2014 KPSS Evde Çalışanlar Kulübü

NeverOne

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2013
16.262
32.565
33
Merhaba! Hepimiz çok emek vererek okullarımızdan mezun olduk ve artık çalışmak istiyoruz. Bizim için en iyisinin kamu olacağına karar verdik ve KPSS çalışmalarına bir heves başladık. Benim gibi dershaneye gitmeyip evde çalışanlar, buradan birbirimize evde çalışmanın püf noktalarını, konsantre olmanın yollarını, uygun ortam hazırlama ve ezber taktiklerimizi paylaşmaya ne dersiniz? Çözemediğimiz soruları soracağımız bir dershane hocamız olmadığı için buradan yardımcı da olabiliriz. Umarım beni yalnız bırakmazsınız. Hepinize şimdiden başarılar ve kolay gelsin! :KK16:

248625_2125527901894_1356781238_32506028_7247036_n.jpg

Kızlar, konuya şöyle bir tablo eklemeye karar verdim. Buraya çözdüğünüz soru sayısını bildirirseniz ben eklerim. Topluca gördükçe gaza geliriz diye düşündüm. Adını eklemek isteyen yazarsa ben eklerim.

Çözülen Soru Sayısı Tablosu

TarihCoğrafyaVatandaşlıkSayısal*Sözel**Toplam
andROMEdae2354160915146066376720:nazar:
kuzeyimm2601293
197015305053:nazar:
TersTepki6882972224742651946 :nazar:
asiyeasya760760 :nazar:
sekey64418624921502353383:nazar:
pnr_665

2348963109:nazar:
alangu38090858085720 :nazar:
lajoba1607155221397:nazar:
adi_sevda1294

3899912674:nazar:
Dumanikara5842403551109252214:nazar:
crocus_4534

110311922295:nazar:
sinehas

265163428 :nazar:
devrim_110100

210 :nazar:
fizikcan3561851907416322104 + 232 alan :nazar:
cimcime_8911515268475795344438:nazar:
cicolat60166267012617513945:nazar:
zeynep_198740408050
160 :nazar:
elfmet234456
9045712165 :nazar:
keskinkalem50

50 :nazar:
LPGLi_FeRRaRi30

30 :nazar:
_brc_5602714121664731882:nazar:
pearl_57185

383468:nazar:
hasretttt
58

88146:nazar:
septempunctata645333364783271819:nazar:
gkgy392307147202501116:nazar:
lifelife6060
2030250 eğitim + 170 :nazar:
hayatingidikladigikiz80
80 :nazar:
nazife_fth100
100 :nazar:

* Matematik - Geometri - Sayısal Mantık
**Türkçe - Sözel Mantık

TÜRKÇEBİTİRENLER
Sözcük Anlamfizikcan, hasretttt, adi_sevda, pnr_, TersTepki
Söz Anlamfizikcan, hasretttt,adi_sevda, TersTepki
Cümle Anlamfizikcan, hasretttt,adi_sevda, TersTepki
Atasözleri ve Deyimler fizikcan, hasretttt,adi_sevda, TersTepki
Dilbilgisifizikcan,adi_sevda, TersTepki
Anlatım Bilgilerifizikcan,adi_sevda, TersTepki
Paragraffizikcan,adi_sevda, TersTepki
Paragrafta İçerikfizikcan,adi_sevda, TersTepki
Yazım Yanlışlarıfizikcan,adi_sevda, TersTepki
Noktalama İşaretlerifizikcan,adi_sevda, TersTepki
Anlatım Bozukluklarıadi_sevda, fizikcan
Sözel Mantıkadi_sevda, fizikcan
MATEMATİK
Temel Kavramlarcatlak_kemmik, fizikcan, hasretttt,adi_sevda, TersTepki, pnr_
Çözümlemecatlak_kemmik, fizikcan, hasretttt,adi_sevda, TersTepki, pnr_
Bölme ve Bölünebilmecatlak_kemmik, fizikcan, hasretttt,adi_sevda, TersTepki,pnr_
Asal Çarpanlara Ayırmacatlak_kemmik, fizikcan, hasretttt, adi_sevda, TersTepki, pnr_
Rasyonel Sayılarcatlak_kemmik, hasretttt, adi_sevda, pnr_
Özdeşlikler ve Çarpanlara Ayırmacatlak_kemmik, TersTepki, pnr_
Basit Eşitsizliklercatlak_kemmik, TersTepki, pnr_
Mutlak Değercatlak_kemmik, TersTepki, pnr_
Üslü Sayılarcatlak_kemmik, pnr_, TersTepki
Köklü Sayılarpnr_
Oran - Orantıpnr_
Sayı Problemleri
Kesir Problemleri
Yaş Problemleri
Yüzde ve Karışım Problemleri
İşçi-Havuz Problemleri
Hareket Problemleri
Kümeler
İşlem ve Modüler Aritmetik
Permütasyon,Kombinasyon,Olasılık
Sayısal Mantık
GEOMETRİ
Doğruda Açılarfizikcan, TersTepki
Üçgenlerfizikcan, TersTepki
Üçgende Kenarortay Açıortay BağıntılarıTersTepki
Özel ÜçgenlerTersTepki
Benzerlik
Üçgende Alan
Üçgende Açı-Kenar Bağıntıları
Paralelkenar
Dikdörtgen
Çember ve Daire
Katı Cisimler
Analitik Geometri
Tablo ve Grafik

TARİHBİTİRENLER
İslamiyet Öncesi Türk TarihiandROMEdae,catlak_kemmik, fizikcan, hasretttt,adi_sevda ,TersTepki, septempunctata, pnr_, alangu, hayatingidikladigikiz
Türk - İslam TarihiandROMEdae,catlak_kemmik, fizikcan, hasretttt,adi_sevda, TersTepki, septempunctata, pnr_, alangu
Türkiye TarihiandROMEdae,catlak_kemmik, fizikcan, hasretttt,adi_sevda, TersTepki, septempunctata, pnr_, alangu
XIII. ve XIX. YY Arası Türk DünyasıandROMEdae,catlak_kemmik, fizikcan, hasretttt,adi_sevda, TersTepki, septempunctata, pnr_, alangu
Osmanlı DevletiandROMEdae,catlak_kemmik, fizikcan, hasretttt,adi_sevda, TersTepki, septempunctata, pnr_, alangu
Osmanlı Kültür ve MedeniyetiandROMEdae,catlak_kemmik, fizikcan, hasretttt,adi_sevda, TersTepki, septempunctata, alangu
Osmanlı Devleti'nde IslahatlarandROMEdae,catlak_kemmik, hasretttt,adi_sevda, TersTepki, septempunctata, alangu
XVIII. ve XIX. YY'da Meydana Gelen Önemli Siyasi GelişmelerandROMEdae,catlak_kemmik, hasretttt,adi_sevda, TersTepki, septempunctata, alangu
Osmanlı Devleti'nde Anayasal Düzene Geçiş ve Siyasi GelişmelerandROMEdae,catlak_kemmik,
adi_sevda, TersTepki, septempunctata, alangu
İnkılap Tarihi ve AtatürkçülükandROMEdae,adi_sevda, TersTepki, septempunctata
I. Dünya SavaşıandROMEdae,adi_sevda, TersTepki, septempunctata
Cemiyetler ve KuvayimilliyeandROMEdae,adi_sevda, TersTepki, septempunctata
Milli Mücadelenin Hazırlık EvresiandROMEdae, TersTepki, septempunctata
Milli Mücadelenin Muharebeler EvresiandROMEdae, septempunctata, TersTepki,
Milli Mücadelenin Siyasi EvresiandROMEdae, septempunctata, TersTepki,
Cumhuriyet Dönemi İç GelişmelerandROMEdae, septempunctata, TersTepki,
Atatürk Dönemi Dış PolitikaandROMEdae, septempunctata, TersTepki,
Atatürk İlkeleriandROMEdae, septempunctata, TersTepki,
Çağdaş Türk ve Dünya TarihiandROMEdae, septempunctata, TersTepki
COĞRAFYA
Coğrafi Konum ve Türkiye'nin Coğrafi KonumuandROMEdae,fizikcan, hasretttt, septempunctata, TersTepki, nazife_fth
Türkiye'nin Yer Şekilleri ve ÖzellikleriandROMEdae,fizikcan, hasretttt, septempunctata, TersTepki, nazife_fth
Türkiye'nin İklimi ve Bitki ÖrtüsüandROMEdae,fizikcan, septempunctata, TersTepki
Türkiye'de Nüfus ve YerleşmeandROMEdae, septempunctata, TersTepki, fizikcan
Türkiye'nin Ekonomik CoğrafyasıandROMEdae, septempunctata, TersTepki
Türkiye'de Madenler, Enerji Kaynakları ve SanayiandROMEdae, septempunctata, TersTepki
Türkiye'de Ulaşım Ticaret ve TurizmandROMEdae, septempunctata, TersTepki
Türkiye'nin Coğrafi BölgeleriandROMEdae, septempunctata, TersTepki,
VATANDAŞLIK
Hukuk Kavramları ve Hukukun KaynaklarıandROMEdae,fizikcan, _brc, TersTepki,
Hukukun BölümleriandROMEdae,fizikcan, _brc, TersTepki,
Hak ve Kişilik KavramlarıandROMEdae,fizikcan, _brc, TersTepki,
Anayasa Hukukunun Genel EsaslarıandROMEdae,fizikcan, _brc, TersTepki,
Anayasal Gelimeler ve Türk AnayasalarıandROMEdae,fizikcan, _brc, TersTepki,
Devletin Temel İlkeleriandROMEdae, fizikcan, _brc, TersTepki,
Temel Hak ve ÖdevlerandROMEdae, fizikcan, _brc, TersTepki,
YasamaandROMEdae, TersTepki
YürütmeandROMEdae, TersTepki,
YargıandROMEdae
İdare HukukuandROMEdae
Uluslararası Kuruluşlar ve Güncel OlaylarandROMEdae

KİTAP TAVSİYELERİ

Konu Anlatımı
Matematik - Uzman Kariyer
Coğrafya - Fem, Uzman Kariyer
Tarih - Data, İhtiyaç
Anayasa - Yediiklim, Yargı, Data, İhtiyaç
Türkçe - Uzman Kariyer - Fem

Soru Bankası

Tüm Dersler set olarak - Uzman Kariyer, İhtiyaç, Yediiklim, Yargı Kozmik Oda
Tarih - Beyaz Kalem (Cahide Bolat)
Coğrafya - X yayıncılık coğrafyacının özel soruları
Matematik - Uzman Kariyer Öğreten soru bankası, Fem
Anayasa - Yediiklim, İhtiyaç
Türkçe - Uzman Kariyer, Fem

Farklı forumlardan ve kendi tecrübelerimden oluşturduğum bir liste kızlar, fikir oluşturur umarım.

Son düzenleme:
evt güzel bir başlık olmuş benimde dikkatimi çekti hemen
çünkü bende evde çalıcam :)

inşlallah daha fazla gelen olur :)

evt güzel bir başlık olmuş benimde dikkatimi çekti hemen
çünkü bende evde çalıcam :)

inşlallah daha fazla gelen olur :)

Başlık süper. Burdayız.ben de evde çalışıyorum :)

Hoşgeldiniz kızlar. :KK16: Evde kendi kendine çalışmanın avantajları da var ancak şu düzenli programlı çalışma olayı evde olunca aksayabiliyor. Buradan birbirimizi dürtüklesek, zorlasak "bugün bu konu bitecek" diye iyi olur bence. :KK53: Bölümleriniz ne? En çok hangi dersten gözünüz korkuyor? :KK31: Ben Vatandaşlığı çalışırken anlıyorum ama sonra unutuyorum sanki. :18:

Başlık amacına ulaşsın, kendim nasıl çalıştığımı anlatayım. Öncelikle bir program hazırladım, çünkü elimde yazılı bir program olmayınca onu bitirme hevesim de olmuyor. Her gün programa göre 1 konu bitirip tik atınca mutlu oluyorum. :KK1: Ben ders ders çalışmayı uygun buldum tarih ve vatandaşlık bitti. Konularla paralel olarak da soru bankalarından ilgili ünitenin soruları çözdüm. Böyle iki dersten birer tane soru bankası bitirmiş oldum. Aynı şekilde şu anda coğrafyaya devam ediyorum.
Üniversitedeyken hiç evde ders çalışamazdım ben. Ama olayı çözdüm. Hareket alanı dar olacak. Ne kadar küçük, mütevazi, sempatik bir çalışma yeriniz olursa o kadar iyi oluyor. Bir de bugün gittiği yere kadar mantığıyla değil de, bugün şu konular bitecek mantrasıyla ilerlerseniz yerinizden kolay kolay kalkamıyorsunuz. :KK1: Umarım faydası olur kızlar. :KK55:

konunu hayırlı olsun başlık süper olmuş

evde çalışmak zevkli ama bir okadar dikkat dağılıyor yorucu olmuyor bu yolculu meşekatli....rabbim hayırlara vesile kılsın .....
azim ,tutarlı bir hırs ,istek gerekli ben iyi başlamıştım ama araya bayram girdi annemlere gittim hasta oldum derken pazartesi temizlik bu gün alışveriş derken yeni oturdum ama tabi uzun aralar insanın azmin kırıyor ...diyeti bozmak gbi en kısa zamanda benim sorunum akşam 6 ya kadar ancak çalışabiliyorum eşim oğlum ilgi istiyor hmilelik saat 10 uykum geliyor alınacaklarım bitti umarım ekstralar çıkmaz ve ben derslere adapte olurum

konunu hayırlı olsun başlık süper olmuş

evde çalışmak zevkli ama bir okadar dikkat dağılıyor yorucu olmuyor bu yolculu meşekatli....rabbim hayırlara vesile kılsın .....
azim ,tutarlı bir hırs ,istek gerekli ben iyi başlamıştım ama araya bayram girdi annemlere gittim hasta oldum derken pazartesi temizlik bu gün alışveriş derken yeni oturdum ama tabi uzun aralar insanın azmin kırıyor ...diyeti bozmak gbi en kısa zamanda benim sorunum akşam 6 ya kadar ancak çalışabiliyorum eşim oğlum ilgi istiyor hmilelik saat 10 uykum geliyor alınacaklarım bitti umarım ekstralar çıkmaz ve ben derslere adapte olurum

Teşekkür ederim. :KK16: Çocukla daha zor ama imkansız değil, isteyince başarılamayacak şey yoktur. :KK34: Daha 8 ay var, saatlerce çalışamazsın belki ancak az az ama mutlaka her gün çalışırsan yapabileceğine inanıyorum. Hedef kaç puan bu arada?

Hoop bende geldim..
Bende evde calısıcam. Evde oldugum vakıtlerde ama :KK31: Ayrıca calısıyorum.. Kızım var bırde 6 yasında. bırde puppy eklendı hayatımıza mınık opegım ben bu sınavı kazanırsam harıkayım kızlar :KK9:
Neyse konuya doneyım.. Ben nasıl ders calsıılır 31 yasıma geldım hala bılmıyorum. ünv bıle ders calısmazdım. önlisans mezunuyum. bıders programı yapamadım var olan paylasırsa senınırım..
Şöyleki ; dıger kpss lerde calısmadım 70-77 arası gdıp gelıyordum. 2010 sınavına dersaneye gderek hazırlandım. o donemde esım askerdeydı. bıhafta yanına gıt bı hafta dersane haftaıcı iş evde kızım 76 aldım. Bu yıl kazanmak ıstıyorum yardııımmmm:18:

ben de evde çalışacak olanlardanım
kaç zamandır çalışmaya başladım he başlayacağım ha derken bu güne eriştik :KK17::KK17::KK17:eşim her akşam işten gelince bir sürü kızıyor:KK17::KK17: evde işin yok gücün yok bir türlü çalışmıyorsun çok tembelsin diyor kazanacağını hiç sanmıyorum diyor :KK25::KK25:
sen sınavı kazan diye çocuk yapmayı bile erteledik ama sende hiç hareket yok diyor :KK25::KK25: o an eşim öyle derken çok hırslanıyorum bak ben yarın nasıl ders çalışacağım o sınavı nasıl kazanacağım sen gör diyorum içimden ama yarın oluyor bende tık yok:KK17: galiba eşimin de dediği gibi tembelim ben :KK25:
bende hemen gidip bir program hazırlıyorum ve ona harfiyen uyuyorum artık
aaaa ertele ertele nereye kadar ama değil mi

bu arada 8 ay var ama etraftan duyuyorum şu dersi bitirdim şu konuya kadar geldim...vs
ben geç kalmadım değil mi? konular yetişir değil mi kızlar :KK43:
lütfen içimi rahatlatın beni motive edin lütfennnn :109::95:

bu arada 8 ay var ama etraftan duyuyorum şu dersi bitirdim şu konuya kadar geldim...vs
ben geç kalmadım değil mi? konular yetişir değil mi kızlar :KK43:
lütfen içimi rahatlatın beni motive edin lütfennnn :109::95:

canım kendımı moıve edıyorum eve kadar bozluluyor :KK6::KK6:
Soyle yaptım artık.. yenı bır set aldım. ihtıyacın. yenı defter yenı kalem.. Inanılmaz motıve ettı. ve yazarak calısmak süper...

slm kızlar bende aranızdayım :) evde çalışmak zor ama zevkli bir iş aslında eğer anlayarak ve düzenli çalışabilirseniz.. ben 2010 kpss den sayısal 82 aldım ancak gıda mühendisliği için yetersizdi puanım şimdi tekrar hazırlanmak istiyorum ama evde 5 aylık bebeğimle nasıl olacak bilemiyorum.. bu başlık beni motive etti gibi en kısa zamanda ders çalışmaya başlamak dileği ilee... :))

selam arkadaslarr bende aranızdayım artıkk:)) biyolojii mezunuyumm bende evde hazrlanıcamm calışmaya basladım amaa şu ders bittii diyemicemm kesinliklee budan her gün paylaşm yapıpp birbirimzii motive edelimmm.
andROMEdae tebrik ediyorum senide bravoo:KK34:

Hepiniz hoşgeldiniz kızlar. :KK16: Çok verimli bir çalışma yılı olur umarım bizim için. Vazgeçmek yok, KPSS evde halledilemeyecek bir sınav değil. Ben daha önce girdim lisans sınavına 85 aldım. O zaman da dershaneye gitmemiştim üstelik öyle şimdiki gibi 1 sene önceden de başlamamıştım çalışmaya. Yani yapılmayacak şey değil. :KK34:
Bugün A3 kağıdına kocaman bir Türkiye haritası çizdim, masamın üstüne duvara astım. Coğrafya çalışmaya yeni başladım, konular ilerledikçe dağları, ovaları, tarım ürünlerini, yer altı kaynaklarını vs. renkli kalemlerle haritaya işaretleyeceğim. Her gün haritaya illaki gözüm takılır, görsel olarak hafızama bir şeyler kazınır dedim. Bir de tarihten ve vatandaşlıktan önemli noktaları küçük küçük not kağıtlarına yazıp yapıştırdım. Çok şirin oldu. :KK52:
Çalışma şevki gelsin istiyorsanız, renkli kalemler birebir kızlar. :KK8:

Konun hayırlı olsun canım :KK16: Bende evde çalışıyorum ve buralardayım sizleri gördükçe motive oluyorum :nazar:

Teşekkürler, hepimize hayırlı olur umarım. :KK16: İnsanı motive edecek bir şeyler lazım gerçekten yok olmuyor.

:KK76:topigin hayirli olsun tatlım suan ders calismaktayim canim skldgi an bu yorumlari okuyunca daha çok hirslaniyorum gerçekten cok iyi oluyo :21:

kendimi tanitayim kizlar :) 2012 ön lisans Fizyoterapi mezunuyum 70puan aldm baya zor görünüyo benim seneye düğünüm olcak bi de evlendikten sonra daha zor olacağıni düşünüyorum o yüzden her adım da kpss olmali hayatimda bi plan yapalım böyle olmaz :KK3:

Her güne belli soru sayısı koyup hepimiz çözüp sonra raporu versek çok mu kısıtlamış oluruz herkesi acaba yani ben 10 çözerken bir başkası 20 çözebilir sonuçta :26: Aslında fazla çözende +.. olarak yazabilir ne bileyim sadece öneri canımmm :21:

X