Tüp Bebek Merkezleri Ankara da başkent hulusi bey mi,anatolıa hakan yaralı mı,ankalıfe gurur polat mı

mrb canm, meajı yazalı baya lmuş ama ne durumdasın şuanda nasılsın? .ben de Başkenti görmüş geçirmiş birierini arıyorum. Ankara tıp da aklım var? cevap yazarsan sevinirim. Sağlıcakla...
19haftalik hamileyim canim. Allaha sukur hersey yolunda gidiyor. Saglikla kucagima alabilirim evladimi insallah. Hulusi beyi kesinlikle tavsiye ederim. Pat diye tedaviye almadi 1 asilama yapti olmayinca 2 ay kontrol altinda tuttu. Sonrasinda tup yaptik. Tek problem kalabalik olmasi onun disinda her seyiyle cok memnunum. Hala takibimi de o yapiyor. Nasipse dogum da onun elinden olsun istiyorum. Icine sinerek gitmen cok onemli. Insallah icine sinen bi yere gidersin. Ankara tipi hic bilmiyorum ben.

19haftalik hamileyim canim. Allaha sukur hersey yolunda gidiyor. Saglikla kucagima alabilirim evladimi insallah. Hulusi beyi kesinlikle tavsiye ederim. Pat diye tedaviye almadi 1 asilama yapti olmayinca 2 ay kontrol altinda tuttu. Sonrasinda tup yaptik. Tek problem kalabalik olmasi onun disinda her seyiyle cok memnunum. Hala takibimi de o yapiyor. Nasipse dogum da onun elinden olsun istiyorum. Icine sinerek gitmen cok onemli. Insallah icine sinen bi yere gidersin. Ankara tipi hic bilmiyorum ben.

Çok teşekkürler cnm cevabın için ben de durumumu anlatan msj attım Hulusi beye. Sağolsun hemen cevap yazmış, sekreterim sizi arayacak demiş. Moral vermiş. Rapor çıkarabilmiş miydin sen? Rapor da olsa sanırım 5000 civarı tutuyor. Yaptığın harcamaları yazarsan cok sevinirim. İlk görüşmeden de ücret yokmuş sanırım? Teşekkürler. Hayırı gebelikler...

Anakarayı bılen arkadaslar yardımıza ıhtıyacım var tesekkürler

çok zaman olmuş, bu soruyu soralı ama ben yinede cevaplıyorum.
kesinlikle herkese söylüyorum Anatolia tüp bebek merkezini tavsiye etmiyorum.hiç memnun kalmadım...

ben 2.denemem için oraya gittim. Anatolia tüp bebek merkezinde tedaviye başlamadan önceki görüşmemizde doktora adeta yalvarmıştım “daha önce ilk denememde bebeğimin kalp atışı duyulmadı, kürtaj oldum, kan pıhtılaşma testi yaptıralım, biz maddi manevi yıpranıyoruz her seferinde diye, (yani zaten zar zor parayı topluyoruz, bari artık sorun varsa ortaya çıkardıktan sonra tüp bebek deneyelim diye) Prof.Dr. Hakan Yaralı gerek yok, gereksiz testler yaptırmaya gerek yok diyerek bizi göndermişti, bu durum içime sinmedi, tedavi sırasında transferden 1 gün önce Kübra Boynukalına tekrar sordum o ise, “hocamız gerek yok dedi ya, niye anlamıyorsunuz, siz mi anlamıyorsunuz, ben mi anlatamıyorum” diye ters konuşmuştu. Sonuç noldu: yine düşük (bu sefer de kimyasal gebelik)yani daha bebek tam tutunamadan düştü.sebebi ise, kan akışının düzgün olmaması nedeniyle emriyonun beslenememesi(1.de) veya tutunamaması(2.de)
2 düşükten sonra test yaptırdım: SONUÇ: KAN PIHTILAŞMASI VAR. Eğer önceden bilseydik, bu testi yaptırsaydık, kafamızı karıştırmasalardı,sorunu tüp bebek denemeden önce öğrenir ona göre bir önlem alırdık. bir şansımız olabilirdi. Bebeklerim benimle kalabilirdi. Yazıklar olsun bu nasıl iş. Tutunmayı sağlamak için de hiçbir ilaç kullandırmadılar (vajinal jelden başka) ne de tedbir amaçlı bir kan sulandırıcı tavsiye ettiler. Halbuki bu rutin birşeymiş, her kadına tüp bebek öncesi ve devamında kan sulandırıcı tedbir amaçlı verilirmiş zaten. ben ilk denememde bile tutunmayı sağlama amaçlı jel dışında hap kullandım (demekki bebeği 2ay bile benle kaldıysa bu sebepten) bunlar, folik asit bile önermediler, onu bile ben kendim aldım.yani bilmesem onuda kulanmayacaktım. Folio adlı ilacı ise sanırım hiç duymamışlar(ki hamile kalmadan önce muhakkak kulandırılması önerilen bir ilaç, hem iyo hemB12 hemde folik asit içeriyor) … arkadaşa sonradan anlattım şaştı kaldı, böyle tüp bebek tedavisimi olur diye...çünkü kendisine tutunmayı destekleyen bir hap, kan sulandırıcı ve folie verilmiş, üstelik bir sorun olup olmadığına bakılmaksızın, tedbir amaçlı. sanki adeta sorunların ortaya çıkmasını istemiyor gibiler. Hastanın ne istediğine ne düşündüğüne önem verilmiyor. önemli olan bazı sorunları öğrenmeye çabalayarak şansı artırma isteğinin olması (özelliklede daha önce düşük yapmış bir kadın varsa). Eşimde sperm sorunu olduğu halde ve daha önce yine düşük olduğu halde IMSI’nin sözünü bile etmediler. Bunları yapmak için defalarca para yedirmek mi lazım. Hala anlayamıyorum, hastanın bile düşünebildiği şeyi bir Profosör nasıl göz ardı edebilir.

Son düzenleme:
Ben hulusi bulent zeynelogllunda tedavi oldum.simdi sonucunu bekliyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Bastan sona herseyle kendi ilgileniyor. Cok cok cok memnun kaldim insallah hayirlisiyla sonucu da iyi olur. Anatolia hakan beye gidip olumsuz netice alan arkadaslarim oldu. Ticarethane gibi isleyen bir kurum diyebilirim. Memnun kalanlar da vardir tabi. Ben Gozum kapali hulusi bulent hocayi tavsiye edwrim kesinlikle. Diger doktoru hic bilmiyorum. Istersen bi gidip görüş. Gorusmeye muayene ucreti almiyorlar.

anatolia hakkında aynı fikirdeyim. kesinlikle herkese söylüyorum Anatolia tüp bebek merkezini tavsiye etmiyorum.hiç memnun kalmadım...
kesinlikle herkese söylüyorum Anatolia tüp bebek merkezini tavsiye etmiyorum.hiç memnun kalmadım...
ben 2.denemem için oraya gittim. Anatolia tüp bebek merkezinde tedaviye başlamadan önceki görüşmemizde doktora adeta yalvarmıştım “daha önce ilk denememde bebeğimin kalp atışı duyulmadı, kürtaj oldum, kan pıhtılaşma testi yaptıralım, biz maddi manevi yıpranıyoruz her seferinde diye, (yani zaten zar zor parayı topluyoruz, bari artık sorun varsa ortaya çıkardıktan sonra tüp bebek deneyelim diye) Prof.Dr. Hakan Yaralı gerek yok, gereksiz testler yaptırmaya gerek yok diyerek bizi göndermişti, bu durum içime sinmedi, tedavi sırasında transferden 1 gün önce Kübra Boynukalına tekrar sordum o ise, “hocamız gerek yok dedi ya, niye anlamıyorsunuz, siz mi anlamıyorsunuz, ben mi anlatamıyorum” diye ters konuşmuştu. Sonuç noldu: yine düşük (bu sefer de kimyasal gebelik)yani daha bebek tam tutunamadan düştü.sebebi ise, kan akışının düzgün olmaması nedeniyle emriyonun beslenememesi(1.de) veya tutunamaması(2.de)
2 düşükten sonra test yaptırdım: SONUÇ: KAN PIHTILAŞMASI VAR. Eğer önceden bilseydik, bu testi yaptırsaydık, kafamızı karıştırmasalardı,sorunu tüp bebek denemeden önce öğrenir ona göre bir önlem alırdık. bir şansımız olabilirdi. Bebeklerim benimle kalabilirdi. Yazıklar olsun bu nasıl iş. Tutunmayı sağlamak için de hiçbir ilaç kullandırmadılar (vajinal jelden başka) ne de tedbir amaçlı bir kan sulandırıcı tavsiye ettiler. Halbuki bu rutin birşeymiş, her kadına tüp bebek öncesi ve devamında kan sulandırıcı tedbir amaçlı verilirmiş zaten. ben ilk denememde bile tutunmayı sağlama amaçlı jel dışında hap kullandım (demekki bebeği 2ay bile benle kaldıysa bu sebepten) bunlar, folik asit bile önermediler, onu bile ben kendim aldım.yani bilmesem onuda kulanmayacaktım. Folio adlı ilacı ise sanırım hiç duymamışlar(ki hamile kalmadan önce muhakkak kulandırılması önerilen bir ilaç, hem iyo hemB12 hemde folik asit içeriyor) … arkadaşa sonradan anlattım şaştı kaldı, böyle tüp bebek tedavisimi olur diye...çünkü kendisine tutunmayı destekleyen bir hap, kan sulandırıcı ve folie verilmiş, üstelik bir sorun olup olmadığına bakılmaksızın, tedbir amaçlı. sanki adeta sorunların ortaya çıkmasını istemiyor gibiler. Hastanın ne istediğine ne düşündüğüne önem verilmiyor. önemli olan bazı sorunları öğrenmeye çabalayarak şansı artırma isteğinin olması (özelliklede daha önce düşük yapmış bir kadın varsa). Eşimde sperm sorunu olduğu halde ve daha önce yine düşük olduğu halde IMSI’nin sözünü bile etmediler. Bunları yapmak için defalarca para yedirmek mi lazım. Hala anlayamıyorum, hastanın bile düşünebildiği şeyi bir Profosör nasıl göz ardı edebilir.

Son düzenleme:
çok zaman olmuş, bu soruyu soralı ama ben yinede cevaplıyorum.

Arkadasim seni cok iyi anliyorum. bende cok yakin tarihte bu doktorla konustum. Biraz ayni suphelerden dolayi burda arastirmaya geldim. Bu doktor bilimsel gecerliligi %100 ispatlanmamis hicbirseyi uygulamak istemiyor. Ona gore bu biraz sans isi. Yani sadece iyi bir embriyoyo bakiyor is. Bende birsuru deneme yaptim sonucda hala ayni bildigimiz klasik tup bebek deneyecekmis. Yani hicbir degisiklik yok. Ama ben bu sekilde konusan cok doktor duydum. Folbiol kullansan iyi olurdu kabul ediyorum. Ama sanirim bu doktorra gore bunlarin hicbirisi etmen degil. Olacaksa oluyor diyor hepsi bu. Son zamanlarda nereye uygulama yapmaya karar verdin?

Merhabalar,
Ben de sizler gibi Ankara da bebek yaptırmayı düşünenlerdenim.Hafta sonu Ankara da merkezlerle muayeneler yaptım.Aklım karma karışık oldu.Dördüncü denemem olacak ve Polikistiğim.Gata ya ugradım hiç iyi değildi.Gerartta genetik uzmanı ile görüştüm pgt önerdi.Merkez olumsuzdu.Recai hocaya gittim çok kötü hissettim kendimi ve pgt istiyor.Başkentle görüşemedim hoca çok yoğunmuş 1 saatte 30 hastası var dediler şaşırdım kaldım bu kadar hastaya nasıl bakar diye.Hakan yaralı sanki olumlu gibi hissettim o da kesinlikle size pgt yapılmamalı diyor.Beş farklı doktor gördüm.Hakan yaralı içime sindi sanki ama başkente de aklım kaldı.Sizce başkentede gidip görmelimiyim.Ankara da başka görmem gereken merkez var mı?

Çok zor bir karar vermek hele ki başarısız denemeleriniz varsa.Beni en iyi anlayacak kişiler sizlersiniz cevap verirseniz çok sevinirim.
Rabbim hepimize bol bol bebek versin inşallah...

kusuru bakmayin ama en sonunda nereye karar verdiniz? ve memnunluk nasildi? bende anatolia gittim begendim bayagi birde baskent bakicam. Bir fikir verirseniz sevinirim.

Simdi bende sizin durumdayim. Hangisine karar kildiniz sonunda simdi merak ettim. Bu hafta karar vermem gerekiyor.:KK54:

Tabiki Ankara Başkent Hastanesi Hulusi Bülent Zeyneloglu mükemmel bir doktor ben ona gittim dış gebelik oldu hulusj hoca ameliyat etti aldilar bebegi ama simdi imkansız dedikleri halde kendiliğinden hamile kaldim Hulusi hocanin katkısı büyük jic tereddüt etme baska doktorda arama Allah yardimciniz olsun

Tabiki Ankara Başkent Hastanesi Hulusi Bülent Zeyneloglu mükemmel bir doktor ben ona gittim dış gebelik oldu hulusj hoca ameliyat etti aldilar bebegi ama simdi imkansız dedikleri halde kendiliğinden hamile kaldim Hulusi hocanin katkısı büyük jic tereddüt etme baska doktorda arama Allah yardimciniz olsun

Cok tesekkur ederim cevabiniz icin. Darisi basima diyorum. Cokda tebrik ediyorum. Bu gun biraz baktimda oldukca hos seyler okudum. Bende bagisiklik sistemimde sorunlar var hep transfer sonrasi sorunlar oluyor. Ama simdiye dek bir cozum bulan olmadi. Bakalim umutlu olmak istiyorum.

Cok tesekkur ederim cevabiniz icin. Darisi basima diyorum. Cokda tebrik ediyorum. Bu gun biraz baktimda oldukca hos seyler okudum. Bende bagisiklik sistemimde sorunlar var hep transfer sonrasi sorunlar oluyor. Ama simdiye dek bir cozum bulan olmadi. Bakalim umutlu olmak istiyorum.

Halleder halleder hulusi hoca, ekibi kendi tecrubesi dürüstlügü samimiyeti ya ne diyim herseyiyle on numara, Allah ona saglik versin cok insani anne yapicak inşallah.tesekkur ederim dualarim sizlerle Allah herkese nasip etsin insallah

Halleder halleder hulusi hoca, ekibi kendi tecrubesi dürüstlügü samimiyeti ya ne diyim herseyiyle on numara, Allah ona saglik versin cok insani anne yapicak inşallah.tesekkur ederim dualarim sizlerle Allah herkese nasip etsin insallah

Sagolasin dualarin icin anne adayi!!! Bugun gittim. Ama bayagi bekledim 2 saat!!! Aam okadar yogun ki herseyle tek o ilgileniyordu. Bana galiba histeroskopy yapacak hemen. Biraz korktum bundan. Ne bileyim yasda bayagi ilerleyince zaman kaybecekmisim gibi geldi. Halbuki biran once baslamak istemistim. Ne yapsam ki?

Sagolasin dualarin icin anne adayi!!! Bugun gittim. Ama bayagi bekledim 2 saat!!! Aam okadar yogun ki herseyle tek o ilgileniyordu. Bana galiba histeroskopy yapacak hemen. Biraz korktum bundan. Ne bileyim yasda bayagi ilerleyince zaman kaybecekmisim gibi geldi. Halbuki biran once baslamak istemistim. Ne yapsam ki?

Evet tek dezavantajı beklemek cok yogunlar acayip ama değer nin kere değer yani.hic tereddüt etme Hulusi hoca ne diyosa vardir bi bildiği .diger merkezlwr gibi asla ve asla para kaygıları yok cok güvenilir bir hastane çünkü.ben histereskopi oldum konyad korkulcak bisey degil yumurya toplama gibi bi islem.acele etme ben buralara gelene kadar oooooo ne testler ameliyatlar gecirdim sabret dua et bol bol.

bu arada ayse arkadasta bi soru sormus rapor hemen çıkarıyorlar başkentte sagolsunlar ama aşılamayi bilmiyorum bem 3 kez tüp bebek denedim asilama yaptırmadim rapor asilama da oluyo mu bilmiyorum

Arkadaşlar 3.5 yıldır Anatolia'daydım. 3 tüp bebek 1 aşılama. Bir de dış gebeliğim var tedaviyle.Hep olur olur sorun yok denildi. Olmadı. Başlarken bilimsel veriler, teknik analizler, sonunda Kısmet(!) denildi. Genetik test yapıldı, temiz çıktı. En son 3. denemeden sonra (foliküllerim boş çıkmış, ısrarla erken çatlama yok dendi ama erken çatlamayı önleyen iğne de yapılmadı?, neyse burda hakan yaralıya güveniyorum sonuçta niye yalan atsın, o kadar da kötü düşünmek istemiyorum) Ama beni üzen şey bu değil. Negatif sonucu aldığımız hafta kontrol edildim, yumurta toplama sonrası çok ağrı çekmiştim . (Yumurtalarımı da HAkan Yaralı değil, yanında çalışan Mehtap Hanım toplamıştı. ki benim doktorum o DEĞİLDİ). Hemen 2 ay sonra tekrar tüp bebek yapalım, olur böyle denildi. Ama ben ters giden birşeyler hissediyordum. Tedavi biter bitmez Etlik zübeyde araştırma hastanesine gittim ve ben de ilerlemiş rahim içi enfeksiyon tespit ettiler. Çok üzüldüm. Daha önce Dr. Hakan Yaralı'ya ağrım oluyor (ilişkide özellikle) demiştim, kaale alınmadım. Ben kedisine güvendiğimden başka doktora bile gitmemiştim. Sonuç: devlet hastanesi bunu buldu. Derinlerdeki , alt karına denk gelen bu ağrım 2-2.5 seneyi aşkın süredir vardı. Şimdi kullandığım kutu kutu ilaçlar, fitiller sonuç verdi. Çok şükür eski yakınmalarım geçti. Bu enfeksiyon daha önce yaşadığım dış gebeliğin bile nedeni (bi ihtimal) olabilirmiş. Ya zaten hastalıklı bir bölgede embriyo tutunması beklenebilir mi? Bana da çok mantıklı geldi. Rahim ağzı yarası ok, bütün doktorlar zararsız diyor; ama içerde derinlerde ağrı enfeksiyon vardı arkadaşlar.

Sonuç şu anda iyileştim. Yeni bir merkez arıyorum. ÖYLE BENİ İNCELEMEDEN pat diye tedaviye alacak yer istemiyorum. Tüccar zihniyette bir merkez istemiyorum.

Başkenti Hulusi beyi çok duyuyorum. Ne dersiniz kızlar gidenler yorum yapabilir mi? Teşekkürler...

Bende once Anatolia ile gorustum, bende de ayni intiba olustu. Hic fazla incelemeden haydi tedabiye baslayalim mantigi gordum. Sonra Hulusi'yi gordum. Orasida bir iskence merkezi sanki. Yani saatlerce beklemek var. Yani 1 saat falan degil. 2 Saat minium. Resmen siranin sana gelmesini bekliyorsun. Belli bir duzen yok. Henuz karar vermedim ama. Iki yerde de tam istedigim gibi degil. Doktora gore karar verecegim ama beklemekde beni cok stress eden birsey.. Hulusi bey'de birsuru operasyon yapmayi seviyor tup gecmeden once. ne bileyim birisi cok arastiriyor birisi hic arastirmiyor. Bunun ortasi yokmu?

Bende once Anatolia ile gorustum, bende de ayni intiba olustu. Hic fazla incelemeden haydi tedabiye baslayalim mantigi gordum. Sonra Hulusi'yi gordum. Orasida bir iskence merkezi sanki. Yani saatlerce beklemek var. Yani 1 saat falan degil. 2 Saat minium. Resmen siranin sana gelmesini bekliyorsun. Belli bir duzen yok. Henuz karar vermedim ama. Iki yerde de tam istedigim gibi degil. Doktora gore karar verecegim ama beklemekde beni cok stress eden birsey.. Hulusi bey'de birsuru operasyon yapmayi seviyor tup gecmeden once. ne bileyim birisi cok arastiriyor birisi hic arastirmiyor. Bunun ortasi yokmu?

merhaba arkadaslar,
2014 yili Nisan ve Mayis aylarinda baskent hastanesinde tup bebek tedavisi yaptirdim. Sonuc negatif.
Yalnizca 2 tane doktor var. Cok yogunlar. calisma tarzlari sigorta hastanesine benziyor.
Doktorum Hulusi beydi. Rahim filmin ayni hastanede baskasi tarafindan cekildigi icin kabul etmedi ve bana tekrar
ofis yapti ve 1000 Lira odedim. Diger hastanelere gidenler baska doktorlar yumurtami topladi diyorlar. Bize ilaclarimizi, ne yapacagimizi hemsireler soyluyordu. Karar sizin.
hastane secerken labratuarinin da cok iyi olmasi gerekiyor.
bence tup bebek merkezleri tamamen ticari amaclarla calisiyorlar.
Saglik bakanliginin tup bebek merkezlerine inceleme yapmasi sart. Basari oranlarinin yayinlanmasi gerekiyor.

merhaba arkadaslar,
2014 yili Nisan ve Mayis aylarinda baskent hastanesinde tup bebek tedavisi yaptirdim. Sonuc negatif.
Yalnizca 2 tane doktor var. Cok yogunlar. calisma tarzlari sigorta hastanesine benziyor.
Doktorum Hulusi beydi. Rahim filmin ayni hastanede baskasi tarafindan cekildigi icin kabul etmedi ve bana tekrar
ofis yapti ve 1000 Lira odedim. Diger hastanelere gidenler baska doktorlar yumurtami topladi diyorlar. Bize ilaclarimizi, ne yapacagimizi hemsireler soyluyordu. Karar sizin.
hastane secerken labratuarinin da cok iyi olmasi gerekiyor.
bence tup bebek merkezleri tamamen ticari amaclarla calisiyorlar.
Saglik bakanliginin tup bebek merkezlerine inceleme yapmasi sart. Basari oranlarinin yayinlanmasi gerekiyor.

Sonucda pek memnun kalmadin gibi bir cikarim yaptim. Ben daha once histeropkopi oldugum halde banada hemen bir ofis yapalim dedi. Acikcasi biraz suphelendim niye cunku hicbir doktorun gerek gormedigi laporoskopy falan yapmak istiyor. Gercekden garip. Sene tedavinin tamamini yaptinmi burada. Labaratuar nasildi?

Arkadaşklar bülenç ve hakan hocaya biz bir can borçluyuz bizi annessiz bırakmadgı için yanımızda oldugu için bnm annm 1 sene içinde 8 tne ameliyat geçirdi bika bir doktorun yaptıgı ayıpbı onlar tmzledi küçüklüklerni bilirm :)

anatolia tüp bebek merkezinde f.kübra boynukalın die bir doktor var tanidik 2,3 kişi olumlu sonuç almiş.. oraya gitmeyi planliyorum bu doktora tedavi olan varmii kızlar???

selamlar. ben de ilk tüp denemesi için hulusi hocadan randevu aldım önümüzdeki aya. rabbim inşallah hayırla güzel neticelendirir. hastane çok kalabalık diye okudum. şehirdışından uzaktan gelenlere yardımcı oluyorlar mı?? bir de eski tetkiklerimizi kullanıyorlar mı yoksa yenisini illa yaptırıyorlar mı..

X