ELEVİT vitamin de domuz katkısı var mış!!!

Evet firma inkar etmiyor.Arayıp isteyenler bilgi alabilir.Akşam vakti bile geri dönüp hemen cevaplıyorlar.Fakat diğerlerinde yok mu sanıyorsunuz.Türkiyede sığır jelatini üretimi çok sınırlı.o yüzden sığır jelatini var denen bir çok şeyin içinde zaten domuz jelatini var.bakkaldan aldığınız yiyeceklerde dahil.kendinizi kandırmayın derim ben.ha decavit açıklama yapmış yok diye onu da belirteyim.bende değiştirebilirim tabi.düşünmedim henüz

Gecen ay elevit yazmisti bana doktorum. Bu haberleri duyunca icmedim. Bu ayki kontrolumde degistirmesini rica ettim fakat doktorum bu haberlerin yalan oldugunu, oyle birsey olmadigini, rakip firmanin cikardigi bi iftira oldugunu soyledi. Bana ilaci icmemi her soylenene ve her duyduguma inanmamami soyledi. Bende icmeye basladim cunku bebegim daha onemli. Eger oyle bisey varsa gunahi doktorun boynuna. Ben okadar icmedim degistir dedim degistirmedi. Yapacagim birsey yok. İciyorum ama oyle bisey olfugunu da sanmiyorum bunca yil icmis bayanlar ve evlatlari haram mi icti yani? Bebekleri de kendileri de gunahkar mi?insallah yalan haberdir. Ama ben kullanmaktayim.

canım bende ilk 5 ay falan bu haberleri görene kadar içtim firmaya mail ile ulaştım ve bilgilendirme için banada geri dönüş yaptılar ve firma kendisi kabul ediyor gerçekten. bile bile de ilaca devam edemedim açıkçası ben. decavit yazdırdım burada sanırım en büyük kabahat bu ilaçları eş değeri varken piyasaya sürenlerde şimdiye kadar kim bilir neler içtik ilaç diye insan hayret ediyor

akadaşlar bütün bu elevit e olan tepkiler içeriğinde domuz jelatini olduğu için..belki bana kızacaksınız ama sağlık söz konusysa eğer bu çokda önemli değil çünkü insanlar yıllardır bu vitamini kullanıyor..eğer tek sıkıntınız domuz jelatini yse yediğiniz gıdaların büyük bir çoğunluğunda bu madde zaten var hatta belki daha tehlikelileri var..bence bu kadar katı düşünmeyin tabi sizin fikriniz ama bundan önce elevit içenler içinde haram çocuk mu büyüttü yani sonuçta oda yüce Allah ın yarattığı bir hayvan..yarın decavit le ilgili de böyle bişey çıkarsa napıcaz??dr lar 6 sene boşuna okumuyolar heralde.... henüz bugün gittiğim kadın doğum uzmanıda bunun çok saçma olduğunu söyledi.ayrıca elevit diğerlerine göre çok daha faydalıymış vitaminler açısından..

Domuzuda allah yaratti o konuda kimsenin tereddutu yok heralde ama yine onu yaratan size imtihan olsun diye HARAM ettim diyor... iste olayda burda kopuyor..nette baska formlarda da cok fazla yazan var" onuda allah yaratti" nassil bi bakis acisi nasil bi sig gorustur anlamiyorum yaa...

lütfen insanları kandırmayın. burada da herkesin eşi ya doktor ya eczacı zaten. o insanlar haram bişey içince mutlu mu olacaksınız.
firma kabul ediyor, size ne oluyor acaba!!!

sizin ne biçim bir üslübunuz var!!
benim kimseyi kandırdığım yok kafanıza göre konuşmayın.
benim eski konularımda var bakarsanız görürsünüz ki eşim eczacı.
kaç senelik forum üyesiyim,yalan olsa en başından söylemezdim eşim eczacı diye değil mi?!!
ben tamamen çamur atmak adına yapılan bişey olduğunu düşünüyorum.
zira doktorumda aynı şeyi söyledi.
kaldı ki ben yazımın altında belirttim içiniz rahat edecekse alternatif ilacı kullanın,
ki bende öyle yaptım,
27 haftalık hamileyim ama daha elevitte dahil hiç bir vitamin ilacı kullanmadım.
haram helal sadece bunlarda yatmaz hanımefendi!
önce bi bakın ben nasıl yaşıyorum,ne yiyorum ne içiyorum diye.
ondan sonra konuşun.
herşeyiniz dört dörtlükte sıra ilaca gelince mi imanınız kabarıyor?
önce içinizde halledin bazı şeyleri sonra tedbirinizi alın.
benim kimseye haram yedirip içirtmek ya da teşvik etmek gibi bir niyetim olamaz zira herşeyden evvel ben dikkat ediyorum.
bu ilacı bende ağzıma sürmedim.
yazarken biraz elinizi vicdanınıza koyun olur mu?
2 cümleden bu kadar vebal altına girdiniz ya...Allah'a havale ediyorum ve bu çirkin uslubunuzdan dolayı sizi kib liyorum.

arkadaşlar gebelikte kullanılacak vitamin ilacı çok.daha öncede yazdım,
elevitte böyle bişey olması ihtimaline karşı kullanmamak daha mantıklı.
bana eşimde doktorumda yok dedi fakat ben en başından beri kullanmadım,
ha benim kendi düşüncem hiç bir vitamin ilacına gerek yok aslında.
biraz doğal beslenmek yetecektir.
ayrıca şunlarıda bilmenizde fayda var;
fırın tepsilerinde kullandığımız yağlı kağıtlarda,
hazır baklava yufkalarında,
hazır milföy hamurunda,
küp şekerlerin o şekli almasını sağlamadaki maddede,
bazı çikolatalarda,
atıştırmalık puf tarzı şeylerin arasındaki beyaz kremada
olduğu yönünde iddialar var...illa olması gerekmez.şüpheli olmaları bile kullanmamaya yeter.
tedbir almakta faydavar.

ayrıca hazır meyve suyu,süt,yoğurt,tavuk..hepsinde katkı maddeleri zararlı boyutta.
imkanınız varsa sütü köylerden getirtin,yoğurdunuzu kendiniz mayalayın,köy tavuğu tüketmeye çalışın.
artık öyle çok şeyde şüphe var ki...
kolayı,cipsi vs saymıyorum bile.

Son düzenleme:
kaç senelik forum üyesiyim,yalan olsa en başından söylemezdim eşim eczacı diye değil mi?!!
kaldı ki ben yazımın altında belirttim içiniz rahat edecekse alternatif ilacı kullanın,
ki bende öyle yaptım,
27 haftalık hamileyim ama daha elevitte dahil hiç bir vitamin ilacı kullanmadım.
ondan sonra konuşun.
benim kimseye haram yedirip içirtmek ya da teşvik etmek gibi bir niyetim olamaz zira herşeyden evvel ben dikkat ediyorum.
2 cümleden bu kadar vebal altına girdiniz ya...Allah'a havale ediyorum ve bu çirkin uslubunuzdan dolayı sizi kib liyorum.

bos yere kırmayın bırbırınızı. bayer kabul edıyor zaten bunu, e vitamini kısmında katkısı oluyor denıldı zaten. Araştırma yaparsak eğer ama bunu market raflarında da yapalım, sıkıntı olmaz :) herkese sağlıklı mutlu hamılelıkler :)

bos yere kırmayın bırbırınızı. bayer kabul edıyor zaten bunu, e vitamini kısmında katkısı oluyor denıldı zaten. Araştırma yaparsak eğer ama bunu market raflarında da yapalım, sıkıntı olmaz :) herkese sağlıklı mutlu hamılelıkler :)

ya üzüldüğüm nokta baktım hanımefendinin bi konusunda da yazın baya yazmışım.
ayıp ya...insan az çok anlar niyetimi,o kadar konuşmuşuz.yaftalamaya bayılıyorlar kk da :KK19:

eğer konu haram helalse zaten bunu ilaçla kısıtlamak mantıksız.
yediğimiz içtiğimiz herşeyi ince eleyip sık dokumamız lazım.
üstelik sadece hamileliktede değil.
Allah yavrularımızı sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :nazar:
iyi forumlar :KK34:

Son düzenleme:
ya üzüldüğüm nokta baktım hanımefendinin bi konusunda da yazın baya yazmışım.
ayıp ya...insan az çok anlar niyetimi,o kadar konuşmuşuz.yaftalamaya bayılıyorlar kk da :KK19:

eğer konu haram helalse zaten bunu ilaçla kısıtlamak mantıksız.
yediğimiz içtiğimiz herşeyi ince eleyip sık dokumamız lazım.
üstelik sadece hamileliktede değil.
Allah yavrularımızı sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :nazar:
iyi forumlar :KK34:

bıraz kıskançlık oluyor tabıı kadınlar arasında.bana da geçen biri sardı aldı cevabını ses seda cıkmıyo kızdan..iyiyim hoşum da kımsenın trıbını çekmem. öylee :) neyse can sıkmaya değmez, keyfınıze bakın :)

ben de elevit kullanmaya başladım bir kaç gün önce doktora sorayım bakalım onun tepkisi ne olacak diğerinden kullanırım ama dediğiniz gibi bilmeden kimbilir hangi gıdalarla ne maddeler alıyoruz ne yiyeceğimizi ne içeceğimizi şaşırıyoruz artık.

akadaşlar bütün bu elevit e olan tepkiler içeriğinde domuz jelatini olduğu için..belki bana kızacaksınız ama sağlık söz konusysa eğer bu çokda önemli değil çünkü insanlar yıllardır bu vitamini kullanıyor..eğer tek sıkıntınız domuz jelatini yse yediğiniz gıdaların büyük bir çoğunluğunda bu madde zaten var hatta belki daha tehlikelileri var..bence bu kadar katı düşünmeyin tabi sizin fikriniz ama bundan önce elevit içenler içinde haram çocuk mu büyüttü yani sonuçta oda yüce Allah ın yarattığı bir hayvan..yarın decavit le ilgili de böyle bişey çıkarsa napıcaz??dr lar 6 sene boşuna okumuyolar heralde.... henüz bugün gittiğim kadın doğum uzmanıda bunun çok saçma olduğunu söyledi.ayrıca elevit diğerlerine göre çok daha faydalıymış vitaminler açısından..

oruçluyken bilmeden bişeyler yemek orucu bozmaz. ancak bilerek yiyorsan oruç bozulur. bu da aynı şey. bilmeden yaptıklarımızın vebali bize değil ama bilinen birşeyi devam ettirmek bizide bu durumdan sorumlu tutar. ben bunu bilerek dinimizce haram olan birşeyi kullanamam. doktorlar çok biliyor zaten. Allahın yarattığı bir hayvan elbet ama Allahın zaten onu yasaklamasının nedeni bizim nefsimizi imtihan etmek. ve dinen yasak bunun tartışması olamaz. herkesin kendi fikri ama ben decavit kullanıyordum zaten elevit değil. ve bebeğimde maşallah 10 gün ileriden gidiyor. rabbim bize haram olan birşeyi nasip etmesin. yoktan var eden allahım onu korur kollar.

burdan öğrendim ben de bu konuyu.2 aydır kullanıyordum maalesef.doktoruma sordum aynı gün.öyle bişey yok sağlık bakanlığından onaylı bu ilaç dedi.için rahat edicekse dekavit yazayım ama o da aynı ilaç sayılır içeriği tamamen aynı adı farklı dedi.ben yine de dekavit yazdırdım

ki bende öyle yaptım,
ondan sonra konuşun.

senin kafan mı güzel
benim nasıl yaşadığımı nerden biliyosun ki imanıma falan laf atıyosun.
çok komiksin canım

Bende 1,5 Aydan beri elevit kullanıyordum. gecen internette gezinirken, elevitin içindeki e vitamininde domuz katkısı var seklinde haberler okudum. doktoruma danıstım o da onayladı. cidden varmış. :KK20:
şimdi muadili olan decavit adlı ilacı kullanmaya basladım. :KK49:

lanet olsun yaaaa 2 aydır kullanıyordum bunu araştırdım hemen çöpe attım muadili decavıt varmış onu aldırdım eşime.allah belalarını versin :KK43:

Şimdi eczacımı aradım doktor bana da elevit vermişti. doktor ilaç verse de onlara danışmadan kullanmam kendimi bildim bileli annem de öyle. bir zamanlar varmış evet ama bu dedikodular çıkınca ilaç bulunamamış bir süre sonradan da ilacın içeriği değiştirilmiş yeni ilaçlarda yokmuş piyasada eski ilaçlardan da kalmamıştır dedi. onlardakiler hep yeniymiş ben de son kullama tarihini söyledim yenidir dedi.
not: farklı şehirde olduğumdan oradan almadım ilacı

X