Anlatmadan Edemeyecegim....

çok akıcı bir konuşmayla anlatmışsın.. tebrikler
eşin neden düştü biliyor musun ailesine souv
çünkü annesi babası baktı oğlulları aşık oldu kıymete bindirdiler hemen
çok iyi davranıp suyuna gitmeye başladılar
oda ailesinden görmediği ilgili görmeye başlayınca iyice bağlandı onlara
klasik erkek şımarıklığı
tüm yorumları okumadım kv kıskançlık yapmış cadılık da
ama uzaklaşma eşinden tavrın net olsun
eşini her zaman sev boşver gerisini önemli olan onunla olan mutluluğun...

Haklisin bende ayni fikirdeyim... Ben esime zaten baskalarinin yaninda asla soguk ve uzak davranmam. Aramizda hic bir zaman boyle bir problem olmadi... Fakat bu kadar fazla "ana kuzusu" hallerini gorunce ben dayanamiyorum. Elimde olmadan uzaklasiyorum, bana zayiflik geliyor... Hele ki evde olani gidip annesine anlatmasi ve benim de etrafdan duydugum, kayinvalidem surekli insanlara "souvvenirler her cumartesi bizdeler, herseylerini bize anlatiyorlar, herseyleri bize danisiyorlar, bizi hep gezmeye goturuyorlar" gibi konusmalari canimi SIKIYOR. Ortada halbuki boyle birsey yok.. 1 aydan fazladir neredeyse evlerine gittigim yok, en son Cuma aksami bir gordum o da mecburi bir yere davetliydik... Bu nedir boyle bu kadar anlamiyorum yani...

Haklisin bende ayni fikirdeyim... Ben esime zaten baskalarinin yaninda asla soguk ve uzak davranmam. Aramizda hic bir zaman boyle bir problem olmadi... Fakat bu kadar fazla "ana kuzusu" hallerini gorunce ben dayanamiyorum. Elimde olmadan uzaklasiyorum, bana zayiflik geliyor... Hele ki evde olani gidip annesine anlatmasi ve benim de etrafdan duydugum, kayinvalidem surekli insanlara "souvvenirler her cumartesi bizdeler, herseylerini bize anlatiyorlar, herseyleri bize danisiyorlar, bizi hep gezmeye goturuyorlar" gibi konusmalari canimi SIKIYOR. Ortada halbuki boyle birsey yok.. 1 aydan fazladir neredeyse evlerine gittigim yok, en son Cuma aksami bir gordum o da mecburi bir yere davetliydik... Bu nedir boyle bu kadar anlamiyorum yani...

canım bu lafları senin yanında da ederse "Aaa ne ilgisi var anneciğim.. kocamın ve benim aklımız fikrimiz yeter.. He sen bir anda fikir sölersen ayıp olmasın diye bişey demeyiz" yani bu kadar ağır olmasın da onda benzer bişey deyiverirsin canım.. O yokken de insanlara yoo ne ilgisi var kendi kurduğu hayal gibi bişey dersin :)
illaki ilk evlilik yıllarında böyle oluyo büyükler.. zamanla azalacaktır inşallah..

Sizin bence oynamaktan başka bir çareniz yok, yoksa daha çok uzun seneler beklersiniz eşinizin düzelmesini.
Çünkü karşınızda ciddi anlamda çok çok uyanık bir kayınvalide var. Yazınızın sonlarında bahsettiğiniz o telefon görüşmesinde her şey anlaşılıyor zaten. Annesinin laf soktuğunu siz biz anlayabiliyoruz ama eşiniz bunu nasıl anlıyor?
Annem üzüldü, gidemedik diye bak bir de kendisini suçlu hissediyor ne kötü bir evladım ben.

Siz diyorsunuz ya beni merak etmedi nesi var diye sormadı diye. İşte bu durum sizin için en önemli nokta, ama bu telefon görüşmesinde onlar için hiçbir değeri yok, hatta siz böyle söyleyince eşiniz sizin ne kadar bencil olduğunuzu bile düşünmüş olabilir.

İşte o yüzden bence siz "güçlü" olmayı bırakın. Azcık ah vah edin aynı annesi gibi, annesine karşı değil ama eşinize karşı muhakkak oynamalısınız, onun anlayacağı dilden konuşmalısınız.

son yazından sonra bence de bunu yapman gerek sov:KK14:
bırak oğlun yuvasında mutlu daha ne istersin ya.. asıl senin annen de diş göstercek o zaman göreceklerdi gününü.:KK14:kız anneleri aman geçinsinler derken ,bu tarz oğlan anneleri çomak sokmaktan zevk alıyor :KK47:

Sizin bence oynamaktan başka bir çareniz yok, yoksa daha çok uzun seneler beklersiniz eşinizin düzelmesini.
Çünkü karşınızda ciddi anlamda çok çok uyanık bir kayınvalide var. Yazınızın sonlarında bahsettiğiniz o telefon görüşmesinde her şey anlaşılıyor zaten. Annesinin laf soktuğunu siz biz anlayabiliyoruz ama eşiniz bunu nasıl anlıyor?
Annem üzüldü, gidemedik diye bak bir de kendisini suçlu hissediyor ne kötü bir evladım ben.

Siz diyorsunuz ya beni merak etmedi nesi var diye sormadı diye. İşte bu durum sizin için en önemli nokta, ama bu telefon görüşmesinde onlar için hiçbir değeri yok, hatta siz böyle söyleyince eşiniz sizin ne kadar bencil olduğunuzu bile düşünmüş olabilir.

İşte o yüzden bence siz "güçlü" olmayı bırakın. Azcık ah vah edin aynı annesi gibi, annesine karşı değil ama eşinize karşı muhakkak oynamalısınız, onun anlayacağı dilden konuşmalısınız.

Dogru diyorsun aslinda, belki de yapmam gereken bu sekilde davranmak... Cunku esime "nedir bu, bu kadar ailenin sana olan baskisi anlamiyorum, biraz senin evin yuvan oldugunun farkina varsinlar, bu kadar mudahale etmesinler" dedigim zaman "sen beni anlamiyorsun, onlar bana muhtac, ben onlara degil" diye cikismasi, bunu gosteriyor.

Halbu ki hic bir muhtacliklari yok. Islerine geldigi zaman kendi islerini de gayet iyi gorebiliyorlar. Bir de isin en kotu tarafi, esim ile abisinin arasinin acik olmasi. Kayinvalidem esime hep "bak gordun mu abin nasil davraniyor bize, bak gordun mu yengen neler yapiyor" gibilerinden doldurmus. Halbu ki onlarin yaptigi birsey yok ben kendim sahidim bircok seye. Kendi gozlerimle gorene kadar ben bile esimin anlatmalariyla abisini tuhaf biri zannediyordum... Ama iclerine girdikten sonra gordum ki, esimin abisinin annesine eyvallahi yok, adam cozmus annesini. Aba altindan sopa gosteren bir tip kayinvalidem ve tehlikeli bir insan malesef ki...

son yazından sonra bence de bunu yapman gerek sov:KK14:
bırak oğlun yuvasında mutlu daha ne istersin ya.. asıl senin annen de diş göstercek o zaman göreceklerdi gününü.:KK14:kız anneleri aman geçinsinler derken ,bu tarz oğlan anneleri çomak sokmaktan zevk alıyor :KK47:

Benim tarafimda annem ve babami daha anlayamadilar... Annem cok sakin bir insandir, kimseye karismaz. Ama soz konusu ben olunca bir farkli oluyor kadin... Annem dogumumu bekliyor, cunku eltime dogumunda etmedigini birakmamis kayinvalidem. Bunlari kulagimin arkasina attim ve anneme anlattim durumlari en sonunda... Annem de "hele sen bir dogum yap, ben simdi birsey demiyorum, o zaman konusacagim ben" diyor...

Annem 11 sene kayinvalide kahri cekmis bir kadin, ayni evde yasadik ve bende biliyorum babaannemin yaptiklarini. O kadinin zaten yatacak yeri yok... Simdi ayni seylerin bir farkli versiyonunu ben yasamaya basliyorum, sansliyim evlerimiz ayri, ama buna ragmen kadin elini kolunu uzatmaya yetiyor...

Aklimda 1-2 cozum var aslinda... Hele bir dogum yapayim da hayirlisi ile. Olmadi buradan tasinacagiz, baska yolu yok malesef ki... Belki o zaman bu kadar mudahaleci olamazlar, 5 dk yakinda olmak onlarin isine geliyor, esime rahatlikla "gel - git, bizi filanca yere gotur, getir" talimatlari verebiliyorlar...

işte bu kapı işte bu da sapı
2aaaatc.gif
demenin vakti gelmiş.:KK31:

işte bu kapı işte bu da sapı
2aaaatc.gif
demenin vakti gelmiş.:KK31:

Sanirim oyle oluyor canim.... Benim gibi sakin bir insanin icinden bir canavar cikartmayi basariyorlar ya hayret ediyorum... :KK31:
Bir de o kadar uzak durmaya calistigim halde, lafimi yerinde soyleyip yuz vermedigimi sandigim halde, nasil bu kadar yuz bulmuslar da, nasil bu kadar boyle olmus hayret ediyorum... :KK31:

Souvvenir merhaba,
Kayınvalide-kayınpeder sorununa pek şaşırmadım
Ama eşinin her attığınız adımı bildirmesi hepsinden daha büyük bir sorun maalesef

Sen sonuna kadar haklısın
Kaç yaşında adam ilkokula yeni başlamış öğrenciler gibi, bugün bunu yaptık anne diye rapor vermemeli

Sanirim oyle oluyor canim.... Benim gibi sakin bir insanin icinden bir canavar cikartmayi basariyorlar ya hayret ediyorum... :KK31:
Bir de o kadar uzak durmaya calistigim halde, lafimi yerinde soyleyip yuz vermedigimi sandigim halde, nasil bu kadar yuz bulmuslar da, nasil bu kadar boyle olmus hayret ediyorum... :KK31:
ben bu tarz şeylerde karşı tarafın seviyesine inme taraftarı değilim. bence sen gerekli tavrını koyup mesafeni korudun .. kendini bu konuda suçlama. sadece eşinin iyi niyetini suistimal ediyorlar. eşin tek kaldı.onu çok güzel yanlarında tutmayı başarıyorlar bu şekilde.

duygu sömürüsü yaparak. senin bu halinde bunu yapanlar Allah'ından bulsunlar.

sen canını sıkma lütfen bebeğin etkilenmesin. gün doğmadan neler doğar.
3aaeft.gif
cinsiyeti belli oldu mu :KK16:

İlgi görmesi,şımartılması gereken kişi siz iken eşiniz ve ailesinin birleşip sanki size tavır alıyor gibi olması hoş olmamış .Belki dışardan çok büyük bir sorun gibi gelmiyebilir ama düşününce evet zor hem de çok zor ...

Ben burda eşinizi haksız buluyorum.Ailesine sizin hakkınızda bu kadar bilgi vermesi çok saçma ,Merak ediyorsanız siz arayın gelininizi,o sizin kızınız sayılır'' demesi gerekirken hata yapıyor .
Umarım bu hatasını bir an önce farkeder ve kendini toparlar çünkü kadınlar yavaş yavaş giderler aniden değil .

Ya nedir bu kvlerin derdi? Eşinizle birbirinizi çok seviyormuşsunuz, onlara saygıda kusur etmiyorsunuz, üstelikte ayaklarınızın üzerinde duruyor, eve katkınız bile oluyor. Daha ne istiyor bu kadın ya? Akraba kızı mı alacakmış oğulcuğuna? Nedir mesele?

cnm kk da şimdiye kadar duygularını bu şekilde net ve düzgün bir şekilde anlatan bayana rastlamadım diyebilirim...

cnm öncelikle eşime yük olmuyorum ihtiyaçlarımı kendim karşılıyorum erkekler alışıyor hiçbir ihtiyacın olmadığı kanısına varıyorlar demişsin ya bu konuda çok haklısın bende aynı konudan geçenlerde şikayetçiydim ya biz kadınız yapımız gereği önemsenmeye eşlerimizin bazı ihtiyaçlarımızı karşılamalarına ihtiyaç duyuyoruz her ne kadar çalışıp para kazansakta

inan çalışmayanlar daha el üstünde tutuluyor ben bunu anladım...

ama içini soğutma cnm bende bu sorunumu bizim kızlarla paylaştığım zaman bana dedikleri şey biraz kendini çek eşinin ihtiyaçlarını sen yüklenme çünkü onun hemen hemen bütün ihtiyaçlarınıda ben üstlenmiştim... sende bazı şeylerden elini çekerek eşine sorumluluklarını göster...

eşinin ailesine gelince insanlar neden böyle davranırlar bilemiyorum sonuçta oğullarının bebeğini taşıyorsun karnında nasıl bir vicdan varki seni merak etmiyorlar evleneli 1 seneyi geçmiş artık oğullarının evli olmalarını kabul etmeleri lazım araya mesafe koymakla en güzelini yapmışsın...

ben 6,5 aylık evliyim ve artık sorunlara karşı gözüm kapalı davranmıyorum sorun varsa vardır üstünü örttükçe ilişki yıpranıyor şimdiye kadar bazı şeylerin üstünü örttüğüm için pişmanım diyebilirim.. o nedenledir ki ilerde daha zor durumda kalmamak için çok istediğim halde bebek konusunu bilmediğim bir tarihe erteledim..

ama sakın ayrılık vs düşünme cnm emeksiz sevgi olmuyor ilişkide belkide en büyük yük kadınların omuzlarında bebeğin ve evliliğin için savaş cnm bebeğini düşün inş bütün sorunlarınız kısa zamanda biter cnm dualarım seninle olacak...

Souvvenir merhaba,
Kayınvalide-kayınpeder sorununa pek şaşırmadım
Ama eşinin her attığınız adımı bildirmesi hepsinden daha büyük bir sorun maalesef

Sen sonuna kadar haklısın
Kaç yaşında adam ilkokula yeni başlamış öğrenciler gibi, bugün bunu yaptık anne diye rapor vermemeli

Evet canim malesef, bir kac aydir bununla bogusuyorum... Rabbim hakkimizda hayirlisini versin.. Ben simdilik saniyorum yapabilecegim herseyi yapmis durumdayim... Bundan sonrasi esime kalmis birsey, ne diyebilirim ki... Kac yasina geldik, ama goruyorum ki hala esim olgunlasamamis, birseyleri asamamis... :KK31:

ben bu tarz şeylerde karşı tarafın seviyesine inme taraftarı değilim. bence sen gerekli tavrını koyup mesafeni korudun .. kendini bu konuda suçlama. sadece eşinin iyi niyetini suistimal ediyorlar. eşin tek kaldı.onu çok güzel yanlarında tutmayı başarıyorlar bu şekilde.

duygu sömürüsü yaparak. senin bu halinde bunu yapanlar Allah'ından bulsunlar.

sen canını sıkma lütfen bebeğin etkilenmesin. gün doğmadan neler doğar.
3aaeft.gif
cinsiyeti belli oldu mu :KK16:

Bende aynisini diliyorum, Allah`larindan bulsunlar. Denilecek zaten cokta birsey yok artik...

Yok canim daha cinsiyeti belli olmadi malesef, en son doktora gittigimizde renkli dopler ile baktigi halde sakladi kendini... :KK9: Sanki kiz olacakmis gibi geliyor ama Rabbim hayirlisini versin, ay basinda tekrar randevum, o zaman ogrenecegiz insallah... Bende sabirsizlikla cinsiyetini ogrenmeyi bekliyorum... :KK16:
:KK16: Ogrenince paylasirim sizinle... :KK34:

İlgi görmesi,şımartılması gereken kişi siz iken eşiniz ve ailesinin birleşip sanki size tavır alıyor gibi olması hoş olmamış .Belki dışardan çok büyük bir sorun gibi gelmiyebilir ama düşününce evet zor hem de çok zor ...

Ben burda eşinizi haksız buluyorum.Ailesine sizin hakkınızda bu kadar bilgi vermesi çok saçma ,Merak ediyorsanız siz arayın gelininizi,o sizin kızınız sayılır'' demesi gerekirken hata yapıyor .
Umarım bu hatasını bir an önce farkeder ve kendini toparlar çünkü kadınlar yavaş yavaş giderler aniden değil .

Esimin anlayamadigi nokta da bu. Ben biraz gozu kara bir insanim... Su anda dusundugum tek sey bebegim... Bosanma taraftari degilim, ama hala annesinin eteginden ayrilamayan bir es olmaya devam ederse ve benim hanemde olan biteni gidip kendi ailesi ile paylasirsa, bunu fazla kaldirabilecegimi dusunmuyorum...

Hayirlisi Allah`tan... Yazgimizda ne varsa onu yasayacagiz muhakkak... Insallah hayirli seyler vardir... :KK31:

sonuna kadar okudum.kadınalr büyütüyor diyoruz da hamilelik dönemi kadınların hassas olduklarını en başta kv nin bilmesi gerekiyor zaten.
fakat gerçek şu ki kadın da olsa bazı insanlar düşüncesiz olabiliyor maalesef.evet en başta yapman gerekenlerden biriydi belki de mesafe koymak.yine güler yüzlü olunabilir,saygılı olunabilir ama mesafeli olmak şart.bir kere her hafta salı günleri akşam yemeğe gitmek neden adettir? neden bu adet halini alır.görüldüğü üzere hastalık var, can sıkıntısı var,osu var busu var...bir ritüle dönüştürmek saçma geliyor bana.daha oralarda film kopuyor zaten.

bir de anlam veremediğim noktalardan bir tanesi anladığım 30 u geçkin iki karakter var.iki ebeveyn.kadınlarda alışık olduğumuz durumun
erkeklerde baş göstermesi gerçekten tuhaf.benim genelde çevremde gördüğüm erkek tiplerinde erkeklerin ağzını bıçak açmaz.bu konuda
daha ketum oluyorlar.ama eşin tam tersi bir şey sergilemiş.flört döneminde tutumu nasıldı merak ettim açıkçası kendim de tecrübe edinmek adına? arkadaşlarından, ailesinden,işlerinden bahseder miydi ,bahsediyorsa ölçüsü nedir ? bence buralarda bir fikir verecek durum sergilemiş olabilir.

şu aşamada ağzınızın tadının kaçası hoş olmaz.şunu yapabilirsin sanıyorum; senin hissettiğin şeylerin onun da hissetmesini bir şekilde sağlayarak onun zoraki empati kurması sana duygu anlamında yaklaşmasını sağlayabilir.çünkü başka ne yaparsan yap ne kadar konuşursan konuş es geçecektir ki bunu da göstermiş.

evli olmayan birinin yorumları naçizane ,yaşamadan bilinmiyor ama aklıma gelenleri yansıtmak istedim.

Ya nedir bu kvlerin derdi? Eşinizle birbirinizi çok seviyormuşsunuz, onlara saygıda kusur etmiyorsunuz, üstelikte ayaklarınızın üzerinde duruyor, eve katkınız bile oluyor. Daha ne istiyor bu kadın ya? Akraba kızı mı alacakmış oğulcuğuna? Nedir mesele?

Bilmiyorum gercekten, aklinda biri vardi da ogluna mi alamadi, onu da bilmiyorum...
Tam bir muamma bana gore, ne yapmaya calisiyor, derdi nedir anlamis degilim.
Bu saatten sonra evladinin yuvasi yikilirsa kendisi cok mu mutlu olacak onu da kestirebilmis degilim?

Evet canim malesef, bir kac aydir bununla bogusuyorum... Rabbim hakkimizda hayirlisini versin.. Ben simdilik saniyorum yapabilecegim herseyi yapmis durumdayim... Bundan sonrasi esime kalmis birsey, ne diyebilirim ki... Kac yasina geldik, ama goruyorum ki hala esim olgunlasamamis, birseyleri asamamis... :KK31:

Evet
Sen çok aklı başında birisin zaten
Allah o güzel gönlüne göre versin :KK16:

cnm kk da şimdiye kadar duygularını bu şekilde net ve düzgün bir şekilde anlatan bayana rastlamadım diyebilirim...

cnm öncelikle eşime yük olmuyorum ihtiyaçlarımı kendim karşılıyorum erkekler alışıyor hiçbir ihtiyacın olmadığı kanısına varıyorlar demişsin ya bu konuda çok haklısın bende aynı konudan geçenlerde şikayetçiydim ya biz kadınız yapımız gereği önemsenmeye eşlerimizin bazı ihtiyaçlarımızı karşılamalarına ihtiyaç duyuyoruz her ne kadar çalışıp para kazansakta

inan çalışmayanlar daha el üstünde tutuluyor ben bunu anladım...

ama içini soğutma cnm bende bu sorunumu bizim kızlarla paylaştığım zaman bana dedikleri şey biraz kendini çek eşinin ihtiyaçlarını sen yüklenme çünkü onun hemen hemen bütün ihtiyaçlarınıda ben üstlenmiştim... sende bazı şeylerden elini çekerek eşine sorumluluklarını göster...

eşinin ailesine gelince insanlar neden böyle davranırlar bilemiyorum sonuçta oğullarının bebeğini taşıyorsun karnında nasıl bir vicdan varki seni merak etmiyorlar evleneli 1 seneyi geçmiş artık oğullarının evli olmalarını kabul etmeleri lazım araya mesafe koymakla en güzelini yapmışsın...

ben 6,5 aylık evliyim ve artık sorunlara karşı gözüm kapalı davranmıyorum sorun varsa vardır üstünü örttükçe ilişki yıpranıyor şimdiye kadar bazı şeylerin üstünü örttüğüm için pişmanım diyebilirim.. o nedenledir ki ilerde daha zor durumda kalmamak için çok istediğim halde bebek konusunu bilmediğim bir tarihe erteledim..

ama sakın ayrılık vs düşünme cnm emeksiz sevgi olmuyor ilişkide belkide en büyük yük kadınların omuzlarında bebeğin ve evliliğin için savaş cnm bebeğini düşün inş bütün sorunlarınız kısa zamanda biter cnm dualarım seninle olacak...

Yorumun icin cok tesekkur ederim...

Evet, bende sanirim en buyuk hatayi burada yaptim. Sorunlarin uzerini biraz ortmeye calistim, huzursuzluk olmasin, nasilsa asilir dusuncesinde davrandim saniyorum. ama sonuc olarak bir yerden patlak veriyor. Bizim asamadigimizda zaten yillardir bu anne+baba sorunu...

Kimse annesini babasini bir kenara at diyemez ki zaten, bende bunu demiyorum esime. Tabii ki ihtiyaclarina ve yardimlarina her daim kosacak, tabii ki ailesini istedigi zaman gormekte serbest, zaten bunun aksini dusunmek mantiksizlik olur. Ama ozel hayatini ozelinde yasamasi gerekir, nasil ben kayinvalidemin evine gireni cikani, aldigini yaptigini bilmiyorsam, onun da benim hayatimda ne olup bittigini bilmeye bir hakki yok... Herkesiin hanesi kendine, benim anlatamadigim nokta bu...

Elimden geldigince savasmaya calisiyorum, gel gelelim tek tarafli da olmuyor malesef. Bir noktaya kadar savasiyor insan.. Ben de senin gibi esimin ihtiyaclarini bile neredeyse sahiplenmeye baslamistim. En buyuk hatayi da burada yaptim zaten. Is yerimden ayrildigimda yuklu bir tazminat aldim, ayni keseyiz mantigi ile hic bir zaman parami ayri tutmadim. Araba aldik ve arabanin yarisindan fazla fiyatini ben odedim... Ama ne oldu, hararetli bir tartismamizda "kiymet bilmiyorsun sen!" oldum....

Bir de bu yasananlar aklima gelince, daha da bunaliyorum. Ust uste katlaniyor hersey.
Allah razi olsun, insallah hakkimizda hayirlisi olur.. :KK31:

sonuna kadar okudum.kadınalr büyütüyor diyoruz da hamilelik dönemi kadınların hassas olduklarını en başta kv nin bilmesi gerekiyor zaten.
fakat gerçek şu ki kadın da olsa bazı insanlar düşüncesiz olabiliyor maalesef.evet en başta yapman gerekenlerden biriydi belki de mesafe koymak.yine güler yüzlü olunabilir,saygılı olunabilir ama mesafeli olmak şart.bir kere her hafta salı günleri akşam yemeğe gitmek neden adettir? neden bu adet halini alır.görüldüğü üzere hastalık var, can sıkıntısı var,osu var busu var...bir ritüle dönüştürmek saçma geliyor bana.daha oralarda film kopuyor zaten.

bir de anlam veremediğim noktalardan bir tanesi anladığım 30 u geçkin iki karakter var.iki ebeveyn.kadınlarda alışık olduğumuz durumun
erkeklerde baş göstermesi gerçekten tuhaf.benim genelde çevremde gördüğüm erkek tiplerinde erkeklerin ağzını bıçak açmaz.bu konuda
daha ketum oluyorlar.ama eşin tam tersi bir şey sergilemiş.flört döneminde tutumu nasıldı merak ettim açıkçası kendim de tecrübe edinmek adına? arkadaşlarından, ailesinden,işlerinden bahseder miydi ,bahsediyorsa ölçüsü nedir ? bence buralarda bir fikir verecek durum sergilemiş olabilir.

şu aşamada ağzınızın tadının kaçası hoş olmaz.şunu yapabilirsin sanıyorum; senin hissettiğin şeylerin onun da hissetmesini bir şekilde sağlayarak onun zoraki empati kurması sana duygu anlamında yaklaşmasını sağlayabilir.çünkü başka ne yaparsan yap ne kadar konuşursan konuş es geçecektir ki bunu da göstermiş.

evli olmayan birinin yorumları naçizane ,yaşamadan bilinmiyor ama aklıma gelenleri yansıtmak istedim.

Tesekkur ederim yorumun icin. Yok bu hamilelik donemi kafada buyutmekle uzaktan yakindan alakasi yok. Diyorum ya, kafamda buyutuyor muyum acaba diyerek bir kac kisi ile paylastim, bana hak verdiler... Zaten icinde yasadigim durum cokta normal birsey degil malesef. Benim babamdan gordugum "4 duvar arasinda yasanan iyi kotu her ne varsa, 4 duvar arasinda kalir disari cikmaz" daha cocukluktan bunu asiladilar bana. Mahremiyet onemlidir benim icin...

Esim ile 3 yil flort ettik, 1 sene nisanli kaldik. Bu surec icerisinde boyle davranislari yoktu. Aksine ailesi ile sorunlar yasiyordu. Cunku 2 sene flortten sonra evlenmeye karar vermistik. 1 sene ailesinin keyfini bekledik... 1 sene de nisanli kalmamin sebebi bir turlu nikah tarihine karar verilmemesiydi... Nisanli kalma surecim daha kisa olacakti aslinda... O donemlerde esim ailesine cok beddualar etmis, o gunleri esimle yasayan kisiler evlendikten sonra anlatmislardi bana. Hatta bir keresinde anne ve babasina "yeter cektirdikleriniz, evleniyorum ama burnumdan getirdiniz, sizde evlat olarak bir hakkim varsa helal etmiyorum size!" diye cikislarda bulunmus.

Simdi o tablo ile bugun arasinda daglar var. Ben anlayamiyorum, benim yapim eger bir sekilde bu kadar kiriildiysam, kesip atmasam dahi muhakkak bu kirginligin izleri kalir. O kadar kizginlik yasadigim halde, anne babam olsa dahi, bu kadar ic ice olamam diye dusunuyorum. Kisaca kayinvalidem bir zamanlar beni istemiyordu bunun farkindayim, istemedigi halde evlendik, bunu mu hazmedemiyor bilmiyorum ki... Eeee esimde bunu biliyordu, ama niye boyle davraniyor simdi? Onu da anlayabilmis degilim dogrusu...

Abisi de ayni lafi soylemisti bana, "kizim sen taniyamadin mi esini" bende demistim "abi kavun degil ki dibini koklayasin" daha da birsey dememisti... Hayat boyle birsey iste, gercekten bilemiyorsun... Evlilik bambaska birsey, hem kendinin hem de karsindaki insanin tahmin edemeyecegin yonlerini goruyorsun... :KK31:

Evet
Sen çok aklı başında birisin zaten
Allah o güzel gönlüne göre versin :KK16:

Amin canim insallah... Rabbim hayirlisini versin ne diyebilirim ki...
Umarim duzelir, tek temennim bu simdilik... Aksi halde, gidecegi nokta belli malesef ki... :KK31:

Yorumun icin cok tesekkur ederim...

Evet, bende sanirim en buyuk hatayi burada yaptim. Sorunlarin uzerini biraz ortmeye calistim, huzursuzluk olmasin, nasilsa asilir dusuncesinde davrandim saniyorum. ama sonuc olarak bir yerden patlak veriyor. Bizim asamadigimizda zaten yillardir bu anne+baba sorunu...

Kimse annesini babasini bir kenara at diyemez ki zaten, bende bunu demiyorum esime. Tabii ki ihtiyaclarina ve yardimlarina her daim kosacak, tabii ki ailesini istedigi zaman gormekte serbest, zaten bunun aksini dusunmek mantiksizlik olur. Ama ozel hayatini ozelinde yasamasi gerekir, nasil ben kayinvalidemin evine gireni cikani, aldigini yaptigini bilmiyorsam, onun da benim hayatimda ne olup bittigini bilmeye bir hakki yok... Herkesiin hanesi kendine, benim anlatamadigim nokta bu...

Elimden geldigince savasmaya calisiyorum, gel gelelim tek tarafli da olmuyor malesef. Bir noktaya kadar savasiyor insan.. Ben de senin gibi esimin ihtiyaclarini bile neredeyse sahiplenmeye baslamistim. En buyuk hatayi da burada yaptim zaten. Is yerimden ayrildigimda yuklu bir tazminat aldim, ayni keseyiz mantigi ile hic bir zaman parami ayri tutmadim. Araba aldik ve arabanin yarisindan fazla fiyatini ben odedim... Ama ne oldu, hararetli bir tartismamizda "kiymet bilmiyorsun sen!" oldum....

Bir de bu yasananlar aklima gelince, daha da bunaliyorum. Ust uste katlaniyor hersey.
Allah razi olsun, insallah hakkimizda hayirlisi olur.. :KK31:

amin cnm hepimizin hakkında hayırlısı olsun...

bende eşimden yapmasaydın zorla yaptırmadım ya cümlesini duyduğumda yıkılmıştım yeri geldiğinde konu açılınca bazı şeyler söyleniyor evet ama yüze vurmak için değil saolsun eşim destek oldu denmesi bile yetiyor...

eşinin ev durumunuzu ailesine söylemesi çok şaşırtıcı erkekler bu konuda ketumdur diye düşünürdüm hep eşimin ağzından kerpetenle laf alınır bence eşiniz ailesine haddinden fazla güveniyor ama onların yanlışını gördüğünde senin haklı olduğunu anlayacaktır. ben bu konuda eşim için çok mücadele ettim çünkü ailesi onu resmen kullanıyordu (özellikle para konusunda ) bunu görmesi uzun sürdü ama allahıma çok şükür anladı ve şuan her konuda mesafeli davranıyor...

Dilerim eşinin durumun farkına varması uzun sürmez senin ne kadar üzüldüğünün farkına varır kimse anne ve babasına kötü olmayı yakıştırmıyor ama ortada bir gerçek var ve bunların görülmesi lazım....

cnm bol bol dua et hamilelerin duasıda bedduasıda tutar diye duymuştum evliliğinin geleceği için kv kp ile mutlu huzurlu bir aile olmanız için bol bol dua et:KK16::KK16:

X