor uyuduktan sonra 5-6 saat kesintisiz uyuyor. Gunduz uykusu fena degil. Gece saatlerce uyumamasi uyudumu uyanmak bilmemesi beni uzuyor. Bunun icin ne yapabilirim

Selam canım benim bebeğimde üçüncü ayının içinde şu an. bebeklerin gece gündüz ayrımı olmadığı için ona gece olduğunu ve uyuması gerektiğini bizim öğretmemiz gerekiyor. Ben bunun için mesela saat 23.00 gibi uyutacaksam bir saat öncesinden beslemeyi kesiyorum. Banyo yaptırıyorum, sonrasında emzirip veya mama verip yatırıyorum. ( banyodan sonra acıkmış olsun diye o saate yakın beslemiyorum.) o banyo rahatlığı ve karnının doymuş olmasıyla rahatlıyor. Kesinlikle gürültüsüz ve karanlık ortamda uyutuyorum. Gündüzleri de tam tersi, televizyon açık ve ışık alan yerde uyutuyorum. Bende araştırarak öğrendim bunları. Her bebeğe etki eden durum farklı oluyor, bu yöntemi de denemeni öneririm. Birde gece uykusuna geçmeden önce iki saat kadar uyanık kalırsa, kucakta gezme olsun veya oyalanacak herhangi bir durum, iyice uykusu geliyor. Kolay gelsin..

Saolasin cnm.tsk ederim. Bi uyku rutini olusturmaya calisoyorum ama cok basarili oluyoruz diyemiyorum

X