Batık, Pürüz Ve Lekeler için Bir Önerim Var !!

mia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2007
273
78
arkadaşlar selam, size bu konu ile ilgili ufak bir önerim var ben uygulamaya başladım sizlerle de paylaşayım istedim.

bir kap toz şeker ve yumurta beyazını karıştırın vücuda sürün. Biraz bekledikten sonra ovalayarak çıkartın. Duş aldıktan sonra bi limonun suyunu masaj yaparak cilde sürün kuruyunca üzerine bebek pudrası sürüp o gece öyle kalın sabah duş alın.

Umarım faydasını görürsünüz sevgiler

arkadaşlar selam, size bu konu ile ilgili ufak bir önerim var ben uygulamaya başladım sizlerle de paylaşayım istedim.

bir kap toz şeker ve yumurta beyazını karıştırın vücuda sürün. Biraz bekledikten sonra ovalayarak çıkartın. Duş aldıktan sonra bi limonun suyunu masaj yaparak cilde sürün kuruyunca üzerine bebek pudrası sürüp o gece öyle kalın sabah duş alın.

Umarım faydasını görürsünüz sevgiler

merhaba ben ŞENİZ yaniŞenizpaylaşımın için çok teşekkürler bu nu haftada bi günmü yapıyosun piling gibimi lekelere ne kadar sürede fayda sağlıyo beni çalışan kadınlar kulubünden bulup yanıtlarsan sevinirim öptüm canım

merhaba ben ŞENİZ yaniŞenizpaylaşımın için çok teşekkürler bu nu haftada bi günmü yapıyosun piling gibimi lekelere ne kadar sürede fayda sağlıyo beni çalışan kadınlar kulubünden bulup yanıtlarsan sevinirim öptüm canım

hayatım bu kürü bende kullanıyorum haftada bir kere yalnız bu kür benim bildiğim kadarıyla sadece batıklar için geçerli ,lekelerle ilgili değil..

canım, olmuşlara çok faydası yok ama batıklardan dolayı oluşacak yaraları ve dolayısıyla lekelenmeleri önlüyormuş. Limon antiseptik görevi görüyor. Bu arada ben makina ile tüylerimi aldıktan sonra uyguladım bunu, limon epey yakıyor ama sonrasında gerçekten pürüzsüz bacaklarım oldu. Evet haftada bir yapmak gerekiyor fazlası cildi tahriş edebilir

Bunu Yaptiktan Sonra Bacaklardaki Batiklar Geçiyormu Iğneyle çikarmaya Gerek Kalmiyormu.yardimci Olursaniz çok Sevinirim Bide Bu Klüpte Batiklar Için Bi Krem Söylemişler Di Bunun Kremide Varmi Varsa Yazarmisiniz.

Bu bebek pudrası gözenekleri tıkamaz mı?Üstelik sabaha kadar duracak yazmışsın yani normalde cildin tam tersi nemli kalması için uğraşırken bu bebe pudrası bence kurutur.

Kızlar ne kadar şekere kaç yumurta sarısı ekleyeceğiz tam verin bari de uygulayalım...

Bu bebek pudrası gözenekleri tıkamaz mı?Üstelik sabaha kadar duracak yazmışsın yani normalde cildin tam tersi nemli kalması için uğraşırken bu bebe pudrası bence kurutur.

mesure'ye katılıyorum arkadaşlar benimde bildiğim ve duyduğum kadarıyla pudra gözenekleri tıkayarak cildin nefes almasını önlüyor sadece diğerlerini yapıp pudra kısmını atlasak olmazmı acaba?:sm_confused:

bir subardağı kadar şekere bir yumurtanın sarısını koyup karıştıracaksınız.

Pudra gözenekleri tıkamaz. bebeklerde tahrişe karşı pudra sürülür bilirsiniz. Sürdüğünüz limondaki asite karşı cildi sakinleştirmek için pudra sürüyorsunuz arkadaşlar. İsterseniz pudrayı sürmeden deneyin ama ben uyguluyorum cildim pamuk gibi oluyor. Karar sizin tabi sevgiyle kalın

hira nurcum sana bi şey sorcam cnm imzan dikkatimi çekti çok güzel yaa.yalnız hani ''7 divele sultan olsan dahi..'' yazıyor ya canım divele nin anlamını merak ettim ne anlama geliyor güzelim 'divele'..beni aydınlatırsan sevinirim cnm şimdiden teşekkürler sana.

Ama kızlar bu kıl köklerini beslemez mi? normal ağdadan daha iyi sir ağda diye biliriiz.. neden? çünkü içinde şeker yok diye.. bu yaptığımıs olay bu sefer kökleri beslemes mi o zaman ya, nede olsa şekerle yapılıyo hemde bi bardak? aklım karıştı?:/

Ama kızlar bu kıl köklerini beslemez mi? normal ağdadan daha iyi sir ağda diye biliriiz.. neden? çünkü içinde şeker yok diye.. bu yaptığımıs olay bu sefer kökleri beslemes mi o zaman ya, nede olsa şekerle yapılıyo hemde bi bardak? aklım karıştı?:/

çok mantıklı. ama batıkları besleyip derinin üstüne çıkarmaya da çalışıyo olabiliriz belki.
yapan arkadaşlar bi bilgilendirirseniz sevinirizzz

İstenmeyen tüylerden kurtulma konusunda jilet ve benzeri aletlerin kullanılması, tüylerin kökünden alınmasını sağlamadığı için ne yazık ki çok sık olarak bu batık ve dönük kıl problemine yol açmaktadır. Öncelikle sivilce haline gelmiş bu oluşumları kesinlikle sıkmayın, aksi taktirde kalıcı kahverengi ve morumsu lekelere dönüşür. Öncelikle bu kılların dışarı çıkmasını sağlamak için düzenli olarak peeling yapın ve sivilcelerin çabuk kuruması için o bölgeye duş ve banyodan sonra ince bir tabaka şeklinde bebe pudrası uygulayın, tüm tüyler dışarı çıktıktan sonra ya düzenli olarak ağda yaptırın ya da flash epilasyon yaptırarak bir daha çıkmamak üzere bunlardan kurtulun.

hemen sonrasında limon sürüldüğü için beslemez heralde diye düşünüyorum ama yanlış düşünüyor da olabilirim:kahve:

...............konu öne gelsin ...............(ihtiyaci olan cok yerimseniben)

X