Anlatmadan Edemeyecegim....

aslında çok büyük bir probleminiz yok;bu yaşadıklarınız evliliğinin ilk 2-3 senesine kadar çoğu ailede yaşanan olaylar.yeni evli sayılırsınız,eşin yıllardır ailesiyle aynı evde yaşamış,sen dışarıdan ailesi eşine hernekadar ilgisizmiş gibi görsende aslında öyle değil,bizler öyle sanıyoruz,tabiiki de bu bir alışma evresi,zamanla herşey yoluna girer,herkes duruma alışır.

bak ne güzel hamilesin,bu olayları kafana çok takıyorsan lütfen geri kalan 5 ay kendini dışarıya kapat,seni mutsuz edecek birşeye kendini zorlama,bırak eşin ailesine gitsin gelsin,hergün telefonda konuşsun anlatsın,bundan birşey çıkmaz.

kendimden örnek vereyim,biz evlendik ve ilçeye taşındık,eşim ilk 1 sene buraya hiç alışamadı,her hafta sonu annesinin yanına merkeze gidiyorduk ama zamanla bu 3 haftada bire düştü,şimdi ne zaman canımız isterse...
ilk evlendiğimiz sene çok tartışırdık,hatta ben bir ara boşanmaya karar vermiştim ama hepsi geldi geçti,iyikide hala evliyim ve eşimi seviyorum,ama işte evliliğin ilk yıllarında alışma evresimi diyelim ne diyelim bilmiyorum ama zamanla taşlar yerine oturuyor.

onun ailesinden,ablasından nefret ediyordum ama zamanla onları tanıdıkça sevdim ama hep mesafeli oldum,şimdi onlarda bende eşimde mutlu,sadece zaman....

eşinin her şeyi annesine anlatması komiğime gitti.kendimi gördüm.benimde kimsem yok her şeyi anneme anlatırım ama bir erkeğin yapması garip...
arkadaşım boşver hepsini hamileliğini sakin geçirmeye çalış.ben hamileliğim boyunca çookkk yıprandım şimdi olan yine bana oluyor çocuğumuz inanılmaz yorucu ve ben nerdeyse her gün ağlıyorum ona yetemiyorum diye...doğumunu yap güzelce sonrasına sonra bakarsın...malesef seni de benim gibi baştan istememişler bu böyle gider yapacak bir şey yok...sende onların sevgilerine muhtaç değilsin...

Herkese cok tesekkurler... Iyi veya kotu yorumlariniz icin. Bazi arkadaslar "buyutulecek birsey goremiyoruz" demisler, onlarda sagolsunlar, insan ne yasarsa onu biliyor... O yuzden dilerim Allah kimsenin yuvasina huzursuzluk vermesin...

Netice itibari ile, sular biraz duruldu. En azindan tartismiyoruz artik ve bebege odakli yasamaya calisiyoruz. bebegimizin cinsiyeti belli oldu, erkek... :nazar: Rabbim saglikla dunyaya gelmesini nasib etsin.

Son zamanlarda tansiyonum yuksek cikiyor, doktor normal olmadigini ve dikkat etmem gerektigini soyledi. Stres yaramiyor kisaca. Odem sorunlari da yasamaya basladim, insallah annem gibi sorunlu bir dogum sureci gecirmem. Annem pre-eklemsi dogum yasadigi icin (ic album) benden sonra 2 tane bebegini kaybetti... :KK31: Allah kimseye boyle acilar yasatmasin insallah...

Hayirlisi Allah`tan diyorum, iyi de gelse kotu de gelse, yaradan neylerse guzel eyler. Hamd olsun simdilik sihhatim yerinde, su an itibariyle ciddi bir problemim yok. Insallah zamanla tansiyonum da duzene girer. O zaman cok daha iyi olacagim... :KK31:

Oncelikle umarim sag salim melegini kucağına almak nasip olur insallah bende 1bucuk senedir evli ve 9 haftalik hamileyim. Ve bende senin gibi düşünüyorum esler arasinda ne yasanirsa yasansin bu esler arasinda kalmali kaldiki sizin esiniz yediginizi ictiginizi ailesine anlatiyormus ben olsaydim bende cok rahatsiz olurdum bu konuda. Cok sukurki benim esim oyle deyil ve kayinvalide dirdiri dinlemek zorunda deyilim cogu kez sayit oldum ki kiz tatafi hep amam kizim mutlu olsun aman damadin evinden cikmiyor diye konusulmasin diye araya mesafe koyuyolar bence boyle bi mesafe olmamali cok merak ediyorum acaba sen Ailene yedigini ictigini anlatip en ufak bi tartismada yada ne bilim bir sorunda Ailenle paylasimlarda bulunsan esin buna ne tepki verirdi veya her hafta esinin ailesine yemege gitiginizi yazmissin esin bir gun olsun bugunde senin ailene gidelim dedimi ? Bana kalırsa cok fazla tolere etmissin bu konuda esinle konustunmu bilmiyorum ama bi an once konusursan bence ileride daha buyuk sorunlar cikmadan bu isi halletmis olursunuz. Ve tabiki kayinvalidenlede konusursan iyi olur sonucta sen onlarin canindan bir can tasiyorsun nasil olurda bir gun gitmediniz diye igneliyici bi sekilde konuşurda insanin hicmi aklina gelmez bir can tasidiginizin. Allah yardimcin olsun ve ben derimki aileniz sizin burda en büyük destekciniz bence soyle konuşurlar boyle konusurlardan ziyade onlarinda varligini esinize hisetirin ki sizi sayipsiz sanmasin

Herkese Merhaba,

Biraz uzun oldu kizlar kusura bakmayin... Normalde bu tarz sorunlari kafama takip buyuten bir insan degilim. Ama sorunlar biriktikce icimde buyumeye basladi ve ben icinden cikamaz hale geldim malesef ki... Paylasma ihtiyaci duydum... Sabirla okuyanlar icin tesekkur ederim... Bende en azindan bir sekilde sistemimden cikartmis oldum... :KK31:

bi an düşündüm ben bunları ne zaman yazdım diye:)) sanırım aynı hayatları ufak değişikliklerle fotokopi çekmişler bizlere dağıtmışlar bizde yaşıyoruz:))

Bebek sonrasini bende cok merak ediyorum... Rabbim hayirlisini versin insallah...
Ben kin tutabilen bir insan degilim, fakat yapilani da asla unutamayan bir insanim...
Allah onlarin da gonullerine gore versin insallah ne diyebiliriim ki... :KK31:

hemen söyleyeyim bebek olduktan sonra kendisi doğurmuş gibi olacak bebeğin üstüne bi düşmeler bi düşmeler yaptığın herşeyi eleştirecek bakamıyorsun imajı yaratacak bu sefer eşinle bunları tartışacaksınız...çok iç açıcı değilmi ...

Herkese cok tesekkurler... Iyi veya kotu yorumlariniz icin. Bazi arkadaslar "buyutulecek birsey goremiyoruz" demisler, onlarda sagolsunlar, insan ne yasarsa onu biliyor... O yuzden dilerim Allah kimsenin yuvasina huzursuzluk vermesin...

Netice itibari ile, sular biraz duruldu. En azindan tartismiyoruz artik ve bebege odakli yasamaya calisiyoruz. bebegimizin cinsiyeti belli oldu, erkek... :nazar: Rabbim saglikla dunyaya gelmesini nasib etsin.

Son zamanlarda tansiyonum yuksek cikiyor, doktor normal olmadigini ve dikkat etmem gerektigini soyledi. Stres yaramiyor kisaca. Odem sorunlari da yasamaya basladim, insallah annem gibi sorunlu bir dogum sureci gecirmem. Annem pre-eklemsi dogum yasadigi icin (ic album) benden sonra 2 tane bebegini kaybetti... :KK31: Allah kimseye boyle acilar yasatmasin insallah...

Hayirlisi Allah`tan diyorum, iyi de gelse kotu de gelse, yaradan neylerse guzel eyler. Hamd olsun simdilik sihhatim yerinde, su an itibariyle ciddi bir problemim yok. Insallah zamanla tansiyonum da duzene girer. O zaman cok daha iyi olacagim... :KK31:

Canim ates dustugu yeri yakar biz sadece uzuntunu paylasabiliriz evlilik sans isi kimse sorun yasamak icin evlenmez sendebir surecten geciyorsun umarim bu sureci en az hasarla atlatirsin. Bebisniz var unutmayin siz ne dusuunur hissederseniz bebiste onu hissedermis. Benim babnnem annemler evleneli 30sene olmus hala annemle ugrasiyor niye kendi kizkardesinin kizini alacakmis babama babmda annemi secmis ondan hala anneme gicik bir donem kardesimle bana annemi o kadar kotulediki annemden nefret edrr olmustuk cocuk akliyla. Diyecegim o ki cocugunuz uzerinde babnne dede cok fazla etkilo olmasina izin vermeyin bizzat kendim yasadim babannem drrdiki annen seni emzirmedi hic istemedi kiz oldun diye dusunebiliyormusunuz daha yedi yasindaydim ve annemden nefret ediyordum 15 yasina gelince anneme bunu sordum annem dediki hic oyle sey olurmu babnnemlerin kotu davranislari vs sutu kesilmis ondan emzirememis. Allah herkese vicdan versin akil fikir versin umarim sizinkiler duzelir

X