Yöresel Tarif Konya Yöresi Etliekmek...Mevlana Aşkı sponsorluğunda :)

Yöresel Yemekler
:KK16::KK16::KK16::KK16:Bu tariflerle can evimden vurdun beni Gazelciimm...işte aradığım bunlardı:nazar::nazar::KK56::KK56:..eşimin memleketi ve bayıldığı 2 yöresel lezzeti çok güzel anlatmışsınn ellerine emeğineee sağlıkk...acaba biri yapar mı die düşünüyrodumm çok sevindimm:KK16::KK16:deneyeceklerimin başında geliyor...
eşimin ailesi yakında ziyaretimize gelecek yeni evimizee sanırım en beğenecekleri etli ekmeği yapacam onlara bu tariflee :KK52::KK52::KK52:
yarışmada başarılar diliyorum ..eminim bu tarif bu emek vee bu lezzet tüm oyları toplayacak:KK9::KK9:

Son düzenleme:
kizlar ya çok kotu bi$ey oldu :KK43:
tavuklari dudukliuye attim , kapattim saniyordum ama kapatmami$im :KK43:
çocuklari okula goturup geldim oyle gordum yandigini, yani 1 saat kadar duduklude kaldilar, kemikleri bile ezilmi$tir demi :KK43:((
daha gidip bakamaya cesraet edemedim de
hamuruda yapmadim tavuklari oyle pi$ince :KK43:(

:KK16::KK16::KK16::KK16:Bu tariflerle can evimden vurdun beni Gazelciimm...işte aradığım bunlardı:nazar::nazar::KK56::KK56:..eşimin memleketi ve bayıldığı 2 yöresel lezzeti çok güzel anlatmışsınn ellerine emeğineee sağlıkk...acaba biri yapar mı die düşünüyrodumm çok sevindimm:KK16::KK16:deneyeceklerimin başında geliyor...
eşimin ailesi yakında ziyaretimize gelecek yeni evimizee sanırım en beğenecekleri etli ekmeği yapacam onlara bu tariflee :KK52::KK52::KK52:
yarışmada başarılar diliyorum ..eminim bu tarif bu emek vee bu lezzet tüm oyları toplayacak:KK9::KK9:

canım yaa :KK16::KK16: çok teşekkür ederim beğendiğin için...:KK34:
beni şımartıyorsun :KK34:
inşallah dediğin gibi olur canım...hakeden kazansın inşallah...:KK34:

kizlar ya çok kotu bi$ey oldu :KK43:
tavuklari dudukliuye attim , kapattim saniyordum ama kapatmami$im :KK43:
çocuklari okula goturup geldim oyle gordum yandigini, yani 1 saat kadar duduklude kaldilar, kemikleri bile ezilmi$tir demi :KK43:((
daha gidip bakamaya cesraet edemedim de
hamuruda yapmadim tavuklari oyle pi$ince :KK43:(

canım çok üzüldüm yaa, nasıl da istemiştin yapmayı...
inşallah demedik sanırım, nasip olmadı demekki :KK50:
üzülme canım yaa, bir paket göğüs alsan sana yeter de artar bile...
hepimizin başına geliyor zaman zaman üzülme...insanlık hali...:KK34:

Canım benim yine harika bir lezzet ve sunum hazırlamışsın.Ben etli ekmeğe bayılırım ki :KK56::KK56:Çorbayı hiç tatmadım bilmiyorum ama eminim oda güzeldir.Memleketimin her yöresi ayrı bir lezzet,ayrı bir bir güzellik :KK16::KK16:Ellerine sağlık vede bol şansların olsun arkadaşım :KK19:

Canım benim yine harika bir lezzet ve sunum hazırlamışsın.Ben etli ekmeğe bayılırım ki :KK56::KK56:Çorbayı hiç tatmadım bilmiyorum ama eminim oda güzeldir.Memleketimin her yöresi ayrı bir lezzet,ayrı bir bir güzellik :KK16::KK16:Ellerine sağlık vede bol şansların olsun arkadaşım :KK19:

çok teşekkür ederim canım :KK16: çok sevindim beğenmene...:KK34:

Ay ben o etli ekmeği yerim yerimmm.. Çok süper bir lezzet gerçekten İstanbul'da çok güzel yapan bir yere gitmiştik uzunca bir pide olıyor normalde baya uzun ve çok incecik nasıl yicem diyor insan ama öyle güzel gidiyor ki hatta daha yok mu diyorsun biraz daha iicecik ve uzun oluyor normali ama evde yapmak tabii ki zor normal bir fırında uzun şekilde pişirmek. Arapaşını da görmüştüm daha önce yapılışınu tarifini yenmesi çok garibie gitmişti çünkü dediğin gibi çiğnenmeyip direkt yutuluyor bana göre değil ben hap bilezor yutuyorum ama acı olması tam bana göre. Ben bu pide tarifini mutlaka denicem ama. Ellerine sağlık canımm çok emek vermişsin gerçekten.. :KK34::KK56:

Ne arabaşıymış bu be mübarek , tüm gece konuşmuşsunuz :KK6:

Nevreste , başlığa sihirli bir el değmiş sanki :KK19:

Maralcım canım nerelerdesin sen ? Sabah tavuğu düdüklüde tavuk ezmesi yapmışsın okudum :KK52: Sonuç ne oldu meraktayım , sen dön arabaşından çerkez tavuğu yapıver
:KK56:

canım çok üzüldüm yaa, nasıl da istemiştin yapmayı...
inşallah demedik sanırım, nasip olmadı demekki :KK50:
üzülme canım yaa, bir paket göğüs alsan sana yeter de artar bile...
hepimizin başına geliyor zaman zaman üzülme...insanlık hali...:KK34:
yaptim gazelim valla uzulme kizz ,buraya yazdikdan sonra gidip dudukluyu açtim

kemikler saglammi$:))) guzelce ayirdim didikledim çorbam oldu bile
hamuruda yaptim pencerenin onunde soguyor
burnuma kokusu geliyordu valla çorbanin tavugu bi daha ah$layip yine yapardim , a$erdim sanki :KK53:

Son düzenleme:
Ay ben o etli ekmeği yerim yerimmm.. Çok süper bir lezzet gerçekten İstanbul'da çok güzel yapan bir yere gitmiştik uzunca bir pide olıyor normalde baya uzun ve çok incecik nasıl yicem diyor insan ama öyle güzel gidiyor ki hatta daha yok mu diyorsun biraz daha iicecik ve uzun oluyor normali ama evde yapmak tabii ki zor normal bir fırında uzun şekilde pişirmek. Arapaşını da görmüştüm daha önce yapılışınu tarifini yenmesi çok garibie gitmişti çünkü dediğin gibi çiğnenmeyip direkt yutuluyor bana göre değil ben hap bilezor yutuyorum ama acı olması tam bana göre. Ben bu pide tarifini mutlaka denicem ama. Ellerine sağlık canımm çok emek vermişsin gerçekten.. :KK34::KK56:

çok teşekkür ederim canım, beğenmene sevindim :KK16:
arabaşı ilk etapta garip geliyor bilmeyen için, ama yemesini öğrendinmi daha yokmu dersin :KK34:
evet etliekmek en az 1 metre uzatılırak yapılır etliekmekçilerde, ama evdeki fırınlar malum :KK1: fazla uzatamadım :KK9:

Ne arabaşıymış bu be mübarek , tüm gece konuşmuşsunuz :KK6:

Nevreste , başlığa sihirli bir el değmiş sanki :KK19:

Maralcım canım nerelerdesin sen ? Sabah tavuğu düdüklüde tavuk ezmesi yapmışsın okudum :KK52: Sonuç ne oldu meraktayım , sen dön arabaşından çerkez tavuğu yapıver

sağolsun nevreste düzeltti ausum,
evet yaa gece çok canı çekmişti, nerdeyse kalkıp yapacaktı gecenin o saatinde, bizim ısrarımızla sabah kahvaltıya bıraktı :KK1:
ama zavallım yiyemeyecek bu günde :KK1:
nasip değilmiş...:KK34:

hahah tavuk ezmesi guzel fikirmi$
ben çerkez tavugunu bilmemki hiçde yemedim :KK43:
sen bi yap fotografinida ekle ben denerim soz :)

tavuklar olmemi$ de bi ayagi çukurdaydi yaptim yinede çorbami
hamuruda yaptim ama kahvaltiyi yeni yaptim ne zaman yiyceksem ben onu:44:

yaptim gazelim valla uzulme kizz ,buraya yazdikdan sonra gidip dudukluyu açtim

kemikler saglammi$:))) guzelce ayirdim didikledim çorbam oldu bile
hamuruda yaptim pencerenin onunde soguyor
burnuma kokusu geliyordu valla çorbanin tavugu bi daha ah$layip yine yapardim , a$erdim sanki :KK53:

aaa gerçekmi kız :KK53:
çok sevindim vallahi üzülmüştüm inan ki...
hadi afiyet olsun...:KK16:

merak etme canım onun kokusu birazdan acıktırır seni, :KK56:

Ellerine saglik gazelcigim.Bayildim resmen,ne güzel seyler onlar öyle....
Basarilar sana:KK16:

çok teşekkür ederim canım :KK16:
beğendiğine sevindim :KK34:

Oooo hadi afiyet olsun , sen yersin yersin , gece o kadar aş ermişsin , hem de öyle bir yutarsın ki (yutmak mecazi değil burada :KK1: )

Çerkez tavuğu yapayım canım ilk fırsatta , yemek sayfasına koyarım , bol cevizli :KK56:

Oooo hadi afiyet olsun , sen yersin yersin , gece o kadar aş ermişsin , hem de öyle bir yutarsın ki (yutmak mecazi değil burada :KK1: )

Çerkez tavuğu yapayım canım ilk fırsatta , yemek sayfasına koyarım , bol cevizli :KK56:

tamam merakla bekliyorum tarifini
haklisin yeme ihtimalim yuksek
hamurun iyice sogumasini bekliyorum, 1 saat sonra midemde olur herhalde :) buz dolabina koydumda kendisni

gazel kiz çorbanin fotosunu çekdim , tencere çok buyuk gelmi$ çorbaya, dibinde az gibi duriuyor azda deilde neysee
tabakda çekiyim sana foto olurmu:KK1:

X