Sayfa: 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
Toplam 58 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Göz doktorluğu nasıl bir meslektir?

1. Konu Sahibi : Zargarpur #21
    Aile hekimliği 3 yıl üstelik

2. Konu Sahibi : Zargarpur #22
    kazanabılırsenız kesınlıkle göz doktorlugu derım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-01-2015

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
    Bebeğimi kucağıma almama 183 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları vücut büyüklüğüne göre nihayi oranına erişti fakat bacakları hala vücuduna göre daha kısa. Bebeğinizin dalağı artık tamamen işlevsel. Hamileliğiniz sırasında rahminizin ağırlığı yaklaşık 360 kat artarak yaklaşık 28 gr dan yaklaşık 1,13 kg a çıkacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

3. Konu Sahibi : Zargarpur #23
    Siz doktor değil mısınız? Hangi branşı sececeğinizi kadinlarkulubunde mı arıyorsunuz? Çevrenizdeki meslektaslarinizla fikir alışverişi daha sağlıklı olmaz mı? Bu arada arkadasım göz doktoru hem doneri iyi hem de nöbeti rahat bazen göz travması gelebilir ama..

4. Konu Sahibi : Zargarpur #24
    Alıntı piskKo kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    kadın doğum niye kötü ki
    ben kadın doğumla göz doktoru arasında gidip geliyorum

aile hekimliğide uzmanlık istiyor ki zaten onada TUS şart
    bi arkadaş önce aile hekiminden para biriktir sonra uzmanlık okursun demişte ondan kafam karıştı
    aile hekimliğide uzmanlığa girmiyor mu
    Bilmiyorum ama o kadar riske girmeye deger mi alacağınız para belli ama çalışma koşulları çok çok çok ağır ve riskli her cerrahi branş çünkü elinizi dediğiniz hasta ile evleniyorsunuz gözünü ameliyat edersiniz başı agrıyınca ameliyattan sonra direk sizi arar hele kadın doğum aman aman ağzından cikan ile her hareketine azami dikkat edeceksin valla bence gelecek hayatınızı rahat acilden ikide bir telefon gelmeden gecesi gunduzu olmadan evinize gidilecek bölüm bulun

5. Konu Sahibi : Zargarpur #25
    Alıntı Zargarpur kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.tıp mezunuyum,uzmanlık zamanı şimdi de İNŞAALLAH
    AMA bir belirli hedefim olsun istiyorum
    Evli oldugum için ve de çocuğum oldugu için universiteyi bitirsemde daha uzmanlık sınavına çalışmaya başlayamadım.
    Ama artık başlamalıyım.once senenin zahmeti uçup gider yoksa,bildiklerimi unuturum.neyse önceden hep çocuk doktoru olmak istiyordum.,ama artık nedense göz doktorluğuna merak sardım.belki de tembelleşiyorum.çünki pediatri hem çok geniş kapsamlı ,hem de ayın yarısı hastanede uzmanlık okuyanlar .aileyle uymuyor.ama göz doktorluğu daha uygun geliyor.bu konuda fikirleriniz nedir
    şaka mısın sen? doktorsun ve bunu bize soruyorsun.

6. Konu Sahibi : Zargarpur #26
    Alıntı sebatiye kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    şaka mısın sen? doktorsun ve bunu bize soruyorsun.
    Burası kadınlar kulübü.
    Hekim platformu değil.
    Kaldı ki orada bu soruyu sorsan aynen yukarıdaki cevabı alırsın.
    Şaka mı bu?
    6 yıl ne yaptın fakütede?
    Branşını genel kanaate göre mi belirleyeceksin?

İlginç...

7. Konu Sahibi : Zargarpur #27
    Offf ne garip insanlarsınız siz yaaa

8. Konu Sahibi : Zargarpur #28
    Giriş tarihi
    May 2013
    Alıntı mrs_yigido kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Bilmiyorum ama o kadar riske girmeye deger mi alacağınız para belli ama çalışma koşulları çok çok çok ağır ve riskli her cerrahi branş çünkü elinizi dediğiniz hasta ile evleniyorsunuz gözünü ameliyat edersiniz başı agrıyınca ameliyattan sonra direk sizi arar hele kadın doğum aman aman ağzından cikan ile her hareketine azami dikkat edeceksin valla bence gelecek hayatınızı rahat acilden ikide bir telefon gelmeden gecesi gunduzu olmadan evinize gidilecek bölüm bulun
    tıbbıda birazcıkta bunun için okumuyormuyuz ama
    insanlara yardım etmek için tedavi etmek için
    herkes parası için okusaydı doktorluğu (ben yurtdışındayım türkiyedeki doktor maaşlarını bilmiyorum)valla milletin işi yaş o zaman...

söylediklerinize kısmen de olsa katılıyorum türkiyede özellikle evliliklerde kadına düşen pay çok büyük
    gece nöbetlerine giden bir eşe çoku koca huzursuzluk yaratır
    ama tıbbı seçmişsekte aman kolay birşey olsun diyipte mesleki sorumluluklardanda kaçmak çok hoş gelmez bana...
    Gönül öyle yol geçen hanı değil, dergahtır!
    Paldır küldür girilip çıkılmaz, günahtır!...

9. Konu Sahibi : Zargarpur #29
    Giriş tarihi
    Dec 2011
    Ben tıp mezunu olsaydım göz doktorluğu nasıl bir meslek diye burada sormazdım.
    Ne bilsin ki buradaki insanlar? Ben de dahil.
    En fazla kulaktan dolma şeyleri söylerler o da sizin işinize yaramaz.
    Şaşırdım konu başlığını görünce.

10. Konu Sahibi : Zargarpur #30
    Alıntı Zargarpur kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.tıp mezunuyum,uzmanlık zamanı şimdi de İNŞAALLAH
    AMA bir belirli hedefim olsun istiyorum
    Evli oldugum için ve de çocuğum oldugu için universiteyi bitirsemde daha uzmanlık sınavına çalışmaya başlayamadım.
    Ama artık başlamalıyım.once senenin zahmeti uçup gider yoksa,bildiklerimi unuturum.neyse önceden hep çocuk doktoru olmak istiyordum.,ama artık nedense göz doktorluğuna merak sardım.belki de tembelleşiyorum.çünki pediatri hem çok geniş kapsamlı ,hem de ayın yarısı hastanede uzmanlık okuyanlar .aileyle uymuyor.ama göz doktorluğu daha uygun geliyor.bu konuda fikirleriniz nedir
    Cnm burda kaç tane kadının tıp bilgisi vardır sence?Bu soruna cvp verebilmek için,kişinin ya tıp okuması yada çok yakınında birisinin doktor olması lazım.drtus diye bir site var ona bak orada senin gibi sorusuna cvp arayan çok kişi var.Ayrıca senin tus puanlarından haberin yok sanırım,göz doktorluğu dediğin bölüm tus ta 70 puan almakla oluyor o kadar zamanın varmı senin ders çalışmak için evli ve çocuklu olduğunu söylemişsin,eğer zamanın varsa o kadar çalışacaksan git ftr yaz ayda 2 nöbetle başlarsın nöbetlerdede sabaha kadar uyursun cerrahi branş hangisi olursa olsun bayan için zordur.Ayrıca artık uzmanlığın çok bir anlamı kalmadı maddi olarak,bence aile hekimliği yap,sabah 9 akşam 5 riskin az,maaşı iyi daha ne olsun asistan olunca kaç yıl çile çekiceksn doğru düzgün para kazanamicaksın vs.

Sayfa: 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon