Anlaşmalı boşanma Hakkında

ahirzamanda1kul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2013
117
2
Kızlar Merhaba;

Anlaşmalı boşanma davasında hakim protokolü onaylamadan önce taraflara sorular soruyor mu? Yoksa her iki tarafta anlaşma olduğu için,onaylıyor mu?

Karışık olduysa özür dilerim ama merak ediyorum.

Şimdiden teşekkürler..

Kızlar Merhaba;

Anlaşmalı boşanma davasında hakim protokolü onaylamadan önce taraflara sorular soruyor mu? Yoksa her iki tarafta anlaşma olduğu için,onaylıyor mu?

Şimdiden teşekkürler..

merhaba
anlaşmalı boşanmada hakim protokoldeki hususlara göre boşanmaya karar verir
size sadece emin misiniz, iyi düşündünüz mü tarzı sorular sorabilir onun dışında başka bişey sormaz, direkt protokoldeki gibi karar verir

Hakim protokoldeki maddeleri tekrar eder sorar kabul ediyormusunuz diye her iki tarafta evet dedikten sonra hukuki göreve istinaden sorar; tekrar denemek istermisiniz diye her iki tarafta hayır derse boşanma sonuçlanır.

İnşallah bizim de 5 dakika sürer de boşanırız hemen. Uzamasını hiç istemiyorum. Zaten her iki tarafta anlaştığı için -ki benden yana hiçbir problem yok- eşim de inşallah orda bi sorun çıkartmaz da hemen boşanırız inşallah. Hakim soru sorarsa ben zaten sulugözlü biri olduğum için istemeden de olsa ağlarım. Onun yanında güçlü durmam lazım.

Bana dua buyurursanız çok memnun olurum ..

Allah'ım razı olsun her birinizden..

Ben de anlaşmalı boşandım hakim hazırladığınız protokulo her iki tarafa da okutup varsa hata düzelttirip her iki tarafında kabuluyle hakim okeyliyor dizilerdeki gibi soru sorma yok 5 dakkada özgürsünn

Kızlar Merhaba;

Şimdiden teşekkürler..

Hayır sormuyor, eğer avukatınız yoksa okunuyor protokol kabul ediyor musunuz diye soruyor ediyorsanız boşuyor. Toplamda 5 dk

İnşallah bizim de 5 dakika sürer de boşanırız hemen. Uzamasını hiç istemiyorum. Zaten her iki tarafta anlaştığı için -ki benden yana hiçbir problem yok- eşim de inşallah orda bi sorun çıkartmaz da hemen boşanırız inşallah. Hakim soru sorarsa ben zaten sulugözlü biri olduğum için istemeden de olsa ağlarım. Onun yanında güçlü durmam lazım.

Bana dua buyurursanız çok memnun olurum ..

Allah'ım razı olsun her birinizden..

ağlamanız iyi olmaz malesef, o nedele kendinizden emin durmalısınız
çünkü ağlama gibi durumlarda hakim zorla size o protokolü imzalatmışlar gibi muamele yapabilir, boşamayabilir yani o durumda

Mesela Allah muhafaza eşim gelmedi diyelim duruşmaya,o zaman durum ne olur? Ben kesin kararlıyım bitirmeye. Hakim benim kararımdan dolayı da olsa boşar mı gelmediği için?

Anlaşmalı boşanmada eş duruşmaya gelmezse başka bir tarihe ertelenir ve dava çekişmeliye döner diye biliyorum ben

Anlaşmalı boşanmada eş gelmezse ya da gelip boşanmayı kabul etmezse dava düşüyor.
Yeniden tek taraflı boşanma davası açman gerekiyor.

Bende anlaşmalı boşandım Kadıköy aile mahkemesinde, avukatım vardı yine de protokol her ikimize de okundu, itirazımız var mı diye soruldu, oldukça da uzun bir protokol olmasına rağmen tek tek okundu. Hatta hakim kızımın lehine olan bazı maddeler ekledi.
Eşiniz gelmezse boşanma olmaz.

X