2014 eylül gelinleri de buraya:))

Bu bayram tatilini iyi degerlendirmemiz lazim bakalim kac is halledecegiz daha sonra nikah islemleri sikisacak malum...
-abajur mu avize mi neyse onlar:)
- scanerli fotokopili yazici tonerli olacak uygun fiyata olmasi sart tabii
-epilator kk da arastirmalara hiz vermem lazim:)
-tv sehpasi siyah olacak ve altina muzik setinin en azindan 2 parcasi sigmasi lazim.
-hosuma giden renklerde bulursam kilimler hali yerine makinede yikanabilenlerden. Mutfak icin annem benim odamin kilimini 2 ye bolecek insallah renkleri uydu ve o mutfaga kesinlikle para harcamak istemiyorum:)
-elektrik supurgesi hafif olmali ama iyi cekmeli diyorum imkansiz sanirim bir de ttorbali olacak kesinlikle, tabii buna karar vermek cogundan zor olabilir nisanlimin kini suruklerken insan kol Ksi yapabilir kutuk gibi asiri gurultulu istemiyoruz bir de isimiz zor supurge konusunda, tavsiyesi olan var mi kizlar?

Ben de ilk defa bir sey icin fiyatini dusunmeden hareket ediyorum o da balayı canim. Her seyin uyhunu pratiği olsun derdim ama nisaanlimla bastan konusmustuk dugun mugun yapmıyoruz nikah bile kenxi aramizda balayina tum dikkatimizi ve nakitimizi aktaralim dedik o yuzden icim de rahat :)

Bir ara balayi fikirlerimizi toparlayalim dondukten sonra ya da ileride romantik tatiller icin planlarimiz olur:KK66:

bencede iyi degerlndirmemiz lazim tatlim:) supurgede bende kararsizim bakalim artık:)
bencede toparlayalim iyi fikirler cikar :KK66:

Ben eşimi yükte hafif yürekte ağır seviyorum...
Ben iken Biz olmaya 45 gün kaldı...

Bu bayram tatilini iyi degerlendirmemiz lazim bakalim kac is halledecegiz daha sonra nikah islemleri sikisacak malum...
-abajur mu avize mi neyse onlar:)
- scanerli fotokopili yazici tonerli olacak uygun fiyata olmasi sart tabii
-epilator kk da arastirmalara hiz vermem lazim:)
-tv sehpasi siyah olacak ve altina muzik setinin en azindan 2 parcasi sigmasi lazim.
-hosuma giden renklerde bulursam kilimler hali yerine makinede yikanabilenlerden. Mutfak icin annem benim odamin kilimini 2 ye bolecek insallah renkleri uydu ve o mutfaga kesinlikle para harcamak istemiyorum:)
-elektrik supurgesi hafif olmali ama iyi cekmeli diyorum imkansiz sanirim bir de ttorbali olacak kesinlikle, tabii buna karar vermek cogundan zor olabilir nisanlimin kini suruklerken insan kol Ksi yapabilir kutuk gibi asiri gurultulu istemiyoruz bir de isimiz zor supurge konusunda, tavsiyesi olan var mi kizlar?

Ben de ilk defa bir sey icin fiyatini dusunmeden hareket ediyorum o da balayı canim. Her seyin uyhunu pratiği olsun derdim ama nisaanlimla bastan konusmustuk dugun mugun yapmıyoruz nikah bile kenxi aramizda balayina tum dikkatimizi ve nakitimizi aktaralim dedik o yuzden icim de rahat :)

Bir ara balayi fikirlerimizi toparlayalim dondukten sonra ya da ileride romantik tatiller icin planlarimiz olur:KK66:

Canim ben Philips'in maraton 9205 hepa 13 filtreli supurgesini aldim. Eve geldiğinde acip denedim çekiş gücü çok iyi haliyi yerinden kaldiriyo. Tekerlekleri buyuk olduğu için nereye çeksen kolay geliyo. Yorumlarıni fln okursan baya tavsiye ediyolar. Aldığın supurgenin hepa filtreli olmasina dikkat et bence. Süpürgeler tozları cektiginde arkada bi yerde hava cikan yer var. Hepa ordaki havadan kacabilecek tozlari suzuyo.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bazen tutuluyo beli işte yine öyle oldu :KK43:
Benim annemdede bel fitigi var fazla ayakta duramaz oyuzden hemen kalcadan agri grdi der gecms olsun canim Allah baska dertler vermesin
Canim ev sahibinin ikisini de yenilerse kiradan geriye bişey kalmaz diye düşündü heralde. Belki seneye yeniler.sen evini güzelce temizle eşyaların da gelince mis gibi olur.bazi insanlar malesef pis ve umursamaz. Benim evden çıkan kiraciyi görsen ağlardin evin haline. Bütün duvarlar delik desikti 3kat alci çektirmek zorunda kaldik.mutfak ve banyo dan bahsetmiyorum bile..

Valla canim tahmin edebiliyorum bizim duvarlarda cok alcilik is yoktu ufak tefekti ama geri kalanlar pislik adam laminanti bile delmis ya laminant nasil delinir

Benim annemdede bel fitigi var fazla ayakta duramaz oyuzden hemen kalcadan agri grdi der gecms olsun canim Allah baska dertler vermesin

Valla canim tahmin edebiliyorum bizim duvarlarda cok alcilik is yoktu ufak tefekti ama geri kalanlar pislik adam laminanti bile delmis ya laminant nasil delinir

amin canım sağol

Bietim alındı yarın akşam avşaya tatile gidiyorum :)
tabiki nişanlım gayet soğuk bu durumu bu akşam onlara gidecem kayınvalidemle bayramlaşacam bide bana bayramlık almışlar süpriz yapak için ama nişanlım söyledi.
ayıp olmaz dimi kızlar bayramda burda olmayacam birde kayınpederim bayramda denize göturecekti bizi öyle anlaşmıştık

hadi hayirlisi iyi eglen iyi dinlen tatlim:KK66: eger boyle seyleri takmazlarsa sorun olmaz tatlim :)

hadi hayirlisi iyi eglen iyi dinlen tatlim:KK66: eger boyle seyleri takmazlarsa sorun olmaz tatlim :)

tşk ederim canım.. bu akşam kayınvalideme gidecem gönullerini almış olurum herhalde nişanlım normalle döndü hiç sıkıntı yok şimdılık :nazar:

kızlar dün evime gittim ve şok oldum nişanlım evi ilaçlamıştı mutfaktan böcekler çıktı ölmüş hepsi ben o halini görünce sinirimde ağlicaktım hepsi öldü bişey olmaz iyice temizlenir diyo ama gel gör ki ben orayı gördüm ve sinirlendim :18: nasıl temizlenicek of daha duvarların astar boyası bu hafta biter esas boyaya başlamadı o ev adam olucakta ben görücem. mutfak dolaplarını değiştirelim dedim ev sahibi kabul etmedi kiradan düşmem dedi biz değiştirelim diyorum 600 700 liralık dolabı adama niye bırakiyim diye düşünüyüo ama ben çok bunaldım pis ve nasıl temizlenicek nasıl olucak Allahım sen yardım et yarabbim :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

canim yaa rabbim yardimcin olsun üzme kendini hallolur ins dur gün dogmadan neler dogar

2014 gelinlerine hayırlı olsun şimdiden sanırım ben 2015e yetişiceğim
ben size bir şey sormak istiyorum ailelerin küçük yardımları olmadan evlenenler vardır orta halli bir ev açmak düğün yapmak kaça geliyor birde ikimizde çalısıyoruz kredi çeksek altından kalkabilir miyiz ? tecrublerinizden yararlanmak istiyorum

tşk ederim canım.. bu akşam kayınvalideme gidecem gönullerini almış olurum herhalde nişanlım normalle döndü hiç sıkıntı yok şimdılık :nazar:

hadi bakalım olmaz ins sikinti :)

Nisanlim tasindiii:KK52:annesi mutfagi sen yerlestir ben bilemem dedi aksam hemen atladi yarin son hun avizeler icin avize bakalim elektrikci cagiralim diye:) beyfendi yine arayagirdi:)
Artik pazara annemle gidip bir yandan makinede surekli bulasik yikayip bir yandan mutfak dolaplarinin icini yeniden silip yerlestirecegiz tabii yarin avize bulursak:)
Dogalgaz da baglandi bugun cok sukur.
Bayram sonrasi listemde catal kasigi yine unutmusum :)))

Bietim alındı yarın akşam avşaya tatile gidiyorum :)
tabiki nişanlım gayet soğuk bu durumu bu akşam onlara gidecem kayınvalidemle bayramlaşacam bide bana bayramlık almışlar süpriz yapak için ama nişanlım söyledi.
ayıp olmaz dimi kızlar bayramda burda olmayacam birde kayınpederim bayramda denize göturecekti bizi öyle anlaşmıştık
Iyi tatiller canim cok sevindim kararina hiiic takma kafana bir seyi en cok gelinler geriliyor ve beyin olarak yoruluyor bedenen de cok iyi gelecektir tatilin kisasi uzunu olmaz tatil tatildir:)) ben sinirlerim alinmis dondum valla bu aksam nisanlimla annesi yemekte bizdeydi kadincagiz bircok gercegi bir anda ogrendi tabii oglu anlatmadigi icin:))

kızlar dün evime gittim ve şok oldum nişanlım evi ilaçlamıştı mutfaktan böcekler çıktı ölmüş hepsi ben o halini görünce sinirimde ağlicaktım hepsi öldü bişey olmaz iyice temizlenir diyo ama gel gör ki ben orayı gördüm ve sinirlendim :18: nasıl temizlenicek of daha duvarların astar boyası bu hafta biter esas boyaya başlamadı o ev adam olucakta ben görücem. mutfak dolaplarını değiştirelim dedim ev sahibi kabul etmedi kiradan düşmem dedi biz değiştirelim diyorum 600 700 liralık dolabı adama niye bırakiyim diye düşünüyüo ama ben çok bunaldım pis ve nasıl temizlenicek nasıl olucak Allahım sen yardım et yarabbim :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:
Canim sinir bozucu biliyorum cunku biliyorsun nenim de mutfak dolaplarim yag izleriyle bezeli, nu aksam yine konustuk nisanlimla annesi bizdeydi o da diyor islemis resmen temizlikci o kadar ugrasti cikaramadi.
Seninki gecici bir sey oyle dusun canim tatile gidip gelince bile kimi zaaman evi bocek basmis olabiliyor bos evde dahakolay. Aynen kendi evim olsa bir dakika durmam ama kira evinde niye dolap yaptirayim diyorum haliyle:s
Yeni dolabin olsa bile evi basarsa basiyor bocek ilaclamissiniz sonra tablet yemlerden koyabilirsiniz deneme amaclinaklinda olsun canim ve sakin nisanlin da solumaasin ilaci maske alailir eczaneden allahnkorusun ck tehlikeli vesirkeli sularla bulasik deterjaniyla temizlemeninoneririm ilactan arindirmak icin.

evettt adaşım benim 3 günlük tatil biraz kafa dinleyip bronzlaşıp gelecem inşallah :)
Eerji toplayip don canim, doya doya yuz avsa ya selam olsun benden:KK66:

aynı durum bende de var canım. İçim hiç rahat değil. Bu akşam nişanlımla gidiyoruz arkadaşlarımızın yanına. Bayramı orda geçireceğiz. İlk bayram olduğu için kaynana acaba gönül koyar mı diye düşünüyorum :KK43: Bu akşam bize gelecek, bayram için hediye almış onları verecek sanırım. Ayıp oluyor gibi ama napıyım artık biletler alındı bile
Nisanlinla berabersiniz zaten kendi ogullari da gidiyor ne ayibi tek gitsen de ayip olmaz olmamali, tatil firsati bulunca degerlendirmek lazim iyi tatiller canim simdiden:KK66:

soranlara teşekkürler kızlar bel fıtığı var annemin
Gecmis olsun agrisini ceken bilir benim de sirtimda disk kaymasi var ev esyasi alirken bile ona gore secmek gerekiyor o yuzden tam noy firin yerine midi firin aldim yuksekte duracak:KK43:

ohh mis gibi ne güzel bende bayramın birinci günü nişanlımla havuza gidicem ayıp olur annenlere dedim olmaz ben söylicem dedi ikinci gün bayramlaşmaya gidicektik zaten halalara amcalara oyüzden birinci günü havuzda değerlendirelim dedik annem biraz dırdır yaptı ama tmm dedi :KK70:

ya canım valla temizlenince heralde olucak evin geneli güzel ama biz uğraştığmız için güzelleştirdik benden önceki kadın nasıl pisse heryer leş gibi pimapenlerin arasından dört parmak genişliğinde pislikler çıkıyo portmantosu var evin onu bi çektikki altını hiç silmemiş bile rahat 5 6 yıllık pislik Allahtan banyoyu olduğu gibi değiştiriyoruz adam kabul etti kiradan düşüyo ama mutfağı kabul etmedi

geçmiş olsun canım çok zorluyomu anneni ben yazdığını görmemişim

Ev bulamamaktan o kadar bunalmistik ki bir de ici doluyken gordugumuz icin cogu seyi fark edememistikmbiz de ama aksam konustuk da yine gercekten cok bunalmistik ve diger onemli isteklerimizi karsiladigi icin artik takmamaya calisacagim ama esprili duvar stickeri arayacagim mutfk dolaplarindan baska noktaya dikkatimi cekmek icin:))

cikarma yani ilerde akrabalarin dugunleri olur bohca isterlerse benim ve kayinvalidemin yaptiklari degilde digerlerinden bohca yapip vermek tatlim o da istersen iste:)

Bir de akrabalardan nohca mi isteniyor:KK53: bir adet daha ogrendim bir turlu bitiremeyecegim ogrenmeyi sanirim:)

Canim ev sahibinin ikisini de yenilerse kiradan geriye bişey kalmaz diye düşündü heralde. Belki seneye yeniler.sen evini güzelce temizle eşyaların da gelince mis gibi olur.bazi insanlar malesef pis ve umursamaz. Benim evden çıkan kiraciyi görsen ağlardin evin haline. Bütün duvarlar delik desikti 3kat alci çektirmek zorunda kaldik.mutfak ve banyo dan bahsetmiyorum bile..

Bizden onceki kiraci salonda 24 delik acmis resmen kevgire ceviris diyor nisanlim:) felaket cikti mutfak bizde de, insanlari disardan gorsen temizz pak dersin ici cok fena cok:KK43:

Canim ben Philips'in maraton 9205 hepa 13 filtreli supurgesini aldim. Eve geldiğinde acip denedim çekiş gücü çok iyi haliyi yerinden kaldiriyo. Tekerlekleri buyuk olduğu için nereye çeksen kolay geliyo. Yorumlarıni fln okursan baya tavsiye ediyolar. Aldığın supurgenin hepa filtreli olmasina dikkat et bence. Süpürgeler tozları cektiginde arkada bi yerde hava cikan yer var. Hepa ordaki havadan kacabilecek tozlari suzuyo.

Toz torbaliysa bakayim buna da canim Teşekkürler, hepali bir tane begenmistik annemle numarasi yoktu hepa filtresinin meger numara filtre yogunlugunu belirtiyormus ama belirli aralikla degistirmekmlazimmis:) o yuzden servse sormaak lazim almadan yedek parca fiyatini kimisi de yikaniyormus ama islevi degisiyor mu acaba bilmiyorum listeme yazayim ben unutmada bunu :KK66:

2014 gelinlerine hayırlı olsun şimdiden sanırım ben 2015e yetişiceğim
ben size bir şey sormak istiyorum ailelerin küçük yardımları olmadan evlenenler vardır orta halli bir ev açmak düğün yapmak kaça geliyor birde ikimizde çalısıyoruz kredi çeksek altından kalkabilir miyiz ? tecrublerinizden yararlanmak istiyorum

Valla biz kendimiz ev kuruyoruz herkes icin gereken sadece bulasik makinemiz var buyuk nerden baksak 22-24 gidecek gibi sadece evin esyasi ve ibirzivirlari icin fazlasi hatta:/ kredi isine nisanlim da ben de sıcak bakmadigimiz icin yorum yapmasam daha iyi:)

Kızlar size yeni bir soru:) bayram da nisanliniz size kiyafet aldi mi? Yani almasi gerekir mi?

2 yillik nisanliyiz hic hediye olayi yoktur bizde bayramda seyranda:))) ama bohca olayimiz bile olmadigindan diger kizlarin tecrubeleri daha iyi fikir verebilir:KK66:)

Pekiii benim nir sorum var yarin oburgun yatak odasi dolabin da el atabilirim nisanlim tasindigi icin sizler nasil paylSim yapacaksiniz? Ben dolabi farkli yukseklikte bolumleri olan sekilde sectim o yuzden 2 kapakli yerleri yari yariya paylassak iyi olur gibi geliyor ama cogu kisiden 2 kapakmonun 3 kzpak benim diye de duyuyorum:)))

2 yillik nisanliyiz hic hediye olayi yoktur bizde bayramda seyranda:))) ama bohca olayimiz bile olmadigindan diger kizlarin tecrubeleri daha iyi fikir verebilir:KK66:)

Pekiii benim nir sorum var yarin oburgun yatak odasi dolabin da el atabilirim nisanlim tasindigi icin sizler nasil paylSim yapacaksiniz? Ben dolabi farkli yukseklikte bolumleri olan sekilde sectim o yuzden 2 kapakli yerleri yari yariya paylassak iyi olur gibi geliyor ama cogu kisiden 2 kapakmonun 3 kzpak benim diye de duyuyorum:)))

ben hazırını beğendiğim bir modeli mobilyacıya yaptıyıyorum içini de kendim çizdim hazır modeldeki gibi yaptırmadım. kapakları ikimize eşit olacak şekilde böldüm içten. eşit askı ve raf oldu böylelikle. bence yarı yarıya paylaşmaktansa böl daha iyi karışmasın kıyafetler:) mesela benim nişanlım sigara kullanıyo. ceketlerine siner o koku. ee çeket de her giyildiğinde yıkanan bişey değil. benim kıyafetlerime kokusu karışmasın diye ayırdım hep dolabı:KK1:

ben de şaka yoldu takıldım bana bayramlık bile almadın dedim ama ciddiye aldı, pazar günü gidip alalım diyo. ya şaka yaptım ne gerek var diyorum yok bizim adetimiz zaten sen demesen de ben sana alalım dicektim diyo:26: bence ablalarına falan sordu da öyle konuşuyo. yoksa adet fln bilmez o hayatta:)

kuzucum benim toz torbalı gördüğüm en iyi ve ayrıcada sessiz süpürge fakir hepa 2000 oldu fiyat olarakta uygun çekim gücü muhteşem adam boruyu çıkartıp elini koydu oraya kaldırdı makinayı en yüksek güçte çalıştıramazsın diyolar zaten onu.. o makinaya bi bak derim :KK34:

bizde hamam takimina gelenler de kiza bohca getiriyor hatta kartta taktilar canim yemek getirdiler yediler cay ictiler oynadilar gittiler :)

evet bizde hamam takiminda kiz tarafinin ailesine aldilar kumas falan ama ben koymayacagim bohcada nevresim takimi yaptirdim biz sandik isini gecen sene ceyizciye verdik tatlim pike falan yaptirdik guzel oldu bitti de annemler gecirmislerde yorganlara nevresimleri güzel olmus ben göremedim ne yazikki :) bende ceyiz sermeyecegim tatlim hic ugrasamam :)

alla alla nerelisiniz kız siz ne değişik adet bu böyle bizde yok böle bişey valla..

pikeleri bende sardırdıktan sora göremedim açtırtmadı annem ütüsü bozulcak diye yaa yapan hatun öyle demiş... :KK53:

Nisanlim da kirilacaklari annesiyle onden goturmus canim aydi goturmen cok iyi olur senin de, ben esyalarimi asiri dosyam ve kitaplarim var onlari nasil gofurecegim bilmiyorum nizim ev asansorlu degil kendimiz in cik tasiyamayiz kiyafetler sorun degil de gerci onlari yavas yavas gotururum diyorum mevsim disi olanlari ama o agirlar dusunduruyor. Bugun icin dikkat et dedim nisanlima kolilerinnasil tasiyorlar bak dedim hani simdi koli belli bir sey aliyor ya ust uste koyunca adam onununnasil gorecek e sirtina da alamaz koliyi gozumde canlanamadi bu konu bir turlu:))

Evin ilk temizligi yapilmisti dip kose dolaplarin ici de ben aldiklaarimi goturup cogu mutfak esyasi oldugu icin dolaplara istifledim canim ama yikanmamis haldeler haliyle bulasik makinesi bugun nisaanlimla tasinacak cunku, bir de ben kullanacagim zama mutfagi onceden yine hepsini indirip makinede yikayip dolap iclerini bulasik deterjanli suyla silmem lazim, tabii onceden yavas yavas olmasi lazim bunların da nasil olacak bilmiyorum:)

Bir de yatak odasinda dolabin nir tarafina nevresimleri ve havlulari yigdim yigdim dediysem sizlerinkinin yaninda minik tepecik 20 havlu toplamda ve 2 nevresim takimi:)))

haha iyi fikir stoklari eritmekmicin cifter cifter:) ben de nisanlimin eski tabak canakoari icin gecen gun diyorum ki, bak canim tam okullarin acilma zamani 2 ogrenci evi eksiklerini giderir sayende:) vereceklerimi kabullendi artik ama hala dun eski yemek masasinin sahlamlarindan birkac sandalyesini getiriyoruz sen atarsin sonra diyor:))) illa ben atacagim anlamadim zzevk adigimi mi dusunuyor halbuki o kadar dedim ugrasmayalim bir de atmakla:)

ay o kitaplar... benimde çok.. ve sokacak yerim varmı evde bilemiyorum kitaplık felan yaptırtmadık çünkü.. ev kaçıncı kat ki... asansör kim kaybetmişte biz bulalım nerde bizde o lüks :KK31: 4. kat bak benimde.. imanım gevriyor çıkana kadar.. o taşımacı elemanlara hakkaten çok dikkat etsin pis pis elleriyle heryeri elliyolar duvarlarda parmak izleri falan kalıyo eşyayı sağa sola çarpıyolar falan dikkatli olsunlar yaa..

temizlik işi gözümü korkutuyor benim Allah kolaylık versin size şimdiden.. bizede tabii... şöyle illik gibi parlatalım mis gibim temizlik koksun inşallah evimizin dört bi yanı çabucak çok çok uğraştırmadan.. dolap içlerine örtü sermeyi düşünüyormusun.. şöyle temizliği kolay olan dolap içi malzemelerden almayı düşünüyorum ben hatta buzdolabınada düşünüyorum öyle bişey daha iyi olur demi..

bencede iyi fikir havlu kenarı oyalı tülbentlerden başlamak istiyorum özellikle.. sonra eskiyince tülbentten sökülüp havluyada geçirilir hem.. :KK53: senin döküntüden kurtuluşun yok bence kendini buna alıştır anacım :KK31: inşallah attırır ilerde..

az olsun öz olsun herbişeyin emin ol çok daha iyi böylesi ki 20 havlu hiç az değil tam ideal.. çünkü yazık olacak çok yapılan herşeye sandıkta sararcaklar ancak..

Kızlar size yeni bir soru:) bayram da nisanliniz size kiyafet aldi mi? Yani almasi gerekir mi?

önceki seneler bizimkiler hediye almışlardı bi hırka bi eşarp vs. gibi.. heryerin adeti ayrı bu konuda bizde böyle bişey yok mesela o yüzden pek fikrim yoktu hatta onlarda kızda erkeğe alırmış ben ilk bişi almamıştım ama sonra nişanlıma sordum benimde sana mı almam gerek bilmiyorum ben adetinizi diye oda normalde evet alınır dedi bende aldım bişiler ona o bayram.. bu bayram ikimizde almıcaz ama zaten düğün alışverişine gidilecek bayramdan sonra gereksiz..

Son düzenleme:
Kizlar Ben de simdi geldim tatile.. Evle ilgili hic bisey düşünmeden Guneslenip kitap okucam denize giricem. Ohh canıma değsin 😁😁
Bn hic gitmedim kayınvalidelere bayramlaşmaya ayıp mı oldu acaba 😳

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kizlar benim alinti mesajlarim gelmiyor 2 gundur ayarlari kontrol ettim bildirim isadetli ama neden gelmiyor:KK43:((
Bugun avize abajur her neyse onLri almamiz gerekiyor aksam olmadan elektrikci gelmesi gerekiyor hic umudum yok:KK43: bauhaus un sitesine baktim begenmedim acaba magazada baska model var midir ikea da daha cok secenek var ama cok kalabalik mi olur bugun yine2 ayak bi pabuca sıkıştı :84:
Bir de beyefendi yatak olayin yeni aklina geldi tabii kanepeye kaldi ya simdi :KK60:
Size tavsiyem nisanlinizi once yollayin eve hic cenenizi yormadan mecburen her seyi dusunuyorlar:))))

ben hazırını beğendiğim bir modeli mobilyacıya yaptıyıyorum içini de kendim çizdim hazır modeldeki gibi yaptırmadım. kapakları ikimize eşit olacak şekilde böldüm içten. eşit askı ve raf oldu böylelikle. bence yarı yarıya paylaşmaktansa böl daha iyi karışmasın kıyafetler:) mesela benim nişanlım sigara kullanıyo. ceketlerine siner o koku. ee çeket de her giyildiğinde yıkanan bişey değil. benim kıyafetlerime kokusu karışmasın diye ayırdım hep dolabı:KK1:
Anladim canim, biz de az da olsa sigara icen benim:) ama giyilmis kiyafet dolaba yani esas dolaba asilmaz bizde ha tabii mont ve takimlar icin yri oodada 2 kapili dolabimiz var diger 5 kapiliya yikanmamis cop sokmam takınti olayi aileden geliyor maalesef:KK43:
Annesi dun sag taraftaki askilar cok yuksekmis dedi belki de o bolumu ona veririm gerci 5 cm uzun benden ama olsun 5 cm 5 cm dir, eger kiyafet sigma yukseklik acisindan esitsiz olacaksa da 2 kapili bolumlerin bir kapisi onun taraf digeri benim olur tabii ben onun tarafina taarruza gecebilirim:KK53:
ben de şaka yoldu takıldım bana bayramlık bile almadın dedim ama ciddiye aldı, pazar günü gidip alalım diyo. ya şaka yaptım ne gerek var diyorum yok bizim adetimiz zaten sen demesen de ben sana alalım dicektim diyo:26: bence ablalarına falan sordu da öyle konuşuyo. yoksa adet fln bilmez o hayatta:)
Buyuk ihtimalle sormustur canim erkekler tam cocuk gibi olabiliyor bu konularda ama tatli geliyor bana bu halleri hi bilmem ki bizde nasil acaba bir sorayim edeyi m:)

kuzucum benim toz torbalı gördüğüm en iyi ve ayrıcada sessiz süpürge fakir hepa 2000 oldu fiyat olarakta uygun çekim gücü muhteşem adam boruyu çıkartıp elini koydu oraya kaldırdı makinayı en yüksek güçte çalıştıramazsın diyolar zaten onu.. o makinaya bi bak derim :KK34:

alla alla nerelisiniz kız siz ne değişik adet bu böyle bizde yok böle bişey valla..

pikeleri bende sardırdıktan sora göremedim açtırtmadı annem ütüsü bozulcak diye yaa yapan hatun öyle demiş... :KK53:

ay o kitaplar... benimde çok.. ve sokacak yerim varmı evde bilemiyorum kitaplık felan yaptırtmadık çünkü.. ev kaçıncı kat ki... asansör kim kaybetmişte biz bulalım nerde bizde o lüks :KK31: 4. kat bak benimde.. imanım gevriyor çıkana kadar.. o taşımacı elemanlara hakkaten çok dikkat etsin pis pis elleriyle heryeri elliyolar duvarlarda parmak izleri falan kalıyo eşyayı sağa sola çarpıyolar falan dikkatli olsunlar yaa..

temizlik işi gözümü korkutuyor benim Allah kolaylık versin size şimdiden.. bizede tabii... şöyle illik gibi parlatalım mis gibim temizlik koksun inşallah evimizin dört bi yanı çabucak çok çok uğraştırmadan.. dolap içlerine örtü sermeyi düşünüyormusun.. şöyle temizliği kolay olan dolap içi malzemelerden almayı düşünüyorum ben hatta buzdolabınada düşünüyorum öyle bişey daha iyi olur demi..

bencede iyi fikir havlu kenarı oyalı tülbentlerden başlamak istiyorum özellikle.. sonra eskiyince tülbentten sökülüp havluyada geçirilir hem.. :KK53: senin döküntüden kurtuluşun yok bence kendini buna alıştır anacım :KK31: inşallah attırır ilerde..

az olsun öz olsun herbişeyin emin ol çok daha iyi böylesi ki 20 havlu hiç az değil tam ideal.. çünkü yazık olacak çok yapılan herşeye sandıkta sararcaklar ancak..

önceki seneler bizimkiler hediye almışlardı bi hırka bi eşarp vs. gibi.. heryerin adeti ayrı bu konuda bizde böyle bişey yok mesela o yüzden pek fikrim yoktu hatta onlarda kızda erkeğe alırmış ben ilk bişi almamıştım ama sonra nişanlıma sordum benimde sana mı almam gerek bilmiyorum ben adetinizi diye oda normalde evet alınır dedi bende aldım bişiler ona o bayram.. bu bayram ikimizde almıcaz ama zaten düğün alışverişine gidilecek bayramdan sonra gereksiz..

Canim cok sag ol hemen marathonun yanina yaziyorum bunu da onceden arastirayim yine istiyorum yanlis bir sey olmasin gordugum yerde elime alayim sirtimda sorun var o yuzden rahat yürümesi zorlamamasi lazim beni bir de gurultuye ikimiz de gelemiyoruz uslu cocuk lazim.

Dun tasindi nisanlim diuor ki memnun kalmadim cok hoyrat tasidilar dedim nerede ozenli tasiyacak adam istisnalar vardir ama genelde saman balyasi gibi atıyorlar koli sayisini gorunce fazla para istemisler bir de ama yine annemin sordugu yere gore iyi sayilir. Biz ikimiz de asansorsuz evden simdi cok sukur asansore geciyoruz ama inan bu luks degil belli yasta ve saglik sorunlariyla sart canim biz asansorluaradigimiz icin cok zorlandik ev bulmada, baska seylere gözümüzü kapadik asansore yoneldik anlayacagin, 3 . Kat bizim de. Kolileri ne yapiyorlar diye merak ediyordum safim herhalde ben adam eline alip nasil inecek diyordum meger ellerini arkaya dogru uzatip 2-3tane sirtinda arkSinda tasiyormus adamlar. Rahatlikla koli yapacagim ben de. Butun ivir zivir dahil her seyi paketlemisler sandalye falan onlari ellemismadamlar sadece allahtan ama bak duvarlarda el lekesi olmus mu merak ettim simdi bakayim ben en iyisi duvar silgileri vardi onlarla temizlemek lazim gec olmadan sagol canim:KK66: ah sorma eski pasli bir bisiklet var sakin getirme demistim dun kondisyon bisikletini kastetmistim aslinda bisikleti nereye koydunuz dedim, annesiyle ikisi bir anda sessizlik baslari one egmeler:))) annesi diyor ki getirdi dinletemedim laf diyor. Balkona yakismadi diyor of allahimmmmm:KK43:(( sandalyeleri yine annesi goturmeyelim demis 2 tane kapmis kar kardir diye saka gibiyiz valla sen atarsin iste diyor bir de offf offf:)))

Bu arada esya tasitacaklara fiyat araligi fikri olmasi acisindan

Annem 2 kitapligi sormustu 250 demislerdi, nisanlim bulasik makinesi, 2 kapili dolap, 3 kitaplik, bilgisayar masasi, kondisyon bisikleti, kulustur cope atilacak yaris bisikleti, goren de sportif sanacak:)) 2 sandalye, kiyafetler. 12 koli, mutfak esyLari toplam 550.
Annemin sordugu az da olsa ezya araba gelecek 2 adam gelecek demis o yuzden ben de iyi dusunup kolilerimi tum kitaplari dosyalari, giyim hurclari hatta 2kitapliklar ve bir de sifoniyer imi bir de mini tv goturecegim bakalim ne kadar fiyat cikacak:)
Kizlar Ben de simdi geldim tatile.. Evle ilgili hic bisey düşünmeden Guneslenip kitap okucam denize giricem. Ohh canıma değsin 😁😁
Bn hic gitmedim kayınvalidelere bayramlaşmaya ayıp mı oldu acaba 😳

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Ben gecen hafta sabah ve aksam konustum sadece nisanlimla telefonu yanima almadigim icin sabah ne yapacagini soyluyordu aksam da hallettiklerini inanilmaz guzel bir duyguydu aylarca ipligimi uzatirken cektigim acinin sonunda ben dinlenirken o calisti ama simdi yine beni de strese sokacak ama girmiyorum tatil iyi geldi valla:)))

gecen ramazanda gec de olsa almislardi hatta ramazanlik yani iftarlik alip yollamislardi ama bu sene birsey goremedik benim bey askere gitti anne babasindan tik yok :KK70:

Canim Sağol cevabın için. Biz nişanda verdik bohcalari 6 ay once. Şimdi düğünde alışveriş yapmicaz. Yarın bayramlik bişeyler almaya gidelim dedi nisanlim. Ablasi öyle söylemiş.olmazsa olmaz demiş. Oysa ben sakasina takilmistim o da yok oyle bisey ben duymadım alamam demisti. hadi sen Bilmiyosun 3 ablan da mı akil vermiyo sana dedim kiii bu lafimin üstünden saatler gece ablasi aramış:)

X