2014 de Tüp Bebek Yapacakların Paylaşım Topiği

Kaçıncı Kez Tüp Bebek Yaptırıyorsunuz?

• Ankete Katılan
    861
  • Anket Kapalı .
transfer dediginiz asılamamı :KK17:

önce ilaçlarla yumurtalar geliştiriliyor sonra gelişmiş yumurtalar anestezi altında anneden toplanıyor ve aynı gün babadan alınan spermle labratuar ortamında döllendiriliyorlar, oralaama 3-5gün sonra döllenmiş emriyoalrı anneye geri veriyolar bu transfer oluyor, yaani tüp bebek:emir_bebek::emir_bebek:

önce ilaçlarla yumurtalar geliştiriliyor sonra gelişmiş yumurtalar anestezi altında anneden toplanıyor ve aynı gün babadan alınan spermle labratuar ortamında döllendiriliyorlar, oralaama 3-5gün sonra döllenmiş emriyoalrı anneye geri veriyolar bu transfer oluyor, yaani tüp bebek:emir_bebek::emir_bebek:

çook güzel anlattın cnm tşkler.aşılaama yapmadan tüp bebek yapmıyo galiba dr.bana tüp bebeğe gerek yok olur dedi ama olmuyo :KK43:

hayırlısı amiiinn...
ohooo belirti çooookkk :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
ama tabiki piskolojik olma ihtimalleride çookkkk :KK1:
fazla kendimi dinlememeye çalışıyorum, sende varmı belirtii

bende en büyük belirti göğüslerim bomba gibi,fazla oturunca ve ayakta az da dursam belim ağrıyor ve uzanınca belim sızlıyor,ara ara sızı oluyor kasıklarda o kadar ama psikolojik midir yoksa gerçek mi bilemiyorum :KK1::KK1::KK1:

bende en büyük belirti göğüslerim bomba gibi,fazla oturunca ve ayakta az da dursam belim ağrıyor ve uzanınca belim sızlıyor,ara ara sızı oluyor kasıklarda o kadar ama psikolojik midir yoksa gerçek mi bilemiyorum :KK1::KK1::KK1:

göğüsler aynıı evet, ama opudan öncede ilaçlardan sebep öyleydi benimkii oyüzden onu saymıyorum belim ağrıyor ayneen, farklı olarak ne hissediyorum biliyomusun ben çalışıyorum aynı zamanda sabah iş için mecburi 7,30da kalkıyorum şu son 4güne akdar en erken gece 1de yatardım sabahta gayet iyi kalkardım, şu son 4-5gündür en geç 10u çeyrek geçe uyuyorum koltukta sızıp kalıyorum resmen :KK1:
bi tek o farklı hee midemde bulanıyor gibiii amaa o pisklojik benceee :44::44:

göğüsler aynıı evet, ama opudan öncede ilaçlardan sebep öyleydi benimkii oyüzden onu saymıyorum belim ağrıyor ayneen, farklı olarak ne hissediyorum biliyomusun ben çalışıyorum aynı zamanda sabah iş için mecburi 7,30da kalkıyorum şu son 4güne akdar en erken gece 1de yatardım sabahta gayet iyi kalkardım, şu son 4-5gündür en geç 10u çeyrek geçe uyuyorum koltukta sızıp kalıyorum resmen :KK1:
bi tek o farklı hee midemde bulanıyor gibiii amaa o pisklojik benceee :44::44:

ben uykuya hep düşkün olduğum için onla ilgili yorum yapamıyorum :KK1: mide bulantısı transferden önce oluyordu sürekli progestan dan dedi doktor

ben uykuya hep düşkün olduğum için onla ilgili yorum yapamıyorum :KK1: mide bulantısı transferden önce oluyordu sürekli progestan dan dedi doktor

canım yaa ben sana bişey sorcam, dediğim gibi bu benim 3 denemem ve daha önce iki sefer farklı bir merkezde denemiştim burda ilk oluyor neyse, ben dün çatlatma iğnesi vuruldum.. ovitella mı ne varya ondan, bebeğin tutunmasını kolaylaştırmak için dedi doktorum,
sende vuruldun mu yada sonuç gününe akdar hangi ilaçları kullanıyosun

canım yaa ben sana bişey sorcam, dediğim gibi bu benim 3 denemem ve daha önce iki sefer farklı bir merkezde denemiştim burda ilk oluyor neyse, ben dün çatlatma iğnesi vuruldum.. ovitella mı ne varya ondan, bebeğin tutunmasını kolaylaştırmak için dedi doktorum,
sende vuruldun mu yada sonuç gününe akdar hangi ilaçları kullanıyosun

ben opu günü progestan a başladım vajinadan günde 3 kez bide folbiol kullanıyorum o kadar canım çatlatma iğnesi vurulmadım

duymadım yani ama doktorun dediğine göre bi bildiği vardır

yok canım bana da jel verdiler. haftada bir kalçadan progesteron verdiler bir de. sanırım ne varsa verelim dediler:KK9:
ateşte düşüş oldu, çok canlı rüyalar gordum ve hafif ağrı var. geçen sefer bunlar olduğunda pozitif olmuştu. inşallah yeni olurrr:KK16::KK16::KK16: belirti sayılmaz ama olumlu olmaya çalışıyorum

canım demin aradım doktorumu transfer sonrası verecekmiş
Pıhtılaşma iğnelerini transferden önce yani yarın başlıcam progestreron jelle birlikte

ben opu günü progestan a başladım vajinadan günde 3 kez bide folbiol kullanıyorum o kadar canım çatlatma iğnesi vurulmadım

duymadım yani ama doktorun dediğine göre bi bildiği vardır

bende ilk kez duydum ama doktoruma inanıyorum,
progestan iğne kalçadan oluyorum hergün,corasprin ve folik asit kullanıyorum,
Allahım emeklerimizi boşa çıkartmasın mutlaka takip edicem burdan sonucunu inşallaaahh güzel haberleriniş alırım:nazar::nazar::nazar::nazar:

Kizlar naptiniz
Biraz once opudan ciktim
23 yumurta toplandi
Baya agrim oldu
Istifra faln
Sukur bakalim kaci dollenecek

canım geçmiş olsun.sen çıkmışsın biz gelmişiz.benimde bugün rahim filmim çekildi.eşim sperm testi verdi.1 tüp dondurdular bakalım.bende 2 şubat gibi regli olucam.3,4 şubat gibi başlıcaz allah nasip ederse.
sanada bol şans, rabbim yardım etsin...
bizede yaz gelişmeleri...

bende ilk kez duydum ama doktoruma inanıyorum,
progestan iğne kalçadan oluyorum hergün,corasprin ve folik asit kullanıyorum,
Allahım emeklerimizi boşa çıkartmasın mutlaka takip edicem burdan sonucunu inşallaaahh güzel haberleriniş alırım:nazar::nazar::nazar::nazar:

amin canımmm Allahım hepimizin yüzünü güldürsün inşallah bende güzel haberlerini bekliyorum :KK49:

kızlay ya hafif karın ağrım var

canım demin aradım doktorumu transfer sonrası verecekmiş
Pıhtılaşma iğnelerini transferden önce yani yarın başlıcam progestreron jelle birlikte

bana iğnelere transferden 1 gün sonra başla dedi doktorum. ama bence önce daha iyi. özellikle 5. gün transferinde. bence öyle olur senin.

canım geçmiş olsun.sen çıkmışsın biz gelmişiz.benimde bugün rahim filmim çekildi.eşim sperm testi verdi.1 tüp dondurdular bakalım.bende 2 şubat gibi regli olucam.3,4 şubat gibi başlıcaz allah nasip ederse.
sanada bol şans, rabbim yardım etsin...
bizede yaz gelişmeleri...

AA canım sabah bi ben vardım galiba çok erkendi opu 8de
Clinicdekilere mi sordun beni yoksa :KK19:
Canım benim çok sevindim sende atlatmışsın peki rahim filmi sonucun nasıl çıktı ?

Eşinde vermiş donsun ohhhh gelsin bebişlerle maşallah:nazar:

bana iğnelere transferden 1 gün sonra başla dedi doktorum. ama bence önce daha iyi. özellikle 5. gün transferinde. bence öyle olur senin.

Canımmmm ahh keşke 5.gün olsaaaaaa:KK37:

Pıhtılaşma bende cok yüksek ondan transferden önce başlanın ama prgtrn jelle ilk defa erken başlıcam
İğnesinide bakalım transferden sonra başlıcam

Ay heyecan yaptım :KK52::KK52::KK52::KK37::KK37::KK37::KK76::KK76::KK76:

Oo. Karında bebek var yavrusum ağrıcak tabeee:KK49::KK9::KK9::KK3::KK34:

AA canım sabah bi ben vardım galiba çok erkendi opu 8de
Clinicdekilere mi sordun beni yoksa :KK19:
Canım benim çok sevindim sende atlatmışsın peki rahim filmi sonucun nasıl çıktı ?

Eşinde vermiş donsun ohhhh gelsin bebişlerle maşallah:nazar:

yok canım sormadım ama senin öğlendir falan diye tahmin ettim.biz sabah 10 da ordaydık.eşimin testi tamamlanınca 10.30 gibi sertaç hocanın odasına görüşmeye geçtik.11 de de denge laboratuvarına geçip rahim filmi çektirdik.
eşimin testi süperdi valla.bugünde 100.000 sperm çıktı hepsi dondu 2 kez daha vericek.3 tüp olcakmış.

benim rahim filmimde sol tüp kapalı çıktı.ama tüp bebek olacağı için sorun deği, normal yolla şansınızı %50 azaltırdı ameliyat gerekirdi dedi doktor.zaten öyle bir şansımızda yok.ama rahimin yapısı, durumu iyiymiş.

hadi seninde şansın bol olsun canım.

yok canım sormadım ama senin öğlendir falan diye tahmin ettim.biz sabah 10 da ordaydık.eşimin testi tamamlanınca 10.30 gibi sertaç hocanın odasına görüşmeye geçtik.11 de de denge laboratuvarına geçip rahim filmi çektirdik.
eşimin testi süperdi valla.bugünde 100.000 sperm çıktı hepsi dondu 2 kez daha vericek.3 tüp olcakmış.

benim rahim filmimde sol tüp kapalı çıktı.ama tüp bebek olacağı için sorun deği, normal yolla şansınızı %50 azaltırdı ameliyat gerekirdi dedi doktor.zaten öyle bir şansımızda yok.ama rahimin yapısı, durumu iyiymiş.

hadi seninde şansın bol olsun canım.

Çok sevindim canım gözün Aydın
Hadi bakalım gelsin bebişler:KK1::KK34:

slm kızlar....
günler geçmek bilmiyor vallahi.her ay beklemediğim regliyi bu ay dört gözle bekliyorum :KK52::KK52::KK52:

merhaba arkadasşlar,bende 3 aşılama sonrasında sperm kalitesi bozuk olduğu için tüp bebeğe geçiş yapanlardanım.izmir irenbede tedavi görüyoruz,su anda folikasit inofolic ve doğum kontrolhapı kullanıyorum,eşimde vitamin kullanıyor.haftaya adetim gelecek ve 2.günü tüp bebek tedavisine start vereceğiz,çok heyecanlıyım,süreç nasıl işliyor?yumurta toplanması nasıl oluyor?ağrı oluyor mu?embriyo transferi nasıl gerçekleşiyor?innılmaz heyecanlıyım,umutlanıyorum bazende hayal kırıklığı yaşamamak için umustuzlanıyorum:KK43:

X