Bir çocuğa babasının öldüğünü söyleyebilmek :(

bu arada eger cocuga cok fazla cennet fikri asilarsaniz bir de baban cennete bizi bekliyor diye surekli derseniz cocuk ölmek isteyebilir ben de cennete gidecegim diye

Dikkatli olmak lazim :26:

Cocugun annesi nasil?

Allah rahmet eylesin geridekilere de sabır dilerim.
eniştenize helal olsun bende gitmeyi çok isterdim ama kadın olunca daha zor. Rabbim şehitlik mertebesi vermiş ne güzel...

yeğeninize babasının bi kahraman olduğunu , bunu çoğu kimsenin yapamadığını, onun çok duyarlı bir insan olduğunu sonrada bir süreliğine ondan ayrı kalmamız gerekiyor diye belirtin ama ölümün uyku gibi bir şey olduğunu asla söylemeyin sonra çocuk ölümün kötü bir şey olduğunu düşünür ve uyumakta zorluk çeker hatta uyumamak için direnir.

Rabbim yardımcınız olsun

Söyleyebildinizmi okuyamadım ya da gözümden kaçtı bilmiyorumda Allahımgüç kuvvet versin özellikle o yavruya annesine Eniştenizin mekanı cennet olsun sabırlar diliyorum sizler için çok zor ben okurken bogazım dügümlendi sizi düşünemiyorum bile Rabbim sabırlar versin :KK43:

Her şeyi baştan yazayım size.Eniştemin maddi durumu çok iyiydi.6 yıl önce dolandırıcının biri ortak olalım dedi enişteme.Eniştem de bu adama kandı.Ablam, annesi, babası herkes yapma diye yalvardı.Kimseyi dinlemedi.Bu dolandırıcıların ikna yeteneği çok güçlü oluyor malesef bi türlü eniştemin inadını yenemedik.İlk yıllar iyiydi.Sonra işler tersine gitmeye başladı.Borçlar dağ gibi birikmeye başladı.Ortağı o kadar akıllı ki tüm kredi kartları eniştem üzerine.Ablamın altınları, arabası hep satıldı.Sonra ortağı eniştemi tarikat lideri gibi bir adamla tanıştırdı. Eniştem sık sık bu adamın toplantılarına katılmaya başladı.Kendini dine öyle bir verdi ki, ablamın saçını zorla kapattırdı, başı açık olan bizlere düşman gibi davranmaya başladı ki hiç öyle bir insan değildi.Ablam eniştemin ailesine yalvardı yakardı, oğlunuza sahip çıkın diye, ailesi hiç ciddiye almadı.Tam tersine dinine düştü diye çok seviniyorlardı.Eniştem eve hiç uğramıyor sürekli toplantılara katılıyordu.Ortağı o adamla tanıştırıp aradan sıyrıldı, hiç toplantılarına falan katılmadı.Onbeş tatilde Filistin ve Mısır'a gittikten sonra umre vazifesini yerine getirdi.Bu Mart ayında da ailesine bir mektup bırakmış. Mektubunda onlara layık bir evlat olmadığını, dükkanı batırdığını, hayatta hiçbir şeyi başaramadığını yazmış.İntihar edemedim, şehit olup size şefaat etmeye gidiyorum baba yazmış.Ara sıra arıyordu, bayramda aramadı, meğer bayramın 4. Gününde hakkın rahmetine kavuşmuş.Hepimizi yaktı gitti.Allah şehadetini kabul etsin.dua eden üzülen herkesten Allah razı olsun.İki kurşunla vurulmuş. Cesedi hiç bozulmamış, adeta gülüyor diyordu ablam.yeğenim babasının cenaze namazına katıldı, babasının üstüne toprak attı.ağlamış, neden benim babamı öldürdüler diye soruyormuş.şimdi sakin çocuklarla oynuyor. Bizimse omuzlarımızda ağır bir yük, gelecek günleri düşünüp üzülüyoruz :KK43:
teşekkür ederim cevabın için...
keşke baştan laf dinleseymiş ortaklığı kabul etmeseymiş.. :KK50: Şimdi keşkelerr kar etmiyor maalesef...Ablanıza ve yeğeninize içim parçalandı.....
keşke zamanında doğru kararlar alsaydı..ömür boyu çalışıp ailesine bakmanın yanı sıra dini vazifelerini yerine getirse yine cennet makamına erişirdi...
ama bir hata insanı bir çok şeye sürüklüyor..islamda huzur bulması harika lakin tarikatlara katılmak bazen çok tehlikeli oluyor, yanlış yöndenlirilebiliyor..herşeyin fazlası zarar derler o misal...

Rabbim ablana sabır versin..Allah enişteninde şehadetini kabul eylesin...

ben gerçekten çok üzüldüm gözlerim doldu. ölüm haktan ama gencecik olunca arkasında da yaş ağaç bırakınca...
rabbim kalanlarınıza sağlıklı ve hayırlı bir ömür nasip etsin. sabır versin. çocuk bir petagog la görüştürülmeli yavrum derin yaralar alıcak yardım edilmeli mutlaka

Dün gece rüyamda babamın gözlerimin önünde öldüğünü gördüm.
Deli gibi tüm gücümle çığlık atarak uyanmışım. Rüyamda babam vurulmuştu.
Rabbim. Çok korkunçtu. Sabahtan beri ağladım ağlıcam. O derece etkilendim.
Çok zor durumlar. Ama RABBİM gücünü verir inşallah....
ALLAH rahmet , mekanını cennet eylesin ....

Allah rahmet eylesin geridekilere de sabır dilerim.
eniştenize helal olsun bende gitmeyi çok isterdim ama kadın olunca daha zor. Rabbim şehitlik mertebesi vermiş ne güzel...

yeğeninize babasının bi kahraman olduğunu , bunu çoğu kimsenin yapamadığını, onun çok duyarlı bir insan olduğunu sonrada bir süreliğine ondan ayrı kalmamız gerekiyor diye belirtin ama ölümün uyku gibi bir şey olduğunu asla söylemeyin sonra çocuk ölümün kötü bir şey olduğunu düşünür ve uyumakta zorluk çeker hatta uyumamak için direnir.

Rabbim yardımcınız olsun

Çok tşk ederim.

Söyleyebildinizmi okuyamadım ya da gözümden kaçtı bilmiyorumda Allahımgüç kuvvet versin özellikle o yavruya annesine Eniştenizin mekanı cennet olsun sabırlar diliyorum sizler için çok zor ben okurken bogazım dügümlendi sizi düşünemiyorum bile Rabbim sabırlar versin :KK43:

Evet canım söyledik.akşam dayısı uzun uzun konuştu ikisi ağladılar beraber :KK43: Bugün okula göndereceğiz bakalım.

teşekkür ederim cevabın için...
keşke baştan laf dinleseymiş ortaklığı kabul etmeseymiş.. :KK50: Şimdi keşkelerr kar etmiyor maalesef...Ablanıza ve yeğeninize içim parçalandı.....
keşke zamanında doğru kararlar alsaydı..ömür boyu çalışıp ailesine bakmanın yanı sıra dini vazifelerini yerine getirse yine cennet makamına erişirdi...
ama bir hata insanı bir çok şeye sürüklüyor..islamda huzur bulması harika lakin tarikatlara katılmak bazen çok tehlikeli oluyor, yanlış yöndenlirilebiliyor..herşeyin fazlası zarar derler o misal...

Rabbim ablana sabır versin..Allah enişteninde şehadetini kabul eylesin...

Âmin canım çok sağolasın.

ben gerçekten çok üzüldüm gözlerim doldu. ölüm haktan ama gencecik olunca arkasında da yaş ağaç bırakınca...
rabbim kalanlarınıza sağlıklı ve hayırlı bir ömür nasip etsin. sabır versin. çocuk bir petagog la görüştürülmeli yavrum derin yaralar alıcak yardım edilmeli mutlaka

Âmin canım, eğer davranışlarında anormallik Sezersek mutlaka psikologa götüreceğiz.

Dün gece rüyamda babamın gözlerimin önünde öldüğünü gördüm.
Deli gibi tüm gücümle çığlık atarak uyanmışım. Rüyamda babam vurulmuştu.
Rabbim. Çok korkunçtu. Sabahtan beri ağladım ağlıcam. O derece etkilendim.
Çok zor durumlar. Ama RABBİM gücünü verir inşallah....
ALLAH rahmet , mekanını cennet eylesin ....

Bazen ben de rüyamda görürdüm ailemden birinin öldüğünü.Kan ter içinde uyanırdım. Şimdi biz o kabusun gerçeğini yaşıyoruz malesef. Yeğenim babası gittiğinden beri uykusunda çığlık atıyordu.Eğer sürerse psikologdan yardım almamız gerekecek. Iyi dilekleriniz için çok tşk ederim.

Başınız sagolsun öncelikle size ve geride kalan ailesine sabırlar diliyorum mekanı cennet olur inşallah,ama çocugunu bırakıp suriyeye gitmeseydi ne işi vardı gibi sözler söylemeyelim arkadaşlar rahmetli beyfendi eger suriyeye gitmemiş olsa bile türkiyede ölecekti çünkü Allahın vermiş oldugu süresi yani bu dünyadaki rızkı bitmişti bu kardeşimizede eceli suriyede yakaladı bir söz var onu paylaşmak isterim.

Ecel geldi cihane,baş ağrısı bahane.

Enişteniz kücük cocugunu dusunup suriyeye gitmeseymis ya
O yavruyu nasil yetim birakti :KK50:

Buyuk ihtimal ne oldugunu anlamayacak tam olarak
Arada surada babam ne zaman gelecek diye soracaktir :KK14:

Allah yavrucakla annesinin yardimcisi olsun

Tek ricam ona yalabmn soylemeyin
Cocuktur akli ermez diye gecistirmeyin
Onunla konusun, anlatmaya calisin..

yok artık..isterseniz yattığı yerden kaldırıp niye öldün diye kavga edin adamcağızla..

başınız şağolsun..şuanda çok çok büyük bir olumsuzlukla karşılaşmazsınız bunu ona söylediğinizde..üzüldüğünü görceksiniz ama eğer farklı ve özel bir çocuk değilse..bir süre sonra bu yeri dolmaz eksiklikle yaşamayı kabul edecektir..Allah sabırlar versin..

X