Misafir gelecek diye ödüm kopuyor :(

Kızlar uzun uzun okudum yazılanları.Özellikle konu sahibini.Ben de 8 aylık evliyim ancak bu süreçte çalıştığım için çok sık misafir ağırlayamasam da yine de gelenim gidenim oldu.Hatta yatılı misafir bile iki üç defa ağırladım.Ancak hala çok kasılıyorum.Her türlü hazırlığımı yapıyorum o konuda sıkıntım yok ama buna rağmen mesela çaya gelen misafirlere bile buyrun deyip hazırladıklarımı ikram ederken çekiniyorum.Çok fazla ev oturmalarına gitmişliğim olmamasından ya da eleştirilerden çekiniyorum belki de.:KK50: Eşim artık az çok tanıyor beni misafir konusunda falan.Emrivaki de yapmaz, beni düşünür.Ama ben daha rahat olmak istiyorum bu konuda.Sizce neler yapabilirim ki daha farklı?

zamanla rahat olmaya başlarsınız yeni evliyken bende sizin gibiydim..hep kasılırdım:KK49:

Misafir ağırlamayı ben de çok sevemedim. Zaten bir gün öncesinden hazırlık ve temizlik stresi başlıyor. Misafirin geleceği gün de erken kalkıp işlerimi hazır etmeye çalışıyorum ama ne kadar erken kalkarsam kalkayım son dakikaya kadar birşeylerle uğraşıyorum. Misafir geldiğinde de yemekti çaydı bulaşıktı derken oturup sohbet bile edemiyorum doğru düzgün. Bu yüzden en iyisi iki aile bir arada çağırmak ben hizmetle ilgilenirken en azından onların canı sıkılmıyor.:KK1:

bizde esimle acayip misafirseverdik tatlisindan tuzlusuna sarmasina kadar sarardim bakdimki enayi yerine koyuluyorum cogunla kestim alakayi mesela ornek vereyim 3 arkadaslarin grubuna girdim bitanesi hadi atla gel tipten gittigim zaman ne varsa evinde cikarttan bayan ama oburleri 3gun onceden ararlar beni sana gelcez su gun tabiki benim hazirlik yapacagimi bal gibi biliyorlar ama asla evlerine davet etmezlerdi agiz ucuyla diger bayanlara gosteris olsun diye aaa arkadasim birgunde sen gel bana dedi bitanesi hep biz geliyoruz utaniyoruz artik dedi bende belki 10 kez 3 gun ustuste aradim tel acmadi 4.gun cokkkk hastayim yatak dosek yatiyoruz 1 haftadir yalani uydurdu ondan onceki gun disarda komsum gormus pitir pitir geziyormus neyse baska birgun bebegim oldu teyzesi kustuk gelmiyorsun etmiyorsun yagladi tuzladi o gazla gittim kac cesit kiyafet bebek gerecleri aldim kadin bir dk oturmadi benim cocuklari takip etmekden onu ellemeyin buna dokunmayin belki 15dk oturmadan esimle kalkdik kadin o gundur bi daha davet etmez artik benim etmeyecegimide bildiginden kocasi kocami ariyor yarimsaate sizdeyiz diye bide bir pis huylari var 3 de sigara kullaniyor cocuklari bana birakip benim balkonda sefa yapiyorlar bende onlarin analari gibi cocuklarina bakicilik yapiyordum digeride ayni model sanki kardesler ayni huydan ikiside onun icin kavga edip kusmusler tam isabet olmus nasil anlasiyorsa bu uc bayan ayni anda bana geliyorlardi surekli beni keriz yerine koyuyorlardi bu tarz insanlardan nefret ederim dusman basina ama konu sahibi arkadas sen zaten gitmiyormussun senin sorunun bence benim ilk evlendigim yillarda acabalardan kaynaklaniyor bende acaba begenirlermi acaba rahat ederlermi diye kasilirdim hep kvdeme cek yaptirirdim oda su eksik bu eksik diye soylerdi zamanla astim kizimin dogum gunu partisini 60 kisilik partiyi a"dan z"ye ben organize etttim kac cesit yemek pastasini bile ben yaptim herkesdende ovgu aldim hatta oglumun partisini sirkete verdik esim bile senin yaptiklarinin yanindan bile gecmiyor dedi birkac arkadasda aynisi deyince buyuk guven kazandimmmmmm

Burda çoğu kişi yemek veya temizlik mi yapamıyorsun a takılmış. Yanlış yere başlık açtın zannımca.
Bunlardan alakasız, daha derin bi sebebi vardır mutlaka geçmişten gelen.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Ben aslinda konu sahibine katılıyorum...

Çünkü misafir gelecek diye bikac gün öncesinden insan stresse giriyor, ne pisirsem ne yapsam. Temizliktir alışveriştir uğraş dur.
Bende arkadaşlarımla dışarıda buluşuyorum, böyle kafam daha rahat. Ne ev pisleniyor ne yemek derdi..
Misafir geldiğinde bayagi yoğun geciyor hersey. Yemek yap, pasta yap caydir kahvedir, bisürü bulasik, ve insan doğru düzgün sohbet bile edemiyor hizmet etmekten, misafir gitikten sonra mutfaktir bulasiktir temizliktir ugras dur.

Bende kardes akraba cok :) sağolsunlar herzaman seve seve gelirler onda sorun yok. Ama arkadas olunca disarda bulusmak en iyisi. Bu benim düşüncem, illerde cocuk olursa farklı dusunurum belki...:nazar:

bizde esimle acayip misafirseverdik tatlisindan tuzlusuna sarmasina kadar sarardim bakdimki enayi yerine koyuluyorum cogunla kestim alakayi mesela ornek vereyim 3 arkadaslarin grubuna girdim bitanesi hadi atla gel tipten gittigim zaman ne varsa evinde cikarttan bayan ama oburleri 3gun onceden ararlar beni sana gelcez su gun tabiki benim hazirlik yapacagimi bal gibi biliyorlar ama asla evlerine davet etmezlerdi agiz ucuyla diger bayanlara gosteris olsun diye aaa arkadasim birgunde sen gel bana dedi bitanesi hep biz geliyoruz utaniyoruz artik dedi bende belki 10 kez 3 gun ustuste aradim tel acmadi 4.gun cokkkk hastayim yatak dosek yatiyoruz 1 haftadir yalani uydurdu ondan onceki gun disarda komsum gormus pitir pitir geziyormus neyse baska birgun bebegim oldu teyzesi kustuk gelmiyorsun etmiyorsun yagladi tuzladi o gazla gittim kac cesit kiyafet bebek gerecleri aldim kadin bir dk oturmadi benim cocuklari takip etmekden onu ellemeyin buna dokunmayin belki 15dk oturmadan esimle kalkdik kadin o gundur bi daha davet etmez artik benim etmeyecegimide bildiginden kocasi kocami ariyor yarimsaate sizdeyiz diye bide bir pis huylari var 3 de sigara kullaniyor cocuklari bana birakip benim balkonda sefa yapiyorlar bende onlarin analari gibi cocuklarina bakicilik yapiyordum digeride ayni model sanki kardesler ayni huydan ikiside onun icin kavga edip kusmusler tam isabet olmus nasil anlasiyorsa bu uc bayan ayni anda bana geliyorlardi surekli beni keriz yerine koyuyorlardi bu tarz insanlardan nefret ederim dusman basina ama konu sahibi arkadas sen zaten gitmiyormussun senin sorunun bence benim ilk evlendigim yillarda acabalardan kaynaklaniyor bende acaba begenirlermi acaba rahat ederlermi diye kasilirdim hep kvdeme cek yaptirirdim oda su eksik bu eksik diye soylerdi zamanla astim kizimin dogum gunu partisini 60 kisilik partiyi a"dan z"ye ben organize etttim kac cesit yemek pastasini bile ben yaptim herkesdende ovgu aldim hatta oglumun partisini sirkete verdik esim bile senin yaptiklarinin yanindan bile gecmiyor dedi birkac arkadasda aynisi deyince buyuk guven kazandimmmmmm
ayy yazdıklarını okuyunca üzüldm doğrusu.Ne acayip insanlar var yedikleri içtiKlerini kar sayıyorlar sanırım.En iyisi mesafeyi koymak böyleleriyle.Benim eşimin de yüzü yumuşak.ARrkadaşlarının bunu suistimal ettiğini düşünüyorum.bİZE GELİP KALIYORLAR, HİZMETTE KUSUR DA ETMİYORUM.SONRA da kalkıp dışarı çıkıyorlar bi de üstüne erkek erkeğe.Bütün hesap eşime kalıyor.Ne harcadığını bile unutuyor bazen.Çok sinirleniyorum bu duruma.Arkadaşlarının da hali vakti yerinde üstelik.

Sanırım annen bezdirdi seni açıkçası benimde kafam götürmüyo hele bu ara Bebek görmeye geliyorlar hadi geldin çocuğuna sahip çık geçen gün evi başıma yikacaklardi nerdeyse

Yakışıklı oğlum yakışıklı kocam yakışıklı kardeşim :)

valla aynen ben de öyleyim tek fark yakın arkadaşlar konusunda sıkıntım yok çok haşır neşir olmadıklarımı istemem

X