Bebe Aspirini kullanıp Hamile Kalan Varmı merakımızı giderirmisiniz lütfen..

minikduma

minik işte :)
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2013
1.326
206
Arkadaşlar bebe Aspirini kullanıp hamile kalan varmı çok merak ettik kullanıp hamile kaldıysanız ve hamilelikte bıraktınızmı bıraktıyzanız hangi dönemde bıraktınız paylaşırsanız çok seviniriz....:44:

Niye kulanilsin aspirin ?
Bilgini paylasirsan sevinirim.

Sen kullandinmi ? ne kadar süre ? Niye ???

Niye kulanilsin aspirin ?
Bilgini paylasirsan sevinirim.

Sen kullandinmi ? ne kadar süre ? Niye ???

hayır ama hamile kalmak için uğraşıyoruz Rabbim birşeyleri vesile edip olursa diye

şu haberden esinlendik merak ettik

Kısırlığa iyi geliyor
Arjantinli uzmanlar, çocuk sahibi olamayan bir grup kadın üzerinde testler yaptı. Kadınlardan bir bölümüne sadece kısırlık ilacı, diğer gruba ise kısırlık ilacıyla birlikte 100 miligram Aspirin verildi.
Aspirin, yumurtalıkta kan dolaşımını artırdığı için, ilacı Aspirinle alanların hamile kalma şansı yüzde 40 arttı. Sadece kısırlık ilacı alanlarda ise yüzde 20 artış görüldü.

Son düzenleme:
hayır ama hamile kalmak için uğraşıyoruz Rabbim birşeyleri vesile edip olursa diye

şu haberden esinlendik merak ettik

Kısırlığa iyi geliyor
Arjantinli uzmanlar, çocuk sahibi olamayan bir grup kadın üzerinde testler yaptı. Kadınlardan bir bölümüne sadece kısırlık ilacı, diğer gruba ise kısırlık ilacıyla birlikte 100 miligram Aspirin verildi.
Aspirin, yumurtalıkta kan dolaşımını artırdığı için, ilacı Aspirinle alanların hamile kalma şansı yüzde 40 arttı. Sadece kısırlık ilacı alanlarda ise yüzde 20 artış görüldü.

Süpermis bu..

Benimde gecenlerde aklima geldi aynisi,
ama dedim öyle olsa dr um verirdi bana Aspirin.
Sacma olduguna karar verdim.
Demek pek de mantiksiz degilmis.
Gerci 100 miligram cok degilmi ?

Hemen druma sorayim.

Süpermis bu..

Benimde gecenlerde aklima geldi aynisi,
ama dedim öyle olsa dr um verirdi bana Aspirin.
Sacma olduguna karar verdim.
Demek pek de mantiksiz degilmis.
Gerci 100 miligram cok degilmi ?

Hemen druma sorayim.

hayır 80-100 mg zaten bebek aspirinin gramajına geliyor.. evet çok faydası var bebek aspirinin ama biz bide bebek aspiri sayesinde hamile kalanların ağzından duymak istiyoruz bunu.. Ne işe yarıyor da hamile kalmaya yarıyor diyenler oluyordur ama kan pıhtılaşmasını önlüyor çoğu doktorda düşük olmasın diye veriyormuş özellikle tüp bebek tedavisinde ve önceden düşük yaşayanlar. kanın daha iyi akışkan olup yumurtalıkları çalıştırmaya yarıyormuş.

İlginç bi haber bu,bizde tedavideyiz ve tedavinin son ayı...
duruma göre önümüzdeki bikaç ay içinde aşılama olacağım.
ben bu konuyu derinden bi araştırmaya hemen başlıyorum...
bilgilendirme için tşk.:KK34:

Arkadaşlar bebe Aspirini kullanıp hamile kalan varmı çok merak ettik kullanıp hamile kaldıysanız ve hamilelikte bıraktınızmı bıraktıyzanız hangi dönemde bıraktınız paylaşırsanız çok seviniriz....:44:

ben kullanıyorum ancak bebe aspirini öyle her hamile kalmak isteyene verilmez çünkü kan sulandırıcı etkisi vardır yani tehlikeli olabilir.

bende pıhtılaşma sorunu olduğu için hamile kalır kalmaz başladık ve kısmetse doğumdan 1 hafta önce bırakıcam.hamile kalmayı kolaylaştırdığını ilk defa duyuyorum.

doktorum bana corasprin verdi ama bunun hamileliği kolaylaştıracağını sanmıyorum bence pıhtılaşma sorunu olmasın diye veriyordur . söylemedi ama tahminim bu yönde

İlginç bi haber bu,bizde tedavideyiz ve tedavinin son ayı...
duruma göre önümüzdeki bikaç ay içinde aşılama olacağım.
ben bu konuyu derinden bi araştırmaya hemen başlıyorum...
bilgilendirme için tşk.:KK34:

Rabbim gönlüne göre versin tedaviden sonucunu alırsın inşallah...

ben kullanıyorum ancak bebe aspirini öyle her hamile kalmak isteyene verilmez çünkü kan sulandırıcı etkisi vardır yani tehlikeli olabilir.

bende pıhtılaşma sorunu olduğu için hamile kalır kalmaz başladık ve kısmetse doğumdan 1 hafta önce bırakıcam.hamile kalmayı kolaylaştırdığını ilk defa duyuyorum.

öyleymiş bende ilk defa duydum.. Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip eder İnşallah..

Son düzenleme:
Rabbim gönlüne göre versin tedaviden sonucunu alırsın inşallah...

Teşekkür ederim aminn,herkese tüm isteyenlere versin...
Senin konunu okuduğm andan beri araştırıyorum,bir sürü sitedeyim şu anda...Olasılığı arttırıyormuş ciddi ölçüde,gerçi denemekten ne çıkar değil mi?
Sonuçta bebe aspirini ve günde 1 tane alınacak..

Teşekkür ederim aminn,herkese tüm isteyenlere versin...
Senin konunu okuduğm andan beri araştırıyorum,bir sürü sitedeyim şu anda...Olasılığı arttırıyormuş ciddi ölçüde,gerçi denemekten ne çıkar değil mi?
Sonuçta bebe aspirini ve günde 1 tane alınacak..

evet canım bende denemeyi düşünüyorum şunuda okudunmu ayrı ayrı oku bak göreceksin
Bebek aspirini(coraspin) | Anneler Forumu | Anneler Arası Sosyal Bilgi Ağı
Bebek aspirini faydaları : Hakkında Bilgi :nazar: :)

Teşekkür ederim şu anda ikiside açık:)
benim çıkmam gerekiyor daha sonra detaylı yazışırız..ben kayda değer bilgi toplarsam buraya mutlaka eklerim olurmu
iyi geceler:KK34:

tamam canım teşekkür ederim inşallah canlı faydasını görenlerde yazar :KK16:

sorunum olmamasına rağmen kolay hamile kalabilen biri değilim. ancak 1 buçuk ay bebek aspirini kullandım ve hamile kaldım. kanı sulandırdığı için hamile kalmayı kolaylaştırıyormuş. hamile kaldığım andan beride coraspirin kullanıyorum. bilmiyorum ne derece doğru ama ben asprin kullanırken hamile kaldım. sebep asprin mi bilmiyorum ama en azından hamile kalmayı zorlaştırmadığı kesin

bir de ben agnucaston kullanıyordum. çocuk makinesi diye bilinen bir hap. hormonların düzensizse çok fayda ediyor. yumurtlama kaliteni arttırıyor. bana doktor vermedi. eczaneden aldım. kullanmaya başladıktan sonra doktora sordum kullanmaya devam et demişti. mücadeleyi elden bırakma ama bol bol dua et. inşallah en kısa zamanda sende bu mutluluğu yaşarsın

bir de ben agnucaston kullanıyordum. çocuk makinesi diye bilinen bir hap. hormonların düzensizse çok fayda ediyor. yumurtlama kaliteni arttırıyor. bana doktor vermedi. eczaneden aldım. kullanmaya başladıktan sonra doktora sordum kullanmaya devam et demişti. mücadeleyi elden bırakma ama bol bol dua et. inşallah en kısa zamanda sende bu mutluluğu yaşarsın

BU agnucaston u merak ettim,
kendiligindenmi aldin ictin .
Bildiklerini paylasirsan cok sevinirim.
Icinde hayit özü olan bir hap sanirim ?

sorunum olmamasına rağmen kolay hamile kalabilen biri değilim. ancak 1 buçuk ay bebek aspirini kullandım ve hamile kaldım. kanı sulandırdığı için hamile kalmayı kolaylaştırıyormuş. hamile kaldığım andan beride coraspirin kullanıyorum. bilmiyorum ne derece doğru ama ben asprin kullanırken hamile kaldım. sebep asprin mi bilmiyorum ama en azından hamile kalmayı zorlaştırmadığı kesin

Canım umut oldun bize bende başlayacağım minik bi aspirin sonuçta faydalarıda çok
çok teşekkür ederimmmmmm birebir yaşayanın dilinden duymak çok daha iyi oluyor :KK16::KK16::KK16:

X