Ansızın Gelen Misafire Tarifler

Buzlukta milföy ve mantı varsa çok kurtarıcı oluyor.mutlaks bulundurun.önceden müsait bol zamanda bol bol sigara böreği sarın Buzluğa atın misafir gelince çıkartın ve kızartın.gelen aynı apartmandan komşu ise daha samimi olduğumdan mesela yumurtalı ekmek kızartır Muhlama yapar peynir domates falan koyarım masaya ki bunlarda çay Demini alana kadar hazır oluyo.Ayrıca evde hazır tost ekmeğiniz varsa onunla da hemen sütlü yumurtalı karışıma batırıp ekmekleri (3 yumurtaya 1 çsy bardağı süt) borcama dizin üzerine peynir rendeleyip atın fırına oda çok lezzetli oluyo.semt pazarına çıktığınız gün alın bi tane mor lahana onun hepsini rendeleyip sirke şeker limon suyu zeytinyağı tuz ile karıştırın köyün cam kavanoza en az bir hafta dayanıyor.misafşr geldiğinde de sarımsaklı yoğurtlar karıştırın üzerine de birkaç ceviz salatanız da hazır.

misafir gelceğinde ben deli olurum yani olurdum yeni yeni bu fikrimi aşmaya başlıorum vede çalışıorum
çünkü gelenlere gittiğinde sarna aynı değerin ve verilmediğinde gördüğünde sinirleniosun
bende rahat olcam arkadaş diosun vede artık çok özel misafirleirm dışında cidden rahatım

çalıştığım için bana öle çat kapı misafir falan gelmez şimdiye kadar başıma 2 kez geldi öğlen ben işteyken arayıp akşama sana yemekteyiz dediler :)))

ben evime gelene dünyanın en kıymetli insanı muamelesi yapıyorum yani yapıodum kendini özel hissetmesini sağlıodum ama artık yapmıorum çünkü bi kaç kşi hariç değmiyor ben onlara gitttiğimde kendimi hiçde özel falan hissetmiyorum çünkü

ama eğer 1-2 saatiniz varsa
evde garnitür her daim bulundurun hemen makarna haşlayıp yoğurt mayonez ve garnitürle makarna salatası yapabilirsiniz bu bana kısır , patates salatası ve merciemk köftesinden daha kolay geliyo
kekin kuru malzemelerini buzdolabı poşetine koyup karıkta yştırıp buzdolabında saklayabilirsiniz ani misafirde sıvılarını içine ekleyip hemen fırına girebiir
milföy kurtarıcı benim buzluğumda yemeklerede kullandığım için doğranmış maydonozum bulunur hemen peynirli bi iç hazırlayıp fırına verebiliyorum
kakolu puding yapıp kupların altına hazır kek dilimleri koyup pudingide üstüne dökünce çakma suphangle oluyo
elmalı kurabiye yapıp buzlukta saklayabilirsiniz vs vs.....

ama ben misafir gelcende eskiden kriterim şuydu
2 tatlı biri sütlü biri şerbetli
2 tuzlu biri börek biri poğaça yada kurabiye
2 salata biri yoğurtlu diğeri kısır vs tarzı...... toplam 6 çeşit

akşam yemeğe ortaya 3 çeşit meze(kırmızı biber,yeşil fasulye,patlıcan közleme ,tarator,biber dolma)
çorba
etli ana yemek
pilav , yanına tavuklu sote tarzı bişey salata yoğurt cacık hoşaf vs..

ama artık yapmıyorum bitti benden size tavsiye eziyetten başka bişi diilmiş çünkü kimse bu kadar umursamıyor sadece 1-2 kişi dışında bir daha bitti.....
bu mesajı yazalı baya olmuş:) yazdıklarımı gerçekten 2 yıldır uyguluyorum çok rahatım:)))
biz toplu görüştüğümüzde günlerde falan karar alıyoruz herkes bişey yapıp getiriyo bide herkesin güzel yaptıgı bişey mutlaka oluyo biri börek çok iyi yapıyo biri poğaça mesela ben sütlü tatlı uzmanıyım:) ev sahibide salata tarzı bişey yapıyo hem ona zorluk diil hem baskasının yaptıgını yemek daha keyıflı
iş yerinden arkadaş grubumdaysa daha değişik bi karar aldık ev sahibi sadece bi çeşit tatlı yapıyo ona gittiğimizde hem yapıp hem yiyoruz mesela mantı yapıyoruz içli köfte yapıyoruz maklube vakıt varsa yaprak sarması sarmanın başına 4 kişi oturunca 1 saat bile surmuyo ev sahıbı içini önceden hazırlıyo mantı yapılcaksa hamur yoguruyo ön kısa bi hazırlık yapıyo sadece bide tatlı hepsi bu ne yapılacağına ev sahibi karar veriyo:)))
apartmandan falan biriyle görüşceksem genelde kahvaltı oluyo oyle anlaşıyoruz çünkü artık kimse yorulmak istemiyo ya
yada başka biri gelcekse kısır yapıyorum bide yanına bimde satılan hazır pastalar var o bitti bunlar önceden haberli misafirlerim:) biz bi arkadaşa gittik haberli akşam eşli görüştüğümüz 3 çiftiz kadın sadece bimden bi pasta almış bu kadar bide meyve koydu tamam:))))))) o yüzden artık hazırlıkmış falan bana çok gereksiz geliyo

ha doğum günüdür nişandır falan bunları syamıyorum:)))

akşam yemeğinde ramazan harıcı çorba fırın yemeği pilav bu kadar ortayada salata yoğurtlu bişey eğer keyfim yerindeyse yaprak sararım yada taze fasulye falan ama diilse onuda yapmıyorum bazende hazır içli köfte alıyorum bu yani aştım artık bazı şeyleri:)

bide sürekli görüştüğünüz bi grununuz varsa anlaşın kimseye zorluk olmasın

X