Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

gul_0663

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2009
8.926
5.083
ZAYIFLAMAK İSTEYEN BAYAN ARKADAŞLARIM HEPİNİZ
HOŞ GELDİNİZ

:KK9::KK9::KK9:

ARKADAŞLAR varmısınız hep birlikte Türkiye’yi zayıflatan Profesör ve Ezber bozan Profesör olarak tanınan ….Prof. Dr. M.Canan Efendigil Karatay’ın “ KARATAY DİYETİ” ile yiyerek, aç kalmadan depomuzdaki yağları yakarak zayıflayalım ve bir sürü hastalıklarımızdan da kurtulalım
En Büyük KK
Karatay DİYETİ ile GENÇ KAL UZUN YAŞA...:21:

Bu diyette kalori hesabı ya da diyet ürünlerin peşinden koşmak yok! Et, balık, süt, peynir, yoğurt, yumurta, tereyağı, bakliyat, turşu, sebze, meyve ve kuruyemişler serbest...:KK56:

Kilo vermek ve verdiğiniz kiloda kalmak istiyorsanız;
kilo verirken halsizlik, bitkinlik, isteksizlik ve yorgunluk hissetmeden, mutlu ve enerjik bir şekilde yaşamayı arzuluyorsanız; unutkanlık şikayetlerinden kurtulmayı, düşüncelerinizin berraklaşmasını ve yaptığınız işe kolaylıkla konsantre olmayı hedefliyorsanız 24 saat 365 gün her yaşta kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir diyet…:KK24:
"Eşinin, çocuklarının, sevdiklerinin sağlığını (ve elbette kilosunu) düşünen herkesin bu diyeti uygulaması gerekir…

Tavsiyelere uyarak 'sağlıklı ve mutlu bir hayata tekrar merhaba' demek artık çok kolay!

Ben 5 ay önce merhaba dedim ve haşimato hastası olduğum halde 11 kg verdim :KK9: ve bunu sağlıklı yaşam biçimi olarak devam ettireceğim….Karatay Diyeti sayesinde doğru beslenmenin ne demek olduğunu anladım.

Karatay Diyeti'nin diğer diyetlerden daha rahat uygulanabilir ve farklı olmasının
temelinde, düşük glisemik indeksli besinlerin tüketilmesinin öneminin öne çıkması yatmaktadır…..

Düşük glisemik indeksli besinler vücudumuzda ne gibi değişikliklere
neden oluyor?

• Gün boyunca kan insülini düşük kalır ve dalgalanma göstermediği için
acıkma hissi olmaz. Uzun süre tokluk hissedilir.
• Ara öğün olarak göbekte biriken yağımızı ve iç yağ depolarımızı kullanırız.
• Yağlarımız depolanmaz, daha hızlı yıkılarak giderek azalır, karaciğer ve
göbek yağımız erir ve göbek çevremiz incelir.
• Kilolarımızı rahatlıkla verir, tekrar geri almayız ve verdiğimiz kiloda kalırız.
• Hiçbir şekilde isteksiz, sinirli, sıkıntılı ve umutsuz duygular olmayız.
. Kendimizi bütün gün dinç ve enerjik hissederiz, halsizlik ve bitkinlik olmaz.
• Kaslarımız erimez. Su kaybımız olmaz.
• Karaciğerde biriken yağımız eridiği için, karaciğerimiz sağlığına kavuşarak normal çalışır.
• Metabolizmamızda yavaşlama olmaz, bilakis hızlanır.
• Fizik aktivitemize yorulmadan devam edebiliriz.
• Kan yağlarımız normalleşir; HDL yükselir, depo yağ şekli olan trigliseridler düşer.
• Bağırsaklarımız düzenli şekilde çalışmaya başlar. Kabızlık varsa giderilir.
• Şişmanlık ve obezite önlenmiş olur.
• Obezite sonucu gelişen sağlık sorunları ortaya çıkmaz, çıkmış olanlar da geriler ve düzelir.
• Tansiyonumuz normalleşir.
• Kalp hastalıkları, felç, inme, Alzheimer riski azalır.
• Her türlü kanser riski azalır. Çünkü sürekli şeker ve insülin yüksekliği ve fazla kilolar kanser nedeni olarak kabul edilmektedir.
• Şeker hastalığı gelişmez. Diabet hastalarında şeker kontrolü daha kolay olur, hatta düzelir.
• Şeker hastalığına bağlı tehlikeli komplikasyonlar azalarak yok olur.
• Eklem ağrıları ve artrit gelişmez. Oluşmuş olanlar geriler ve şikâyetler azalır.
• Fibro kistik meme hastalığı oluşmaz.
• Polikistik over hastalığı gelişmez.
• Yaygın fibromiyosit ağrıları geriler ve kaybolur.
• Düşüncelerimiz berraklaşır. Uykularımız düzene girer, horlama biter.
• Hepsinden en önemli olanı, vücut bağışıklık sistemi güçlenir.
• Bakteri, virüs, alerji ve kansere sebep olan etkenlerle hastalanma zorlaşır.
. Hastalanma durumunda da kısa süre içinde sağlığımızı kazanırız.
Tüm bunların sonucunda bütün hiperinsülinemik hastalıklar önlenir,

Bunları okuyan arkadaşlarım çoktan Karatay Diyeti ile hem zayıflayıp hem bir sürü hastalıktan kurtulmaya karar verdi bile :KK1:

ben çok araştırdım ve 5 ay önce başladım, öğrendiklerimle çevremdekilere çok faydam dokundu şimdide elimden geldiğince sizlere faydalı olmaya çalışacağım.....takıldığınız her konuda bana soru sorabilirsiniz...

Topiğimizle ilgili kuralları, kilo bildirim formatını, çizelge nasıl yapılır gibi gerekli bilgileri sonraki sayfada vereceğim..

TOPİĞİMİZ hepimize hayırlı olsun bu topik sayesinde 1000 lerce bayanımız fazla yağlarından kurtulup sağlıklı bir hayata başlayacaklar.....Öncelikle Karatay Diyeti ile ilgili kitapların okunup beyne format atılması gerekmektedir..

Aşağıda vereceğim linkleride ziyaret ederseniz sizin için çok faydalı olur.....

http://www.kadinlarkulubu.com/portal...in-e-6020.html

http://www.kadinlarkulubu.com/portal...edir-6025.html

Canan Karatay Resmi Sitesi

Son düzenleme:
KURALLARIMIZ..

1- izinli olanlar önceden mazeret bildirecek.
2-kilo bildirimi formata uygun olacak.(aşağıda örnek vereceğim).formata uymayanlar listeye alınmayacak.
3- regl dahi olsak listeye katılınacak..
4-1 hafta mazeret bildirmeden kilo bildirmeyenler liste dışı olacak..DUYURULUR...
5-1 hafta düzenli bildirim yapanlar kendilerini liste yapan arkadaşa 1 haftamız doldu diye hatırlatsın lütfen
6- bildirimler engeç saat 15.00 a kadar yapılacak..
7-yeni gelen arkadaşlar pazartesi gününden önce kilo bildirimi yapmasınlar lütfen..
8-kilo bildirim listesine sadece liste yapma sırasına girmeyi kabul edenler alınır..
9-listedeki herkesin kilo çizelgesi olmalı ...
kilo yüzdesi hesaplama
verilen kilo(gr cinsinden) * 100 değerini birhafta önceki kilonuza(gr cinsinden) bölüyorsunuz..
örnek anlatım:kendi kilomda
verdiğim kilo :500 gr
geçen haftaki kilom: 68.500 gr

500*100=50000/68.500=0.729 o hafta verilen kilo yüzdesi …

kilo bildirim listesine katılmak isterseniz Pazartesi günleri yapıyoruz..
kuralımız :1 hafta düzenli menü bildiriminde bulunup liste yapma sırasına girmeyi kabul ederseniz yarışımıza da katılabilirsiniz…

FORMATIMIZ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR..
Kilo bildirim formatı
Rumuz:gul_0663
Başlangıç tarihi:06/05/2013
Başlangıç kg:79.2
Geçen hafta:68.5
Bu hafta:68.0
Fark:-500
Toplam fark:11.2
Beden:42
Spor:leslie 3
Boy:1.58
Hedef:ilk hedef 65 kg...ikinci 60 kg
Yüzdesi:0.729

ÇİZELGE NASIL YAPILIR

adım adım yazıyorum.........

1-http://www.tickerfactory.com/ezticker/ticker_designer.php
2-Weight Loos a tıkla
3-18 e kadar sayfadan çizelgeni seçip next e bas
4-işaretini seç next e bas.
5-Choose a Password/Pin daki boşluğa herhangi bir passvord gir
6-Privacy: ya dokunma aynı kalsın
7-Track: da 2. kutuyu işaretle Weight
8-Weight Units: ı kilograma çevir
9-Your target weight:hedefini yaz
10-Your starting weight: baş.kilonu yaz
11-Your current weight bugünki kilonu yaz 73.5 gibi araya nokta koy virgül değil
12-Weight Date: boş kalsın
13-Waist Units: metre olacak
Your target waist:
Your starting waist:
Your current waist: bunlar boş kalsın..

14-Height Units: bu da metre olsun
15-Your Height: boyunu 1m 58 cm olarak yaz

nexte bas bu kadar..kopyalanacak bölüm bbCode: da olan bölümden http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wMczt9X/weight.png[/img] şeklinde olan olacak ama sen [/img] dışındakileri kopyalayıp yapıştıracaksın..işlem bu kadar

profilinden hakkımdaya gir çizelge kısmına tıkla o boşluğa yapıştır ama png ile biteni yapıştır..

Son düzenleme:
topiğin hayırlı olsun
neden ayrı bi topik açma gereği duydun acaba

topiğin hayırlı olsun
neden ayrı bi topik açma gereği duydun acaba

teşekkür ederim canım.....

çevremdekiler facede Karatayla ilgili sorularına cevap verebileceğim bir sayfa açmamı istediler ..bende burada açmayı tercih ettim bilmeyenler sıfırdan başlasınlar orada sayfa çok okuyamıyorlar...

Rumuz:gubseneris
Başlangıç tarihi:20/10/2013
Başlangıç kg:73
Geçen hafta:
Bu hafta:
Fark:
Toplam fark:
Spor: pilates
Boy:1.59
Hedef:ilk hedef 65 kg...ikinci 58 kg
Yüzdesi:

Rumuz:gubseneris
Başlangıç tarihi:20/10/2013
Başlangıç kg:73
Geçen hafta:
Bu hafta:
Fark:
Toplam fark:
Spor: pilates
Boy:1.59
Hedef:ilk hedef 65 kg...ikinci 58 kg
Yüzdesi:
Karatay dün başlamışsın doğru karar vermişsin canım...ben 79 la başlamıştım ilk hedefime az kaldı başlamak başarmanın yarısıdır ...

KARATAYIN EN BASİT ANA KURALLARI..

1-öğünlerin arasında 4-5 saat olmalı..Leptinin çalışıp depodaki yağları yakabilmesi için
2- ara öğün yok
3- saat 7-8 den sonra kesinlikle ayran,süt çay ve su dışında hiçbirşey yenilmiyecek
4-meyveler kilo verme sırasında az ve sabahları yenilecek
5-kuruyemişler kavrulmamış olacak ve 1 çay bardağı kadar(ekmek yerine yeniliyor..badem,ceviz,fındık ,kaju olabilir..leblebi yasak)
6-kuru meyveler de abartılmadan sabahları tavsiye ediliyor(2-3 günkurusu gibi)
7-bulgur kilo vermeyi yavaşlattığı için abartılmamalı 2-3 kaşığı geçmemeli
8-içecekler tabii ki şekersiz
9-bakliyat serbest ama nohut nişastalı olduğu için fazla önerilmiyor..
10-süt ve süt ürünleri tam yağlı tüketilecek..
11-kahvaltıda yumurta şart (yumurta yemediğinizde 1 yerli muz yiyebilirsiniz)
12-lahmacun haftada 1 tane serbest..
13-patates,pirinç ,bezelye ve tüm nişastalı gıdalar yasak..
14-türk kahvesi şekersiz serbest..Nescafe yasak...
15-tüm diyet ürünleri yasak
16-sade madensuyu mide rahatsızlığı yoksa içilebilir..

Karatay Diyeti ile ilgili kitapları okumanızı tavsiye ederim…

KARATAYIN EN BASİT ANA KURALLARI..

1-öğünlerin arasında 4-5 saat olmalı..Leptinin çalışıp depodaki yağları yakabilmesi için
2- ara öğün yok
3- saat 7-8 den sonra kesinlikle ayran,süt çay ve su dışında hiçbirşey yenilmiyecek
4-meyveler kilo verme sırasında az ve sabahları yenilecek
5-kuruyemişler kavrulmamış olacak ve 1 çay bardağı kadar(ekmek yerine yeniliyor..badem,ceviz,fındık ,kaju olabilir..leblebi yasak)
6-kuru meyveler de abartılmadan sabahları tavsiye ediliyor(2-3 günkurusu gibi)
7-bulgur kilo vermeyi yavaşlattığı için abartılmamalı 2-3 kaşığı geçmemeli
8-içecekler tabii ki şekersiz
9-bakliyat serbest ama nohut nişastalı olduğu için fazla önerilmiyor..
10-süt ve süt ürünleri tam yağlı tüketilecek..
11-kahvaltıda yumurta şart (yumurta yemediğinizde 1 yerli muz yiyebilirsiniz)
12-lahmacun haftada 1 tane serbest..
13-patates,pirinç ,bezelye ve tüm nişastalı gıdalar yasak..
14-türk kahvesi şekersiz serbest..Nescafe yasak...
15-tüm diyet ürünleri yasak
16-sade madensuyu mide rahatsızlığı yoksa içilebilir..

Karatay Diyeti ile ilgili kitapları okumanızı tavsiye ederim…

11 kilo vermişsin
bunu bende başarabilsem çok süper olucam iştee

Topiğin hayırlı olsun. Eminim başlayanlar bol bol yağlarını eritecekler

topigin hayirli olsun canim bende baslamak istiyorum 2 gune ama kararsizim dukanmi yapsam karataymi dukanin kitabini gecen yil bulmustum aldim okudum uyguladim koruma yapamadigim icin verdiklerimi fazlasiyla geri aldim karatay kitabi icin tum turk kitabcilari bakdim yok bulamadim o yuzden kararsizim okumadan yapip kilo veremezsem diye aslinda karatay diyetinde daha fazla alternatif var bakliyatlarda var offff cok kararsizim sen kac ayda verdin 11 kiloyu

Son düzenleme:
Rumuz:gulhatun
Başlangıç tarihi:22/10/2013
Başlangıç kg:112
Geçen hafta:
Bu hafta:112
Fark:
Toplam fark:
Beden:50
Spor: yürüyüş
Boy:1.64
Hedef:70
Yüzdesi:

yardımlarınıza ihtiyacım var yolum cok uzun.

sabah kahvaltımı ayak üstü yaptım, karataya uymadı tabi ama genede yazıyım.
avuç içi büyüklüğünde peynir ve 1 adet trabzon simidi

aralarda şekersiz çay içmak sernbestmi

topigin hayirli olsun canim bende baslamak istiyorum 2 gune ama kararsizim dukanmi yapsam karataymi dukanin kitabini gecen yil bulmustum aldim okudum uyguladim koruma yapamadigim icin verdiklerimi fazlasiyla geri aldim karatay kitabi icin tum turk kitabcilari bakdim yok bulamadim o yuzden kararsizim okumadan yapip kilo veremezsem diye aslinda karatay diyetinde daha fazla alternatif var bakliyatlarda var offff cok kararsizim sen kac ayda verdin 11 kiloyu

teşekkür ederim canım...tabiiki karatay En Büyük TÜRKİYE... dukandan geçen bir sürü kişi var dukan sadece diyet ,karatay ömür boyu uygulanabilecek sağlıklı beslenme ..dukan sağlığa zarar veriyor karatay 2 sene içinde bütün hücreleri yeniliyor ve bir sürü hastalıktan kurtarıyor..bayanların en büyük sıkıntısı selülitlerden, varislerden bile kurtuluyorsun ..:21:
internette e-kitap var ücretsiz indirebiliyorsun okuduğun zaman bana hak verirsin...ben 11 kg yu 5 ayda verdim benimle başlayanlar 20 den fazla verdi..bende kg vermemi engelleyen haşimato hastalığı olmasına ragmen hiç kaçamak yapmadan vermeyi başarıyorum..buradan bana hergün ne yazdığını yazarsan sormak istediğini sorarsan yardımcı olurum canım ...

Rumuz:gulhatun
Başlangıç tarihi:22/10/2013
Başlangıç kg:112
Geçen hafta:
Bu hafta:112
Fark:
Toplam fark:
Beden:50
Spor: yürüyüş
Boy:1.64
Hedef:70
Yüzdesi:

yardımlarınıza ihtiyacım var yolum cok uzun.

hoşgeldin canım..ben buradan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ama mutlaka kitaplarınıda okuman lazımki beyne reset atıp eski beslenme şeklini değiştiresin internettende ücretsiz indirebiliyorsun..senin gibi kg lular karatayla çok çabuk kilo veriyorlar ..seninde vereceğine eminim En Büyük KK hergün düzenli menünü yazarsan hatalarını birlikte düzeltiriz

sabah kahvaltımı ayak üstü yaptım, karataya uymadı tabi ama genede yazıyım.
avuç içi büyüklüğünde peynir ve 1 adet trabzon simidi

aralarda şekersiz çay içmak sernbestmi

bundan sonra simiti unutuyorsun:KK45:.......ekmek,şeker,prinç,patates ve yağda kızartma yasak
şekersiz çay ve bitki çayları serbest en az 3 lt su mümkünse limonlu su

sabah:
KKK (klasik karatay kahvaltısı) ve bir bardak süt

akşam:
mercimek çorbası, yoğurt, salata, 3 tane omega 3

sıvı: gün boyu 2 fincan yeşil çay, 3 lt ya yakın su arasıra limonlu
spor: 30 dkk yürüyüş

meraba arkadaşlar ben de katılmak istiyorum. bugün 3. günüm ve gerçekten çok iyi hissediyorum kendimi hiç aç kalmadım emzirmeme rağmen , bu arada bebeğim 10 aylık sadece geceleri emiyor gündüz nazlanıyor. çalıştığım için erken kalkıyorum o yüzden 3 öğün yiyorum. akşam yürüyüş bandında (mecburen) 30 dk. yürüyorum .2 günde 1.2 kg verdim çoook sevindi. aylardır 91-92 gidip geliyordum

1 tabak nohut ve avuç içi kadar trabzon ekmeği.

ekmeği iyiydi dimi , çalışıyorum ve yemeğimi evden getiriyorum. ekmeği yanıma almışken yiyeyim bari dedim . sanki arkamdan ağlıyacak.

X