Göz doktorluğu nasıl bir meslektir?

3000 iyi bir para değil çünkü öncelikle ciddi profesyonel bilgi gerektiren bir iş yapıyorsun,nöbet sonrası iznin yok 36 saate uzayan çalışma sürelerin var,bir malpraktis davası açıyorlar 100 bin tl,davası olmayan doktor yok gibi,okurken ettiğin masrafı ve çileyi saymıyorum bile.üstelik asistanken nerdeyse 30 yaşında insan oluyorsun,herhangi bir mesleğin stajeri gibi 20 yaşında olmuyorsun. mühendis işletmeci arkadaşlarım 1500 tl ile başlamış 2-3 yılda 3000tlye çıkmışken 4 yıl 3000tlye çalışmak bu şartlarda bence az.bu mesleğin hakkı değil diye düşünüyorum yoksa 3000tlyi küçümsediğimden değil.

Henüz TUSu kazanıpta uzmanlık okuyan bir doktor 3000 alsa bu iyi bir para değil mi ki...
Ben bu parayı alsam şahsen yadırgamam tabi henüz tabiri caizse yeni yetme bir doktor olarak yanii...

Sonrasında yılların deneyimiyle gelen başarı ve feda edilmiş okadar gece ve gündüzümüzden sonra tabikide 3000 liraya ı ıhh derimm...
Peki ben çok merak ettim şuan 7300 almışsınız 2 ay sonra bu maaş neden yarıya düşecek...
Sistemdeki bu oynamalara aklım ermedi ve... branşınız nedir acaba?

Not:Mezun olduktan sonra Türkiyeye gelme durumum var
Denklik TUS hepsini geçmem gerekecek..
Mesleğimi Türkiyede yapmak zorunda kalıcam
ama duyduklarım karşısında layıkıyla yapamayacağımdan korkmaya başladım desem yalan olmaz..

saçma sapan şikayet ve davalarla uğraşmak ve az maaş almak istiosan gel dostum :)
bu arada arkadaş muhtemelen tusu kazandı asistan olacak o yüzden maaşı düşecek
nöbet ertesi izin olmadığını biliyor muydun?
sabah 8de mesai sonra o gün nöbet ertesi gün en erken 7-8de çıkış

Çocuğun da varmış tatlım. Bence göz gayet uygun bir branş. Ancak tusta da puanları yüksek biliyorsundur. Derma, biyokimya falan da düşünebilirsin. Hatta halk sağlığı bile bence gideri olan bir branş :)

En nihayetinde ayda 5bin kazanıp harcayamadıktan sonra neye yarar??? Boş vakit önemli ^^

saçma sapan şikayet ve davalarla uğraşmak ve az maaş almak istiosan gel dostum :)
Gelmeme gibi bir durumum yok malesef
Şuan 4. sınıftayım.. kulağınıza saçma gelebilir tabi ama mezun olunca evlilik ve Türkiyeye taşınmak beni bekliyor..
Anlatılanlar hiç iç açıcı değil farkındayım ama bu yola baş koyduk bir kere
Çok gururlu bir meslek ama bazen diyorum keşke ailede doktor olsaydıda yapma etme kızım diyen olsaydı:KK31:
Bu saatten sonra dövünmek boş zaten yarı yolu geçtik vazgeçmek anlamsız...

Bu arada TUSu kazandı diye maaşı düşecekmiş arkadaşın
TUSu kazanmadan önce benim bildiğim sadece pratisyenlik yapılabiliyor
Pratisyenler 7000 civarı bir maaş mı alıyor:KK53::KK53:

Şuan 4. sınıftayım.. kulağınıza saçma gelebilir tabi ama mezun olunca evlilik ve Türkiyeye taşınmak beni bekliyor..
Çok gururlu bir meslek ama bazen diyorum keşke ailede doktor olsaydıda yapma etme kızım diyen olsaydı:KK31:

Deme bacim deme.ben simdi sulalede doktor olmak isteyen gordummu amann diyorum:)yakma kendini.degmez bu kadar cileye.sonucta saglikci olurken sagliktan oluyor insan

Sorunun cevabini kk de mi ariyorsun diyen arkadaslara
GORDUNUZMUUUU BURDA NE COK DOKTOR VARMISSSS.ve de yardimci olmak icin fikirlerini ,tecrubelerini esirgemiyorlar
Tesekkur ederim canimm meslektaslarim
ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN HEPIMIZIN.AMIN

asistanlara az maaş veriyorlar
daha çok iş yükü daha az maaş
pratisyen maaşı da kesinlikle 7000 filan değil keşke olsa :)
bu ay eksi hesaptayım düşün :)
bir de 6 gün izin al 1000 lira paranı kessinler üstüne

asistanlara az maaş veriyorlar
daha çok iş yükü daha az maaş
pratisyen maaşı da kesinlikle 7000 filan değil keşke olsa :)
bu ay eksi hesaptayım düşün :)
bir de 6 gün izin al 1000 lira paranı kessinler üstüne
Vay anasını sayın seyircilerrr:KK1:
Küfür edim mii... ımm yok etmicem...

asistanların maaşı saat başı hesabı olarak yapıldığında Türkiye deki en düşük maaşa tekabul ediyordu sanırım......bir de erkek arkadaşlarımız tayvandaki seks işçilerinden de az kazandığımızı hesaplamıştı

şu ana kadar kaybettiklerime baktığımda kesinlikle bu kadarına değmez diyorum.......

Türkiye şartlarında kesinlikle dermatoloji diyorum.........gece gündüz doktorculuk oynamaya gerek yok.....kesinlikle çok yıpratıcı

Merhaba arkadaşlar.
Bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.tıp mezunuyum,uzmanlık zamanı şimdi de İNŞAALLAH
AMA bir belirli hedefim olsun istiyorum
Evli oldugum için ve de çocuğum oldugu için universiteyi bitirsemde daha uzmanlık sınavına çalışmaya başlayamadım.
Ama artık başlamalıyım.once senenin zahmeti uçup gider yoksa,bildiklerimi unuturum.neyse önceden hep çocuk doktoru olmak istiyordum.,ama artık nedense göz doktorluğuna merak sardım.belki de tembelleşiyorum.çünki pediatri hem çok geniş kapsamlı ,hem de ayın yarısı hastanede uzmanlık okuyanlar .aileyle uymuyor.ama göz doktorluğu daha uygun geliyor.bu konuda fikirleriniz nedir

Bence cok iyi meslek goz doktorlugu pedatriden daha guzel bence.benimde puanim pediatriye yetiyordu ama pediatriyi secmedim. Pisman diilim ama simdi okudugum bolumu lek sevmiyorum

Zargarpurcuğumm:KK1:
Sana teşekkür etmek istiyorum forumdaşım benim..:21:
Açtığın bu konu sayesinde mesleklerimiz ve biz bölümüne şöyle bir göz atınca drtus forumunu keşfettim...
Yurtdışında okuyupta Türkiyede TUSa girip kariyer yapacak olan ben herşeyden bihaberdim...

Ha sanma ki öğrenmek istemedim burdaki bi kaç topicede yazmıştım... cvp gelmedi(biri hariç onada burdan teşekkürlerimi iletim)
Hatta doktor olduğunu anladığım bir üyeye özel mesaj bile attım..sonuç malum cvp yine yoktu
Ki bu üye bdv de konu açıp yardım bekleyen akıl isteyen bir üyeydi ama kendisine yöneltilmiş bir kaç sorucuğa cevap verme zahmetinde bile bulunmadı... zaten isminide hatırlamıyorumda her neyse işte:KK31:

Tekrardan teşekkürler inşAllah yolun aydınlık olur gönlünde ne varsa gerçek olsun!

Valla parmaklarına sağlık cok güzel yazmışsın kısaca anlatmak istediğim bu tabi ekstralarıda var

X