uzaklaşıyoruz

carvelregret

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2013
191
10
eşim bana bu akşam hiç konuşmayalım konuşursak kavga edıyoruz dedi. bulduğun cozum bu mu pekı dedım? cevab gelmedı. sonra da cocukolmasaydı çoktan gıderdım dedı bana cok koydu bundan sonra senınle karı koca degıl ev arkadaşıyız dedım ağladım dıye bu sefer de ağlamaktan başka bır sey bılmezsın dıyor bı de. nasıl düzelecek bır seyler bılmıyorum. adım adım ayrılığa gıdıyoruz. ve ben salak gıbı adamın tum bu laflarına rağmen ayrılmak ıstemıyorum

Çok yüz göz olunmuş sanırım.
İletişimi bile sıfıra indirmek istemesinin altında yatan nedenler
mutlaka vardır.

Keşke tartışmayı kavgaya çevirmemeyi öğrenip,
konuşmayı öğrenebilseydiniz...

Ayrıca bir erkek kolay kolay çocuk olmasaydı giderdim demez.
Eşiniz çok dolmuş anlaşılan...

Son düzenleme:
eşim bana bu akşam hiç konuşmayalım konuşursak kavga edıyoruz dedi. bulduğun cozum bu mu pekı dedım? cevab gelmedı. sonra da cocukolmasaydı çoktan gıderdım dedı bana cok koydu bundan sonra senınle karı koca degıl ev arkadaşıyız dedım ağladım dıye bu sefer de ağlamaktan başka bır sey bılmezsın dıyor bı de. nasıl düzelecek bır seyler bılmıyorum. adım adım ayrılığa gıdıyoruz. ve ben salak gıbı adamın tum bu laflarına rağmen ayrılmak ıstemıyorum

Kavga sebepleriniz neler peki?Nasıl bu duruma geldi olaylar?

kavga etmeyı bılmıyoruz dıyebılırım. esım kavga ederken her seyı soyleyıp 5 dk sonra sınırı gecıp normmal konuşmasına döner benımkı ıse o 5 dk. sonrasında baslar ertesı güne kadar sürer. oyle yapılardayız. bır dk once kanlı bıçaklı gıbıyken 5 dk sonra bana tv kumandasının pılınden bahsedebılıyor kendı ıstedıgı gıbı yanıt alamayınca da yıne sınırlenıyor.
artık en ufak bır konuşma bıle kavgaya donuştu. düzeltmek ıcın bır sey yapmıyorsun dıyordum ona hep. o da sen ne yapıyorsun kı dıyordu. gecen sabah ona kahvaltı hazırladım yanında goturmesı ıcın torbaya koydum uzerıne de not yazdım. artık kavga etmeyelim senı sevıyorum dıye. gun ıcınde ne teşekkür ettı ne bır sey. tamam belkı kucuk bır sey bu. dun aksam da uyuyakaldı kaldırdım bende cunku aksamustu uyuyunca gece uyuyamıyor sonra. kalkmadı uykusu cok ağırdır. 1 saat sonra kahve yaptım cıkolata koydum kaldırdım bağırdı uyucam dıye yattı tekrar.sonra da gece 3 e kadar oturdu. ne yapsam yaranamıyorum. bu aksam oturup konuşuruz dıye bır seyler aldım ıccek hazırladım falan. uzun sure telle oynadı sonra da konuşmayalım kavga edıyoruz dedı ıste.

bu aralar en popüler kavga nedenımız annesı ve gecmste olanlar. sen oyle yaptın ben böyle gıbı. artık nasıl duzeltecegımı bılmıyorum. 3 aylık cocugum var sutum kesıldı

Siz de eşiniz gibi kavgayı sürdürmeseniz o zaman?Eşiniz bu dönem çok yapıcı olamıyor demek ki.Eminim elinizden geleni yapıyorsunuzdur ama sütünüzün kesilmesine sebep olacak kadar üzmeyin üzdürmeyin kendinizi.Eşiniz 5 dk da normale dönüyorsa siz de onun dediklerini umursamayın.Tartışma başlayacağını anladığınız an kalkın gidin başka odaya başka şeylerle uğraşın.Kavgaları zamanında çok uzattığınız için belki de eşiniz böyle davranıyor.Bir de sürekli geçmiş deşilirse tabi ki o evde huzur olmaz.

çocugunza uzuldum
kendinize biraz zaman verin onada tabiki

bugun bi kom$um kadin evi terketmeedigi surece o evlilik ayakda kalir gibi bi$eyler soyledi, sanki biraz hakli buldum
pes etma ama biraz kendi haline birak bakalim , soyledikleri sinirden mi gerçek fikrimi anlamak için zamaana ihtiyaç var

onun sana dedikelrini bende kocama diyorum sinirlenince ama sinririm geçince nomale dönüyorum, bende az deilim galiba :=)

bende o kadar doluym kı artık maalesef bende kendımı tutamıyorum. keşke ımkanım olsa evlılık terapısıne fln gıtmek ısterdım.

canım sen elinden geleni yapıyorsun
Allah kocana merhamet versin...
bol bol dua et canım.

eger aranızda cozulmesı cok zor bır sorun yoksa bazen erkekler bole sımarık tavırlar sergılerler.esımle aramızda hıc sorun yoktu baktım sureklı bana bagırıyor ben alttan aldıkca bana konusma sus konusmak ıstemıyorum gıbı laflar soluyordu.ortada da bırsey yok ben bıraz uzerıne dustum ısı cozuttu.baktım olacak gıbı degıl sadece ıkı gun konusmadım ve kendısı gıbı davrandım hemen bana neden bole davranıyorsun dedı bende senın davrandıgın gıbı davranıyorum dedım dank ettı bazen gerı cekılmek ıyı gelebılıyor

kavga etmeyı bılmıyoruz dıyebılırım. esım kavga ederken her seyı soyleyıp 5 dk sonra sınırı gecıp normmal konuşmasına döner benımkı ıse o 5 dk. sonrasında baslar ertesı güne kadar sürer. oyle yapılardayız. bır dk once kanlı bıçaklı gıbıyken 5 dk sonra bana tv kumandasının pılınden bahsedebılıyor kendı ıstedıgı gıbı yanıt alamayınca da yıne sınırlenıyor.
artık en ufak bır konuşma bıle kavgaya donuştu. düzeltmek ıcın bır sey yapmıyorsun dıyordum ona hep. o da sen ne yapıyorsun kı dıyordu. gecen sabah ona kahvaltı hazırladım yanında goturmesı ıcın torbaya koydum uzerıne de not yazdım. artık kavga etmeyelim senı sevıyorum dıye. gun ıcınde ne teşekkür ettı ne bır sey. tamam belkı kucuk bır sey bu. dun aksam da uyuyakaldı kaldırdım bende cunku aksamustu uyuyunca gece uyuyamıyor sonra. kalkmadı uykusu cok ağırdır. 1 saat sonra kahve yaptım cıkolata koydum kaldırdım bağırdı uyucam dıye yattı tekrar.sonra da gece 3 e kadar oturdu. ne yapsam yaranamıyorum. bu aksam oturup konuşuruz dıye bır seyler aldım ıccek hazırladım falan. uzun sure telle oynadı sonra da konuşmayalım kavga edıyoruz dedı ıste.

bu aralar en popüler kavga nedenımız annesı ve gecmste olanlar. sen oyle yaptın ben böyle gıbı. artık nasıl duzeltecegımı bılmıyorum. 3 aylık cocugum var sutum kesıldı

sanki beni anlatmışsın gibi geldi. bende eşimle aynı sorunları yaşadık diyebilirim. bizimde sorunumuz geçmişte olanlar ve ailesi idi.
kendi haline bıraktım. ailesiyle iyi olmaya çalışıyorum. soru sormuyorum.
toparlanıyoruz galiba. ama çok yoruluyorum. seni de çok iyi anlıyorum.

ama kendini salma bebişin çok küçük :KK43:

benim eşimde senin ki gibi..
kavga edioruz bağırıyoruz aradan daha 2 dk geçmeden normal bi şeyden bahsedebilio..
sanki bugün günü çok güzel geçti... biraz önce tartışma yaşayan o değildi..
bende bu duruma sinir oluorum..
2 dk sonra bi elinde kravat diğerin de gömlek, neymiş rengi gömleğe uygun muymuş.. yoksa daha koyu renk bi kravat mı seçmeliymiş..
hey allahım yaa

Adam gibi konusaydi kavgada etmezdi zaten! Bunu söylemesi bile sadece seni proveke etmek! Sen bagrip cagirasin diye! Gicik oluyorum böyle heriflere! Cekip gitsin o zaman, aydan aya sana ve cocuga para vermek zorunde degilmi?

Bence sende arayaa mesafeni koy! Bakalim o zaman napiyor! Eminimki o yine sana gelicek!

Merhaba,
Allah bağışlasin bebeğinizi. İlk çocuğunuz sanırım. Lohusa depresyonunda olabilirmisiniz hala? Yanliş anlamayın bende yaşadım uzun sürdü benimkide , esime hayatı zindan etmiştim herşeye ağlardım. Belkide eşiniz sıkıldı, bunaldı biraz kendi haline bırakın sakinleşir. Sizde evliliginizi sürdürmek istiyorsunuz anladığım kadarıyla sinirlenince hemen tepki vermeseniz , sakinlesince konuşsanız böyle böyle birbirinizin sert tarafını törpüleyebilirsiniz belki. Yada yazın içinizdekileri mektup şeklinde güzelce ,okusun belki sizi anlamaya çalışır eşiniz. Söylediği laf kırıcı olmuş eminim çok kırılmışsınızdır. Kırıldığınızı da yazın, anlatın belki işe yarar.

Yazdıklarınız benim için de geçerli. Ben zaten bu ruh hali içinde eşinize hiç hak veremem galiba direk dalarım :KK5: Yine de soğukkanlı olup bir iki fikir yazmak isterim: Kahvaltıdaki not, çikolata ve kahve, gece uyuyamıyor diye uyandıma...hepsi kulağa çok ama çok sevimli geliyor. Çok yapıcı ve güzel...Ama! Bütün bunlar kadınların dünyasında emek, şirin. Erkekler için değil. Yani sizin açınızdan yapıcı adımlar ama eşinizin beklentileri için olmayabilir. Kendinizi onun yerine koyun .Belki onun açısından yapıcı adım bir not ya da kahve değil, bir tabak kuru fasulyedir...Evlilik terapisti konusunda sınırları zorlayın bence, hiç mi mümkünü yok.Bir de neticede çok karamsarca belki ama ne kadar tutmaya çalışırsan o kadar elinden kayıyor, sabun gibi .Bazen gevşek bırakmak en iyisi...Bebişe odaklanmaya çalışın...

Yazdıklarınız benim için de geçerli. Ben zaten bu ruh hali içinde eşinize hiç hak veremem galiba direk dalarım :KK5: Yine de soğukkanlı olup bir iki fikir yazmak isterim: Kahvaltıdaki not, çikolata ve kahve, gece uyuyamıyor diye uyandıma...hepsi kulağa çok ama çok sevimli geliyor. Çok yapıcı ve güzel...Ama! Bütün bunlar kadınların dünyasında emek, şirin. Erkekler için değil. Yani sizin açınızdan yapıcı adımlar ama eşinizin beklentileri için olmayabilir. Kendinizi onun yerine koyun .Belki onun açısından yapıcı adım bir not ya da kahve değil, bir tabak kuru fasulyedir...Evlilik terapisti konusunda sınırları zorlayın bence, hiç mi mümkünü yok.Bir de neticede çok karamsarca belki ama ne kadar tutmaya çalışırsan o kadar elinden kayıyor, sabun gibi .Bazen gevşek bırakmak en iyisi...Bebişe odaklanmaya çalışın...

bende geçen gün eşime seni seviyorum diye mesaj attım cevap yok
dünde seni çok özledim diye yazdım cevap yok

sonra başka bir konu hakkında cevap yazmış. bende sen özlemiyorsun herhalde diye naz caz yaparken.
özlemsem işteyken sana cevap verir miydim dedi:)

Özlem sevgi anlayışı başka işte:KK70:

Merhaba,
Allah bağışlasin bebeğinizi. İlk çocuğunuz sanırım. Lohusa depresyonunda olabilirmisiniz hala? Yanliş anlamayın bende yaşadım uzun sürdü benimkide , esime hayatı zindan etmiştim herşeye ağlardım. Belkide eşiniz sıkıldı, bunaldı biraz kendi haline bırakın sakinleşir. Sizde evliliginizi sürdürmek istiyorsunuz anladığım kadarıyla sinirlenince hemen tepki vermeseniz , sakinlesince konuşsanız böyle böyle birbirinizin sert tarafını törpüleyebilirsiniz belki. Yada yazın içinizdekileri mektup şeklinde güzelce ,okusun belki sizi anlamaya çalışır eşiniz. Söylediği laf kırıcı olmuş eminim çok kırılmışsınızdır. Kırıldığınızı da yazın, anlatın belki işe yarar.

:) ben cogu zaman konuşmaktan daha ıyı anlatıyorum duygularımı yazarken. ben yazma ınsanıyım o konuşma aslında. yazacağına soyle der bana hep. kac mektup yazmışımdır cebıne koymuşumdur. sabahları not yazmışımdır. sayısını unuttum.:/
depresyonda olabılırım doğru cunku doğum yaptıktan sonra annesiyle sorunlarımız oldu oncekı konularımda da vardır zaten. o zamanda bana çocuğumun olduğuna sevınemedım sızın yuzunuzden demıstı, dun aksam da yıne annesinden cıktı zaten mesele.
cunku ben yakında ıse başlayacağım çocuğa bır hafta annem bır hafta o bakacak. ama ben bızde kalmasını ıstemıyorum 40 dk gıbı bır mesafede oturuyor her gun gelıp gıtmesını ısteyecegız kabul eder mı bılmem tabı. bunu konuşurken cıktı kavgamız. yanı kavgalarımızın %90 annesı nedenlı. bana yenı doğum yapmış halımle yaptıklarını kabul edemiyorum. bana lohusayken bakamadı annesı kı çocuğuma nasıl bakacak cok merak edıyorum. cunku yapma dedıgım her seyı yapıyor. cocugun reflusu var kucağında zıplatma dedıkce ınadına gıbı yapıyor sonra çocuk her yere kusunca ve ben sınırlenınce cok tepkı verıyor oluyorum.

bu konuda sana hak verdım, oyle seylere ben değer verıyorum. bana yapılsa mutlu olurum mesela ama o olmuyor. o annesine ıyı davranırsam mutlu oluyor:)

:) ben cogu zaman konuşmaktan daha ıyı anlatıyorum duygularımı yazarken. ben yazma ınsanıyım o konuşma aslında. yazacağına soyle der bana hep. kac mektup yazmışımdır cebıne koymuşumdur. sabahları not yazmışımdır. sayısını unuttum.:/
depresyonda olabılırım doğru cunku doğum yaptıktan sonra annesiyle sorunlarımız oldu oncekı konularımda da vardır zaten. o zamanda bana çocuğumun olduğuna sevınemedım sızın yuzunuzden demıstı, dun aksam da yıne annesinden cıktı zaten mesele.
cunku ben yakında ıse başlayacağım çocuğa bır hafta annem bır hafta o bakacak. ama ben bızde kalmasını ıstemıyorum 40 dk gıbı bır mesafede oturuyor her gun gelıp gıtmesını ısteyecegız kabul eder mı bılmem tabı. bunu konuşurken cıktı kavgamız. yanı kavgalarımızın %90 annesı nedenlı. bana yenı doğum yapmış halımle yaptıklarını kabul edemiyorum. bana lohusayken bakamadı annesı kı çocuğuma nasıl bakacak cok merak edıyorum. cunku yapma dedıgım her seyı yapıyor. cocugun reflusu var kucağında zıplatma dedıkce ınadına gıbı yapıyor sonra çocuk her yere kusunca ve ben sınırlenınce cok tepkı verıyor oluyorum.
Peki anneniz baksa sürekli çocuğunuza sorun olur mu? Çocuğunuz için ayrıca üzüldüm şimdi.
Mektup konusunda da keşke okusaydı eşiniz biraz empati kurardı belki. Doğum sonrası çok zor bu sıkıntıları yaşamak Allah kolaylık , sabır versin.

Ben ve eşimde tartıştıktan sonra çok uzatmaz , konuyu kapatırız. Bir süre sessiz kalır sonra normal konulardan bahsederiz . bizde zaten çok yüksek sesle , bağırarak tartışma olmaz
Tabi çoğu zaman kırgınlığım içimde kalır ama yapacak bişey yok. Aksi taktirde sürekli somurtan biri olup çıkarız. Bu da kadın-erkek kimsenin hoşuna gitmez.

Sizin durumunuza gelince daha çok taze annesiniz. Bundan kaynaklı sorunlar yaşıyo olabilirsiniz . Doğum sonrası cinsellikte kadın erkek arasındaki ilişkiyi önemli ölçüde etkiler . Erkekler detaycı değil sonuca bakarlar maalesef.
En ihtiyacımız olan dönemlerde şefkat arayışımız karşılık bulmayabilir.

Çok eleştirmemeye çalışın eşinizi , belki biraz sıkıntı çekeceksiniz ama kendinizi frenleyerek eşinizi tekrar kazanabilirsiniz .
Siz de o anda sıkıntınızı kırıcı olmadan dile getirin ve uzatmamaya çalışın . Eğer eşiniz kırıcı konuşursa bunu yine kendisine , sözlerinin sizi yaraladığını ifade edin .Sürekli şikayet eden , surat asan kadın-erkek kimse istemez.Eğer seviyor ve istiyorsak bazı huylarını olduğu gibi kabul etmeliyiz.

Umarım herşey çok güzel olur aileniz için . Minik mucizeniz sıkı sıkı bağlanmanıza vesile olur.

X