Keçe

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.612
631
Merhaba arkadaşlar,

Keçe kullanılarak yapılan süs objeleri çok hoşuma gidiyor. Çocuk odası için kapı süsü ve bebek şekerlerini kendim keçe ile yapmak istiyorum. Bu malzemeyi kullanabilen arkadaşlarım rica etsem bana tavsiyelerini yazabilir mi?

Hangi malzemeleri almam lazım? Dikiş makinası kullanımı şart mı (özellikle kapı süsü gibi büyük şeylerde). İpuçlarını benimle paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Keçe dikmek için dikiş makinesi şart değil, sabırlı ve böyle el işleriyle uğraşmaktan hoşlanan biriyseniz keçeleri elinizde de dikebilirsiniz rahatça, malzeme bebek şekeri ve kapı süsü için belirlediğiniz konsepte göre değişir, boncuklar, kurdeleler, arada kullanacaksanız kumaşlar vs
Bebek şekerleri ve kapı süsü için ince keçe kullanırsınız, keçeler birkaç kalınlıkta oluyor çünkü, alacağınız yere bebek şekeri, kapı süsü için kullanacağım derseniz onlar size yardımcı olur.
Ve eğer keçe yapacaksanız mutlaka elinizdeki keçe renklerine göre ip alın, elde dikeceğiniz için kullanacağınız ip dantel ipi kalınlığında olacak, küçük dantel kukalarından alırsınız.

Keçeyi elde dikenler dikişi içten değil dıştan yapar, size örnek olması açısından bir görsel buldum onu koyayım.

$image.jpg

$image.jpg

Keçeleri dikince içlerini elyafla doldurabilirsiniz, yorgancılardan temin edebilirsiniz, bebek şekerleri ve kapı süsü için 300 gram elyaf alsanız yeterde artar bile.
$image.jpg

Ayrıca bebek şekeri için örgü biliyorsanız örgüde yapabilirsiniz.
$image.jpg

Kolay gelsin...

Uzun zamandir arastiriyorum nasil yapilir diye Temmuz'da anne olucam kapı süsü yapmak istiyorum becerebilirmiyim dusunceliyim 😑

Ben gün sayıyorum oğluşum geldi gelecek. 👶 Onun için keçeden bir sürü şey yaptım. Daha önce denemediğim şeylerdi sadece internetten görüp beğendim ve başladım yapmaya.. Sonucu siz değerlendirin bakalım ☺️ $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1402261938.006713.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1402261966.335995.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1402262014.470331.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1402262041.724954.jpg

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Üşendim daha dogrusu maşallah sana vallaha oglusunu saglıkla kucagına al büyütürsn inş

Teşekkür ederim ☺️ bekleyen ve isteyen herkese nasip olur inşallah. Benim çok vaktim vardı, gurbette olduğum için sıkılıyordum o yüzden bir eğlence olsun istedim. Hem de el emeğim olması daha özel ve anlamlı olurdu. Biraz kolayına kaçtım keçelerin içine elyaf doldurup dikmedim üşendim 😏 ama böyle de sağlam ve güzel oldu. İsteyen ve beğenen varsa örnek olarak yapabilir ben de kalıplarımı farklı fotoğraflardan derleyerek çıkardım, kafama göre tasarladım. Hem orijinal, hem özel hem ucuz 😉 sevgiler...

Vallaha sen ucuza ii yapmşn bn anaokulu ögretmeniyim keçeler çok pahalı bide ben araştırmştm kapı süsü şekeri taçı sepeti 125 tl yaptırdm

Sen de çok pahalıya yaptırmamışsın aslında. Keçeler çok fazla gitmiyor ben 20x20 aldım yarısından fazlası kaldı çoğunun. Çünkü parçalar çok küçük fazla keçe gitmiyor. Şekerleri de kendim yaptım onlar da 100₺ye geldi. Kavanoz tipi olanlar daha pahalı oluyor ben kendim yapınca ucuza kapatmış oldum. Yalnız çok uğraştım ipiydi boncuğuydu vs. Ama görenler bayılıyor ☺️ ne bileyim heves işte 😌

Bence çok uyguna aldım ankara çok pahalın 2.5 tanesi taç sepet 100 tane seker kapı süsüne verdm

Piyasada en basit şeker 100₺ zaten. Kapı süsü vs sen gerçekten ucuza bulmuşsun. Darısı diğerlerinin başına ☺️

selamlar
ben kalın keçeden birşeyler yapacağım. dikiş makinesinde dikilebiliyor mu bilginiz var mı? normalde kot vs dikebiliyorum,özellikle o dikiş yerleri üstüste binince kalınlaşan yeri kolay aşıyor.
ama keçeden emin olamadım.

X