Anlatmadan Edemeyecegim....

evet bayağı uzun yazmışsın içinde o kadar birikmişki yazarak kurtulmaya çalışmışsın sanki. Neyse sonunda okuduk tabi :)
canım tabi kv. arana mesafe koyman normal bu kadar şeyden sonra o kadar tavıra karşı soğuk durmasan ne yüzsüz gelind erlerd herhalde.. neyse onuda geçtimde eşinin derdi neki herşeyi anlatıyor özel hayat diye bişey var yani. evde yaşananlar evde kalır. erkek
milletinde en nefret ettiğim şey bu. millete ne kardeşim sizin yaşamınızdan ayrıca birden bire değişmeleride cabası. senle evlenince oğulları kıymete binmiştir. çok sinir oldum ya valla. allah yardımcın olsun ayrıca sakinliğini hanımefendiliğini koruyabilmene hayran kaldım. umarım eşin aklını başına alırda seni daha fazla üzmez...

Tesekkur ederim yorumun icin. Yok bu hamilelik donemi kafada buyutmekle uzaktan yakindan alakasi yok. Diyorum ya, kafamda buyutuyor muyum acaba diyerek bir kac kisi ile paylastim, bana hak verdiler... Zaten icinde yasadigim durum cokta normal birsey degil malesef. Benim babamdan gordugum "4 duvar arasinda yasanan iyi kotu her ne varsa, 4 duvar arasinda kalir disari cikmaz" daha cocukluktan bunu asiladilar bana. Mahremiyet onemlidir benim icin...

Esim ile 3 yil flort ettik, 1 sene nisanli kaldik. Bu surec icerisinde boyle davranislari yoktu. Aksine ailesi ile sorunlar yasiyordu. Cunku 2 sene flortten sonra evlenmeye karar vermistik. 1 sene ailesinin keyfini bekledik... 1 sene de nisanli kalmamin sebebi bir turlu nikah tarihine karar verilmemesiydi... Nisanli kalma surecim daha kisa olacakti aslinda... O donemlerde esim ailesine cok beddualar etmis, o gunleri esimle yasayan kisiler evlendikten sonra anlatmislardi bana. Hatta bir keresinde anne ve babasina "yeter cektirdikleriniz, evleniyorum ama burnumdan getirdiniz, sizde evlat olarak bir hakkim varsa helal etmiyorum size!" diye cikislarda bulunmus.

Simdi o tablo ile bugun arasinda daglar var. Ben anlayamiyorum, benim yapim eger bir sekilde bu kadar kiriildiysam, kesip atmasam dahi muhakkak bu kirginligin izleri kalir. O kadar kizginlik yasadigim halde, anne babam olsa dahi, bu kadar ic ice olamam diye dusunuyorum. Kisaca kayinvalidem bir zamanlar beni istemiyordu bunun farkindayim, istemedigi halde evlendik, bunu mu hazmedemiyor bilmiyorum ki... Eeee esimde bunu biliyordu, ama niye boyle davraniyor simdi? Onu da anlayabilmis degilim dogrusu...

Abisi de ayni lafi soylemisti bana, "kizim sen taniyamadin mi esini" bende demistim "abi kavun degil ki dibini koklayasin" daha da birsey dememisti... Hayat boyle birsey iste, gercekten bilemiyorsun... Evlilik bambaska birsey, hem kendinin hem de karsindaki insanin tahmin edemeyecegin yonlerini goruyorsun... :KK31:

yok ben yaşadıklarını ya da hissettiklerini hamileliğine bağlamadım aslında.orada yanlış aksettirmiş olabilirim.hani böyle bir dönemde senin hassas bir yapıda olacağını düşünerek daha bir ilgili olması gereken dönem diye belirtmek istemiştim.kadın kadını anlar misali.

ailesiyle arasında işte ne olursa olsun zerre yansıtmayan adamlar tanıdım.bu çok önemli.yine arkadaş ortamlarını anlatmayan vs.bunlar
bir fikir veriyor ister istemez.

bir de ilk yazında maddi olarak hiç yük olmadım demişsin ama erkeğe o sorumluluk duygusunu verecek bana göre kadın.bu yüksünecek bir durum değil ki? feminist bir yaklaşımdan uzaktır benim düşüncelerim bahsi geçen kadın, kendini ezdir de değil.ama biz çoğu kadının yanlışı belkide "bak işte ayaklarım üzerinde duruyorum, ben dağ gibiyim,taş gibiyim."..derken erkeklerden de o sorumluluk duygularını alıyoruz.yeri gelince biz çalışmayıp evde oturacağız ,olacak çocuk bakımı vs ama onların o tüm ailenin yüküne alışkın olmaları gerekiyor.

elbette tümüyle görmek mümkün değil kısmet dediğimiz bir durum var, aynı bakış açısına sahip kişilerce ki buna çok inanıyorum.

Merhaba canım,yazdıklarını baştan sona okudum ve üzüldüm inan.Hele de hamile halinle böyle abuk şeyler ile uğraşmana.Ben 4 senelik evliyim ve ben de bebiş bekliyorum:)ben hiç böyle sorunlar yaşamadım kayınvalidem çok iyi bir insan ama sana naçizane bir kaç tavsiyem olacak..bence mesafe koymuşsun ya buna devam et ve güçlü duruşunun farkında olsunlar..hiç rol yapamam demişsin ben de öyleyimdir ama bu tip durumlarda mutlaka stratejik davranmalısın bence.Aklını kullan bir nevi:)tatlı dille mesela gidemeyeceğini söyle işte tatlım sen git istersen ben erken yatıcam benden de selam söyle de falan..inan zor ama bu konularda dobra davranmak işe yaramıyor.Telefon konusunda ise onun erkek olmasından kaynaklı anlam veremediğini belirt..yani çaktırmadan kadınların yaptığı şeyi kendisinin yaptığını belirt..erkekler bundan hoşlanmaz,belki kendini düzeltmeye karar verir..farkında değilse hareketlerinin belki farkına varır.Amiyane tabirle karı gibi davrandığını farkettir:KK66:gerçekten günümüzde nerede politik insanlar var onlar kazanıyor bu bir gerçek canım..inşallah her şey yoluna girer senin için ve sağlıkla bebeğini kucağına alıp,sorunsuz günlere adım atarsın:)

amin cnm hepimizin hakkında hayırlısı olsun...

bende eşimden yapmasaydın zorla yaptırmadım ya cümlesini duyduğumda yıkılmıştım yeri geldiğinde konu açılınca bazı şeyler söyleniyor evet ama yüze vurmak için değil saolsun eşim destek oldu denmesi bile yetiyor...

eşinin ev durumunuzu ailesine söylemesi çok şaşırtıcı erkekler bu konuda ketumdur diye düşünürdüm hep eşimin ağzından kerpetenle laf alınır bence eşiniz ailesine haddinden fazla güveniyor ama onların yanlışını gördüğünde senin haklı olduğunu anlayacaktır. ben bu konuda eşim için çok mücadele ettim çünkü ailesi onu resmen kullanıyordu (özellikle para konusunda ) bunu görmesi uzun sürdü ama allahıma çok şükür anladı ve şuan her konuda mesafeli davranıyor...

Dilerim eşinin durumun farkına varması uzun sürmez senin ne kadar üzüldüğünün farkına varır kimse anne ve babasına kötü olmayı yakıştırmıyor ama ortada bir gerçek var ve bunların görülmesi lazım....

cnm bol bol dua et hamilelerin duasıda bedduasıda tutar diye duymuştum evliliğinin geleceği için kv kp ile mutlu huzurlu bir aile olmanız için bol bol dua et:KK16::KK16:

Evet bende duydum onu, annemin ben hamile oldugumu ogrendikten sonra verdigi nasihatlerden bir tanesi, aman kizim agzindan cikanlara cok dikkat et, simdi cok onemli bir donem yasiyorsun, duan da bedduanda Kabul olur, demisti...

Beddua etmek gibi bir aliskanligim yok cok sukur. En buyuk temennim Allah onlarinda gonullerine gore versin, ne diyebilirim ki. Hamilelik donemimi cok farkli hayal etmistim ama, insanin umdugu gibi olmuyor malesef hersey... Yine de buna sukur tabii ki, ne durumda olan insanlar var. Dilerdim esim biraz daha farkinda olsaydi keske bazi seylerin, insallah o da gec olmadan farkina varir... :KK31:

evet bayağı uzun yazmışsın içinde o kadar birikmişki yazarak kurtulmaya çalışmışsın sanki. Neyse sonunda okuduk tabi :)
canım tabi kv. arana mesafe koyman normal bu kadar şeyden sonra o kadar tavıra karşı soğuk durmasan ne yüzsüz gelind erlerd herhalde.. neyse onuda geçtimde eşinin derdi neki herşeyi anlatıyor özel hayat diye bişey var yani. evde yaşananlar evde kalır. erkek
milletinde en nefret ettiğim şey bu. millete ne kardeşim sizin yaşamınızdan ayrıca birden bire değişmeleride cabası. senle evlenince oğulları kıymete binmiştir. çok sinir oldum ya valla. allah yardımcın olsun ayrıca sakinliğini hanımefendiliğini koruyabilmene hayran kaldım. umarım eşin aklını başına alırda seni daha fazla üzmez...

Okudugun icin tesekkur ederim...
Umarim aklini basina toplar... Benim de tek temennim bu zaten... :KK31:

bu kadar sey
ustu kapalı seyler
hala kavgaya tutusmamanız tuhaf fakat olası kavga cok yakın
adımlarını dıkkatlı atarsan ınsallah zararlı cıkmazsın canım

İşte Türkiye'de gelin olmak..
Canım bunları yaşamayan bir gelin var mı ki..varsa da o kadar azdır ki..
Eşler evlendikten sonra kıymete biner..
Aileler her gün 5 vakit oğullarıyla konuşmak ister..
Hele geç saatlerde yapılan anlamsız telefon konuşmaları..
Gelinlerin elinden alınan altınlar..
Ama en çok zoruma giden eşimin yiyip içtiğimizi,gezdiğimizi,alıp sattığımızı ailesine duyurması,kv'nin de bunu bütün sülalesine taşıması..
Biz nişanlıyken akrabalarından yeni evli bir çiftin evinde kaç çift terlik olduğunu söylediklerinde "benim evim hakkında asla böyle şeyler konuşamayacaklar"demiş,onları kınamıştım..:KK45::KK45:
Maalesef bunları çok fazla bayan yaşıyor canım.Hamile halinle canını boş yere sıkma..
Artık değişsin bu ya değişsin artık değişsin BIKTIM YA BIKTIM!!!!!!!!!!!!!!!!:KK47::KK47:
Evlenmeden önce yüzüne bakılmayan evlendikten sonra kıymete binen erkeklerden bıktım!!!!!!!!!!!

Allahım yardımcın olsun..Henüz çok yeni evlisniz..İnşallah bebek doğduktan sonra yoluna girer..

yok ben yaşadıklarını ya da hissettiklerini hamileliğine bağlamadım aslında.orada yanlış aksettirmiş olabilirim.hani böyle bir dönemde senin hassas bir yapıda olacağını düşünerek daha bir ilgili olması gereken dönem diye belirtmek istemiştim.kadın kadını anlar misali.

ailesiyle arasında işte ne olursa olsun zerre yansıtmayan adamlar tanıdım.bu çok önemli.yine arkadaş ortamlarını anlatmayan vs.bunlar
bir fikir veriyor ister istemez.

bir de ilk yazında maddi olarak hiç yük olmadım demişsin ama erkeğe o sorumluluk duygusunu verecek bana göre kadın.bu yüksünecek bir durum değil ki? feminist bir yaklaşımdan uzaktır benim düşüncelerim bahsi geçen kadın, kendini ezdir de değil.ama biz çoğu kadının yanlışı belkide "bak işte ayaklarım üzerinde duruyorum, ben dağ gibiyim,taş gibiyim."..derken erkeklerden de o sorumluluk duygularını alıyoruz.yeri gelince biz çalışmayıp evde oturacağız ,olacak çocuk bakımı vs ama onların o tüm ailenin yüküne alışkın olmaları gerekiyor.

elbette tümüyle görmek mümkün değil kısmet dediğimiz bir durum var, aynı bakış açısına sahip kişilerce ki buna çok inanıyorum.

Dusuncen dogru, aslinda dogru olan da bu. Bir kadinin diger bir kadini anlamasi beklenir, fakat kayinvalidem biraz bencil yapida bir insan. Bunu cozdukten sonra zaten uzaklasmaya basladim ondan. Onun isine yaradigin surece iyisin, isine yaramiyorsan bir onemin yok... Enteresan bir yapiya sahip anlayacagin...

Ama iste oyle olmuyor malesef, bende oyle dusunurdum hep. Ip uclari arardim ve ailesinin icine sozlendikten sonra girmeye basladigim halde, cozememisim... Insan cozemiyor, keske cozebilseydim... Hic bir ip ucu vermedi ki... Annesi yeri geldi beni ezmeye bile calisti o donemlerde, hep arkamdaydi. Laf soyletmedi hic bir sekilde, hakliligimi savundu. Zaten cirkef bir yapim yok, hakliysam hakliligimin arkasinda dururum, ama haksizsam zaten ozur dilemesini bilen bir insanim...

Haklisin, ama biraz hayat insani bu noktaya getiriyor. Ben hic bir zaman "dag gibiyim tas gibiyim" imajini vermek istemedim ki esime. Fakat 16 yasimdan beri is hayatim var benim. Bir sekilde bazi seyler insanin uzerine huy seklinde yapisiyor. Sonra aslinda bu yapilan fedakarliklarin, ozverilerin, fazla dusunmelerin yanlis oldugunu anliyor insan, ama is isten geciyor malesef. Bende ayni fikirdeyim, cok fazla "ben kendime yeterim, kendi isimi gorurum" seklinde davranmamak gerekiyor... Ama zaten ben evlenene kadar bir suru sorumluluk almis, bir cok problemin ustesinden gelmis, bir cok seyi asmis bir insandim... Esimi de oyle saniyordum ama degilmis malesef...

:KK31:

İşte Türkiye'de gelin olmak..
Canım bunları yaşamayan bir gelin var mı ki..varsa da o kadar azdır ki..
Eşler evlendikten sonra kıymete biner..
Aileler her gün 5 vakit oğullarıyla konuşmak ister..
Hele geç saatlerde yapılan anlamsız telefon konuşmaları..
Gelinlerin elinden alınan altınlar..
Ama en çok zoruma giden eşimin yiyip içtiğimizi,gezdiğimizi,alıp sattığımızı ailesine duyurması,kv'nin de bunu bütün sülalesine taşıması..
Biz nişanlıyken akrabalarından yeni evli bir çiftin evinde kaç çift terlik olduğunu söylediklerinde "benim evim hakkında asla böyle şeyler konuşamayacaklar"demiş,onları kınamıştım..:KK45::KK45:
Maalesef bunları çok fazla bayan yaşıyor canım.Hamile halinle canını boş yere sıkma..
Artık değişsin bu ya değişsin artık değişsin BIKTIM YA BIKTIM!!!!!!!!!!!!!!!!:KK47::KK47:
Evlenmeden önce yüzüne bakılmayan evlendikten sonra kıymete binen erkeklerden bıktım!!!!!!!!!!!

Allahım yardımcın olsun..Henüz çok yeni evlisniz..İnşallah bebek doğduktan sonra yoluna girer..

Insallah, ne diyeyim... Anlattiklarinizdan sonra, Allah bana ve benim durumumda olanlara sabir selamet versin insallah... :KK31:

Çok güzel ifade etmişsin kendi içinden geçenleri hissettiklerini.Ama ortada çok büyük çözülmeyecek bir sorun görmüyorum ben.Eşinin tavırları hoşuna gitmese de sana karşı hassasiyeti var aslında.Kendisi de 30 küsur senelik annesini çok iyi tanıyordur ama sen de olsan bir başkasının eleştirmesini kabullenemeyebilir.Bu durum kendi annelerimiz içinde geçerli.
Duygusal bir insansın aşırı beklentilerin var.Kendi ailen ayrı oldukları için,o göremediğin ilgiyi sevgiyi kayınvalidenden bekliyorsun.Bak herkes aynı değildir.Bazen insanlar kendi düşünce yapıları gereği hamilelik konusunda gelinle yüzgöz olmama gereği bile duyarlar.Hee bir nasılsın demek çok mu zor.Değil elbet.Bazen sırf kaynanalık taslamak,geline iyi olursam şımarır başıma çıkar düşüncesiyle sert bir tavır içine girmek gibi saçmalıklarda yaparlar.Sen kayınvalidenin eşine çok düşkün olduğu için mi merak edip hergün aradığını sanıyorsun.Asıl ilgisini çeken sensin,senden haber almaya çalışıyor.
Her salı kayınvalidene gitmek zorunda değilsin.Konuşmamazlık hiçbir zaman yapma,ama mesafeni koru.Yeri geldiğinde eşine karşı bile koru.
Arkanda ne kadar annen baban olsa da,insanın yüreğinin yarısı,hayat arkadaşı yanında olmadığı sürece hiç gelir o arkanda duranlar.
Eşin annesine sizin için özel olan veya mahrem birşeyi anlattığında,çok sert olmamakla birlikte eşine üzüldüğünü belli et ve tavrını koru.Kayınvalidenin sana nasılsın diye sormasını bekleme.Bir iki kez sen ara nasılsın de.Üçüncüsünde o bırak sorma.O sana dönüp aramadın sormadın dediğinde,anne sen de beni aramadın bekledim de.
Evliliğine şans ver,zaman ver.Çok yeni.Erkekler daha geç olgunlaşır.Kadınlar anaç bir kişiliğe sahip olduklarından,evliliğe daha çabuk adapte olurlar.Erkekler daha düz mantıkla hareket eder.Annesiyle telefonda konuşmak,onun sorduğu sorulara cevap vermek sana bana mahrem gelir,ama erkek için gayet masumane birşeydir.
Hayatında hakaret,şiddet,aşağılama ve daha da kötü şeyler olmadıktan sonra,eşini abisi kardeşi de olsa kimseye anlatma kötüleme.Kendi içinzde halletmeye çalış.
Çok güzel ifade ediyorsun duygularını.Bir süre şu anne sorununa hiç gireden hayatınızı devam ettir.Beraber bebeğinize birşeyler almaya gidin,bebeğiniz için planlar yapın.Güzel bir masa hazırla eşinle otur o masaya ve hissettiğin şeyleri bağırmadan kimseyi suçlamadan eşine tatlı bir dille anlat.Bir kez itiraz eder,ikinci kez anlamaz,üçüncüsünde senin eşinse,doğacak çocuğunun babasıysa seni anlayacaktır.Ve eşinden bebeğinden başka kimseyi düşünme.Eltinin kayınvalide diyaloglarına da karışma,yorum yapma,kayınvalideni de çok hayatının merkezine koyma.Önemli olan çekirde ailendir.

bu kadar uzun yazıp içini dökmen iyi olmuş ama hayret ettiğim bunları neden annenle paylaşmıyorsun ,kendine saklıyorsun, kaynana ne zaman öiür o vakit eşinle daha mutlu olursun belli oğlunu senle paylaşmak zor geliyor ona ,insan geiinin hatırını sormaz mı? kaynanan zehirli yılan gibi şimdlye kadar iyl olmuşsuın bundan sona bence tavır değiştir, çünkü ne ekiyorsu onu biçsin , kaynanayı çok fazla şımartmışsın bence annene daha çok yakınlaş

Eşin şimdiye kadar ilgi görmemiş ya ailesinden
Şimdi görünce heyecanlanmış
Laf almak adına arandığının farkında değil
Annem beni arıyo diye ağzı kulaklarına varıp ne sorarlarsa söylüyo gibi geldi bana

Zaten birçok erkek evlenince kıymete biner, ailesi tarafından nedense :97:

Arkadaşım konunun tamamını okudum, öyle akıcı yazmışsın öyle güzel ifade etmişsin ki kendini hayran kaldım:KK9: Kayınvalidenin düşünce yapısını çözebilmiş değilim, sonuçta torunu söz konusu, hadi gelinini düşünmüyosun diyelim torununu da mı düşünmüyosun :KK47: (ki özellikle belirteyim gelinini düşünmeme kısmını da hiç onaylamıyorum:KK20: ) Ama eltinin yaşadıklarından pay biçersek küçücük çocuğun gözü önünde kavga çıkaran insandan her şey beklenir. Bu kadın çok tehlikeli gibi geldi bana arkadaşım, derdi ne amacı ne inan ki anlamadım. Ama sen kafanı böyle şeylere takma bak ne kadar güzel bir dönemdesin bebek bekliyorsun, Allah bebeğini hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin :116: Bebeğin anne karnında da bazı şeyleri hisseder, annesinin üzüldüğünü hissetmesin. Sen aklını bebeğine ver, kayınvalidenin o saçma tavırlarını düşün düşün nereye kadar canını sıkmaya bile değmez yok say gitsin :KK19: Eşine gelince dört duvar arasında yaşananların aranızda kalması gerektiği konusunda bir konuşmanız oldu mu canım?

bu kadar uzun yazıp içini dökmen iyi olmuş ama hayret ettiğim bunları neden annenle paylaşmıyorsun ,kendine saklıyorsun, kaynana ne zaman öiür o vakit eşinle daha mutlu olursun belli oğlunu senle paylaşmak zor geliyor ona ,insan geiinin hatırını sormaz mı? kaynanan zehirli yılan gibi şimdlye kadar iyl olmuşsuın bundan sona bence tavır değiştir, çünkü ne ekiyorsu onu biçsin , kaynanayı çok fazla şımartmışsın bence annene daha çok yakınlaş

Annem ile paylasmamamin sebebi rahatsizligi var. Ben tek evladim.
Benim mutlu oldugumu gordugu surece kadin enerji topluyor resmen.
O yuzden ona yansitmak istemedim, fakat en sonunda ona da anlatarak cozum yollari aradim... :KK31:

sağlıklı şekilde sevilmemiş erkekler hep çocuk kalıyo ne yazık ki Çekirge'ye aynen katılıyorum yaptığı açıklama o kadar yerinde ki ben bunu 54 yaşındaki babamda bile görüyorum yani 54 yaş artık yolun yarısının bile geçildiği bi yaştır dede olacak kısmetse ama gelin görün ki anne babadan aferim almak onun için hala büyük mesele, biz kilometrelerce uzaktayız üstelik kv kp şu an aynı ilde oldukları oğullarıyla ve gelinleriyle küsler zaten başka evlatlarıda yok bize sarabilirler ama yapmıyolar herşey tadında, umarım hep böyle olur, ben şimdiden eşime babam üzerinden örnekler veriyorum ve ne kadar itici olduğunu anlatıyorum, annem annem diye ağlayan bi adam her gün göreyim konuşayım diyen bi adam benim vicdanımı zorlar ana evine geri yollarım dayanamam o kadar özlem çekmesine diyorum

Eşin şimdiye kadar ilgi görmemiş ya ailesinden
Şimdi görünce heyecanlanmış
Laf almak adına arandığının farkında değil
Annem beni arıyo diye ağzı kulaklarına varıp ne sorarlarsa söylüyo gibi geldi bana

Zaten birçok erkek evlenince kıymete biner, ailesi tarafından nedense :97:

aynen katılıyorum

Arkadaşım konunun tamamını okudum, öyle akıcı yazmışsın öyle güzel ifade etmişsin ki kendini hayran kaldım:KK9: Kayınvalidenin düşünce yapısını çözebilmiş değilim, sonuçta torunu söz konusu, hadi gelinini düşünmüyosun diyelim torununu da mı düşünmüyosun :KK47: (ki özellikle belirteyim gelinini düşünmeme kısmını da hiç onaylamıyorum:KK20: ) Ama eltinin yaşadıklarından pay biçersek küçücük çocuğun gözü önünde kavga çıkaran insandan her şey beklenir. Bu kadın çok tehlikeli gibi geldi bana arkadaşım, derdi ne amacı ne inan ki anlamadım. Ama sen kafanı böyle şeylere takma bak ne kadar güzel bir dönemdesin bebek bekliyorsun, Allah bebeğini hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin :116: Bebeğin anne karnında da bazı şeyleri hisseder, annesinin üzüldüğünü hissetmesin. Sen aklını bebeğine ver, kayınvalidenin o saçma tavırlarını düşün düşün nereye kadar canını sıkmaya bile değmez yok say gitsin :KK19: Eşine gelince dört duvar arasında yaşananların aranızda kalması gerektiği konusunda bir konuşmanız oldu mu canım?

Olmaz mi? Hem de defalarca, zaten bu kadar uzuntu yasamamin sebebi de bu.
O kadar tatli dille veya sert dille anlatmama ragmen yine de bir degisim olmamasi beni uzen... :KK31:

Annem ile paylasmamamin sebebi rahatsizligi var. Ben tek evladim.
Benim mutlu oldugumu gordugu surece kadin enerji topluyor resmen.
O yuzden ona yansitmak istemedim, fakat en sonunda ona da anlatarak cozum yollari aradim... :KK31:

bence seni mutlu etmek lstemesi onu daha çok hayata bağlar , pek fazla ayrıntıya girme ama paylaş , annelerlmizden başka kim varki dert ortağımız ?

Yok zaten derdim yalandan ilgi gostermesi degil... Benim canimi SIKAN durum, bu kadar ilgisizlige ragmen hala benden onlara gidilmesi, bir sekilde ilgi gosterilmesi bekleniyor ya... Ona canim SIKILIYOR. Evlenmeden once ve evlendikten sonra onlara yapmis oldugum fedakarliklari bir bilseniz... Babamin ve annemin dedigi kadar var... aman arada sorun olmasin, aman iyi gecim olsun, esim mutlu olsun derken ben anlamadan onlara fazla yuz vermisim... Bende simdi simdi fark ediyorum...

işte problem burada malesef. İylik, fedakarlık güzel şeyler insanı manevi olarak besliyor ama bir o kadarda manevi olarak yıkıyor çünkü insanlar çoook nankör ne yazık ki. Bununla ilgili bir hikaye vardır.
Zamanın birinde büyük bir kişi varmış ve onu denemek için gidip demişler ki ''şu kişi senin için şöyle kötü söz söyledi.'' Kişi durup düşünmüş'' hayır, yok demiş olamaz.'' Peki neden demişler. ''Ben ona iyilik yapmadım ki'' demiş.

tek başına yaşamak zorunda değilsinki bunları. önce annenle paylaş o sana tecrübelerinden yol göçsterir zaten, sonrada eşine açarsın rahatsızlığını. aramaları değil herşeyi dk dk rapor etmen canımı sıkıyor dersin. seni sormamalarının rahatsızlığını dile getirrisin.. umarım bebeğinle çok mutlu olursunuz ve o kayınvalideler kapınızı kapatınca dışarıda kalacak kadar uzak olurlar size.

X