2014 SMMM STAJ BAŞLATMA sınavına girecekler birbirimize destek olalım

sivribiber

Kayıtlı Üye
3 Eylül 2013
938
847
Arkadaşlar merhaba,

Kursa gitmiyorum dehanın kitaplarını aldım evde hazırlıyorum sınava

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,

Ben martta sınava girmeyi düşünüyorum. Ders çalışmaya başladım.
İlk girişim olacak kursa gitmiyorum dehanın kitaplarını aldım evde hazırlıyorum sınava.
Hali hazırda bir şirkette çalışıyorum fakat yasal merkez değil dolayısıyla staj yeri özelliklerine uymuyor :KK43:

Sizlerde durum nasıl ?

Merhaba ben su an 1,5 yıllık stajyerim.
biraz zorlu ve sıkıntılı bir süreç umarım karşılığını alırız.
başarılar sizede

Merhaba ben su an 1,5 yıllık stajyerim.
biraz zorlu ve sıkıntılı bir süreç umarım karşılığını alırız.
başarılar sizede

Merhaba,

Darısı başımıza umarım. Ne güzel yarısını geride bırakmışsın.
Nasıl kazandın kaçıncı girişindi nasıl hazırlandın bilgi verebilir misin lütfen ?
Ben kazansam da çalıştığım fabrika şube olarak gözüküyor benim de sıkıntım o
Kendimi merkez bordrosuna aldırmam lazım ama ya denetleme olursa diye korkuyorum.
Seni denetleyen oldu mu hiç ?

Merhaba,

Darısı başımıza umarım. Ne güzel yarısını geride bırakmışsın.
Nasıl kazandın kaçıncı girişindi nasıl hazırlandın bilgi verebilir misin lütfen ?
Ben kazansam da çalıştığım fabrika şube olarak gözüküyor benim de sıkıntım o
Kendimi merkez bordrosuna aldırmam lazım ama ya denetleme olursa diye korkuyorum.
Seni denetleyen oldu mu hiç ?

ben ilk girişimde kazandım canım ama dersaneye gitmiştim.
çok zorlayıcı bir sınav değil genel mantığı bilen bir kişi çalıştıktan sonra rahatlıkla geçer.
ben ymm bürosunda çalışıyordum zaten hala devam ediyorum denetleyen olmuyo zaten merak etme.
merkez bordrosuna geçmende sıkıntı olmassa öyle yaparsın.denetim olmuyo korkma

ben ilk girişimde kazandım canım ama dersaneye gitmiştim.
çok zorlayıcı bir sınav değil genel mantığı bilen bir kişi çalıştıktan sonra rahatlıkla geçer.
ben ymm bürosunda çalışıyordum zaten hala devam ediyorum denetleyen olmuyo zaten merak etme.
merkez bordrosuna geçmende sıkıntı olmassa öyle yaparsın.denetim olmuyo korkma

Bunu duymak beni rahatlattı, teşekkür ederim bilgi için.
Ben merkez bordrosunda görünücem fakat ikametgahımı merkezin olduğu şehire almayacağım
İşyerinden "her gün merkeze gidip gelmektedir." diye bir yazı almam kabul ediliyormuş eğer gidilecek mesafe 1-2 saatlik ise.
Ama işte olurda denetlerlerse merkezdekiler şu an yok deselerde ne kadar inandırıcı olur sonuçta orada devamlı çalışan insanın bi eşyası, masası, bilgisayarı vs. olur diye düşüncelerdeydim bu da benim motivasyonumu çok düşürüyordu.
sen böyle deyince moral yüklemesi oldu bana da :KK19:

Bunu duymak beni rahatlattı, teşekkür ederim bilgi için.
Ben merkez bordrosunda görünücem fakat ikametgahımı merkezin olduğu şehire almayacağım
İşyerinden "her gün merkeze gidip gelmektedir." diye bir yazı almam kabul ediliyormuş eğer gidilecek mesafe 1-2 saatlik ise.
Ama işte olurda denetlerlerse merkezdekiler şu an yok deselerde ne kadar inandırıcı olur sonuçta orada devamlı çalışan insanın bi eşyası, masası, bilgisayarı vs. olur diye düşüncelerdeydim bu da benim motivasyonumu çok düşürüyordu.
sen böyle deyince moral yüklemesi oldu bana da :KK19:

yok yok moralini bozma :) oda sadece para almayı biliyor denetim filan hakgetire bi sorun yaşayacağını sanmıyorum.
Hangi şehirdesin dersaneye gitmeyi düşünüyormusun?

yok yok moralini bozma :) oda sadece para almayı biliyor denetim filan hakgetire bi sorun yaşayacağını sanmıyorum.
Hangi şehirdesin dersaneye gitmeyi düşünüyormusun?

Ben tekirdağdayım merkez ise istanbulda 1,5 saatlik mesafede
İkametgahımı ist.a aldırsam 3 yıl içinde çocuk yaparım aile hekimiminde ist.da olması gerekir
O yüzden her gün gidip geliyor yazısı ile halletmeye çalışıcam
Ben dersaneye gitmicem şimdilik bu ilk sınava girişim olacak o yüzden dehanın kitaplarını aldım bi kendimi deneyeyim dedim
eğer ilkinde olmazsa kursa gidicem

Ben tekirdağdayım merkez ise istanbulda 1,5 saatlik mesafede
İkametgahımı ist.a aldırsam 3 yıl içinde çocuk yaparım aile hekimiminde ist.da olması gerekir
O yüzden her gün gidip geliyor yazısı ile halletmeye çalışıcam
Ben dersaneye gitmicem şimdilik bu ilk sınava girişim olacak o yüzden dehanın kitaplarını aldım bi kendimi deneyeyim dedim
eğer ilkinde olmazsa kursa gidicem

Bol bol geçmiş yıl sorularından çözmeni tavsiye ederim. ilk bir kaç hafta konu tekrarı yap sonra olabildiğince soru çöz.

Bol bol geçmiş yıl sorularından çözmeni tavsiye ederim. ilk bir kaç hafta konu tekrarı yap sonra olabildiğince soru çöz.

geçmiş yıl sorularından çıkıyor mu çok ?
Dehanın 10 adet cep kitabına 1er hafta ayırıcam geriye de 5-6 haftam kalıyor o 5-6 haftada da soru çözerim diye düşünüyorum
öyle bi plan yaptım umarım işe yarar

geçmiş yıl sorularından çıkıyor mu çok ?
Dehanın 10 adet cep kitabına 1er hafta ayırıcam geriye de 5-6 haftam kalıyor o 5-6 haftada da soru çözerim diye düşünüyorum
öyle bi plan yaptım umarım işe yarar

Evet geçmiş yıl sorularında birebir aynıları çıkıyor ya da çok yakın soruyorlar.
geçmiş yıl sorularına aşina olursanız farklı bile gelse yapabiliyorsunuz ama tabi konulara vakıf olmak lazım.
iyi düşünmüşsünüz planınız güzel umarım uyabilirsiniz :) kolaylıklar dilerim.

Evet geçmiş yıl sorularında birebir aynıları çıkıyor ya da çok yakın soruyorlar.
geçmiş yıl sorularına aşina olursanız farklı bile gelse yapabiliyorsunuz ama tabi konulara vakıf olmak lazım.
iyi düşünmüşsünüz planınız güzel umarım uyabilirsiniz :) kolaylıklar dilerim.

Arkadaşlar merhaba benimde bir sorum olacak bende 2014 sınavlarına girmeyi düşünüyorum şimdi dosya açtırmak için yatıracağımız parayı ne zaman yatırmamız gerekiyor?

Arkadaşlar merhaba benimde bir sorum olacak bende 2014 sınavlarına girmeyi düşünüyorum şimdi dosya açtırmak için yatıracağımız parayı ne zaman yatırmamız gerekiyor?

Merhaba,

Martta mı girmeyi düşünüyorsun sınava ? Martta gireceksen aralıkta para yatırılcak. Bulunduğun şehirdeki odaya gidip ya da tesmeri arayıp bilgi de alabilirsin.

merhaba bende 2014 mart döneminde ilk defa sınava giricem
sivribiber bir an kendimi gördüm sende acaba benmi yazdım dedim dehanın setini aldım gerçekten çok iyi birde geçmiş yıl sorularını şuan sindire sindire çözüyorum.bir yandanda cep serilerini okuyorum.hayırlısı olsun başarılar

merhaba bende 2014 mart döneminde ilk defa sınava giricem
sivribiber bir an kendimi gördüm sende acaba benmi yazdım dedim dehanın setini aldım gerçekten çok iyi birde geçmiş yıl sorularını şuan sindire sindire çözüyorum.bir yandanda cep serilerini okuyorum.hayırlısı olsun başarılar

Merhaba parpalm,

Sen ne kadar zamandır ders çalışıryorsun ben 2 haftadır çalışıyorum ama daha sadece türkçe bitti :)
Evliyken çok zor oluyormuş keşke bekarken aradan çıkarsaydım sınavı diyorum
sen evli misin ne kadar zaman ayırıyorsun çalışmaya

merhaba kızlar bende kısmetse 8 mart sınavına gireceğim ilk defa ve evde çalışıyorum hatta yeni başladım muhasebeden başladım nasıl bir çalışma programı kurdunuz kendinize? çalışıyorum ve evliyim akşamdan akşama nasıl yapıcam bilmiyorum ama yapmak zorundayım allah hepimizin yardımcısı olsun

merhaba kızlar bende kısmetse 8 mart sınavına gireceğim ilk defa ve evde çalışıyorum hatta yeni başladım muhasebeden başladım nasıl bir çalışma programı kurdunuz kendinize? çalışıyorum ve evliyim akşamdan akşama nasıl yapıcam bilmiyorum ama yapmak zorundayım allah hepimizin yardımcısı olsun

Merhaba papatya,

Ben de evde çalışıyorum ben de evliyim ben de nasıl yapacağımı bilemiyorum :KK1:
ben genel kültür genel yetenekten başladım türkçe ve matematik çalştım inkilabı da okuyacağım. Matematiği çalışmakla koca bir haftasonunu heba ettim şahsen hiç bişey anlamadım. matematikte iyi değilimdir.
2. olarak bende muhasebeyle devam edeceğim.
Her hafta 1 cep kitabı bitirmeye niyetleniyordum ama pek öyle olmadı 3 haftadır genel kültür kitabı elimde
En sona testleri bırakacağım tekrar tekrar çözebilirsem çözeceğim.
Ben iş yerinde de fırsat buldukça çalışmış olduğum derslerin geçmiş yıl sorularını çözüyorum en son tüm derslerin çalışmaları bitince hepsini birden yine çözücem

kızlar bende dün deha yayınlarının konu anlatımını aldım bakalım bu akşam başlıcam bende ama soru bankası olarak muratın almak istiyorum birde yine aynı şekilde muratın geçmiş yıl soruları kitabı var. Ben daha başlamadım geç kalmış hissediyorum kendimi :KK43: bide evliyim bende çalışıyorum sadece akşamları zamanım kalıyor.

kızlar bende dün deha yayınlarının konu anlatımını aldım bakalım bu akşam başlıcam bende ama soru bankası olarak muratın almak istiyorum birde yine aynı şekilde muratın geçmiş yıl soruları kitabı var. Ben daha başlamadım geç kalmış hissediyorum kendimi :KK43: bide evliyim bende çalışıyorum sadece akşamları zamanım kalıyor.

Ben de başladım 3 hafta önce ama bir arpa boyu yol aldım henüz o yüzden boşuna canını sıkma
geçmiş yıl soruları için kitap almana gerek var mı ? tesmerin sitesinden ulaşabilirsin geçmiş yıl sorularına işyerinden de çıktısını alırsın al sana kitap :KK1:

benide matematik çok korkutuyo :18: oldum olası hiç sevmedim ve yapamadım :) bundada umudum yok tarihle matematik gözümde çok büyüyo diğerlerini çalıştığım zaman yaparım :):) bakalım marta inş yetişebiliriz kızlar

Merhaba papatya,

Ben de evde çalışıyorum ben de evliyim ben de nasıl yapacağımı bilemiyorum :KK1:
ben genel kültür genel yetenekten başladım türkçe ve matematik çalştım inkilabı da okuyacağım. Matematiği çalışmakla koca bir haftasonunu heba ettim şahsen hiç bişey anlamadım. matematikte iyi değilimdir.
2. olarak bende muhasebeyle devam edeceğim.
Her hafta 1 cep kitabı bitirmeye niyetleniyordum ama pek öyle olmadı 3 haftadır genel kültür kitabı elimde
En sona testleri bırakacağım tekrar tekrar çözebilirsem çözeceğim.
Ben iş yerinde de fırsat buldukça çalışmış olduğum derslerin geçmiş yıl sorularını çözüyorum en son tüm derslerin çalışmaları bitince hepsini birden yine çözücem

Arkadaşlar size önerim genel kültür-yetenek kısmına çalışarak zaman kaybetmeyin. Zaten 20 soru geliyor bu kısımdan (türkçe-tarih matematik). ve puanları alan sorularına göre düşük yani bir alan sorusu=2 yetenek gibi. Başarınızıda belirleyen zaten alan soruları.
genel yetenek çalışana kadar meslek hukuku çalışın, standartlara çalışın.
bol soru çözün denemeleri yapın. hatta genel kültürü birtek denemelerde görün diyebilirim. Şimdiden kolay gelsin başarılar

X