Türkiye gelir dağılımı eşitsizliğinde yol alamıyor

Bu arada asgari ücretin 803,68 lira olduğunu ve birçok ailenin aylık kazancının bu olduğunu da belirtelim.Bununla birlikte en zengin ile en fakir kesimler arasındaki gelir adaletsizliği sekiz kat olarak hesaplanırken, nüfusun yüzde 16,3’ü yoksulluk sınırının altında kalmaktadır.

Ben asgari ücretle geçineceğim diye uğraşırken, 10 liralık kontöre takla atarken, milletvekillerinin bir yıllık cep ve sabit telefon faturası 3 milyon 233 bin 27 TL olunca, ben asgari ücretle giyim, yakacak, barınak, yiyecek, eğitim masrafını karşılamak için çatlarken, meclisin aylık mutfak masrafı 2 milyar TL olunca meydana çıkıp şöyle haykırasım geliyor: Daha çok vergi istiyorum, maaşımı azaltın, kemerimi biraz daha sıkayım, sebze meyveye zam, benzinle mazotu da unutmayın, elektrik fiyatları artsın yeter ki siz maaşınızdan olmayın:KK14:

Mune ablam beğen butonum da yok.......maalesef dualarınız kabul oldu herşey istediğiniz gibi olacak.........bundan birkaç ay önce tobb başkanı ya da aynı meclisten biri asgari ücretlerin bölgelere göre dağılması gerektiğinden bahsetti........zaten doğuya doğru kiralar azalıyormuş asgari ücretin düşmesinde sakınca yokmuş böylelikle yatırım artarmîş........avrupanın çini olurmuşuz korkuyorum mune abla......yeni mezun doktorların hepsi yabancî dil öğreniyor birer birer hangi ülke kabul ediyorsa
Türkiye şartlarına gòre iyi bir maaşım var.......ssk kdv ötv gelir vergisi ......maaşımın üçte ikisi vergi ve her sene maaşımız biraz daha dü§üyor........şimdilik şükretmekle yetiniyorum
Dünyanın heryerinde böyle diye himse kendini kandîrmasın........kardeşim daha yeni amerikadan geldi hem ücretler çok yüksek hem vergiler düşük

Mune ablam beğen butonum da yok.......maalesef dualarınız kabul oldu herşey istediğiniz gibi olacak.........bundan birkaç ay önce tobb başkanı ya da aynı meclisten biri asgari ücretlerin bölgelere göre dağılması gerektiğinden bahsetti........zaten doğuya doğru kiralar azalıyormuş asgari ücretin düşmesinde sakınca yokmuş böylelikle yatırım artarmîş........avrupanın çini olurmuşuz korkuyorum mune abla......yeni mezun doktorların hepsi yabancî dil öğreniyor birer birer hangi ülke kabul ediyorsa
Türkiye şartlarına gòre iyi bir maaşım var.......ssk kdv ötv gelir vergisi ......maaşımın üçte ikisi vergi ve her sene maaşımız biraz daha dü§üyor........şimdilik şükretmekle yetiniyorum
Dünyanın heryerinde böyle diye himse kendini kandîrmasın........kardeşim daha yeni amerikadan geldi hem ücretler çok yüksek hem vergiler düşük

Pozitif düşün Pepe kardeşim, kamu yararı diyelim buna, daha az yemek obeziteyi engeller, insanı zinde tutar, arabaya binme, toplu taşımayla git işe, olmadı yürürsün, yürüyüş sağlığa faydalı, ödediğin vergiler sana yol, su, elektrik, okul olarak geri dönüyor, o kadar okumuşsun ama bunları öğrenememişsin :KK14:

dilerim allahtan o siyasetçiler bir gün askeri ücretle geçinmek zorunda kalsınlar:KK53::KK53::KK53:

X