kürtajdan sonra ara kanamalarım oluyor hep..

ozlem28

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
968
76
kızlar 2 ay önce kürtaj oldum. adet oluyorum düzenli ama aralardada kanamalarım oluyor az az. leke tarzında bazende kan geliyor az az. sizdede oldumu böyle birşey?

Canım ben de 2 ay önce kürtaj oldum. İlk adetim kürtajın 28. günü yani 30 ağustosta oldu. Zaten ben 28 günde bir adet oluyordum. 10 eylülde doktoruma görünmek istedim ve öğrendim ki her iki yumurtalığımda da kist oluşmuş(kürtajın verdiği ağır duygusal travmadan sanırım). Kistleri görünce doktorum korunmama gerek olmadığını söyledi doğal olarak. Adetinin 2. günü gel, kontrol edelim kistleri dedi. Ben o gün itibariyle hemen soğan kürüne başladım. Çünkü tekrar hamilelik istiyorum. Soğandan mı bilmiyorum,16 eylülde 4 gün süren kahverengi kanamam oldu. Hemen doktoruma gittim ama kistim olduğu için ara kanamaların doğal olduğunu söyledi. Bu arada eğer o ara kanama ise ben hala adet olmadım. Batım 27 eylüldü...

Bu yüzden kist ihtimaline karşı doktoruna görün derim. Ya da rahimde Allah korusun yapışıklık, enfeksiyon ya da parça kalmış da olabilir. Muhakkak doktoruna görün ki sorunun nerede olduğunu öğrenebilesin...

Son düzenleme:
X