2013 kasım aralık aylarında tüp bebek denemesi yapacaklar BURAYAAAA :)))

375 mi ne diyorsun; ( bir de lucrin.sinirlenmen parlaman normal tabi. Vucudunda sislik yapti mi? Bu ilaclar sizce kansorejen mi?
300 le başladım zaten... ama kar etmedi ve 375e çıkarıldı. benim yumurtalar biraz inatçıda şekerim, kendi kafalarına göre takılıyolar ilaçları pek sallamıyolar. valla kendimi sürekli aç hissediyodum ben ama göbeğim var gibiydi. öyle çok aşırı değil. bendeki yan etkiler psikolojikti daha çok. kansorejen mi bilmiyorum ama doktorum yararlarının zararlarından daha çok olduğunu söyledi.

300 le başladım zaten... ama kar etmedi ve 375e çıkarıldı. benim yumurtalar biraz inatçıda şekerim, kendi kafalarına göre takılıyolar ilaçları pek sallamıyolar. valla kendimi sürekli aç hissediyodum ben ama göbeğim var gibiydi. öyle çok aşırı değil. bendeki yan etkiler psikolojikti daha çok. kansorejen mi bilmiyorum ama doktorum yararlarının zararlarından daha çok olduğunu söyledi.

Haklisin aclik ta yapar. Cnm umarim en kisa zamanda guzel sonuc alacaksin ins. Sogan kurunu de oneriyorlar sana uyar mi bilmiyorum gerci...

haklisin aclik ta yapar. Cnm umarim en kisa zamanda guzel sonuc alacaksin ins. Sogan kurunu de oneriyorlar sana uyar mi bilmiyorum gerci...
:) hemen kürler hakkındaki bilgilerimi de paylaşıyım o vakit.... Soğan kürü iltahaplanma gibi kist gibi zararlılardan rahmin temizlenmesini için kullanılır. Incir kürü var mesela onun yumurta kalitesine etkisi olduğu rivayet ediliyor, ayrıca hayıt tohumu var onun da yumurta sayısına etkisi olduğu söyleniyor. Ayrıca doğal bal-çörek otu ve tarçın karışımının ve polen-arı sütünün kalite için yararlı olduğu da söylenenlar arasında. Birde özellikle transferden sonra protein ağırlıklı beslenmek gerekiyor. Badem ve kabak çekirdeği, et-süt-yumurta protein bakımından en zengin besinler. Ayrıca balık yemeyi de ihmal etmiyoruz şekerler. Omega3 malum :) bi arkadaşıma hamile kaldıktan sonra 3 ay doluncaya kadar maydanoz kesinlikle kullanmamasını söylemişti doktoru, hala kullanmıyo o yüzden. Maydanozun söktürücü etkisi var bilirsiniz. O yüzden köfte, kısır gibi yiyeceklerde dahi maydanoz kullanmıyoruz :) şimdilik aklıma gelenler bunlar.

nası unuttum bak, nar var bide... aynı arkadaşımın doktoru gebelik kesinleştikten sonra narın da negatif etkileri olduğunu söylemişti arkadaşıma. o yüzden ben transfer sonrası nar ve maydanozdan uzak durmayı düşünüyorum bu defa. bir de ananas var tabi. onu burda okudum sık sık. günde 1-2 ince dilim yemek tutunmaya yardımcıymış. o sebeple de yumurta toplama işleminden sonra transfer ve sonrasında sonuç alıncaya kadar ananas da tüketicem ben.

canım benim bende onu diyorum, bak diğer topiktebi arkadaş söylemişti ben de çok beğenmiştim burada da tekrarlıyayım... insan beyni çok enteresan malum, ve hala açıklanamayan bi tomar özelliği var. şöyle bi şey bulmuşlar beyin -sa, -se gibi ihtimal cümlelerini emir gibi algılanıp yerine getirmeye çalışırmış... bir örnekle açıklamak gerekirse, örneğin topuklu ayakkabı giydiniz ve aklınızda sürekli ya takılırsam, düşersem, komik duruma düşersem gibi cümleler fink atıyo... bu durumda siz daha dikkatli olmaya çabaladığınızı düşünürken bi anda takılıveriyosunuz ve düşüyosunuz... sonra da diyosunuz ki "aklıma gelen başıma geldi" oysaki beyin "takılırSAm" "düşerSEm" diye düşündüğünüz sıralarda, hiç farkına varmasanız bile böyle düşündüğünüzü, beyin bunu algıladığında yerine getirmek için var gücüyle çalışıyor... artık "iyi düşün iyi olsun" mu dersin, "evrene pozitif mesaj göndermek" mi, "iyi dualar etmek" mi bilemem sonuç şu,ya tutmazSA diye düşünmek yerine tutunCA diye düşünmek daha güzel ve iyi olacaktır....

hem "Anneye Tutunmak Hayata Tutunmaktır" (Betoka'ya sevgiler...)

ha dersen ki çok umutlanırsam ve tutmazSA yıkılmaz mıyım? ağzına acı biber sürerim :KK34: -SA, -SE yok; -CA, -CE var :KK70: daha önce de dedim %100 diye bir şey yok elbet, pozitif olmayada bilir.... ama yılmak da yıkılmak da yok, hiç bir şey yapamazsak bol bol dua ederiz :) doktorlar da ilaçlar da vesile, Rabbim "Ol!" dedikten sonra imkansız mı var.....

harika bi yazı olmuş, eline sağlık, moral verici bi yazı olmuş
inşaallah hepimize Rabbim hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip eylesin. hepimiz tek tek hamileyim müjdesi veririz inş

Merhaba bizimde bursa acibadem de olacak ilk deneme dondurulmus bizim ki ertelendi gecen ay banada ilk olmazsa adim adim gidecez dedi benim cikolata kistim var bide rahmim biraz basikmis Allah kimseyi aratmasin her an diyorum Allahim kimsenin bizimde kucagimizi boş birakma diye :KK43:

Allah hakkınızda hayırlısını nasip eylesin. ben çok ümitlenmiştim, olumsuz olunca çok zor toparlandım, hala da tam olarak toparlayamadım kendimi, üç kez aşılama yaptırdım onlarda böyle olmamıştım. ne diyelim hayırlısı böyleymiş. bakalım kontrol için çağırdı doktor bey, ne diyecek, ikinci deneyecekmiyiz,nasıl olacak hiç bilmiyorum, gidince netleşecek hepsi
canım sizin doktorunuz şahin bey mi?

meraba kızlar, nasılsınız, çalışıyorum ve işim yoğun arada uğrayabiliyorum, inş iyisinizdir :KK16:

meraba kızlar, nasılsınız, çalışıyorum ve işim yoğun arada uğrayabiliyorum, inş iyisinizdir :KK16:

merhaba,ben cevap vereyim kendi adıma :KK9:
ben iyiyim,biraz heyecanlıyım nedense..
pazartesi adetimi bekliyorum,genelde gününde gelir..
böylece çarşamba başlıyoruz inşallah,Allah izin verirse..
29 ekim tatile denk gelmem inşallah günümde olurum,aksilik olmaz da..

topik biraz hareketsiz mi ya da ben mi öyle saatlere denk geliyorum bilmem ama ilerde daha iyi olacak herhalde..şuan tedaviler başlamadı tam olarak,o yüzden böyledir inşallah..
güzel paylaşımlarda bulunuruz,ben bunu çok istiyorum,aynı şeyleri yaşadığım insanlarla paylaşmak konuşmak istiyorum..
:KK23:

selam kızlar;

temmuz topiğinden başlayarak topik topik gezdim, gezdiğim topiklerde gebe kalamayan azınlıktayım ve kasımın 5i itibariyle ikinci denememi yapacağım. ilk denemem negatif oldu. ben bursa da oturuyorum. sebep erken menopoz riski.

kendimi kısaca tanıttıktan sonra gelelim topiğin amacına. ilk denemem de gördüm ki gerçekten çok stres altında olabiliyoruz tedavi süresince... bende istedim ki hem sohbet edelim, sorunlarımızı paylaşalım.... ama daha da güzeli geyik yapalımmmmmm stresss atalım

ayyyyyyyyyyyyyyyy bende varım bende bende :KK1: bat 8 kasım.sonra ilk tüp denemesi olacak.sebebi endometriozis (çikolata kisti) inşallah bizde o azınlıkta kalıpta bu sene hamile olanlar grubuna gireriz :KK1:

selam şekerim, hemde naneli şekerimmmm :) valla ben de çalışıyorum ve acayip yoğun bu ara. o yüzden ancak geceleri uğrayabiliyorum; o yüzden bi nebze sessiz sakin buralar... hareketlencez diye umut ediyorum ben şahsen ve bizzat kendim :KK70:

ayyyyyyyyyyyyyyyy bende varım bende bende :KK1: bat 8 kasım.sonra ilk tüp denemesi olacak.sebebi endometriozis (çikolata kisti) inşallah bizde o azınlıkta kalıpta bu sene hamile olanlar grubuna gireriz :KK1:

hoşgeldin o zaman tatlımmmm..... inşallah dediğin gibi olur hayırlısıyla :KK52::KK52:

merhaba,ben cevap vereyim kendi adıma :KK9:
ben iyiyim,biraz heyecanlıyım nedense..
pazartesi adetimi bekliyorum,genelde gününde gelir..
böylece çarşamba başlıyoruz inşallah,Allah izin verirse..
29 ekim tatile denk gelmem inşallah günümde olurum,aksilik olmaz da..

topik biraz hareketsiz mi ya da ben mi öyle saatlere denk geliyorum bilmem ama ilerde daha iyi olacak herhalde..şuan tedaviler başlamadı tam olarak,o yüzden böyledir inşallah..
güzel paylaşımlarda bulunuruz,ben bunu çok istiyorum,aynı şeyleri yaşadığım insanlarla paylaşmak konuşmak istiyorum..
:KK23:

:KK76::KK76::KK76::KK76::21::21::21::21: burda böyyyleee bbböööööyyyyleeee oynarız inşallah... yalnız bi şii diycem, sizin bu nickler var ya, insanın aklına neler getirir neler.... çilekli pasta yanına limonata ohhhhhh miiiiiiiiissssssssssssss..... üstüne de naneşekeri :)

Son düzenleme:

:) hemen kürler hakkındaki bilgilerimi de paylaşıyım o vakit.... Soğan kürü iltahaplanma gibi kist gibi zararlılardan rahmin temizlenmesini için kullanılır. Incir kürü var mesela onun yumurta kalitesine etkisi olduğu rivayet ediliyor, ayrıca hayıt tohumu var onun da yumurta sayısına etkisi olduğu söyleniyor. Ayrıca doğal bal-çörek otu ve tarçın karışımının ve polen-arı sütünün kalite için yararlı olduğu da söylenenlar arasında. Birde özellikle transferden sonra protein ağırlıklı beslenmek gerekiyor. Badem ve kabak çekirdeği, et-süt-yumurta protein bakımından en zengin besinler. Ayrıca balık yemeyi de ihmal etmiyoruz şekerler. Omega3 malum :) bi arkadaşıma hamile kaldıktan sonra 3 ay doluncaya kadar maydanoz kesinlikle kullanmamasını söylemişti doktoru, hala kullanmıyo o yüzden. Maydanozun söktürücü etkisi var bilirsiniz. O yüzden köfte, kısır gibi yiyeceklerde dahi maydanoz kullanmıyoruz :) şimdilik aklıma gelenler bunlar.

nası unuttum bak, nar var bide... aynı arkadaşımın doktoru gebelik kesinleştikten sonra narın da negatif etkileri olduğunu söylemişti arkadaşıma. o yüzden ben transfer sonrası nar ve maydanozdan uzak durmayı düşünüyorum bu defa. bir de ananas var tabi. onu burda okudum sık sık. günde 1-2 ince dilim yemek tutunmaya yardımcıymış. o sebeple de yumurta toplama işleminden sonra transfer ve sonrasında sonuç alıncaya kadar ananas da tüketicem ben.

Cnmm valla ne diyeyim sen bu isin tam doktoru olmussun tebrik ederim. Bilgiler icin cok tesekkurler. Ben de ananasa baslayacagim ins. Maydonoz,nar uzak duracagiz demek, cook tsk

:KK76::KK76::KK76::KK76::21::21::21::21: burda böyyyleee bbböööööyyyyleeee oynarız inşallah... yalnız bi şii diycem, sizin bu nickler var ya, insanın aklına neler getirir neler.... çilekli pasta yanına limonata ohhhhhh miiiiiiiiissssssssssssss..... üstüne de naneşekeri :)

ay inşallah inşallah oynarız amayaa :KK24::KK24::21:
hamile olunca bizim nicklerden canımız da çekecek bu şimdiden belli :KK9::KK56:

geldiiimm :) yarın sabah gidiyorum ilk randevuma .. çarşamba raporum çıkacak.. inşallah bi aksilik olmazsa perşembe adet olurum cumaya başlarım iğnelere :)

İstanbul tüp bebeğe gidicem... yaşımda 2 ay sonra 25 olcak :) iki kere aşılama yaptırdım tutmadı .. kısmet tüp bebeğe... sizde durumlar nedir ... nerelerde tedavi oluyosunuz ?

geldiiimm :) yarın sabah gidiyorum ilk randevuma .. çarşamba raporum çıkacak.. inşallah bi aksilik olmazsa perşembe adet olurum cumaya başlarım iğnelere :)

İstanbul tüp bebeğe gidicem... yaşımda 2 ay sonra 25 olcak :) iki kere aşılama yaptırdım tutmadı .. kısmet tüp bebeğe... sizde durumlar nedir ... nerelerde tedavi oluyosunuz ?

Simdiden bol sans...benim 6 kasimda uzun protocol baslayacak. Ben 1 kere asilama yaptirdim...

Simdiden bol sans...benim 6 kasimda uzun protocol baslayacak. Ben 1 kere asilama yaptirdim...

uzun , kıs hiç bi bilgim yok açıkçası .. yaşadıkça öğrencez sanırım.. ayrıca teşekkür ederim sana ve tüm topiğe bol şans

X