ikili test sonucum kötü çıktı

G

gly

Ziyaretçi
ikilitestko4.jpg

Panikteyim.Bu safhada ne yapmalıyım?
ikili testi kötü çıkan var mı?
Lütfen yardım edin

canım doktorun nededi.bakmtrizomi 18 içinrisk gözlemlenmemiştir diyor.bence en başta ster ve panik ypma bu seni ve bebeğini daha çok etkileyecektir.ikili testi şüpheli olanlara zaten ya 3 lü test yapıyorlar yada direk amniyosentez.daha kesin sonuç için.bebeğin ve senin için herşeyin hayırlısı olsun.bunun için dua et canım. sıkma canını bu çok önemli. benim ilk gebeliğimde ikili test sonucum normaldi ama bebeğimi 16.haftada kaybettim.yani demek istiyorumki canını sıkma bunları kafaya takıp hiiç belli olmaz.yanılma payı da var unutma.

trisomy test sonucu kötü çıktı.338 de 1 görülme ihtimali olduğunu söyledi.yarın aynı testi Ankara da yaptıracağiız. Acaba sonuç farklı olursa hangisine güveneceğiz.Çok mutsuzum.zaten önce de bir düşük yaşadım

Cnm Bide 3 Lü Test Yaptir Bakalim O Ne Cikcak Sen Yinede Panik Yapma Dr Bu Sonuca Ne Yorum Yapti Ve önerdi

Sonuç 3 lü teste göre daha güvenilir. ayrıca bebek çok büyümüş olacak.daha önce yapılabilecek Amniyosentez yapılacakmış%100 sonuç veriyormuş fakat riskliymiş

şu an bir merkezle görüştüm Amniyosentezden daha önce yapılabilecek CVS testi varmış. hemen yapılabilirmiş ( bu ikiside kesin sonuç veriyormuş)

cnm ıyı karar ver çunku amnıyosentezlerın çogu duşukle sonuçlanıyormuş.sen 3lü taramayı bekle derım

canım merak etme bi sorun yoktur inşallah.
50 de 1 olan bi kadınla tanışmıştım. ben 3 lü test yaptırmıştım 554/1 çıkmıştı
çok şükür bi sorun yok bebeğimde. üniversite hastanesine gitmiştim ayrıntılı ultrasona girmiştim. amniosentez riskli.

cnm bence bı ankarayada yolla testını.hastanedekıler hemen 1 gunde verdıklerı ıçın yanlış sonuç cıkabılıyormuş korkma sen.bu arada yakınız senle bende amasyadayım.ama ben arkaraya yolladım testımı.özelde yaptırırsan onlar ankaraya yolluyolar

Çiçek... Benimki 1/622 çıktı. Ayrıntılıya girmek istiyorum. Cerrahpaşaya gidiyorum fakat çok riskli bir durum olmadıkça ayrıntılıya göndermiyor. Benim içim hiç rahat değil. Bir de çapa yı deniycem.Hangi üniversite hastanesine gittin.

ben çapayı hiiiç sevmiyorum.çünkü i,lk gebeliğimde bebeğimin cinsiyetini öğrenmek için gitmiştim.doktora cinsiyetiş belli oluyormu dedim.oda cevap olarak hiç tereddütsüz yuzume direk bebeğin ölmüş alıcaz dedi.ben tabi şok geçirdim.tamam özel ilgi beklemiyordum ama sorduğum soruya cevap direk olarak bu olmamalıydı.insanız sonuçta.hemen oradan cıkıp kendi doktoruma gittim.çok şükür ondan çoook memnunum.bu arada üniversite hastaneleri tabiki iyidir.ama bu sadece benim kötü bir anım.

ben çapayı hiiiç sevmiyorum.çünkü i,lk gebeliğimde bebeğimin cinsiyetini öğrenmek için gitmiştim.doktora cinsiyetiş belli oluyormu dedim.oda cevap olarak hiç tereddütsüz yuzume direk bebeğin ölmüş alıcaz dedi.ben tabi şok geçirdim.tamam özel ilgi beklemiyordum ama sorduğum soruya cevap direk olarak bu olmamalıydı.insanız sonuçta.hemen oradan cıkıp kendi doktoruma gittim.çok şükür ondan çoook memnunum.bu arada üniversite hastaneleri tabiki iyidir.ama bu sadece benim kötü bir anım.

eee cnm gercekten ölmüşmüydü bebegın.kıyamam ya

evet kalbi durmustu ama geçti artık.şimdi çok sükür sağlıklı bir bebişim var.hepimiz sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza alırız inşallah.

canım moralini bozma hemen.sonuç kesin kötü diye bişey yok.tamam 1/10000 çıkanda var ama 1/338 de çok çok küçük bi ihtimal.amniyosentezden önce bi kaç doktora ayrıntılı ultrasona gir derim..1/250 çıkan arkadaşım vardı nurtopu gibi çocuğu oldu.sen içini ferah tut bebeğinin sağlıklı olduğuna inan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çiçek... Benimki 1/622 çıktı. Ayrıntılıya girmek istiyorum. Cerrahpaşaya gidiyorum fakat çok riskli bir durum olmadıkça ayrıntılıya göndermiyor. Benim içim hiç rahat değil. Bir de çapa yı deniycem.Hangi üniversite hastanesine gittin.
ben kocaelideyim cnm. ayrıntılı için sorun çıkarmadılar. belli bi haftalık olunca
çağırmışlardı. hiç bi sorun yok demişti dr. rahatlamıştım.

öncelikle panik ve stres yapma bu sana ve bebeğine çok ama çok zararlı olmayacak şeyler bile hızlandırıyor rahat olamaya çalış sonrasında da Rabbim büyük dua et inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın

X