Atatürk Üniversitesi AÖF Çocuk Gelişimi (Kazanan, Okuyan, Bitiren herkes :) )

Bende calisiyorum canim.zor oluyo gercekten eve gelince hal kalmiyo ama ilerde ne olacagi belli olmaz bi bakmissin bu bolumun acildigi gibi 4yilligi acilir ondan bence degerlendirelim.bende hemsireyim ama ogretmen olmak istiyorum.bizim is yorucu:-( bebisin hayirli olsun canim saglikla dogur.bende istiyorum bebek .okuruz evvel Allah ona takilma bence

Çok zor hele ki sevmediğin ortam ve sevmediğin insanlarla 9 saat geçirmek tam bir ızdırap. Evet bende ilerisi için bi umut yaptırdım kaydımı bakalım. Allah gönlüne göre versin inşallah bi an önce sana ve tüm isteyenlere hayırlısıyla sağlıklı bebişler nasip etsin. Rabbim büyük okuruz inşallah öğretmen olduk diye burda mutlu mutlu sevincimizi paylaşırız bi gün:) Allahım inşallaahhhhh :KK16:

Çok zor hele ki sevmediğin ortam ve sevmediğin insanlarla 9 saat geçirmek tam bir ızdırap. Evet bende ilerisi için bi umut yaptırdım kaydımı bakalım. Allah gönlüne göre versin inşallah bi an önce sana ve tüm isteyenlere hayırlısıyla sağlıklı bebişler nasip etsin. Rabbim büyük okuruz inşallah öğretmen olduk diye burda mutlu mutlu sevincimizi paylaşırız bi gün:) Allahım inşallaahhhhh :KK16:

Canim oyle guzel yazmissinki Allah razi olsun.amin insallah.sende saglikla kucagina ins.bi umut yaptirdik bakalim gerisi hayirlisi.insallah yazariz canim ne guzel olur:-)coxuklari cok seviyorum hem bebislerimizi hem ogrencilerimizi egitiriz insallah bide ogrendiklerimiz kendi cocuklarimiz icinde faydali olacak bence.hayirlisi olsun canim insallah

Canim oyle guzel yazmissinki Allah razi olsun.amin insallah.sende saglikla kucagina ins.bi umut yaptirdik bakalim gerisi hayirlisi.insallah yazariz canim ne guzel olur:-)coxuklari cok seviyorum hem bebislerimizi hem ogrencilerimizi egitiriz insallah bide ogrendiklerimiz kendi cocuklarimiz icinde faydali olacak bence.hayirlisi olsun canim insallah

Teşekkür ederim inşallah çok sağol :KK69:

Arkadaşlar Selam,

Ben de 4 yıldır özel sektörde çalışıyorum. İyi de maaş alıyorum fakat bazen yorucu oluyor. O yüzden bu bölümü okuyup belki kreş/anaokulu açabilirim diye düşünüyorum. 2 yıllığı bitirip kreş/anaokulu açabiliyor muyuz? Yoksa 4 yıllığı mı bitirmemiz gerekiyor? 4 yıllık için neler yapmamız gerekiyor?

Teşekkürler :)

selam pdf şeklinde ders notların varsa 1.sınıf için gönderebilirmisin acaba:) mail adresimi versem:128:

Mrb arkadaşlar,
ben de çocuk gelişimine bu yıl kaydolmayı düşünüyorum ikinci üniversite olarak. Bir kamu kurumunda memurum 8-5 çalışmak evlenince zor oldu. Bu bölümü hep istiyordum ama hem iş hem ev derken okumak zor olur diye korkuyorum. Okuyan arkadaşlar çok zor mu yardımcı olabilir misiniz karar vermeme ???

Atatürk üniversitesi açık öğretim örgün mü oluyo anlamadım ben :KK43: simdi ygsye giricem okul öncesi öğretmenliği istiyorum düz lise mezunuyum okuyabilirmiyim

Atatürk üniversitesi açık öğretim örgün mü oluyo anlamadım ben :KK43: simdi ygsye giricem okul öncesi öğretmenliği istiyorum düz lise mezunuyum okuyabilirmiyim
Açık oluyor,2 yıllık puanı 410,05 vize sınavları net üzerinden final sınavları ise yaşadığınız şehirde merkezi var ise yaşadığınız şehirde yapılır yok ise en yakın illerde yapılır finali.

ARKADAŞLAR MERHABA İKİNCİ ÜNİVERSİTE İÇİN BENDE BU BÖLÜME KAYDOLMAK İSTİYORUM DERS NOTLARINI NASIL ALIYORSUNUZ

Açıköğretim ama önlisans(iki yıllık) yani bitirince okul öncesi öğretmeni olmak için DGS ye girip 3 ve 4 ü tamamlamak lazım. Onu da örgün öğretimden tamamlamak gerekiyor diye biliyorum ama uzaktan öğretimi de var galiba. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa ben de sevineceğim:KK52:

arkadaşlar bu üniversitede ingilizce öğretmenliği varmı

ARKADAŞLAR MERHABA İKİNCİ ÜNİVERSİTE İÇİN BENDE BU BÖLÜME KAYDOLMAK İSTİYORUM DERS NOTLARINI NASIL ALIYORSUNUZ

Merhaba arkadaşım :) ilk olarak kaydını yaptır sonrasında facebook üzerinden bu bölümle ilgili sayfalarımız var takip ettiğimiz..iste o sayfaların Dosyalar kısmından pratik yapmak adına yükleyebilirsin...çünkü her hafta bir ders aktif oluyor ve gerek vize gerek ise finallerde son dersler biraz sıkıntı yapıyor çalışmak adına :KK66:

bu bölüme geçecek olan bütün Meslektaşlarıma tekrar HOŞ geldiniz diyorum ...<3

selam pdf şeklinde ders notların varsa 1.sınıf için gönderebilirmisin acaba:) mail adresimi versem:128:

esranur cum mail adresine gerek yok :) internetin ve Facebookta bir hesabın varsa Ata aöf Çoçuk gelişimi diye arat ve çıkan sayfalardan takip edebilir ve dosyalar kısmından sadece dersleri değil Emek ve çaba harcayarak kısa notlar çıkaran arkadaşlarımızında dosyalarını bulabilirsin canım :KK66:

ufak bi katkım olmuştur umarım :)

Merhaba arkadaşım :) ilk olarak kaydını yaptır sonrasında facebook üzerinden bu bölümle ilgili sayfalarımız var takip ettiğimiz..iste o sayfaların Dosyalar kısmından pratik yapmak adına yükleyebilirsin...çünkü her hafta bir ders aktif oluyor ve gerek vize gerek ise finallerde son dersler biraz sıkıntı yapıyor çalışmak adına :KK66:

bu bölüme geçecek olan bütün Meslektaşlarıma tekrar HOŞ geldiniz diyorum ...<3

bitirdikten sonra devlette iş olanağı yok de mi :KK43:

esranur cum mail adresine gerek yok :) internetin ve Facebookta bir hesabın varsa Ata aöf Çoçuk gelişimi diye arat ve çıkan sayfalardan takip edebilir ve dosyalar kısmından sadece dersleri değil Emek ve çaba harcayarak kısa notlar çıkaran arkadaşlarımızında dosyalarını bulabilirsin canım :KK66:

ufak bi katkım olmuştur umarım :)

Shaziye slm öncelikle bugün bende kayıt olmak istiyorum senın soylediklerinden çok özendim lütfen bana yardımcı olur musun okul hk bilgi istiyorum sonu gelir mi bilmiyorum uzakta olması korkutuyo senın nasıl gidiyo sınavlar dersler iyi mi gerçekten seninle konusmam lazım lütfen haber bekliyorummmm

şuan Atatürk Üniversitesi AÖF Çoçuk Gelişimi bu sene ilk defa açıldığı için BİZden sonrakilere yol gösterme adına, takip ettiğim yada çalışma şekillerinden bahsedeyim izninizle kızlar :)

ilk olarak Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi - ATA-AÖF sayfasından ilk olarak Sınav Takvimimiz :)

sonra bu klavuzla nasıl sınava girileceğini ve dersleri nasıl takip edeceğimiz gösteriliyor :)

ben ek sınavla yerleştiğim için bu bölüme 1 aya yakın geç başlamış bulundum

kitap dağıtımı yok, internet üzerinden PDF olarak ya çıktısını alarak yada matbaa yada tanıdığınız kırtasiyelerde kitap haline getirerek çalışabilirsiniz

ben şimdilik telefonuma pdf olarak indirdim ve işe gidip gelirken telefonumdan çalışıyorum(evet bu arada iş hayatına adım attığım için, çalışma aralığımda kısıtlı)

sonra ilk vize sınavları oluyor İnternet üzerinden, haftanın belirli günleri 2 haftaya yayılmış bir şekilde sabah 9:00 ile akşam 22:00 arası ve sınav sonucunun %20 si alınıyor Not olarak..

Vize sorularının yada bölümle ilgili paylaşım yapılan Facebook üzerindeki bu sayfayı takip ediyorum

okul işlemleri ile ilgili Atatürk Üniversitesi - Giriş Merkezi sayfasından TC ve şifrenle girebiliyor ve oradan iletişim ve hangi şehirde sınava girmek istediğinle ilgili bilgileri ekranında kendin seçiyorsun

ATA-AÖF - Giriş - ALMS bu sayfadan ise Dersler , Videolar ve Pdf ile ilgili çıktı almak istiyorsanız Derslerin üzerinden indir seçeneği var ve indirip çıktı alabilkirsiniz.
Online Vize sınavlarına da bu sayfadan girebiliyor ve Sınav sonucumuzu Sınava girdiğimiz günün gecesi saat 23:00 dan sonra öğrenebiliyoruz(tabi Sistem kilitlenmez ise :) çünkü çok sayıda sonucunu Merak eden vatandaşımız var Benim gibi :)))

şimdilik bu kadar! daha ARA sınava girmedim Vize sınavlarımız devam ediyor
Sorumlu olduğumuz derleri yazıyım hemen

Çocuk Beslenmesi
Çocuk Gelişimi I
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk ve Oyun
Okul Öncesi Eğitimde Araç Gereç Geliştirme
Özel Eğitim I
Yabancı Dil I

bu derslerin Vizede 01. Üniteden 7. Üniteye kadar sorumluyuz

Ara sınavda yani yüzyüze gireceğimiz sınavda ise Her konunun 14 Ünitesinden sorumluymuşuz..şimdilik Bilgilerim bu yönde

farklı bilgilende edinebilirim ilerde...Şimdilik İzlediğim YOL budur! bu alanı Düşünenler için ise Örnek olur İnşAllah ...<3 :KK66:

Merhaba,
Evvela bu kadar net ve akıcı anlatımınız için teşekkür ederim.
Bu sene 2. üniversiteli olmak adına ilgili üniversitenin AÖF çocuk gelişimi bölümünü seçtim ve derslerimi pdf olarak indirdim, okumaya başladım

Ancak üniversitenin sitesinde tam bir bilgilendirmeye bir türlü rastlamadım. En basiti eğitim sisteminin akışına dair net bilgiler bulamadım.

Örneğin öğrenci bilgi sistemi üzerinde "ders alma" diye bir yer var. Burası nasıl işler. Biz mi ders almak için bir talepte bulunacağız.
Girmek istediğim sınav yeri ile ilgili bir başlık da göremedim
http://www.ataaof.edu.tr/dosyalar/skilavuz.pdf linki nedense açılmıyor
Online sınavı nası olacağız. Sisteme girip, karşımıza çıkan soruları mı cevaplayacağız ? Bu işlemi hangi zaman diliminde yapacağımıza (gün içinde hangi saat) nasıl karar vereceğiz ?
Derslerin pdf dosyalarında ÖDEV diye bir takım notlar var. Bunları yapıp sistemde bir yere mi ekleyeceğiz ?
ATA-AÖF - Giriş - ALMS de Ödevlerim diye bir yer var, burası nasıl işler ?
Şimdi ben kaydımı oldum, derslerimi indirdim okuyup çalışma dışında teknik olarak yapmam geren bir başvuru, bir takip vs vs işler kaldı mı acaba geride

Çok soru sordum farkındayım , ancak işleyişi anlamak biz acemiler için oldukça zor. En azından benim için :)
Şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
X