2014 de Tüp Bebek Yapacakların Paylaşım Topiği

Kaçıncı Kez Tüp Bebek Yaptırıyorsunuz?

• Ankete Katılan
    861
  • Anket Kapalı .
Herkese merhaba
Bu yıl tup bebek yaptıracaklar arasında bende varım :)
Durumumu özetleyeyim
Yas 46.5
Yasa bağlı rezerv azlığı
Normal yoldan 1 dogum oğlum 23 yasında
Tup ile 1 dogum kızım 10 aylık
2 aydır Fsh yüksekliği sebebiyle beklemeyeyim
Bu süreçte Fsh düşmesi icin ilac kullanıyorum
Tedavim memorial Şişli'de
kınızını kaç yaşında doğum yaptınız acaba ?

Herkese merhaba
Bu yıl tup bebek yaptıracaklar arasında bende varım :)
Durumumu özetleyeyim
Yas 46.5
Yasa bağlı rezerv azlığı
Normal yoldan 1 dogum oğlum 23 yasında
Tup ile 1 dogum kızım 10 aylık
2 aydır Fsh yüksekliği sebebiyle beklemeyeyim
Bu süreçte Fsh düşmesi icin ilac kullanıyorum
Tedavim memorial Şişli'de
TSH düşsün diye hangi ilaç kullanıyorsunuz

Canım moralini yüksek tut benimde çikolata kistlerim var sağdaki 6cm solda 4 cm ogrendigimden beri doktor doktor geziyorum doktorların çoğu ameliyat dedi ameliyat olursan yumurtalık ve rahim alınır diyen bile oldu o ruh halini düşün artık bizde apar topar tüp bebeğe başvurduk doktorum ameliyat olman gerekli ama hiç çocuğun yok rezervler zarar görür diye önermedi 2 ay yalancı menepoz hiç adet görmeden tüp denedik 2 tane kaliteli embiryo konulmasına rağmen olmadı maalesef ben kist yüzünden tutmadığını düşünmüştüm yeni tedavi için görüşmeye gittiğimde doktordan ameliyat olmalısın demesini bekliyordum yeni tedavi olumsuz olursa bile ameliyat değil genetik test yapmamız gerekir diye konuştu kalan dondurulmuş embiryolari 25 martta transfer oldu 6 nisanda kan değeri çok yüksek gelmişti bugünde ikiz olduğunu ve kalp atışlarını öğrendim bende yaptırdım histereskopi rahim normal çıkmıştı sakin cesaretini yitirme denemekten vazgeçme darısı sana ve topikteki tüm

Canım moralini yüksek tut benimde çikolata kistlerim var sağdaki 6cm solda 4 cm ogrendigimden beri doktor doktor geziyorum doktorların çoğu ameliyat dedi ameliyat olursan yumurtalık ve rahim alınır diyen bile oldu o ruh halini düşün artık bizde apar topar tüp bebeğe başvurduk doktorum ameliyat olman gerekli ama hiç çocuğun yok rezervler zarar görür diye önermedi 2 ay yalancı menepoz hiç adet görmeden tüp denedik 2 tane kaliteli embiryo konulmasına rağmen olmadı maalesef ben kist yüzünden tutmadığını düşünmüştüm yeni tedavi için görüşmeye gittiğimde doktordan ameliyat olmalısın demesini bekliyordum yeni tedavi olumsuz olursa bile ameliyat değil genetik test yapmamız gerekir diye konuştu kalan dondurulmuş embiryolari 25 martta transfer oldu 6 nisanda kan değeri çok yüksek gelmişti bugünde ikiz olduğunu ve kalp atışlarını öğrendim bende yaptırdım histereskopi rahim normal çıkmıştı sakin cesaretini yitirme denemekten vazgeçme darısı sana ve topikteki tüm arkadaşlara
Merhabalar
Ben de ilk tüp bebek tutmadıktan sonra! Doktorumun önerisiyle yalancı menepoza alındım ve 3 ay sonra (yani tam 4 gün önce) dondurulmuş embriyolarım transfer edildi! Benim sağlık sıkıntım rahim iç zarıma bebek döllenme de tutunamıyormuş! Böyle bir şey ve internette böyle bi r şey bulamıyorum bile! Yaşım 39 ve hiç çocuğum olmadı bugüne kadar! Yalancı menepoz sonrası sizin tutmuş, sizin adınıza çok sevindim! Umarım dileyen herkese Rabbim nasip eder! Sizce benim de tutar mı? İlla yatmak mı lazım sürekli! Neler yaptınız? Önerileriniz ne olur? Embriyolarım 3 üncü gün embroyosu, yalancı menepoz sonra 3 defa adet görmedim! Hatta regl takvimine göre olsaydı 4 üncü adetimin ilk günü transfer olmuş oldu. Transferin bugün 4. Günü! Dört gözle önerilerinizi bekliyor olacağım! Şimdiden teşekkür ederim

X