Elma Sirkeli Sarımsak Turşusu

fundagul_888

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2009
29
9
37
Arkadaşlar merhaba uzun süredir takip ettiğim fakat hiç konu açmadığım forumunuzda doğal zayıflama kürleri arasında bulunması gereken "Elma Sirkeli Sarımsak Turşusu" kürünü sizinle paylaşmak istedim.

***ELMA SİRKELİ SARIMSAK TURŞUSU***

MALZEMELER

1 Lt Ev Yapımı Elma Sirkesi
250 Gr Tahta Havanda Dövülmüş Sarımsak
1,5 Lt' lik Koyu Renkli Cam Kavanoz
Kavanozu Koyacağınız Koyu Renkli Bez Torba

YAPILIŞI

Öncelikle evde kendiniz elma sirkesi yapıyorsunuz. Yapımı çok basit olup bir sonraki yazımda elma sirkesinin yapımını detaylarıyla anlatacağım. Eğer çok vaktim yok hemen kilo vermem gerekiyor diyenlerdenseniz marketten alacağınız katkısız bir elma sirkesi işinizi görecektir. Gene de evde yapmanız en doğrusu.
İkinci yapacağınız işlem tahta havanda soyduğunuz 250 Gr sarımsağı tabiri caiz ise suyu çıkana kadar eziyorsunuz. Elma sirkesini kavanoza koyduktan sonra sarımsakları da kavanoza ekliyoruz. Işık görmemesi için mutlaka koyu renkli bir bezle sarıyoruz ve kullanmadığınız ışık almayan bir yerde 15 gün hiç açmadan saklıyoruz.
15. gün " Elma Sirkeli Sarımsak Turşusu" hazır...

KULLANIŞI

Bu mucizevi formülü her yemekten 30 dk önce bir tatlı kaşığı içiyorsunuz ve hemen 1 bardak su içiyorsunuz. Hepsi bu kadar. Yalnız kaşığı elinize aldığınızda diğer elinizde bir bardak su olmalı çünkü boğazınız ve mideniz elma sirkesinin etkisiyle yanacaktır. Vakit kaybetmeden içerseniz böyle bir yanma hissetmezsiniz. Şunu da belirteyim bu veya başka bir elma sirkeli karışımı eğer direkt susuz olarak tüketirseniz kalıcı mide hasarına yol açabilir. Ayrıca midesinde reflü, ülser gibi rahatsızlıkları olanlar için söylüyorum, üzgünüm bu tarif size göre değil.

AĞIZ KOKUSU YAPAR MI ?

Hayır. İlk içtiğinizde kokusunu hissedeceksiniz ama suyu hemen arkasından içtiğinizde bu kokunun kaybolduğunu göreceksiniz. Üstelik antibiyotik işlevi gören bu karışım sayesinde ağız içinde oluşan enfeksiyon sonucu gelişen kokunun 7 gün sonra kaybolduğunu göreceksiniz. İçimi çok kolay olup turşu gibi ekşimsi bir tadı olur.

FAYDALARI

METABOLİZMAYI HIZLANDIRIR!
TOKLUK MERKEZİNİ UYARARAK KISA SÜREDE DOYMA HİSSİ VERİR!
TATLI KRİZLERİNE NEDEN OLAN İNSÜLİN DENGESİZLİĞİNİ YOK EDER!
KIŞIN GELİŞEN VİRAL ENFEKSİYONLARDAN YANİ GRİPTEN KORUR!
AĞIZ İÇİNDE OLUŞAN AFT, APSE VE YARALARI İYİLEŞTİRİR!
İDRAR YOLU VE VAJİNAL YOL ENFEKSİYONLARINDAN TAMAMEN KURTARIR!
CİLDİ TAZELER VE AKNE OLUŞUMUNU AZALTARAK YOK EDER!
KAN AKIŞ HIZINIZ ARTAR!
ASTIM HASTALIKLARINDA GELİŞEN AKCİĞERLERDE OLUŞAN ENFEKSİYONU YOK ETMEDE SON DERECEDE ETKİLİDİR!
BAĞIRSAK SİSTEMİNİN ÇALIŞMASINI HIZLANDIRIR!
ENERJİ VERİR!
EN ÖNEMLİSİ YAĞ YAKIMINI HIZLANDIRARAK KALICI KİLO VERMENİZİ SAĞLAR!
*** Bu yazdığım karışımı başka yerde arasanız da bulamayacaksınız. Çünkü 98 yaşında hiçbir hastalık yaşamadan vefat eden bir otacının yani dedemin el yazması defterinden bulduğum bir tariftir.
***Spor yapmaya, düzenli beslenmeye vaktiniz yoksa eğer belirttiğim şekilde karışımı içmenizde kilo vermenizi sağlayacaktır.
*** Daha önceki yazılarımda anlattığım beslenme ve spor programının yanında bu karışımı kullanmanız halinde 20 ile 28 kilo kadar verebilirsiniz. Yakınlarım, başta annem ve kilolu arkadaşlarımda bendeki değişimi fark ederek denediler ve 20- 22 - 30 gibi ciddi ve sağlıklı kilo kayıpları yaşadılar.
***Özellikle belirtmem gereken şu; karışımı içtiğiniz sürece çok uzun saatler açlık hissetmeyeceğiniz için sakın daha çok zayıflama uğruna yemek yememeye kalkışmayın. 3 ana öğün mutlaka tüketilecek. Maksadımız sağlığımızdan olmak değil.

$eski yeni.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
böyle bi konu açılmış ve hiç cevap gelmemiş...üzüldüm doğrusu...sanırım bu yazı alıntı çünkü aslını bir blogda gördüm ve turşuyu kurdum...bismillah bugün açtım turşumu :21: daha önce deneyen varsa paylaşımda bulunmak isterim :KK14:

normal turşu turşu suları şalgam suyu bağırsaklara yararlı iştah kapatıcı ve hele acılıda olursa metobalizmayı daha da çok çalıştırıyor valla ben turşu yadaa suyu içtimmi iştahım müthiş kapanıyor ama tansiyon için biraz çekiniyorum gerçi turşu tuzu kaya tuzu olduğundan normal tuz gibi de değil hele sizin tarif tuzsuz yapılıyorr kesinlikle işe yarar umarım miğdenizde problem olmaz yanında bol su faydalı olacaktır ben zaten sirke sarımsak bayılırım çorbaya salataya cacığa bol bol kullanırım kesinlikle diyet yaparken de çok işe yaradı böyle kür gibi kullanmadım ama yemeklerdede eksik etmedim resmen şifa kaynağı zaten hele benim gibi sevenler için de süper ekşi acı turşu bayılırım ne tatlı krizi yaşıyorsun ne açlık krizi şu ara ençok acılı şalgam suyu içiyorum oda süper kolay gelsin :KK16:

böyle bi konu açılmış ve hiç cevap gelmemiş...üzüldüm doğrusu...sanırım bu yazı alıntı çünkü aslını bir blogda gördüm ve turşuyu kurdum...bismillah bugün açtım turşumu :21: daha önce deneyen varsa paylaşımda bulunmak isterim :KK14:

Canım sanırsam 10gğndür içiyorsun ..etkilerını gormeye başladınmı ?bnde elma sirkemş yaptım ama ,tam olmadı ,olunca bu turşuyu kuruca m inş

Canım sanırsam 10gğndür içiyorsun ..etkilerını gormeye başladınmı ?bnde elma sirkemş yaptım ama ,tam olmadı ,olunca bu turşuyu kuruca m inş

yani ne desem valla bilemedim :44: kısaca özet geçeyim en iyisi...sigarayı bıraktım ve 1 ayda tam 8 kilo aldim....hamilelikler dahil hiç görmediğim bi kiloydu bu...kendimi toparladım,diyet ve yürüyüşe başladım...hergün 10 bin adım orta-hızlı tempo...birbuçuk saat kadar sürüyordu....1 ayda 3 kilo verdim ve 70 te takıldım kaldım :KK47: ama öyle böyle değil,naparsam yapayım 69.9 yok...yürüyüşü iki katına çıkardım,oruç tutar gibi gezdim,sporu bıraktım,serbest yeme günü yaptım,yok yok yok...1 ay kadar aynı yerde saydım....o çaresizlikle nette gezinirken bu turşuyu gördüm...aman yap gitsin bi bu kaldı dedim :KK9: hazır bim sirkesiyle kurdum ben ama...bi açtım su yemyeşil :KK53: ama yazar normal demiş....o günden beri içiyorum,tadıda öyle fena değil ama sarımsak koutuyo nefesi...hani su içince gider falan demişler ama gitmiyo :KK25:

şimdi gelelim benim kiloya di mi....bu sabah itibariyle 65.8 i gördüm :KK9: ama sorsan ki turşudan mı,direnme süreci mi bitti ? işte onu bende bilmiyorum..ama hergün 500-600 g gidiyo...10 gündür yürüyüşe çıkmıyorum,çıkamıyorum....nişanımız vardı hafta sonu,hem diyeti bozdum hem de turşuyu kokar diye içmedim

cumartesi 66.3
pazar 66.8
pazartesi 66.8
salı 65.8

içmeye başladığımdan beri gördüğüm ilk artı pazardı....hemen o an gidip içtim,kokar mokar tok tutar dedim :KK9: işte bugün pat diye düştü yine...

sözde özet yazıcaktım heee :KK37:

yani ne desem valla bilemedim :44: kısaca özet geçeyim en iyisi...sigarayı bıraktım ve 1 ayda tam 8 kilo aldim....hamilelikler dahil hiç görmediğim bi kiloydu bu...kendimi toparladım,diyet ve yürüyüşe başladım...hergün 10 bin adım orta-hızlı tempo...birbuçuk saat kadar sürüyordu....1 ayda 3 kilo verdim ve 70 te takıldım kaldım :KK47: ama öyle böyle değil,naparsam yapayım 69.9 yok...yürüyüşü iki katına çıkardım,oruç tutar gibi gezdim,sporu bıraktım,serbest yeme günü yaptım,yok yok yok...1 ay kadar aynı yerde saydım....o çaresizlikle nette gezinirken bu turşuyu gördüm...aman yap gitsin bi bu kaldı dedim :KK9: hazır bim sirkesiyle kurdum ben ama...bi açtım su yemyeşil :KK53: ama yazar normal demiş....o günden beri içiyorum,tadıda öyle fena değil ama sarımsak koutuyo nefesi...hani su içince gider falan demişler ama gitmiyo :KK25:

şimdi gelelim benim kiloya di mi....bu sabah itibariyle 65.8 i gördüm :KK9: ama sorsan ki turşudan mı,direnme süreci mi bitti ? işte onu bende bilmiyorum..ama hergün 500-600 g gidiyo...10 gündür yürüyüşe çıkmıyorum,çıkamıyorum....nişanımız vardı hafta sonu,hem diyeti bozdum hem de turşuyu kokar diye içmedim

cumartesi 66.3
pazar 66.8
pazartesi 66.8
salı 65.8

içmeye başladığımdan beri gördüğüm ilk artı pazardı....hemen o an gidip içtim,kokar mokar tok tutar dedim :KK9: işte bugün pat diye düştü yine...

Baya işe yaramış bence :KK66:bende kurayım şu turşudan bari ..

cumartesi 66.3
pazar 66.8
pazartesi 66.8
salı 65.8

Bu arada zahmet edip baya yazmışsın ..çok sağol cnm ..

Arkadaşlar bu konuyu blogumdan alinti yaparak actim. Sorularinizi sorabilirsiniz. Ciddi anlamda duzenli kullanimda beklentinizin uzerinde kilo vereceksiniz emin olun. Ozellikle istah konusunda sorunu olanlarda kesin cozum. Denenmemis hicbir yontemi paylasmiyorum. Mide konusunda sikintisi olanlar varsa bu karisimdan once zeytin cekirdegi yontemini kullanip mideyi onarmak ve sonra karisimi uygulamak gerekiyor. Sorularinizi buradan blogdan iletebilirsiniz.

turşum 14 haziranda hazir olacak.düzenli kullanacağım.
konu sahibine sormak istediğim birşey var.bunu kullanırken diyet yapmak gerekli mi?
çünkü ben diyet yapamıyorum sadece spor yapıyorum.
siz ve aileniz diyet yaptınız mı?

bugün kullanmaya başladım.içmesi zor değil normalde ben sirke içemem ama sirkeden çok sarımsak püresi yiyormuşum gibi.
ilk içince koku oluyor ama yarım saat sonra bişeyler yiyince koku kalmıyor.
sonuçları sizinle paylaşacağım.

Arkadaşlar bu konuyu blogumdan alinti yaparak actim. Sorularinizi sorabilirsiniz. Ciddi anlamda duzenli kullanimda beklentinizin uzerinde kilo vereceksiniz emin olun. Ozellikle istah konusunda sorunu olanlarda kesin cozum. Denenmemis hicbir yontemi paylasmiyorum. Mide konusunda sikintisi olanlar varsa bu karisimdan once zeytin cekirdegi yontemini kullanip mideyi onarmak ve sonra karisimi uygulamak gerekiyor. Sorularinizi buradan blogdan iletebilirsiniz.

canım ben bu karışımı yaptım.15 günlük süresinin dolmasını bekliyorum.hava sıcak diye ben buzdolabına koydum.dilerim bende kilo verebilirim.ama burası pek aktif değil galiba.deneyenler yorumlarını yazarsa bizede fikir olabilir belki.ben bu sürede neye dikkat etmeliyim.ne kadar kullanmalıyım biraz yardımcı olurmusun canım.

kızlar ben hala daha kullanıyorum.spor yapıyorum ama yediğime içtiğime hiç dikkat etmiyorum.aslında canım istemeden,sıkıntıdan yiyorum.
kilo vermedim ama bence kilo verdirmesinin sebebi tok tutması.yani bir diyete destek amaçlı eklenince güzel sonuç vereceğini düşünüyorum.
kullanmaya devam edeceğim.bir gelişme olursa paylaşırım.

ayın 26 sından beri uyguluyorum.şansa ramazn geldi.bende iftardan sonra sahurdan evvel içiyorum.inanılmaz enerji veriyor.normalde ben ramazanda çok halsiz olurum ayağa kalkamam.ama bu karışımdanmı bilmiyorum bu sene dincim.üstelik çok sıcak olmasına rağmen.ama gram kilo gitmedi.hiç ama hiç veremedim.belki ramazandandır bilemiyorum.ayrıca benim suyum hiç yeşermedi.aksine sarımsaklar bembeyaz.dibine çökmüşler.içerken karıştırıyorum.

arkadaşlar bu formülü annemle ben kullanıyoruz. baya işe yarıyor ben spor yapmama rağmen vermediğim 3 kiloyu verdim. tatlı krizine müthiş iyi geliyor. annemin de doktor kontrolü vardı kolestrol takibindeydi. Doktor bile inanamadı 1 ay içerisinde dengelendi kolestrolü şükürler olsun ilaç kullanmak zorunda kalmadı. tatlı ve yemek için tokluk hissi vermesi yetiyor. vücut yağlarını da yakması mucize gibi. mutlaka deneyin ve kolestrolü olanlara mutlaka tavsiye edin. :nazar:

X