kalori sayımı yaparak zayıflayalım mı?

evet canım ya, bırakmamak lazım. peki hedefin ne. ne kadar daha kilo vermek istiyorsun? ayrıcaaa, kalori limitin ne, ne kadar zaman oldu başlayalı ve ayda ortalama kaç kilo verdin?
çok sordum ama tecrubeyi bulunca kaçırmayayım dedim :)

bişe sorsam, ben bu sefer de yiyemiyorum, bakıyorum aksama kadar hepi topu 500 kalori almışım almamışım. e metabolizmayı da yavaşlatmayın diyolar ya, yemek de lazım. ama çok zor geliyo, tatlı bişeyler yesem tamamlarım eksiği de onu da yemek istemiyorum, bu sefer önünü alamam diye. sana hiç oldu mu böyle, nasıl hallettin?

74 ten 66 ya düştüm 60 olursam süper olur aşağı yukarı üç ayda ben çok kısamıyorum o yüzden yavaş veriyorum bide akşam yemeğini geç yiyoruz o zorluyo aralarda tatlı yerine az az kuruyemiş veya kuru meyve yiyebilirsin meyveyde mesela mandalina portakal elma günde bi taneyi geçmemeli canın istiyosa tatlıda ye çikolatada ama az tadımlık

74 ten 66 ya düştüm 60 olursam süper olur aşağı yukarı üç ayda ben çok kısamıyorum o yüzden yavaş veriyorum bide akşam yemeğini geç yiyoruz o zorluyo aralarda tatlı yerine az az kuruyemiş veya kuru meyve yiyebilirsin meyveyde mesela mandalina portakal elma günde bi taneyi geçmemeli canın istiyosa tatlıda ye çikolatada ama az tadımlık

valla süpersin canım ya. moral oldu bana. yavas buysa o hoooo. tatlı zaten yemiyorum, canım da istemiyor. ama bi başlarsam kesin devamı gelir.
meyve yicez demekki.
3 ay sonra ben de 8 kilo versem Alllllaaaaaahhhhhhh :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Evet evep hep destek tam destek :)
Gunde 3 lt su 2 kupa yesil cay iciyorum . Leslie sansone aciyorum youtubeden 3 mil yapiyorum arti gobek vr kalca eritme harektleri yapiyorum

Evet evep hep destek tam destek :)
Gunde 3 lt su 2 kupa yesil cay iciyorum . Leslie sansone aciyorum youtubeden 3 mil yapiyorum arti gobek vr kalca eritme harektleri yapiyorum

oo sahanesin, ben anca yürüyüş yapıyorum, bi 70-75 e düşeyim ozaman sıkılaştırmaya geçicem, artık mekik falan ne varsa. geçen yapamadım valla denedim, ama kalkmıyo bu göbek.
bir de cok su içemiyorum max 6 bardak

o leslie koşu bandında mı yapılıyo, bende yok da.

oo sahanesin, ben anca yürüyüş yapıyorum, bi 70-75 e düşeyim ozaman sıkılaştırmaya geçicem, artık mekik falan ne varsa. geçen yapamadım valla denedim, ama kalkmıyo bu göbek.
bir de cok su içemiyorum max 6 bardak

o leslie koşu bandında mı yapılıyo, bende yok da.

koşu bandında dgl zaten bende de yok koşu bandı =)
yaş 27 ... artık sporsuz gitmiyor.bnm hedef 68 ... sonrasında bakcam işte =)

öğlen küçük bi tabak bezelyeli bulgur pilavı ve yarım kase yogurt
ara ögün bir dilim ekmek (koşturmacada ancak bunu atıştırdım) 10 tane balık kraker :26:
aksam fırında tavuk (iki baget), yarım kase bulgur, aysberg salata

1 saat yürüyüş yaptım

çok soğudu burda havalar, inşallah üşütmem ya. eve gelince anladım soğuğu, yürürken pek anlamadım ama. bugün daha iyi yedim gündüz, akşam da pilav yemeseydim çok daha iyi olacaktı. toplamda 1345 kalori yemek yemişim, 206 kalori yürüyüş çıkınca 50 kusur kalori karda olarak günü kapatıyorum (birazdan işim var bilg da, işallah ozman yemem)

kaç kilo verdim acaba :44: başladım merak etmeye:26:

Son düzenleme:
kalorileri ben google dan kalori cetveli adıyla aradım ona göre kaç gram kullandıysam hepsini ekleyip, kaç porsiyonsa ona bölüp günlüğüme ekliyorum.
bulgur için 1 tatlı kaşığı tereyağ 100 kal artı 2 sb bulgur ve yarım bardak haslanmış bezelye ekledim mesela. toplam 1200 kalori tuttu. 6 tabak için hesapladım 200 kalori yapıyor. onu listeme ekledim. tavuk için de marine sosunu yoğurt salça vs ve tavuğun kendini patates ve soğanı ekledim, 5 e böldüm, 330 kalori yaptı. böle böle topluyorum işte. bilgisayardan veya telefondan girmeye 2 günde alıştım, şimdi en geç 3 saat sonra ekliyorum listeme.

haber et ne yaptığını

arkadaşlarr
bir de yemek listesini benden başka paylaşan olursa çok sevinirim, böyle çok komik geldi tek ben yazınca, tam günlük oldu :KK53:

Gunaydin cnm :)
Sabah : 2 dilim ekmek , 1 yumurta ile ax tereyagi ile menemen , maydanoz, 1 tatli kasigi bal ...

kalorileri ben google dan kalori cetveli adıyla aradım ona göre kaç gram kullandıysam hepsini ekleyip, kaç porsiyonsa ona bölüp günlüğüme ekliyorum.
bulgur için 1 tatlı kaşığı tereyağ 100 kal artı 2 sb bulgur ve yarım bardak haslanmış bezelye ekledim mesela. toplam 1200 kalori tuttu. 6 tabak için hesapladım 200 kalori yapıyor. onu listeme ekledim. tavuk için de marine sosunu yoğurt salça vs ve tavuğun kendini patates ve soğanı ekledim, 5 e böldüm, 330 kalori yaptı. böle böle topluyorum işte. bilgisayardan veya telefondan girmeye 2 günde alıştım, şimdi en geç 3 saat sonra ekliyorum listeme.

haber et ne yaptığını

arkadaşlarr
bir de yemek listesini benden başka paylaşan olursa çok sevinirim, böyle çok komik geldi tek ben yazınca, tam günlük oldu :KK53:

öyle alengirli işlerle uğraşmayım ben bacım ya , ben yediklerimi azltsam yeter , 7 kiloyu verdim o şekilde yine veririm heralde...
ben yediklerimi yazayım

sabah ,
1 yumurta
domates salatalık
8 siyah zeytin
beyaz peynir 1 avuç kadar ince
1 dilim ekmek

öğlen
ezogelin çorbası
etli türlü
1 dilim börek ( bunu yemeyeydime yiydi :KK22: )

akşam
sanırım kıymalı karnabahar ....

sabah gevrek ve süt, yarım greyfurt
ara yok
öğlen bulgur artı yoğurt
ara 2 küçük kuru incir, yarım havuç, diyet kola
aksam patatesli et yemeği, 1 tabak, haşlanmış brokoli havuç
simdi de dayanamamadım 1 dilim ekmek yedim

spor yok, sabah burnum filan akıyodu, buz gibi dışarısı, çıkmadım

toplamda 1201 kaloriyle tamamladım :KK70:

bende 8 ay önce doğum yaptım evlilik doğum falan derken 17 kilo fazlam var 11 gündür kalori diyeti yapıyorum.emziriyorum aynı zamanda. günlük 1200 kaloriyi geçmemeye calışıyorum. 75.2 ile başladım ama 74 diyorum çünkü bağırsak tembelliğide var diyete başlaynca önce şiş inmiştir.bu sabah 72.7 idim. ayrıca ebru sallı ile pilates yapıyorum hergün.

bende 8 ay önce doğum yaptım evlilik doğum falan derken 17 kilo fazlam var 11 gündür kalori diyeti yapıyorum.emziriyorum aynı zamanda. günlük 1200 kaloriyi geçmemeye calışıyorum. 75.2 ile başladım ama 74 diyorum çünkü bağırsak tembelliğide var diyete başlaynca önce şiş inmiştir.bu sabah 72.7 idim. ayrıca ebru sallı ile pilates yapıyorum hergün.
Hosgeldiiin :KK19:
Vercez isallah kilolari pitir pitir :KK9:

2 dilim beyaz ekmek 180
1 haşlanmış yumurta 75
5 zeytin 20
kibrit kutusu peynir 90

toplam 365
Menu sahane

Sabah kahvaltisi bir buyuk kase kahvalti gevregi ( aksamlari erken yatabilsem her sabah lahvalti hazirlasam super olcak, ama yarim saat daha uyumak dacok zevkli ya)

benim porsiyonlar biraz buyuk sanırım öğlen haşlanmış yogurtlu makarna yedim avucumla kuru halde 4 avuc kuru makarna attım suyun içine.beni ancak kesti.ama porsiyon hesabına göre 1 avuç bir porsiyon. bu durumda ben 4 porsyon yemiş oluyorum.çıkamadım iin içinden o kadarla ben doymam 4 porsiyon ise 700 kalori falan yapar diyete gerek yok o zaman :KK70:

benim porsiyonlar biraz buyuk sanırım öğlen haşlanmış yogurtlu makarna yedim avucumla kuru halde 4 avuc kuru makarna attım suyun içine.beni ancak kesti.ama porsiyon hesabına göre 1 avuç bir porsiyon. bu durumda ben 4 porsyon yemiş oluyorum.çıkamadım iin içinden o kadarla ben doymam 4 porsiyon ise 700 kalori falan yapar diyete gerek yok o zaman :KK70:

1 porsiyon yoğurtlu makarna 200 gram ve 546 kalori tahmini sizinki 2 porsiyon ediyo bence bu diyeti yapmay düşünüyosanız mutlaka mutfak tartısı alın derim ben

lakin durum böyle olsa kilo veremem lazım hergün makarna yemiyorum ama yinede çok fazla kalori. evet mutfak tartısı bu diyet için şart şimdilik devam edelim bakalım

X