2014 yds ilkbahar dönemi

lavenderr

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2013
9
0
33
Arkadaşlar daha önce bir kaç başarısız kpds ve yds denememden sonra artık bu sınavda ingilizce derdimi çözmeye karar verdim, yüksek lisansa kabul edildim fakat bu sene ingilizceyi vermem gerekiyor. O yüzden çok bilindik bir dil okuluna kayıt oldum fakat daha dersler başlamadı bende yavaştan kendi kendime başlamaya karar verdim, 2014 te sınava girecek olanlar sizler nasıl çalışıyorsunuz yada yds derdini vermiş olanların bu dönemdeki tavsiyeleri neler olabilir?

ben uzaktanyds.com sitesinden kampanya ile üyelik ve kitaplarını aldım. gramer vs herşeye baştan başlıyorum. şuan iyi gidiyor. mutlaka üzerine düşülmesi gereken bir iş. kelime ezberleri de hakeza gramer gibi önemli.

remzihoca sitesinden arada bakıyorum birşeyler, bence pratik.
bunun dışında birkaç tane de kitabım var ama sıkıcı geliyor onlar açıkcası

ben de yds bahar dönemine başvurdum inşallah bu sefer istediğim puanı almayı düşünüyorum
az bir zaman kala ben bir adet soru bankasını bitirmeye çalışıyorum hala..
cloze lar en can sıkan kısım bence ezberden başka çare yok gibi
onun dışında kelime de ezberlemem lazım bir tane site var yds kelimelerinden bir liste seçiyorsun ve alıştırma soruları çıkıyor rastgele bir ara ona bakıyordum şimdi onu da bıraktım.
hakkımızda hayırlısı inşallah :KK1:

Bu sanırım bildiğimiz usül son yds sınavı olacaka, online sınava geçiliyormuş, bu sebeple yeni soru hazırlanmıyormuş, havuzda kalan sorulardan soruyorlarmış veee kötü tarafı en zor sorular kalmış geriye :KK43:(

X