hamileyim. sigara belası başımda

dentalapse

Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2013
69
3
kızlar ilk gebeliğimi temmuz ayında kaybettim. şimdi 6 haftalık hamileyim ve bebişimi kaybetmekten çok korkuyorum. sigarayı bırakmak istiyorum. korkularım endişelerim arttıkça sigara içme isteğim de artıyor içmeyeceğim dedikçe elimde bir bakıyorum sigarayı yakmışım. kendime çok kızsammda ne yapacağım bilmiyorum yaaaa :KK43:

Bununla alakalı devlet hastanelerinden yardım istemenizi tavsiye ediyorum :)

tiryakiyseniz çok zor.
ben günde 1 paket sigara içerken 8 haftalıkken hamile olduğumu öğrendim
2 ay bilmeden içtiğim için çok kötü hissettim kendimi
o hafta bıraktım sigarayı
önce kendimi denedim. akşama kadar içmeyeceğim akşam 1 tane içeceğim diyerek
o 1 taneyi de bir kaç nefesten sonra üzüntümden içemedim.
canım hala deli gibi istiyor. feci stres oluyorum içemediğim için.
ama tutuyorum kendimi. sen de çok zorlanıyorsan 0,1 mg nikotinli sigaralar var
onlardan günde 3 tane içeceğim diye şartlayarak kısa sürede bırakabilirsin belki.

kızlar ilk gebeliğimi temmuz ayında kaybettim. şimdi 6 haftalık hamileyim ve bebişimi kaybetmekten çok korkuyorum. sigarayı bırakmak istiyorum. korkularım endişelerim arttıkça sigara içme isteğim de artıyor içmeyeceğim dedikçe elimde bir bakıyorum sigarayı yakmışım. kendime çok kızsammda ne yapacağım bilmiyorum yaaaa :KK43:

Canım tezgahın östüne koy bir sürahi su aklına geldikçe iç ben öyle bırakmıştım günde en az 8 litre felan içiyordum inan etkisini göreceksin hem iştahın önünede gerçersin

Ben iki hamileliğimde de sigara içtiğim halde hamile olduğumu öğrenir öğrenmez kolaylıkla bıraktım o mereti.
Kızımda zaten midem kabul etmiyordu içemiyordum. Daha bir aylık hamileydim bıçak gibi kestim bıraktım sigarayı.
Şimdi de hamileyim ve bu.sefer iğrenme olmadı kendi nefsimle bıraktım hiç de canım istemedi. İçinde can taşıdığın fikrine ne kadar çabuk adapte olursan okadar kolaylaşıyor bırakmak. Hatta eşime bile bıraktırdım ki 10 senelik içicidir kendisi..

sağolun kızlar. ben neredeyse günde 1,5 paket içiyordum şimdi 6-7 adet içiyorum ve bugün tamamen bırakmayı deneyeceğim. su çok içen biri değilim ama dünyanın en sağlıklı içeceğine abanalım bakalım :) inşallah başarırım sonuçta onun canı bana emanet ve ona zarar veremem

Bende günde 1 paket içenlerdendim.. ilk etapta nikotini düşük sigara aldım sabah , öğle , akşam 1er tane içtim , 3 gün bu şekilde yaparsan 4. gün zaten pek aramıyorsun. Birde sigaranın bebişlere verdiği zararları okudukça insan ister istemez içemiyor zaten. Allah yardımcımız olsun , Umarım tiksiniriz ve birdaha ağzımıza sürmeyiz!

Bende günde 1 paket içenlerdendim.. ilk etapta nikotini düşük sigara aldım sabah , öğle , akşam 1er tane içtim , 3 gün bu şekilde yaparsan 4. gün zaten pek aramıyorsun. Birde sigaranın bebişlere verdiği zararları okudukça insan ister istemez içemiyor zaten. Allah yardımcımız olsun , Umarım tiksiniriz ve birdaha ağzımıza sürmeyiz!

inşallah canım bırakmayı başarırız. bu arada nasipse aynı zamanlarda doğuma gidicez sanırım. senin de ilk bebiş mi?

Ben 12 yıl içtim sigarayı...Ve ne yalan söyliyim hani bir gün bile ahh bırakayım şu mereti demedim, çünkü sigara içmeyi seviyordum. Az buz da değil, Günde 2 paket sigara içen bir tiryakiydim.
Bırak diyenlere de bana bıraktırabilecek tek kuvvet bebek olur diyordum. Öyle de oldu. İçimde yaşayan bir canı zehirleme düşüncesi bile korkunç...
Hamileliğimi 5.haftasında öğrendim. 0,1 mg nikotinli sigaradan aldım 1 paket, onu da Herb Micro Filter (Sigara filtresi) ile ilk 5 gün kademeli olarak azaltarak içtim. 5.günde hiç içmedim.
Aslında öğrendiğim gün bırakmayı denedim ama korkunç bir stres oldu üzerimde. O nedenle daha az stres yaratacak şekilde 5 güne yaydım ve bıraktım. Eşimde sigara kullanıyoor ama bu sürede son derece destek oldu. Evde sigara içmiyor,benim yanımda dışarda da sigara içmiyor. Hatta arkadaşlarımız bile dışarda bile olsun benim yanımda sigara içmiyorlar.
Hala içen birini gördüğümde canım istemiyor mu, İstiyor elbette... Ama konu bebeğimiz ounca herşeyi düşünmek zorundayız...
Sizde bırakabilirsiniz, zor olduğunu biliyorum ama yapılamayacak birşey değil.

bugünde tam olarak bırakamadım. nikotini düşük olanlardan 3 tane içtim. :KK43:

Tamam neredeyse bırakmışsınız işte, yarın 2, ertesi gün 1, diğer güne de bi bakmışsınız hiç içmemişsiniz... Sizi çok iyi anlıyorum.
Ben bu şekilde bıraktım, ve bıraktığımdan beri de hiç içmedim.

inşallah canım bırakmayı başarırız. bu arada nasipse aynı zamanlarda doğuma gidicez sanırım. senin de ilk bebiş mi?

ayy telaş yaptım şimdi doğum falan deyince :))) bu nasıl güzel bi duygudur.. Allah kısmet ederse ilk bebişim olcak inşallah :emir_bebek:

Tamam neredeyse bırakmışsınız işte, yarın 2, ertesi gün 1, diğer güne de bi bakmışsınız hiç içmemişsiniz... Sizi çok iyi anlıyorum.
Ben bu şekilde bıraktım, ve bıraktığımdan beri de hiç içmedim.

bugün birkaç nefes dışında içmedim. ama moralim bozuk içmek istiyorum. bebişimizin kalp atışını göremedikkontrolde

ayy telaş yaptım şimdi doğum falan deyince :))) bu nasıl güzel bi duygudur.. Allah kısmet ederse ilk bebişim olcak inşallah :emir_bebek:

inşallah canım. benim ikinci gebeliğim. ilkinde 10 haftalıkken kalp atışı yoktu alındı:KK43: bugünde kontrolüm vardı bu bebişiminde kalp atışı daha yok :KK43: kese 6+1 günlük. perşembeyi beklicez dedi doktorum

kızlar ben de günde bir paket içenlerdenim.inanılmaz mücadele veriyorum.Allahım nolur tiksindir beni şundan diye dua ediyorum.şöyle bir çare buldum kendimce ; bir kaç nefes alıp kesiyorum.böylece bir sigarayı 3 kerede bitiriyorum.günde 3 sigara içiyorum.9 sigara içmişim gibi kendimi kandırıyorum :KK70:

şu an çok yeni olduğum için annelik duygusu,içimde bi canlı taşıdığım duygusu yok.belki de ondan rahatlıkla içiyorum.ilerde bebişi hissettikçe inşallah tamamen terkederim

kızlar ben de günde bir paket içenlerdenim.inanılmaz mücadele veriyorum.Allahım nolur tiksindir beni şundan diye dua ediyorum.şöyle bir çare buldum kendimce ; bir kaç nefes alıp kesiyorum.böylece bir sigarayı 3 kerede bitiriyorum.günde 3 sigara içiyorum.9 sigara içmişim gibi kendimi kandırıyorum :KK70:

şu an çok yeni olduğum için annelik duygusu,içimde bi canlı taşıdığım duygusu yok.belki de ondan rahatlıkla içiyorum.ilerde bebişi hissettikçe inşallah tamamen terkederim

bende dünden beri 5-6 oldu yine:KK43: öyle bir kısır döngüki. perşembe kalp atışını duyamazsam diye sigaradan kaçıyorum yine aynı sebepten stres yapıp içiyorum. kendimi 1paketten fazla içiyodun 5-6 ya düştü diye kandırıyorum tek nefes bile ondan 5 saniye oksijeni kesiyomuş bugün okudum :KK43:

bende dünden beri 5-6 oldu yine:KK43: öyle bir kısır döngüki. perşembe kalp atışını duyamazsam diye sigaradan kaçıyorum yine aynı sebepten stres yapıp içiyorum. kendimi 1paketten fazla içiyodun 5-6 ya düştü diye kandırıyorum tek nefes bile ondan 5 saniye oksijeni kesiyomuş bugün okudum :KK43:

Aslında kendi sorununun cevabını kendin söylüyorsun bu sigara öyle bir kısır döngü ki bugun 3 ictim yarın bir içerim öbür gun bakarsın bu bir, bes, iki, uc boyle surer gider aslında hepsinin bası o ilk sigaradır. benim sana tavsiyem Allen Carr sistemini, kitabını, videosunu araştırman ben bugun 15 yıllık sigara içiciliğime Allen Carr la son verdim sanki daha önce hiç sigara içmemiş biri gibiyim.....

inşallah canım. benim ikinci gebeliğim. ilkinde 10 haftalıkken kalp atışı yoktu alındı:KK43: bugünde kontrolüm vardı bu bebişiminde kalp atışı daha yok :KK43: kese 6+1 günlük. perşembeyi beklicez dedi doktorum

Çok üzüldüm canım .. Kötü haber almıcaksın Allahın izniyle ama kendine stres yapma Lütfen, geçen hafta gittiğimde benim bebişte de yoktu kalp atışı henüz , vajinal ultrasonu da ben kabul etmedm , 1 saat sonra randevum var gidicem kısmetse , 6+1 ise henüz normal duyulmaması sakın üzme kendini. güzel haberlerini bekliyorum :KK34:

X