uzaklaşıyoruz

Hiç sen değil de ben dilinden konuşmayı denediniz mi? Yani sen şöylesin, sen böylesin diye onu suçlayarak değil de ben böyle olunca çok üzülüyorum, kendimi kötü hissediyorum şeklinde.

Bir de çocuk olunca yaşam tarzı haliyle değişiyor. Alışmak biraz zaman alıyor. Aileye yeni katılan birisi ister istemez her şeyi değiştiriyor.

Kendimi senin yerine koydum ve yeniden düşündüm. O evlenmeden önceki romantik adamlar evlenince ne oluyor da gidiyor bilmiyorum ama öpünce kurbağaya dönüşüyorlar, hele bir de çocuk olunca. Ben önce sanırım rahatsız olduğum konuları ses tonumu yükseltmeden "ben" diliyle anlatmaya çalışırdım, çok uzatmadan, basit cümlelerle. Çünkü uzun cümlelere kafaları basmıyor. Sonra söylediklerimi hazmetmesi için beklerdim çünkü jetonları geç düşüyor.
Eğer hala bir değişiklik olmazsa kendi haline bırakırdım, benim söylemek istediklerimi ona vicdanı söylesin diye. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
çocuk olduktan sonra adamların ayarı kaçıyor zaten
sanki onlar dogurdu
anneleri desen onlar yerimize lohusa oldu
iyi valla
bu dönemlerde bol sabıra ihtiyacınız var
dogumdan sonra aynı sorunları pek çogumuz yaşadı çünkü:KK34:

Erkekler çok fazla dırdır eden konuları ve tartışmaları büyüten bayanları sevmezler , buda evliliklerde çıkmaza götürür ilişkiyi..
Eşinizde susması ve konuşmamasıyla yorulduğunu göstermeye çalışıyor , bunun üzerine birde siz tabiri caizse alınmayın ama küçük ceylan modlarına girerseniz eşinizi daha da çok kendinizi iterseniz... Ona huzur verin kendinize çeki düzen verin eski konuları olumsuzlukları bir tarafa bırakıp bir şey olmamış gibi davranırsanız değiştiğinizi görür ve size yönelir... Tabi buna zaman lazım :KK34:

Peki anneniz baksa sürekli çocuğunuza sorun olur mu? Çocuğunuz için ayrıca üzüldüm şimdi.
Mektup konusunda da keşke okusaydı eşiniz biraz empati kurardı belki. Doğum sonrası çok zor bu sıkıntıları yaşamak Allah kolaylık , sabır versin.

annem anneanneme de bakıyor babam da var evde. annem 66 yasında kv 50 yasında. anneme gore daha aktıf olması gerekırken 25 gun benımle kaldı onume sofra koymadı. neyse aynı seylerı dusunmıcem artık . yanı annem ztn çocuk bakacak durumda bıle degıl ama durumu bıldıgı ıcın bana kıyamıyor uzulmıyım dıye tamam dıyor

1. Sizden de bağımsız olarak tahammülü düşük bir döneminde olabilir (bu tavırlarını yine de haklı çıkarmaz elbette ama göz önünde bulundurulabilir) Erkekler kafalarında bi sorun varken içlerine kapanırlar. Eğer böyle bi durum varsa üzerine hiç gitmeyin derim. Kendiniz için bşyler yapın, kendinize zaman ayırın, kişisel bakımınıza odaklanan v.s.. Ne olursa işte..

2. Sizin tavırlarınızdan bunalmış olabilir. Biz kadınlar olarak hepimiz zaman zaman tezcanlı moda giriyoruz, illa geçmişte de olsa o bi sonuca bağlanıcak paketlenip öyle kalkıcak rafa. Onlar bizim kadar uzun süre konuşamıyolar. Eşinizin kavgadan kısa bi süre sonra gündelik şeylere dönmesi avantaj da olabilir. Yalnız kendisi içini döküp sizi daha da sinirlnedirip sıra size gelince konuşmayalım demesi bencillikten başka bşy değil. Kişisel fikrim, böyle anlarda ona net bir küskünlük değil ama ben bu aralar senin çekim alanında değilim, biraz kendime dönmeye ihtiyacım var moduna giriyorum. Daha önce yazıldığı gibi aşırıya kaçmadan dengeyi tutturarak 2 gün yeterli oluyor onun bana sormasına ne oldu diye. Sizin için de sorun yokmuş gibi davranmayın ama çözmek için de peşinde dolaşır modda olmayın.

3. Ne yapsam yaranamıyorum diyosnuz ya? Bşy yapmayın o zaman. O istediği gibi davransa da bi şekilde onun gönlünü hoş etmek için var olduğunu bilmek, onu çabalamaktan uzaklaştırır. Bırakın biraz o uğraşsın bşyleri yoluna sokmak için, erkekler emek vermeyi sever, her halukarda onunla olanı değil :KK9:

Sana tahammülü kalmamış belli...Fakat bu geçici bi süreçtir emin ol.
Bayanların unuttuğu yada farkedemediği şey; erkekler yoğrulmak için bir nimet:)
Buna o kadar müsaitlerki,sadece onların dilinden onların silahıyla vurmak başa düşen...:KK34:
Sana nasıl davranıyorsa aynı şekilde davran,konuşmak istemiyormu konuşma...
Evde sessiz bir hava hakim olsun bi süre,onunla ilgilenme,kitap oku,pc yi al kucağına oyun oyna,arkadaşlarınla sohbet et,arkadaşlarını davet et,tak kulaklığı müzik dinle,şarkı söyle,geç mutfağa yemek yap...... v.s...v.s...
Onu bi süreliğine çemberin dışında bırak,daha doğrusu bunu ona hissettir...
Ama tüm bunları yaparken adamı yok sayma,evliliğin gerekliliği olan herşeyi normal seyrinde götür...
Eğer sorarsa nedir bu diye,sen böyle olmasını istemiştin,seni mutlu etmeye çalışıyorum dersin..
Ama iğneleme asla,erkekler iğnelenmekten nefret eder...Hatta her zamankinden daha bile yumuşak ses tonu kullanmaya başla..
10 güne kalmaz kocan kıvamında:KK1::KK34:

Buna o kadar müsaitlerki,sadece onların dilinden onların silahıyla vurmak başa düşen...:KK34:
Evde sessiz bir hava hakim olsun bi süre,onunla ilgilenme,kitap oku,pc yi al kucağına oyun oyna,arkadaşlarınla sohbet et,arkadaşlarını davet et,tak kulaklığı müzik dinle,şarkı söyle,geç mutfağa yemek yap...... v.s...v.s...
Ama tüm bunları yaparken adamı yok sayma,evliliğin gerekliliği olan herşeyi normal seyrinde götür...
Eğer sorarsa nedir bu diye,sen böyle olmasını istemiştin,seni mutlu etmeye çalışıyorum dersin..
Ama iğneleme asla,erkekler iğnelenmekten nefret eder...Hatta her zamankinden daha bile yumuşak ses tonu kullanmaya başla..

bu aksamdan ıtıbaren deniyorum. gelısmelerı yazacağım denemye calısıcam

bu aksamdan ıtıbaren deniyorum. gelısmelerı yazacağım denemye calısıcam

Denemeye çalışma canım mutlaka uygulamaya başla,gerçi başıma böyle bişey gelmedi eşimden yana çok şükür:nazar:
Fakat empati yaparak ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum sana:KK34:
Ve lütfen sabırlı ol,yani hemen bugün başlayınca bugün herşey düzelecek gibi bi mucize bekleme tamammı,bıçak değil bu hemen kesilecek...
Kararlı ve inatçı olursan ben bu durumu düzelteceğim diye (kendi içinde kendinle) başaramayacağın hiçbişey yok:KK34:
Eşin biraz zor bi adam sanırım,eee biz kadınlarda zoru severiz:KK52:
Bol şans:KK34:

Şiddetle katılıyorum :KK9:

yaklaşık 1 haftadır eşime farklı davranıyorum. o konuşmuyorsa konuşmuyorum evde kendıme başka ısler buluyorum o nılgısayarı kucağına aldı mı bende telefonumu alıp kurcalıyorum, normalde o yatmadan yatmayan ben 10.30 oldu mu kıtabımı alıp yatağa gıdıyorum, kendıne arkadaşlarıyla plan yaptığında bende kendıme plan yapıyorum kı normalde evde oturur ne zaman gelcek dıye camdan bakardım...
bu süreçte bana bır kez ne oldu dıye sordu, kızgın mısın dedi, neden konuşmuyorsun dedı, konuşuyorum ben senınle dedım. ama sende bana böyle davranıyorsun yada böyle olmasını sen ıstemedın mı demedım.
dun gece de uyumuştum çocuk uyuyunca yatağa gelmıs sarılsana bana falan dedı uykum var dedım. tamam sarıl sadece ıstıyorum dedı bende uyudum valla.:)
abarttım mı bılmıyorum ama boylesı benım de ısıme geldı. bıraz noluyor? durumu yasıyor evet ama hala anlamış degıl. gelısmeler böyle:)

yaklaşık 1 haftadır eşime farklı davranıyorum. o konuşmuyorsa konuşmuyorum evde kendıme başka ısler buluyorum o nılgısayarı kucağına aldı mı bende telefonumu alıp kurcalıyorum, normalde o yatmadan yatmayan ben 10.30 oldu mu kıtabımı alıp yatağa gıdıyorum, kendıne arkadaşlarıyla plan yaptığında bende kendıme plan yapıyorum kı normalde evde oturur ne zaman gelcek dıye camdan bakardım...
bu süreçte bana bır kez ne oldu dıye sordu, kızgın mısın dedi, neden konuşmuyorsun dedı, konuşuyorum ben senınle dedım. ama sende bana böyle davranıyorsun yada böyle olmasını sen ıstemedın mı demedım.
dun gece de uyumuştum çocuk uyuyunca yatağa gelmıs sarılsana bana falan dedı uykum var dedım. tamam sarıl sadece ıstıyorum dedı bende uyudum valla.:)
abarttım mı bılmıyorum ama boylesı benım de ısıme geldı. bıraz noluyor? durumu yasıyor evet ama hala anlamış degıl. gelısmeler böyle:)

Evde ki yabancılaşmayı ve uzaklaşmayı onaylıyorsunuz demek bu, sonrasında derin yalnızlığınız başlayacak herşeyi tek başınıza yapıyor olacaksınız ve öyle bir an gelecek ki benim bu adamla ne işim var diye kendinizi sorguluyor olacaksınız... Yaptığını anlayacak mı? Hiç sanmıyorum, sadece umud ediyorum ki anlar.. Siz de tek başınıza evlilik yaşamış olmazsınız ama bir şey var ki çocuğum olmasa giderdim lafı var ya.. cidden çok ağır! buyursun sıkıyorsa gitsin de görelim.. lafla sözle olmuyor böyle.

Hahahahahah :KK1: canım valla kendim yaşamış gibi sevindim vallahi. Eşinin durumunada üzüldüm yaaa nasıl oluyormuş bırak burnu sürtsün müstehak bu erkeklere :KK20: böyle devam :21:

bu süreçte bana bır kez ne oldu dıye sordu, kızgın mısın dedi, neden konuşmuyorsun dedı, konuşuyorum ben senınle dedım. ama sende bana böyle davranıyorsun yada böyle olmasını sen ıstemedın mı demedım.dun gece de uyumuştum çocuk uyuyunca yatağa gelmıs sarılsana bana falan dedı uykum var dedım. tamam sarıl sadece ıstıyorum dedı bende uyudum valla.:)

Bozuk moralimle şunları okumak hoşuma gitti oh olsun..:)

eşim bana bu akşam hiç konuşmayalım konuşursak kavga edıyoruz dedi. bulduğun cozum bu mu pekı dedım? cevab gelmedı. sonra da cocukolmasaydı çoktan gıderdım dedı bana cok koydu bundan sonra senınle karı koca degıl ev arkadaşıyız dedım ağladım dıye bu sefer de ağlamaktan başka bır sey bılmezsın dıyor bı de. nasıl düzelecek bır seyler bılmıyorum. adım adım ayrılığa gıdıyoruz. ve ben salak gıbı adamın tum bu laflarına rağmen ayrılmak ıstemıyorum

canım konunun içerikleri önemli kaba taslak anlatmışın yorum olmazki buna .. ama sana tavsiem ayrılmaköle kolay bişi değil eşin konuşmayım kavga ediyoruz dediyse erdemli biri geldi bana ... tabi anlattığın kadar biliyoruz . seni kışkırtmaya çalışabilirdi bu sebepten sen cıngar çıkarttığında ewden seni yollayabilirdi .. çocuğumuz olmasaydı lafı bana ikna edici gelmedi... bir erkek çok mutsuz ise ve eşini artık eş aşk sevgi olarak görmüosa inan sana sölemeden giderdi.ewliliğin kıyısındasınız düşebilirsiniz. o yüzden en önemli kısım sana düşüo kardeşim... ewliliğine sarıl ve hiç bi erkek dırdırı sewmez . ve ağlayan kadını da sevmez .:KK42:fazla üstüne gtme herşeye olumlu bakmaya calış en azından eşini bu yoldan döndürene kadar.. sakin ol. şiddet olmadığı sürece her durum affedilebilir

bende o kadar doluym kı artık maalesef bende kendımı tutamıyorum. keşke ımkanım olsa evlılık terapısıne fln gıtmek ısterdım.
canım terapiye gitceğine sana bi tavsie verebilirim .. kuranda ewlilikle ilğili çok güzel şeyler yazar ordakilere uy hadislere uy bak ewliliğin ne güzel gidecek .. bide kuran okunan ewde kavga olmaz bol bol oku kardeşim ...:13:

X