2014 de Tüp Bebek Yapacakların Paylaşım Topiği

Kaçıncı Kez Tüp Bebek Yaptırıyorsunuz?

• Ankete Katılan
    861
  • Anket Kapalı .
inş 2014 bizim yılımız olur :KK16:tüm bebişini bekleyenler anne olsun artık yaa:KK5::KK5:yeter ama bu kadar beklemek:KK5:
merkezin neresi olucak:26::26:bende yeni merkez arayışı içindeyimde :44:
sağol melekcim inşallah hepimizin son tedavileri olur 2014 de bebeklerimize kavulaşım artık çok bekledik çok emek verdik:KK16:

selamlar benim de 2 tup bebe denemem oldu ilki gecen sene bu aylarda 8 haftalikken kalp atislari alinmadigi icin alindi digeri bundan 6 ay once ama negatifti 2014 mart gibi nasipse dusunuyoruz Rabbim isteyen hic kimsenin kucagini bos birakmasin bu arada benimd
e rahatsizligim pkos ve hipotiroi
cok yipratici bi surec umarim gozyaslarimiz bizlere evlat olara doner bir gun evlat sahibi olsam dahi dunyada evlat sahibi olamayip uzulen son kadin icin uzulup dua etmeye devam edecegim.

inş 2014 bizim yılımız olur :KK16:tüm bebişini bekleyenler anne olsun artık yaa:KK5::KK5:yeter ama bu kadar beklemek:KK5:
merkezin neresi olucak:26::26:bende yeni merkez arayışı içindeyimde :44:

aynen bazı isimler var hala anne olamamış çok üzülüyorum kaldık öylece geleni gideni gebe bıraktık biz kaldık:KK1:
merkez olarak aklımda iki yer var canım eski merkezime devam edebilirim başkent üniversitesine ya da memorial hastanesinin Ankarada yakında açılacak hastanesinin ilk tüp bebek hastalarından olabilirim tedavi aşamasına geleyim netleştircem.önce histeroskopi olmayı düşünüyorum başkent te...sen ne düşünüyorsun 5.denemenden sonra...

selamlar benim de 2 tup bebe denemem oldu ilki gecen sene bu aylarda 8 haftalikken kalp atislari alinmadigi icin alindi digeri bundan 6 ay once ama negatifti 2014 mart gibi nasipse dusunuyoruz Rabbim isteyen hic kimsenin kucagini bos birakmasin bu arada benimd
e rahatsizligim pkos ve hipotiroi
cok yipratici bi surec umarim gozyaslarimiz bizlere evlat olara doner bir gun evlat sahibi olsam dahi dunyada evlat sahibi olamayip uzulen son kadin icin uzulup dua etmeye devam edecegim.

selam:KK16::KK16::KK16:
çok geçmiş olsun geçmişte yaşadıklarınlarını gelecek evladın unuttursun inşallah...
son cümlen çok duygulandırdı beni:KK5: Allah gönlüne göre versin canım:KK16:

Canım yeni topigimiz Hayırlı olur İNŞALLAH yeni yılda hamilleler saglıkla bebişlerini kucaklrına alsınlr İNŞALLAHH bizlerder hayırlsııyla hamile kalmayı Rabbim nasip eder İNŞALLAH:KK16::KK16::KK16:

Kızlar sizlerden ricam herkes yaş,deneme sayısı,merkez,tedavi sebebi ve tedaviye başlayacağı muhtemel zamanı yazsın liste oluşturacağım ve listemiz topiğin ilk sayfasında ilk mesajda sabit olarak kalacak düzenlemeleri güncellemeleri yapacağım zaman ilerledikçe...

Canım yeni topigimiz Hayırlı olur İNŞALLAH yeni yılda hamilleler saglıkla bebişlerini kucaklrına alsınlr İNŞALLAHH bizlerder hayırlsııyla hamile kalmayı Rabbim nasip eder İNŞALLAH:KK16::KK16::KK16:

Amin canım inşallah gebelik haberi bol bir topik ve yıl olur bizlerinde sırası geldi dimi artık :KK16:

aynen bazı isimler var hala anne olamamış çok üzülüyorum kaldık öylece geleni gideni gebe bıraktık biz kaldık:KK1:
merkez olarak aklımda iki yer var canım eski merkezime devam edebilirim başkent üniversitesine ya da memorial hastanesinin Ankarada yakında açılacak hastanesinin ilk tüp bebek hastalarından olabilirim tedavi aşamasına geleyim netleştircem.önce histeroskopi olmayı düşünüyorum başkent te...sen ne düşünüyorsun 5.denemenden sonra...

evet yaa çoğu ilk denemede hamile kalıyo bi kaç kişi kaldık numunelik:KK17:
haziran ayında ki 5. negatiften sonra pes ediyorum artık nasılsa olmuyo uğraşma dedim kendime ama gönül söz dinlemiyor ki:KK5:
sen ankara dasın sanırım duymuşsundur ismini erkek infertilitesinde uzman kaan Aydos var ya ona gidicek eşim ...bizim embriyolarımız 5.güne gelemiyo maalesef araştırdım bunun en büyük sebebi spermlermiş...bakalım dr bazı testler istedi şimdi onu yaptırıcaz yani yeni bi tüp tedavisinden önce en büyük sorunumuz olan spermleri iyileştirmeliyiz..merkezler spermi iyileştirmeden direk tüp bebek diyolar şimdi gitsek yine aynı şeyler olucak ve tabi sonuç yine hüsran...
sanırım yeni bi tedavi için 1 yıl daha geçer bende istanbulda seval Taşdemir var onu araştırdım bilmiyorum ki inş son tedavilerimiz olur bizde artık kk da ki anneler gurubuna transfer olabiliriz:KK1:
off ne çook yazmışım yaa:KK1:inan artık bu işin prof.u oldum yakında ders vericem:KK17::KK17:

seval taşdemirin merkezi bizim için lenfosit aşısını önerdi..

haziran ayında ki 5. negatiften sonra pes ediyorum artık nasılsa olmuyo uğraşma dedim kendime ama gönül söz dinlemiyor ki:KK5:
sen ankara dasın sanırım duymuşsundur ismini erkek infertilitesinde uzman kaan Aydos var ya ona gidicek eşim ...bizim embriyolarımız 5.güne gelemiyo maalesef araştırdım bunun en büyük sebebi spermlermiş...bakalım dr bazı testler istedi şimdi onu yaptırıcaz yani yeni bi tüp tedavisinden önce en büyük sorunumuz olan spermleri iyileştirmeliyiz..merkezler spermi iyileştirmeden direk tüp bebek diyolar şimdi gitsek yine aynı şeyler olucak ve tabi sonuç yine hüsran...
sanırım yeni bi tedavi için 1 yıl daha geçer bende istanbulda seval Taşdemir var onu araştırdım bilmiyorum ki inş son tedavilerimiz olur bizde artık kk da ki anneler gurubuna transfer olabiliriz:KK1:
off ne çook yazmışım yaa:KK1:inan artık bu işin prof.u oldum yakında ders vericem:KK17::KK17:

pes etmiyoruz çünkü anne olma iç güdümüz o kadar kuvvetliki yumurta ve sperm olduğu sürece denemeye devam edicez...
Allah fazla aratmasın diyorum...
kaan aydos u biliyorum evet bazı arkadaşlarda gitmişlerdi ona ve çok haklısın 5.güne gidemeyen embriyoların sebebi genelde spermmiş bende de aynı sorun var 5.güne hiç embriyom kalmıyor bunun nedenini bulmak lazım...hangi testleri istedi yazabilirmisin...ben sperm dna hasar testi yaptırtmayı düşünüyorum başka testlerde varmı bilmiyorum.seval taşdemiride hep tv de gördüm açıklama yaparken haliyle başarılı örneklerle gördüm hep bence iyi bir seçim olmuş...

egunal ben 29 yasindayim ankardayim sen de ankaradasin sanirim ben fatih universtesi hastanesinde yaptirdim ilk denemmi 2. ankara tup bebek merkeziydi ama hic memnun kalmadim oradan in fatih da iyiydiih insallahlah bir gun biz de severiz bebislerimizi hayal ettigimiz kokularini doya doya cekeriz icimize

pes etmiyoruz çünkü anne olma iç güdümüz o kadar kuvvetliki yumurta ve sperm olduğu sürece denemeye devam edicez...
Allah fazla aratmasın diyorum...
kaan aydos u biliyorum evet bazı arkadaşlarda gitmişlerdi ona ve çok haklısın 5.güne gidemeyen embriyoların sebebi genelde spermmiş bende de aynı sorun var 5.güne hiç embriyom kalmıyor bunun nedenini bulmak lazım...hangi testleri istedi yazabilirmisin...ben sperm dna hasar testi yaptırtmayı düşünüyorum başka testlerde varmı bilmiyorum.seval taşdemiride hep tv de gördüm açıklama yaparken haliyle başarılı örneklerle gördüm hep bence iyi bir seçim olmuş...
amin inş...sizde erkek sorunu varmıydı :26:evet eşimde yaptırıcak sperm dna hasar testi ve eşimin yaptırması gereken bazı testlerde var bi bakıp yazıyım sana:KK6:

egunal ben 29 yasindayim ankardayim sen de ankaradasin sanirim ben fatih universtesi hastanesinde yaptirdim ilk denemmi 2. ankara tup bebek merkeziydi ama hic memnun kalmadim oradan in fatih da iyiydiih insallahlah bir gun biz de severiz bebislerimizi hayal ettigimiz kokularini doya doya cekeriz icimize

evet canım Ankaradayım fatih üniversitesini eşim çok istemişti ilk tüp denememe başlarken bende illa gazi üniveristesi olsun demiştim ve gazi de yaptırdım ilk denememi negatif oldu sonrasındaki 2 denememide başkent üniversitesinde yaptırdım doktorumdan çok memnun kaldım.ankara tüp bebek merkezinide geçenlerde çok araştırdım malum 4.tüp denemem olcak alternatifler bulmaya çalışıyorum belki aklıma yatan bir yer olur diye tatmin olmadım edindiğim bilgilerden her merkez gibi gebe kalan da kalamayanda var ama ben pek sıcak bakamadım nedense...şimdi nereyi düşünüyorsun.

FSH

LH

Total testosteron

Estradiol

BetaHCG

AFP

AST

ALT

GGT

Total PSA

Kolesterol

Açlık kan şekeri

Testis ultrasonu ya da Doppler sonucunuz:

amin inş...sizde erkek sorunu varmıydı :26:evet eşimde yaptırıcak sperm dna hasar testi ve eşimin yaptırması gereken bazı testlerde var bi bakıp yazıyım sana:KK6:

valla paylaşırsan süper olur hemde diğer kızlarda faydalanırlar...
erkek sorunu yok gibi görünüyor bizde ama değişken sperm testlerinin bazılarında ileri hareketli spermlerde ve morfolojide biraz sıkıntı var ciddiye almıyor tüp doktorları direk tüpe yönlendiriyorlar tüp için değerler yeter deyip hoopppp tedavide buluyorsun kendini...

seval taşdemirin merkezi bizim için lenfosit aşısını önerdi..
canım
benım hayırlısı olsun... lenfosıt asısını bende oldum cok umut baglama... sevla tasdemırde cok soguk ve ılgısız bı dr. ben son tedavımı onda yaptırmıstım... hastanın suratına dahi bakmıyo... yınde sen bılırsın... ıyı arastır derım

FSH

LH

Total testosteron

Estradiol

BetaHCG

AFP

AST

ALT

GGT

Total PSA

Kolesterol

Açlık kan şekeri
Testis ultrasonu ya da Doppler sonucunuz:
işte eşimin yaptıracağı gereken tahliller bunlar...bunlarla birlikte gidicez kaan beye

işte eşimin yaptıracağı gereken tahliller bunlar...bunlarla birlikte gidicez kaan beye

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
ayyy meleekkkk bu testlerin bi çoğunu bizde yaptırıyoruz demek kocalarımızada aynı anda yapılsa olurmuş:KK1::KK1::KK1:
şaşırdım valla çok sağol paylaşımın için değerlendirecem mutlaka:KK19:

ewt bende geldım yass 25 sorun azospermı+ pko deneme sayısı 4 deneme yap.hastaneler ılk 3 ü gazieurofertı 4. fertıjın suan irenbe... ignelere devam edıyorum pazartesi kontrolum var bu kadarrrrrrr:KK16:

X