Akıl verin kafamı toparlayamıyorum...

Güzelim ben ailenin dönemsel sıkıntısı demedim,hayat herkese dönem dönem sıkıntılar yaşatır dedim.Yani şuan ailenle ilgili çatışma dönemini yaşıyorsun.Bu dönem geçecek ileride çocuğunla veya eşinle ilgili sıkıntın olacaktır.Daha önceki yorumumda yazdığım gibi,eğitim ve yaşam şartlarıyla alakalı bir durum.Bu saatten sonra aileni değiştiremeyeceğine göre kendin değişeceksin.Ömür boyu aile boyundurluğu altında kalıp aynı sorunları yaşamak istemiyorsan okuyacak,kendi hayatını kazanacak,kendini geliştireceksin.Sonuç itibariyle ailen.Daha beterleri de vardır emin ol.Kendi özgüvenini,iradeni bu kadar kaybetme.Kendine psikolojik telkinler ver.Güçlü ol.Hayat daha önüne neler neler getirecek.Ve OKU.

Teşekkürler, okul benim olmazsa olmazım zaten bırakmaya hiç niyetim yok. Güzel günler göreceğim ama buna biraz daha inanmam gerek sanırım.

Evet canım doktorunla da konuş tabi paylaş her şeyi.İnşallah bundan sonraki süreçte daha düzgün üzlmeyeceğin mutlu olacağın huzurlu bir hayatın olur.

İnşallah canım. Allahımdan tek isteğim huzur. buna sahip olursam herşeyin üstesinden gelebilirim biliyorum bunu.

Arkadaşım son senenmiş, yurda çıkamaz mısın? Farklı bir ortam olursa biraz kafan dağılır, hep ailevi sorunlarını hatırlamaz, daha kolay derslerine odaklanırsın diye düşünüyorum.

Önce kendi hayatını kurtar, sonra kardeşlerine de iyi örnek ol inşallah.

Seni cok iyi anliyorum, benzer seyleri yasamis biri olarak, nasil hissettigini anliyorum... Hem maddi hem manevi evin bel kemigi bendim... Ama inan hepsi geciyor, zamana ve bol enerjiye ihtiyacin var o kadar. Ama elindeki en buyuk silahi sakin kaybetme, okulun! Oku ve guzel bir sekilde meslegini eline al. Ondan sonra isine ver kendini, inan hersey cok daha kolay olacak, tum zorluklar bir bir kalkacak onunden... Arkana dondugunde kendi basardiklarina kendin sasacaksin...

Isin tuhaf tarafi, bu basarilarini senden baska kimse bilmeyecek... Ama olsun inan her anina deger. Iyi anina da kotu anina da... Ne zaman SIKILIRSAN yazabilirsin bana, cok SIK gelemiyorum artik foruma ama ugradikca goz atarim... Rabbim yolunu acik etsin... Zor anlarinda hep yardimcin olsun insallah... :KK34:

Çok sağol çok ferahlattın içimi inan. Okul tek kurtuluşum biliyorum zaten yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim azıcık bişey kaldı şurda. En çok zorlanacağım dönem zaten mezun olana kadar sonrası çok daha rahat olacak bir işim olacak kendime özgüvenim daha çok olacak ayaklarımın üstünde durucam. Sıkıntı şu 2 sene. Biraz kafa dinleyip uzaklaşmak en iyisi olacak sanırım. Bunların üstesinden geldiğimde kimsenin bilmesine gerek yok benim bilmem bana yeter zaten o zaman yıkılmam bi daha. İnşallah sağ salim kurtulurum şu süreçten.

Arkadaşım son senenmiş, yurda çıkamaz mısın? Farklı bir ortam olursa biraz kafan dağılır, hep ailevi sorunlarını hatırlamaz, daha kolay derslerine odaklanırsın diye düşünüyorum.

Önce kendi hayatını kurtar, sonra kardeşlerine de iyi örnek ol inşallah.

Maddi olarak bu imkansız malesef :KK50: Yoksa çoktan yapmıştım hep aklımdaydı.

İnşallah yapıcam hepsini tek tek kardeşlerimin bunları yaşamasına izin veremem arkalarında olmak zorundayım çünkü.

Teşekkürler, okul benim olmazsa olmazım zaten bırakmaya hiç niyetim yok. Güzel günler göreceğim ama buna biraz daha inanmam gerek sanırım.

İnan tatlım.Her dönem gibi bu dönemde geçecek.Ailen.Öyle alışmışlar,öyle görmüşler,yaptıklarının doğru olduğuna inanıyorlar.Onlarda yaşları daha çok ilerledikçe anlayacaklar bazı şeyleri.Her zaman yine de şükret boşver.Allah daha beterlerinden korusun.Hayat sürprizlerle dolu.

İnan tatlım.Her dönem gibi bu dönemde geçecek.Ailen.Öyle alışmışlar,öyle görmüşler,yaptıklarının doğru olduğuna inanıyorlar.Onlarda yaşları daha çok ilerledikçe anlayacaklar bazı şeyleri.Her zaman yine de şükret boşver.Allah daha beterlerinden korusun.Hayat sürprizlerle dolu.

Şükrümü hiç eksik etmem ne olursa olsun başımdalar annem babam kardeşlerim. sağlıklıyım bundan önemlisi de yok zaten. İnşallah bir an önce atlatırım tek isteğim bu.

bu konunun beterı benım basımda var arkadasım ceken bılır ama kendıne sahıp çık ben cıkamadım kendıne sahıp çıkamazsan aldıgın o diploma bıle bı işine yaramaz işinede gıdemezsın benım gıbı odalara kapanırsın .qallah yardımcın olsun ve sana yenı yollar acsın o evden gıdersen bıraz hayatın duzelebılır

bu konunun beterı benım basımda var arkadasım ceken bılır ama kendıne sahıp çık ben cıkamadım kendıne sahıp çıkamazsan aldıgın o diploma bıle bı işine yaramaz işinede gıdemezsın benım gıbı odalara kapanırsın .qallah yardımcın olsun ve sana yenı yollar acsın o evden gıdersen bıraz hayatın duzelebılır

Allah seninde yardımcın olsun umarım düzeltirsin hayatını sende. Elimden geleni yapmak zorundayım

X