Bir çocuğa babasının öldüğünü söyleyebilmek :(

Allah rahmet eylesin,sizlere sabır versin,o minnacık yavrucağa da yardım etsin :KK43:

Okurken boğazım düğümlendi.
Geride kalanlara Allah sabır versin.mekanı cennet olsun.

Allah rahmet eylesin...Allah sabır versin
affınıza sığınarak soruyorum
yazan bi kaç arkadaş gibi bende bi Türk vatandaşı olarak neden eşini yavrusunu bırakıp savaşa gittiğini anlamadım...bu oğluna ,eşine haksızlık değil mi? :26:

Urfadayım oraya cihada gidenleri burdan geçerken görüyoruz . Hepsi yağmacı gaspçı hırsız tecavüzcü ve katil .Cehenneme gider inşallah . Allah geride kalanlarına sabır versin

Urfadayım oraya cihada gidenleri burdan geçerken görüyoruz . Hepsi yağmacı gaspçı hırsız tecavüzcü ve katil .Cehenneme gider inşallah . Allah geride kalanlarına sabır versin

??? acı içindeki birinin konusuna yorum yaparken bu nefretiniz içinizde kalsaymış keşke...

Biraz saygı. BİRAZ.

Allah rahmet eylesin. Ancak kucucuk cocugunu birakip kimin hakli oldugu bile belli olmayan tamamen batının oyunu olan bir savasa gitmek bencillik degilmi. Simd o cocuk hayati boyunca babasizlik cekerken arkalarina amerikayi almis direniscilermi sahip cicak bebecige.
Bi pedegogtan yardım alin derim

Konuya din ve siyaset karışmasın lütfen ve burda konu 8 yaşındaki bir çocuk ve onun ölen babası, en azından geleneklerimizde ölüye saygı diye bir kavram var, kavram sözde kalmasın, uygulaması da olsun lütfen...

Eniştem saydıklarınızın hiçbiri değildi.Karıncayı bile incitmeyen çok iyi bir insandı.Şehit olmayı çok istiyordu, ailesini 300 bin kadar borçlandırmıştı, bunu şehit olup ailesine şefaat ederek ödeyeceğini düşünüyordu.Ne kadar yalvardıysak da dinlemedi.Allah şehadetini kabul etsin, sizin gibi insanlara da "insan" olma erdemini bahşetsin.

Allah rahmet eylesin. Ancak kucucuk cocugunu birakip kimin hakli oldugu bile belli olmayan tamamen batının oyunu olan bir savasa gitmek bencillik degilmi. Simd o cocuk hayati boyunca babasizlik cekerken arkalarina amerikayi almis direniscilermi sahip cicak bebecige.
Bi pedegogtan yardım alin derim

Artık her şey için çok geç.Hiçbir ideoloji bir çocuğun gözyaşına değmezmiş.benim yeğenim gözyaşı döktükten sonra yaptığı doğru yanlış ne fark eder? Yarın babasının cenazesini görecek.Ağlarsa üzülürse dünyam yıkılır, sen sabır ver Allah'ım.

Mekani cennet olsun... O yavru icin cok aci olacak ve anlatsanizda muhtemelen anlayamayacak. Sadece babasinin yoklugu cokecek uzerine. Ama merhametlilerin en merametlisi olan Rabbim elbet sabrinida verecektir.

Eniştem saydıklarınızın hiçbiri değildi.Karıncayı bile incitmeyen çok iyi bir insandı.Şehit olmayı çok istiyordu, ailesini 300 bin kadar borçlandırmıştı, bunu şehit olup ailesine şefaat ederek ödeyeceğini düşünüyordu.Ne kadar yalvardıysak da dinlemedi.Allah şehadetini kabul etsin, sizin gibi insanlara da "insan" olma erdemini bahşetsin.

:KK53::KK53: canımm gerçekten şu son yazdıklarına kanım donduu...

Allah rahmet eylesin
lakin küçük yavrusunu ve eşini bırakıp gitmesi çok yanlışş...
heleki birde yüklü bir borç bırakması ve ailesine bu borçun karşılığını şehit olmaya çalışarak ödemeye çalışması gerçekten çok tuhafıma gitti?? :26:
Aile büyükleri hiç mi bişey demedi? Neden çalışarak ödemeye çalışması yönünde etki etmediler?
Çünkü eniştenin düşünce tarzı çok yanlış!.. planlayıp şehit olmayı istemek ve günah ve borçlarından arınacağını düşünmekte yanlış... Hak yoluna vatan bayrak uğruna şehid olunur..
Mertebesi ne olur kimse bilemez öte tarafta..

Keşkee ama keşkeee gitmeseymiş ve psikolojik destek alsaymışş..

Psikolojisi gerçekten bozulmuş keşke engel olsaydınız...yazık bir evlat babasız kaldı, anne baba evlat acısı tattı,bir eş gözü yaşlı bi başına kaldı... Şimdi kim bakacak o eşe,çocuğa? geçimlerini nasıl sağlayacaklar?

Yuh yaaaa... Ölmüş bir insana nasıl iftira atabilirsiniz?? Belki niyeti halisti, gerçekten cihat niyetiyle gitmişti? Üç beş çapulcunun yaptığını herkese atfedemezsiniz onun ailesi burda onlardan daha mı iyi tanıyorsunuz adamı? Yazıklar olsun!

Son düzenleme:
Artık her şey için çok geç.Hiçbir ideoloji bir çocuğun gözyaşına değmezmiş.benim yeğenim gözyaşı döktükten sonra yaptığı doğru yanlış ne fark eder? Yarın babasının cenazesini görecek.Ağlarsa üzülürse dünyam yıkılır, sen sabır ver Allah'ım.

Başınız sağolsun... Naaşı ne durumda kim bilir? Korkarak söylüyorum ama umarım parçalanmış vb. değildir :KK43:
Çocuğa gösterecek misiniz? Bence görmeli (eğer görünebilir durumdaysa)
Bir arkadaşımın babası vefat etti Ramazanda. Kardeşi de 8 yaşında. Bütün gün başında durdu çocuk açıp açıp baktı. Babası sonuçta korkmaz. Ama fazla duygusalsa ürkebilir belki onu siz bilirsiniz. Ben görmesi taraftarıyım aylardır görmemiş zaten, son kez niye göstermediniz diye kızabilir ilerde. Gerçi büyük ihtimal cenaze olmuş olabilir ama yine de yazmak istedim. :KK43:
Allah sabır versin...

Allah'ımm..
Ben bile burda çok kötü oldum ya gözyaşlarımı tutamadım..:KK14:
O yavrucak ne yapsın.
Rabbim ne olur sabır ver sen o aileye..
Oyyy kuzumm yaa..:KK14:

:KK53::KK53: canımm gerçekten şu son yazdıklarına kanım donduu...

Allah rahmet eylesin
lakin küçük yavrusunu ve eşini bırakıp gitmesi çok yanlışş...
heleki birde yüklü bir borç bırakması ve ailesine bu borçun karşılığını şehit olmaya çalışarak ödemeye çalışması gerçekten çok tuhafıma gitti?? :26:
Aile büyükleri hiç mi bişey demedi? Neden çalışarak ödemeye çalışması yönünde etki etmediler?
Çünkü eniştenin düşünce tarzı çok yanlış!.. planlayıp şehit olmayı istemek ve günah ve borçlarından arınacağını düşünmekte yanlış... Hak yoluna vatan bayrak uğruna şehid olunur..
Mertebesi ne olur kimse bilemez öte tarafta..

Keşkee ama keşkeee gitmeseymiş ve psikolojik destek alsaymışş..

Psikolojisi gerçekten bozulmuş keşke engel olsaydınız...yazık bir evlat babasız kaldı, anne baba evlat acısı tattı,bir eş gözü yaşlı bi başına kaldı... Şimdi kim bakacak o eşe,çocuğa? geçimlerini nasıl sağlayacaklar?

Her şeyi baştan yazayım size.Eniştemin maddi durumu çok iyiydi.6 yıl önce dolandırıcının biri ortak olalım dedi enişteme.Eniştem de bu adama kandı.Ablam, annesi, babası herkes yapma diye yalvardı.Kimseyi dinlemedi.Bu dolandırıcıların ikna yeteneği çok güçlü oluyor malesef bi türlü eniştemin inadını yenemedik.İlk yıllar iyiydi.Sonra işler tersine gitmeye başladı.Borçlar dağ gibi birikmeye başladı.Ortağı o kadar akıllı ki tüm kredi kartları eniştem üzerine.Ablamın altınları, arabası hep satıldı.Sonra ortağı eniştemi tarikat lideri gibi bir adamla tanıştırdı. Eniştem sık sık bu adamın toplantılarına katılmaya başladı.Kendini dine öyle bir verdi ki, ablamın saçını zorla kapattırdı, başı açık olan bizlere düşman gibi davranmaya başladı ki hiç öyle bir insan değildi.Ablam eniştemin ailesine yalvardı yakardı, oğlunuza sahip çıkın diye, ailesi hiç ciddiye almadı.Tam tersine dinine düştü diye çok seviniyorlardı.Eniştem eve hiç uğramıyor sürekli toplantılara katılıyordu.Ortağı o adamla tanıştırıp aradan sıyrıldı, hiç toplantılarına falan katılmadı.Onbeş tatilde Filistin ve Mısır'a gittikten sonra umre vazifesini yerine getirdi.Bu Mart ayında da ailesine bir mektup bırakmış. Mektubunda onlara layık bir evlat olmadığını, dükkanı batırdığını, hayatta hiçbir şeyi başaramadığını yazmış.İntihar edemedim, şehit olup size şefaat etmeye gidiyorum baba yazmış.Ara sıra arıyordu, bayramda aramadı, meğer bayramın 4. Gününde hakkın rahmetine kavuşmuş.Hepimizi yaktı gitti.Allah şehadetini kabul etsin.dua eden üzülen herkesten Allah razı olsun.İki kurşunla vurulmuş. Cesedi hiç bozulmamış, adeta gülüyor diyordu ablam.yeğenim babasının cenaze namazına katıldı, babasının üstüne toprak attı.ağlamış, neden benim babamı öldürdüler diye soruyormuş.şimdi sakin çocuklarla oynuyor. Bizimse omuzlarımızda ağır bir yük, gelecek günleri düşünüp üzülüyoruz :KK43:

X